Şimdi Ara

ONDA - PIPO - CUBE - AINOL - RAMOS - ARCHOS - DARK Tablet Karşılaştırması (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
164
Cevap
5
Favori
14.792
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bekliyorum 'noktanınsabiti'. Bir de elinde Onda V972 ve Ainol Spark olanlar düşüncelerini yazarsa herkes için çok iyi olur.
  • Cevabım:
    "Çok teşekkür ederim 'frfr'. Ekran konusu biraz keyfi olduğu için tamamdır. Ama Ainol Spark, Onda V972, Cube U30GT2'nin özellikleri karşılaştırıyorum. Birinde yazan özellik diğerinde yazmıyor. Yani birinde OTG kabloyla NTFS, exFat... destekliyor yazıyor diğerinde ya sadece USB3 destekliyor yazıyor ya da hiçbir şey yazmıyor. Diğer özelliklerde de böyle. Mesela birininkinde RAM kısmında "2GB, DDR3 Dual-Channel DDR3_2G 64bit" yazıyor, diğerlerinde sadece 2GB yazıyor. 32Bit mi 64Bit mi? Gibi... "
  • quote:

Orijinalden alıntı: dadas741

yunuskafe => (sonraki mesajımda cevap vericem)

KEDDI => CUBE U30GT2 ile Archos 80 Platinum'un arasında 60~TL var. Archos'un fazlası: 8 çekirdekli grafik işlemci. G-sensor, DLNA, MicroUSB, Düşük çözünürlük IPS Panel Düşük İnç ile batarya ömrünün uzunluğu. Diğer özelliklerde Cube bayağı bir önde gibi. Tabi ki kullanım amacına ve beklentiye göre kişiden kişiye değişir ama herhalde 60 TL farkla Cube tercihim olur. Yorumun için teşekkür ederim.

gördüğümde şaşırdım ama sen sadece sayıya bakıyorsun. GPU 8 Çekirdek ama PowerVR yani bir işe yaramaz
    Çözünürlük 1024*768 ki buda 8'' tabletlerin çoğunda bile daha yüksek bir çözünürlük var. Bluetooth çok önemli bir özellik ve Archos modelinde yok.
    Bataryayı yazmamışlar ne kadar yüksek olduğu tartışılır yani 2 saat film izledikden sonra isterse 8gb ram 16 çekirdek GPU olsun bir işe yaramaz. ayrıca IPS kaliteside tartışılır. Cube u30gt ile bu tableti kıyaslamak büyük bi yanlış olur.

• Haklısın 'yunuskafe'. Amacım baştan beri Archos'dan vazgeçirmek olduğu için pek araştırmadan ikna edici bir şeyler yazayım dedim.
  • Pipo 1280*800 ve RK3188 U2DXA-2 kullanıyor. Cube 1920×1200 ve RK3188 U2DXA-4C kullanıyor. Pipo genel olarak önde ama Cube çözünürlük ve işlemci olarak önde. Yukarıda yazdığım 1. ve 4. model bunların bayağı gerisinde kalıyor. Diğerleri zaten bayağı geride. Geriye sadece mağazaya gidip 1280*800 ve 1920*1200 IPS ekranlı bir tableti incelemek.
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi dadas741 -- 13 Mart 2013; 18:49:08 >
  • quote:

Pipo 1280*800 ve RK3188 U2DXA-2 kullanıyor. Cube 1920×1200 ve RK3188 U2DXA-4C kullanıyor. Pipo genel olarak önde ama Cube çözünürlük ve işlemci olarak önde. Yukarıda yazdığım 1. ve 4. model bunların bayağı gerisinde kalıyor. Diğerleri zaten bayağı geride. Geriye sadece mağazaya gidip 1280*800 ve 1920*1200 IPS ekranlı bir tableti incelemek.
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?
    Pipo mu Cube mi?

Pipo Pipo Pipo Pipo Pipo Pipi Pipo Pipo!!!!!!!!
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuskafe

quote:

yunuskafe => (sonraki mesajımda cevap vericem)

KEDDI => CUBE U30GT2 ile Archos 80 Platinum'un arasında 60~TL var. Archos'un fazlası: 8 çekirdekli grafik işlemci. G-sensor, DLNA, MicroUSB, Düşük çözünürlük IPS Panel Düşük İnç ile batarya ömrünün uzunluğu. Diğer özelliklerde Cube bayağı bir önde gibi. Tabi ki kullanım amacına ve beklentiye göre kişiden kişiye değişir ama herhalde 60 TL farkla Cube tercihim olur. Yorumun için teşekkür ederim.

gördüğümde şaşırdım ama sen sadece sayıya bakıyorsun. GPU 8 Çekirdek ama PowerVR yani bir işe yaramaz
    Çözünürlük 1024*768 ki buda 8'' tabletlerin çoğunda bile daha yüksek bir çözünürlük var. Bluetooth çok önemli bir özellik ve Archos modelinde yok.
    Bataryayı yazmamışlar ne kadar yüksek olduğu tartışılır yani 2 saat film izledikden sonra isterse 8gb ram 16 çekirdek GPU olsun bir işe yaramaz. ayrıca IPS kaliteside tartışılır. Cube u30gt ile bu tableti kıyaslamak büyük bi yanlış olur.

O "işe yaramaz" dediğin GPU İpad 2 deki GPU 'nun çift çekirdekli olan modelinin 2 katı özellikte.

Ayrıca çoğu 8" tablette 1024x768 çözünürlük var. Henüz daha üztüne rastlamadım. (Pandawill - Buyincoins'de)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NamSalanAdam -- 13 Mart 2013; 20:40:04 >

• Cube 2 den daha iyimidir bu pipo cihaz hangisini alalim

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • bende merekla bekliyom cube mi pipo mu? cube artik retina ekrani kulanmicakmis elveristiz falanmis pipo da retine ekran? cube pilastikmis pilastik cok cabuk isinmazmi??? sicaklik performans acisindan.... pipo ise da alimimyun
    birde pipo nun incelemesini bulamadim kimsede yok galiba sanirim cube daha guvenilir sonucta piriz sorunu ciksa burda batarya alinabilir
  • quote:

Orijinalden alıntı: serdar1457

Cube 2 den daha iyimidir bu pipo cihaz hangisini alalim

Cube

Öyle bir noktaya geldik ki herkes uygulamada işlerine yaramayacak benchmark sonuçlarına takılıp kalmış

Bugün çift çekirdekli tabletlerin bile ömrü uzunken biz 4 çekirdekleri beğenmiyor ve burun kıvırıyoruz...
  • quote:

Orijinalden alıntı: noktanınsâbiti

bugün aliexpress eternal teamden pipo m9 siparişi verdim. elime geldiğinde inceleme yaparım.

aynen kardeşim bende PİPO M9 siparişimi pandawillden paypalla aldım..sonra internet şubesinden 5 taksite böldürdüm :) inş. elimize ulaşır. :) bekliyoruz bakalım ne zaman gelecek...
  • Bildiğim Kadarı ile Cube U30GT2 de 10000mAh pil var
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuskafe

Bildiğim Kadarı ile Cube U30GT2 de 10000mAh pil var

hayır hocam 8000mah pil var.
  • 8000 mah pil var pipo da ise 7800 mah. ama 28 nm işlemci fazla enerji harcamayacağından ortalama 8-9 saat çalıştırmaya yeter diye düşünüyorum.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Cube

Öyle bir noktaya geldik ki herkes uygulamada işlerine yaramayacak benchmark sonuçlarına takılıp kalmış

Bugün çift çekirdekli tabletlerin bile ömrü uzunken biz 4 çekirdekleri beğenmiyor ve burun kıvırıyoruz...

insanoğlu her zaman daha iyisini ister :)

adamı cennete koymuşlar ağacın altında yer istemiş, oraya gitmiş, sonra dere kenarında yer istemiş, orayda geçmiş ama sonra köşk istemiş :)

• quote:

Orijinalden alıntı: SerkanMutlu

quote:

Orijinalden alıntı: Blur

quote:

Cube

insanoğlu her zaman daha iyisini ister :)

adamı cennete koymuşlar ağacın altında yer istemiş, oraya gitmiş, sonra dere kenarında yer istemiş, orayda geçmiş ama sonra köşk istemiş :)

Cennet'e girebilsek de varsın en alt katından yerimiz olsun :) Allah (C.C.) herkese nasip etsin

• Amin 'Blur'!..
  • 'frfr' ile sohbetimizin devamı:

frfr
    Dün akşam bayağı bir araştırdım. Nereden bir şey bulursam inceledim.. Cube 1.8 ghz e çıkabiliyor. Ama pipo çıkıyor mu bilmem. Cube 1.8 ghz de çalışırken antutu'dan 25000 e kadar alabiliyor. Cube FHD yi iyi kaldırıyor. (tahminimden daha iyi). Exynos 4412 deki GPU da mali 400 @533 mhz. Bunu kullanan FHD tablet olarak Ramos W30HD var. Onda da 2 GB ram var. Hiç sıkıntı olmuyor o tablette (kasmıyor.). Ama şöyle de bir sorun var önümüzde : Cube un pili çok az. 7200 mah. 28 nm olsa bile yetersiz. En az 8000 olur diye düşünüyordum. Ama buyincoins de 10000 mah. Çok ilginç.

frfr
    Daha çok araştırdım ve full parlaklıkta pilin 6 saat den fazla gittiği bilgisine ulaştım.

dadas741
    Allah razı olsun 'frfr'. Şuana kadar bütün sitelerde hep 8000MAh diye görmüştüm. Az önce BİC'e baktığım da tanıtım kısmının değişmesiyle birlikte 8000MAh yerine 10000MAh yazıldığını gördüm. Doğru, ilginç... 'Blur'un dediği doğru aslında; Benchmark testleri gerçekle birebir değer vermiyor gibime geliyor. Bence 1000 puan fark bu testler için kaydadeğer değil. Çünkü testler sadece CPU, GPU, RAM, Disk gibi kullanıcı için bir zaman sonra önemi yitirecek şeyler üzerinden puan veriyor. Ekran kalitesi, malzeme kalitesi, çözünürlük, pil ömrü gibi kullanıcının asıl eline aldığı şeylere puan vermiyor. Cube'nin 25000 puana çıkabildiği söylentisi bile olduğunu söylüyosun bir de Cube'nin daha güvenilir olduğu hakkında bilirkişiler hemfikirse; ben sonunda Cube U30GT2 diyorum. :)

• Pandawill'de 7200MAh yazıyor. ?
  • Cube U30GT Özellikleri :
    Brand & Model: Cube U30GT 2 Quad Core Peas
    Operating System: Google Android 4.1
    Processor / CPU: RK3188 Quad Core Cortex A9 1.8GHz
    Memory / RAM: 2GB DDR3
    Flash Memory: 32GB Nandflash
    External Memory: Micro TF card slot, support max up to 32GB (NOT INCLUDED)
    Display: 10.1" Multi-touch Capacitive screen
    Resolution: 1920 x 1200 pixels resolution
    Touch Control: 10 point touch operation
    Orientation Sensors: With accelerometer, automatic steering display screen, G-sensor
    Wireless and Cellular: Wi-Fi 802.11a/b/g/n network supported / Support for 3G dongles and Ethernet with adapter
    Camera & Video Recording: Dual camera, Front camera is 2.0MP, Back camera is 5.0 MP
    Button: volume +/-, power, menu
    Input / Output: 1 x TF card slot
    1 x Micro USB port
    1 x HDMI port

1 x 3.5mm stereo headphone jack

1 x Built-in speaker
    1 x Built-in microphone
    Support Video Formats: Support 1080P Video, MKV、WMV、MPG、MPEG、DAT、AVI、MOV、TS、MP4

Support Flash 10.1, online video and web game
    Support Audio Formats: MP2, MP3, WAV, AAC, WMA.
    Support Picture Formats: JPEG, GIF, PNG, BMP
    Languages: Czech, German, English, Spanish, French, Italian, Portuguese, Russian, Vietnamese, Chinese and multi language support
    Battery & Power: Built-in 10000mAh Lithium battery

20 hour music for music, with earphone, 8 hours above for video
    Power Supply: 100~240V max
    Dimension: 26cm x 17cm x 0.96cm - 10.24inch x 6.69inch x 0.38inch
    In the Box: 1 x Tablet PC

1 x Data Cable

1 x AC power adapter

1 x Earphone

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.