Şimdi Ara

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ (198. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.753
Cevap
103
Favori
447.838
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
9 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar kablosuz tercihlerinde tarama her zaman kullanılabiliri kapatmama rağmen bazen kendi kendine açılıyor bu sorunu yaşayan var mı.aksamlari evde wifi gündüz mobil veri kullanıyorum. Dün mesela yatmadan wifiyi kapattım teli kapattim sabah açtım evden çıktım baktım aktif olmuş tarama öyle kalsa şarjı sömürecek namıssız

ONEPLUS 5 KULLANICILARI KULÜBÜ

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hastiger -- 2 Ocak 2018; 8:24:33 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Dün akşam Vatan Bilgisayarda Huawei P10 ( şu 3000 civarında olan modeli ama *Mate* serisi değil ) test etme şansım oldu. Eşime telefon bakıyordum eski telefonu Samsung Note 2 idi.

OnePlus 5 ve Huawei P10 her iki cihazında kameralarını karşılaştırdık.

Hani şu televizyonlarda öve öve bitiremedikleri ( çift kamera Leica lens vs. ) telefon, hatta eşime bile gitmeden önce bu telefonun kamerası oldukça iyi vs. diyorlar olmazsa sana da bu telefondan alabiliriz ( Türkiye garantisi olmasından dolayı ) demiştim.

Lakin ikimiz içinde P10 hüsran oldu diyebilirim. Gece çekiminden midir bilmiyorum ama OnePlus 5 bariz daha iyiydi.

Eğer Huawei P10 almayı düşünenlar varsa gece çekimi ( spot ışık altında ) OnePlus 5 ten daha düşük bir performans sergiliyor gibi geldi.

Çekimleri her iki telefonda da otomatik çekim modlarında yaptım. Başka bir mağazada falan denk getirebilirsem aynı cihazı yada şu Mate serisini tekrar bir karşılaştırma yapmayı düşünüyorum.

Kameraya önem verenler araştırmadan ve birebir çekim kalitelerini görmeden almasınlar derim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savetheplanet -- 2 Ocak 2018; 8:40:51 >

• Hastiger H kullanıcısına yanıt
    Az önce test ettim. Tarama her zaman kullanılabilir kapalı Wifi 4.5G açık konumda cihazı yeniden başlattım. Tarama her zaman kullanılabilir kapalı idi. Wifi 4.5G kapatıp cihazı yeniden başlattım ve tekrar Wifi 4.5G yi aktif ettim yine Tarama her zaman kullanılabilir kapalı konumda idi.
  • barebelyum kullanıcısına yanıt
    sadece sistem verilerini sıfırladınız dimi? dahili depolama alanına dokunmadınız? yarın veya sonraki gün yapmayı planlıyorum artık olmuyor böyle. performans olarak harika ötesi ama şarj su gibi akıyor kendi kendine.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hastiger

Arkadaşlar kablosuz tercihlerinde tarama her zaman kullanılabiliri kapatmama rağmen bazen kendi kendine açılıyor bu sorunu yaşayan var mı.aksamlari evde wifi gündüz mobil veri kullanıyorum. Dün mesela yatmadan wifiyi kapattım teli kapattim sabah açtım evden çıktım baktım aktif olmuş tarama öyle kalsa şarjı sömürecek namıssız

4.5.15 sürümünde misin

• @JrMaster oreo yüklü kardeşim.

@savetheplanet sürekli olan bisey degil ama bazen oluyor kapatmazsan aşırı şarj götürüyor

• Ben güncelleme yaptıktan sonra telefonu fabrika ayarlarına sıfırlıyorum ve yeniden kurulum yapıyormuş gibi sıfırdan başlıyorum her şeye. Bilmiyorum doğrusu bu mudur yoksa Kurtarma modunda açıp sistemi wipe ettikten sonra internal storage yada ADB üzerinden mi yapmak daha mantıklıdır ama ikisinin de aynı kapıya çıktığını düşünüyorum. Ben dahili hafızayı da temizliyorum ama şart değil. Not: Eğer bu işlemi yapacaksanız mutlaka yedeklerinizi almalısınız.

Aşağıdaki program ile telefon kayıtlarınızın ve SMS kayıtlarınızın yedeklerini aynı zamanda telefon rehberinizin de yedeklerini alabilirsiniz.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontacts

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.idea.backup.smscontactspro

• quote:

Orijinalden alıntı: Hastiger

@JrMaster oreo yüklü kardeşim.

@savetheplanet sürekli olan bisey degil ama bazen oluyor kapatmazsan aşırı şarj götürüyor

oreo yükledikten sonra bende düzeldi, tabi ben telefonu sıfırladım :) bende de bir önceki sürüm de konum kullanan uygulamalarda oluyor idi..
  • Hastiger H kullanıcısına yanıt
    Şarj konusunda dediklerinde haklısın. Maalesef su gibi harcıyor :(

Mümkünse hiç kullanmamak gerek.
  • JrMaster kullanıcısına yanıt
    Olmazsa bende sıfırlıyım teli

• Arkadaşlar beta 3 sürümünü indirdim face unlock güzel çalışıyor fakat power tuşuna basmadan sadece yüzümüze tutarak açmanın bir yolu yokmu?internette ki videolarda görmüştüm sadece yüze tutarak hiçbir tuşa basmadan açılıyor ama ben yapamadim

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: thunderstruck7

quote:

Orijinalden alıntı: lektonstar

E devletten kontrol ediyorum btk da kayıtlı olarak görünüyor.

Hocam sanırım ithalat yoluyla değil, siz kaydetmişsiniz cihazı. IMEI numaralarında 3 tane boş alan var çok hatlı cihazlar için. Siz sadece birini girmişsiniz. Maalesef sim slotlardan biri deaktive olmak durumunda. Geçmiş olsun. Bu arada uyarı da koymuşlar mevzuat gereği değişmiyormuş bunlar.

Evet kendim yaptım kayıt işlemlerini. İki IMEI yi de kayıt ettim. Kendim de kontrol ettiğimde iki IMEI de kayıtlı görünüyor. Sabah btk yı aradım. Kontrol ettiler , cihazınız kayıtlı herhangi bir sorun yok, kapanma gibi bir durum olmaz, kullandığınız operatörden kaynaklı bir hata dediler.

• merhabalar. hepsiburada üzerindne oneplus 5t almış olan var mı aranızda?
    stokta var mı acaba çünkü en geç 9 ocak kargo diyor. büyük ihtimal anca o zaman yollarlar böyle bi şey yazdıklarına göre...
    bi de bu cihazlar avrupa uyumlu mu oluyor? şarj aleti vs tr uyumlu mu gelir hepsiburada üzerinden alırsam?
  • Dün bende oreo yu yukledim pili test ediyorum şimdiye kadar normal gidiyor pil bitimimde ekran görüntüsünü atarım

• Sistem ve USB depolama tamamen formatlayin cloud kullandığım için yedekleme ihtiyacı duymadım bence bir şekilde verilerimiz varsa foto vb.. yedekleyin ve tamamen format atın. Pişman olmazsın iz. Ne kadar telefonu sıfırdan kurulum desenizde depolamaya temizlemeden atık eski programlar dan kurtulamadı iz bunlarda bir şekilde sisteme müdahale edebiliyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi barebelyum -- 2 Ocak 2018; 13:12:22 >
  • Daha önceki sayfalarda ben dahil bir kaç kişinin aynı konuda talebi olmuştu ve konu sahibi arkadaş sağolsun aşağıdaki linki paylaşmıştı sms ile ilgili.

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.anttek.smsplus&utm_campaign=DonanimHaber&utm_medium=referral&utm_source=DonanimHaber
  • Batarya ömrünü uzatmak için bir kaç öneri. Umarım işinize yarar. Sonuçları yazarsınız.

Play Store > Ayarlar > Bildirimler

Otomatik güncellemeler kapalı olacak.

Play Store > Ayarlar > Uygulamaları Otomatik Güncelle

Uygulamalar Otomatik güncellenmesin.

Google Chrome uygulamasını açıyorum.

Ayarlar > Veri Tasarrufu

Veri tasarrufu açık olacak.

Ayarlar > Google

Kişisel

Arama

Ses

"Ok Google" algılama

Kutu içindekiler kapalı olacak.

Ayarlar > Konum

Sağ üst köşedeki 3 noktaya basıyorum. Tarama kısmını açıyorum.

Kablosuz tarama ve Bluetooth taraması kapalı olacak.

Ayarlar > Kablosuz

Kablosuz Tercihleri

Kutu içindekiler kapalı olacak.

Ayarlar > Bluetooth

Kullanmıyorsanız kapalı tutun.

Ayarlar > Diğer

NFC özelliğini kullanmıyorsanız kapalı tutun.

Ayarlar > İşlem kısayolları

Kullanmıyorsanız tamamı kapalı olsun.

Ayarlar > Ekran

Uyarlanan parlaklık kullanma ihtiyacınız yoksa kapalı olsun.

Ayarlar > Geliştirici seçenekleri

Uygulama WLAN Multi/Broadcasting Filtre

Bu bölümde ki kutucuğu eğer sizde pil tüketimini arttırıyorsa kapatın işe yarıyorsa da açın.

Pencere animasyonu ölçeği ve Geçiş animasyonu ölçeğini 1x ten 0.5x e çekin.

Ayarlar > Yedekle ve sıfırla

Gerekmedikçe kapalı olsun.

Ayarlar > Gelişmiş

Ayarlar > Gelişmiş > Son Uygulamarı Yönet

Normal Temizlik işaretli olsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi savetheplanet -- 2 Ocak 2018; 17:37:33 >

• Arkadaşlar dün oreo yu yükledim pilde bence kayıp yok eskidende 7 saate yakın ekran süresi alıyordum tabi bekleme süresine göre değişiyor ama kullanım aynı şuanki görüntü böyle

• VaHjEt kullanıcısına yanıt
    Bu uygulamayı denedim kelime ile engelleme yapıyor o konuda çok kullanışlı ancak bende saklamak istediğim mesajlar kaybolmaya başladı belki ben yanlış bir işlem yaptım belki uygulama da bir sorun var ama birden son 10 gün içerisinde gelen tüm smsler ler uçtu bu yüzden tekrar kaldırdım şu anda textra kullanıyorum engelleme yapıyor ama kelime olarak değil sms gelince onu karalisteye tanimliyorsunuz bir daha sms gelmiyor bahsedilen uygulamada yada samsunglarda kullanılan uygulamada engelledikleriniz spam klasorunde gözüküyor ama textra da hiç gostermiyor

• OP5 Oreo güncellemesini kaldırmışlar bir hatadan dolayı, yakında yeni bir versiyonu hazır olacakmış.
    https://forums.oneplus.net/threads/oxygenos-5-0-first-official-android-o-ota-for-the-oneplus-5.728915/

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Man From Atlantis -- 2 Ocak 2018; 21:45:0 >
  • 
Sayfa: önceki 196197198199200
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.