Şimdi Ara

---> One Piece [MANGA] <--- !!!-->SPOILER SERBEST<--!!! (304. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7.919
Cevap
43
Favori
238.636
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
5 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    İyi de yıldırımı Zoro yu bile öldüremiyordu, Yonkou lara falan zerre etki bile etmez
    Luffy gibi ustalaşması lazım gücünde.

Crocodile yakaladı mı kuruttu Luffy, o ayrı mesele, ama sonradan, en son savaşında yapamadı bir daha.
    Whitebeard a saldırırken bile Luffy hakisiz haliyle rahatlıkla karşı koydu. Şu anda baya üstün ondan.

''akanıu seviyesine gelebilecek adamlar. ''

One piece evreninde meyve yemeyen kişiler bile o seviyeye veya daha üstüne çıkabilir. Shanks bunlardan biri. Elbette kendilerini geliştirirlerse gelebilirler. Ha bir de potansiyel meselesi var, Luffy ana karakter olduğu için biraz daha çabuk gelişim gösteriyor

''Luffy hızı artırıyo bide artık haki teknikleri var ama bu çölün ve havanın kralına yetmez bence,ikisininde hatta diğer logialarında ölümcül tek darbe olayları var biri kum,biri ateşi bile yakıp deliyo,diğeri milyon volt,biri dondurup kırıyo filan en güçlülerin logialar olduğunu unutmamak lazım.''

Milyon volt Zoro yu ve diğerlerini öldürmedi, Croco ise bir daha Luffy ye dokunamadı bile
    Tek atma olayında Luffy savaşmıyorsa atabilirler tabii ama bu açıdan Sugar alayını alır
    Karşısındakiler kendilerine dokunmalarına izin verecekler mi ki tek atıyorlar

''Tabi şu duman abimizi niye bu kadar ezdiler herseferinde oda garip,hem denizci savaşan biri hemde logia o kadar kendini geliştirememiş olmasıda saçma bişeydi virgo baaya dövdü,dof desen tek hamlede öldürüyodu,logia bu kadar dayanıksız olsaydı akanıuya beynine binlerce atom bombası gücünde deprem verdiler adam ah dedi çukura düştü sadeece,sonra aynen devam ordada bi tuhaflık var,normalde tozu kalmaması lazım moleküllerine ayrılması lazımdı. ''

Logia olmakla zerre alakası yok ki bu olayın.
    Logia ların fiziksel bedeni yoktur, dokunamazsın. Bu yüzden bu dokunulmama olayına güvenerek savaşırlar.
    Haki ile savaşırsan dumur edersen o tipleri.
    Akainu ise kendini geliştirmiş biri, bu açıdan fiziksel bedenide gelişmiş olmalı Shanks ve diğer logia olmayan karakterler gibi.
    Croco ve Enel ise daha çömez sınıfında. Logia oluşlarına güvenerek takılıyorlardı.
    Bu açıdan Akainu 'nun fiziksel bedenine haki ile dokunsan bile kendini geliştirdiğinden ötürü diğerleri gibi etkilenmiyor.

''Roger'ın zaten sana öldüğünü söylemiştim,adamın ölümcül bi hastalığı varmış o yüzden zaten ölcem bari one piece diyem demiş durum bu,he bence roger yaşıyor ama neyse luffy'nin geçmesi gereken korsan kralı olabilir,tıpkı mihawkın geçilince zorronun tahta geçmesi gibi tabi bu benim teorim. ''

Roger kendini bilerek öldürttü Korsanlar Çağını başlatmak için. Tamam, hastalığı yüzünden zaten ölecekti ama gardını indirmeseydi Big Mom gibi roket dahi işlemezdi ona orada ki, basit iki kılıçla idam edildi.

Son dediklerine de katılıyorum ayrıca, Luffy i falan o ara öldürebilirlerdi, engelleyen pek yoktu, ama ana karakter

Yoğunum valla, boş vaktim oldukça yazabiliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 30 Mart 2017; 13:22:22 >

• Olsun severek takip ediyoruz hocam,ailecek seyrediyoruz(pijamalı hocaya gönderme)

Maksat beyin jimnastiği olsun unuttuklarımızı hatırlıyoruz hem.

Düşünsene son raftele kadar akaıunu takip ediyor luffy tam kapışacaklar hop bisonı bölen akuma gibi roger çıkıp sen benim oğluma ha deyip bi güzel akayı kesiyor,sonrada final fıght güzel olurdu.
  • Sanji..

Hasır şapkalar yine güldürdü.
  • Arkadaşlar karakterleri değerlendirirken 2 yıl içerisindeki gelişiminide düşünmemiz gerek, op karakterlerin güç seviyesi başlığındada belirttim.

2 yıl önceki Px savaşında olan saldırılara bakalım ;

Nami'nin Kalifa'ya yaptığı saldırı ( Yıldırım ) , Franky'nin ' Boxing ' saldırısı, Usopp un Px nin kısa devre yapmasını sağlayan patlayıcı saldırısı, Chopper'ın ' Kung-Fu saldırısı ' , Brook'un Oz'a yaptığı saldırı, Robin'in Elleriyle Px'nin kendi lazeriyle içten patlatması, Sanji'nin Jyabura ya yaptığı final saldırı ' Flambage Shoot ' , Zoro'nun Kaku'ya yaptığı saldırının gelişmiş versiyonu ' Ashura Makyuusen ' , Luffy'nin Lucci ye attığı g3 pistol un gelişmiş versiyonu ' G3 Rifle '

Tüm bu saldırılar sonucunda Px anca yeniliyor.

2 yıl sonra Luffy sıradan bir ' Jet Pistol ' ile Px yi hurdaya çeviriyor, Sanji tekniksiz Diamble jambe ve Zoro da sıradan bir kesişle Px yi patlatıyorlar.

Dressrosa ya geldiğimizde ;

2 yıl öncesinin g2 siz Luffy nin sıradan yumruğuyla inen Bellamy, 2 yıl sonra güçleniyor ve kokalı bir halde ortaya çıkıyor. Luffy Bellamy'i G2 li Kokalı yumrukla indiriyor arkadaşlar sayfadaki dumana ve siyah hakiye bakarsanız görürsünüz.
    http://lelscans.com/mangas/one-piece/779/15.jpg?v=f
    http://lelscans.com/mangas/one-piece/779/16.jpg?v=f

Px ' Kokasız g2 li Pistolle ' yenilirken, yeni dünyada tekrar gördüğümüz Bellamy ' Kokalı G2 li pistolle ' yeniliyor. Bellamy'nin koka kullandığını ve Spring Hopper atağının ' 2 yıl öncesine göre çok daha güçlü olduğunu ' söylemesindende yola çıkarak eldeki veriler Bellamy'nin, Px'den daha güçlü olduğunu gösteriyor.

Yine aynı şekilde Luffy'nin Px'yi teklediği g2 li normal saldırılar Dof un alt yöneticilerinden Gladius'a falan çizik atamıyor. Manga öyle bir seviyeye geldiki farkediyorsunuzdur.

Crocodile ve Lucci yi değerlendirirken 2 yıl öncesine göre değerlendirmek saçma geliyor. Mesela 2 yıl önce Urouge 1 tane px yenemezken, 2 yıl sonra yonkou 4.komutanı yenmiş. 46 yaşında Urouge ve bu kadar yaşlı olmasına rağmen inanılmaz bir güçlenmiş. Px yenemeyen Urouge nerede Yonkou komutanı yenen Urouge nerede ve 46 yaşında düşünün.

Crocodile ve Lucci'nin de inanılmaz güçlenmemesi için bir sebep yok bana göre. Smoker falan gelişiyorsa bunlarda gelişebilir. 2 yıl önce birbirlerine vurabildikleri takdirde Smoker, Lucci ve Crocodile'ı yenebilir miydi? Bence yenemezdi, ama Smoker logia avantajından kazanırdı. 2 yıl sonra devreye haki giriyor yani birbirlerine vurabildikleri takdirde ibre Lucci ve Croco'ya döner.

2 yıl önce Lucci ve Croco yenilerek güçsüz göründüler, Smoker ise tam aksine logia dan dolayı çok güçlü göründü. Bence 2 yıl sonra tam tersi bir durum var Smoker şuan nw standartlarında güçsüz kalıyor, Lucci cp0 da ve Croco da new world un ilerleyen arc larında görüneceği için güçlü olacaklar diye düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roshipafu -- 4 Nisan 2017; 16:29:2 >

• Roshipafu R kullanıcısına yanıt
    G2 değil o, normal Luffy. G2 de bütün vucüdundan duman çıkar. Teyit için animeden bakabilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 4 Nisan 2017; 16:20:17 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

G2 değil o, normal Luffy. G2 de bütün vucüdundan duman çıkar. Teyit için animeden bakabilirsiniz.

http://www4.mangafever.me/mangas/one_piece/one_piece_601/one_piece_601_12.jpg?v3

Sonuç olarak anlatmak istediğim, Bellamy'e vurduğu kokalı saldırı, Px ye attığı kokasız saldırıdan daha güçlüydü. Px'ye de geçirirken yumruğu sadece vuracağı kolundan duman geliyor. Aynı durum ama Bellamy'e yaptığı saldırı Kokalı

• Smoker 2 yıl boyunca fazla gelişmemiş. Şu anki hali çok zayıf geliyor bana. Onun en azından bir shicibukai gücünde olmasını beklerdim. Tashigi de aynı şekilde denizciler içinde üstün bir kılıç ustası olmasını beklerdim.

• quote:

Orijinalden alıntı: Asami Zdrenka

Smoker 2 yıl boyunca fazla gelişmemiş. Şu anki hali çok zayıf geliyor bana. Onun en azından bir shicibukai gücünde olmasını beklerdim. Tashigi de aynı şekilde denizciler içinde üstün bir kılıç ustası olmasını beklerdim.

Tashigi 2 sene öncesiyle kıyaslarsan baya baya güçlenmiş yalnız, Smokerdan daha çok güçlendiği kesin. Önceki hali ortalama kılıç kullanan sıradan bir insanken 2 senede Rokushiki+Haki kasmış üstüne fiziksel olarak güçlenmiş. Coby'de aynı şekilde zaman atlamasinda en çok güçlenen iki karakter.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Smoker bu adamlarla aynı seviyede ya da 1 tık altıdır bence

Tashigi = Alabastadaki Luffy

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Roshipafu -- 5 Nisan 2017; 14:37:45 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Roshipafu

quote:

Orijinalden alıntı: SonictheHedgehog-MZ

http://www4.mangafever.me/mangas/one_piece/one_piece_601/one_piece_601_12.jpg?v3

Sonuç olarak anlatmak istediğim, Bellamy'e vurduğu kokalı saldırı, Px ye attığı kokasız saldırıdan daha güçlüydü. Px'ye de geçirirken yumruğu sadece vuracağı kolundan duman geliyor. Aynı durum ama Bellamy'e yaptığı saldırı Kokalı

Bu açıdan mantıklı

Oda nın renklendirdiği mangalara da baktım, G2 animedeki gibi pembemsi bir görünüme sahip değil;

Bellamy li olanda animede pembemsi değildi, oradan yola çıkarak g2 değil dedim ama, g2 idi anlaşılan luffy orada.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi -_-_- -- 5 Nisan 2017; 15:51:57 >

• uu beybiii, pudding cok tatlı ya la
  • Oda yine ve yeniden milyonları ters köşe yapmayı başardı Hiçbir yaygın teori tutmadı

• eee ne olacak şimdi?
  • Bu Oda'yı ıslatıp ıslatıp vileda sopasıyla dövücen 15 gün bekle o arada kırk tane fikir üret neyse
  • Olaylar daha da kolaylaştı, planların bozulması ve ortalığın karışması bizimkilerin işine yarayacaktır.
  • yalnız Dogtooth? bildigin gelecegi görüyor adam. tehlikeli bir düşman
  • geleceği görmekten çok öngörü diyelim. luffy manyağının sağı solu kestirilemediğinden; "ben bile ne olacağını bilemiyorum." diyor zaten.
  • Benim ileride ki bölümlerde ki düşüncem pudding bir şekilde sanjiyi korumaya çalışırken ölecektir bu şekilde sanji power up alır

Aksi taktirde sanji pudding i adadan kaçırmaya çalışacaktır tayfaya dahil etmeye çalışacaktır bu da olmaz tayfa içi aşka sebebiyet verir vs

Ancak eğer pudding in toplu bir şekilde insanların hafızalarını değiştirme yeteneği varsa kendini orada feda edip big mamın yanında kalacaktır

Yani bir şekilde kendini feda edecek rez alın :D

• Shanks0 S kullanıcısına yanıt
    Puding ölmesse zaten sanji kan kaybından ölür
  • quote:

Orijinalden alıntı: Shanks0

Benim ileride ki bölümlerde ki düşüncem pudding bir şekilde sanjiyi korumaya çalışırken ölecektir bu şekilde sanji power up alır

Aksi taktirde sanji pudding i adadan kaçırmaya çalışacaktır tayfaya dahil etmeye çalışacaktır bu da olmaz tayfa içi aşka sebebiyet verir vs

Ancak eğer pudding in toplu bir şekilde insanların hafızalarını değiştirme yeteneği varsa kendini orada feda edip big mamın yanında kalacaktır

Yani bir şekilde kendini feda edecek rez alın :D

Umarım Pudding kendini feda edip ölür.

Pudding'in yeteneği tam bir plothole açıcı, Oda sonradan özellikle final arclarında seriye dahil etmeye falan kalkarsa Kishi gibi son anda seriyi plothole doldurabilir.

• 
Sayfa: önceki 302303304305306
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.