Şimdi Ara

onboard ekran kartı+ses+lan olan anakart tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
772
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    pek para harcamadan çoğunlukda office programları kullanılan bi bilg. ihtiyacı doğdu
    onboard ile herşeyi halledeyim diyorum.
    128mb lık VGA lar varmış.
    bana bi ana kart tavsiyesinde bulunabilirmisiniz?
    CPU için de kararsızım,
    soket A yada Celeron hangisini seçmeliyim?
    2*256mb 400mhz ram düşünüyorum,
    1-2 gün içinde almayı planlıyorum
    acil tavsiyelerinizi bekliyorum
    teşekkürler!

• dual channel kullanmayacaksanız ( 256x2 = 512mb yerine / 512 mb uygun fiyat samsung lara bakın)

abit kv-80 k8m800+vga+lan+8xagp+754p = 85 dolar+kdv / amd sempron 754p = 2600+2800+3000+ takarsınız

msı sıs661fx ddr+vga+lan+sata+8xagp+775p = 69 dolar+kdv
  • Eğer ofis uygulaması için bir anarkt istiyorsan gigabyte sis661fxmp-rz 64mb vga+ses+lan 2xs.ata ve 8x usb

Bu board çok iyi bir seçim olur.Yerine göre fiyatı 55 usd+kdv ile 57 usd+kdv arasında değişiyor.Benim kullandığım bir boarddu ve LGA 775'e geçmesem hala da seve seve kullanıyor olacaktım Gerçi bundaki o/b vga 64 mb ama bence o/b olduktan sonra 128 olsa bile fark etmez.Bu board emsallerine göre çok ucuz ve kullanışlıdır.

Masrafsız bir işlemci de istiyorsan bu boarda celeron D 2.4 ghz yakışır.Ömür boyu garantili bir Kingston veya twinmos 512mb ddr400 pc3200 CL3 ram de sistem bileşeni oalrak senin işini bir hayli görecektir.
  • CPU olarak sempron 2200+ işimi görür gibi
    buna uygun 128vga lı ses ve lanlı anakart varmıdır?
  • Abit Kv 80 sana iyi gider,herşeyi var üstüne Amd Sempron 2600+ alırsın,256 mb bellek yetecektir Cl 3 kingston alırsın,sonrada sabit disk olarak 40 Gb Samsung Serial Ata alırsan tam anlamıyla ofis bilgisayarın olur aslında sistemine biraz daha para verip adam gibi bir ekran kartı ve bellek alırsan açamayacağın oyun kalmaz(işlemciyi overclock yaparsan)
  • sata da olacak tabiki
  • internetten bulduğum kartlar
    asus a7s8x-mx 46,80$
    socket A 128VGA+sata+6xses+lan

msi 7061-030 51,60$
    socket A 64vga+ses+lan+sata

asus aklıma yattı ama bulabilirmiyim bilemiyorum!
    bu fiyata bu kart!
    acaba bi falsosumu var?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.