Şimdi Ara

Ön tarafta 280mm radyatör, üst kısımda 140x2 fan destekli mesh kasa (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
35
Cevap
0
Favori
1.654
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Dark Guardian az evvel teslim aldım kargodan.
    Ürün sayfasında fan kontrolcü pcb üzerindeki tuşla fan hızı yavaş ve hızlı olmak üzere yapılıyor gözüküyor; ama gelen üründe bunu değiştirmişler. Kasanın üzerindeki konsol kısmına, power/reset tuşlarının o bölüme almışlar çok daha işlevsel olmuş. 3+4 pinli fanlar veya sadece 3 pinli fanlar takılabiliyor, 6 fan soketi var. 4 pin rgb için. İstenirse anakart rgb bağlantısı da var.
    Evet fanları çok iyi değil; ama berbat da değil.
    Bi çizik, bi defo, boyasında bi atma göremedim.
  • thermaltake core v51'a şimdi baktım. Bir hayli hoşuma gitti ama iğrenç yeşil renk dışında şu an 1800 tl civarında. O banda çıkınca p600s daha cazip geliyor bence.

p500a 2knın altında olmaz diye tahmin ediyorum açıkçası.

@REDSTONE neler yaşamışsınız öyle. Can sıkıcı olmuş. Webdenal'dan Arctic Liquid Freezer II 280mm ile 2x Arctic P14 PWM PST CO aldım ben de geçen ay. Bilişimporttan geldi ürünler ama şansıma sıkıntıları yoktu.

Sharkoon night skark'a bakan biri olmadı sanırım. Alt kısımdan 3x120 mesh ile hava aldığı için intake kısmında sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum.
  • shruikan kullanıcısına yanıt
    Hayırlı olsun. Güzel günlerde kullanın.
    Kasaları fansız alma opsiyonumuz da olsa güzel olurdu.
  • Kallig kullanıcısına yanıt
    Fanları ben 2. elde satarım muhtemelen.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: Kallig

thermaltake core v51'a şimdi baktım. Bir hayli hoşuma gitti ama iğrenç yeşil renk dışında şu an 1800 tl civarında. O banda çıkınca p600s daha cazip geliyor bence.

p500a 2knın altında olmaz diye tahmin ediyorum açıkçası.

@REDSTONE neler yaşamışsınız öyle. Can sıkıcı olmuş. Webdenal'dan Arctic Liquid Freezer II 280mm ile 2x Arctic P14 PWM PST CO aldım ben de geçen ay. Bilişimporttan geldi ürünler ama şansıma sıkıntıları yoktu.

Sharkoon night skark'a bakan biri olmadı sanırım. Alt kısımdan 3x120 mesh ile hava aldığı için intake kısmında sıkıntı olmaz diye tahmin ediyorum.
    P500A modeli P600S’ten daha uygun fiyatlı bir model. Muhtemelen min 200 TL ucuz olacaktır. Eylül sonu gibi stoklarda olması bekleniyor. Aslında benim de tercih edebileceğim modellerdendi fakat şu son yaşadığım olaylar QP’den direkt soğumama neden oldu. Dediğim gibi muhtemelen kasa alırsam; amazon TR ve satıcı amazon harici bulaşmayacağım.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    P500A'lar Coraxalpha'da listelenmeye başlamış. 1200-1500 TL arası fiyatlandırmalar var. Maalesef QP'deki kapalı yanlı P600S'den daha pahalı olmuşlar.
  • quote:

P500A'lar Coraxalpha'da listelenmeye başlamış. 1200-1500 TL arası fiyatlandırmalar var. Maalesef QP'deki kapalı yanlı P600S'den daha pahalı olmuşlar.
    Orada zaten bayağıdır vardılar ve stok sorunuz durumundalar. P600S ile kıyaslama yaparken, kapalı olanı hiç dikkate almamak lazım. Zevkler ve renkler tartışılmasa da günümüz için ciddi gereksiz bir versiyon. Zaten dediğim gibi amazon TR+satıcı amazon harici muhtemelen kendi adıma tekrar kasa macerasına girmeyeceğim. Onun defolu ürünü, bunun sıkıntılı parçası vs. derken benden uzak olsunlar.

• Ben kasayı bir kenara atıp unuttuğum için yan tarafının açık ya da kapalı olmasının bir çekiciliği yok zaten. Amazon ve diğer satıcılarla ilgili dediklerinizi aklımda tutacağım kasa alırken. Hoş henüz karar verememekle birlikte artan fiyatlar düşündürüyor. Bir dremel alıp eldeki kasanın sağını solunu kesmek daha ucuza patlar gibi.
  • Radyatör üstte olsa ısıyı dışarı atsan öndenn çift fan arka fanlada hava akışı sağlansa daha iyi olmaz mı. Sıvı soğutmadan dolayı içerde boşlukda oluşacak. Isıyı üstten atıcaksın önde tutmak bana mantıklı gelmiyor.

• Üst tarafta yeterli boşluk olmadığı için AIOyu üste takamıyorum maalesef. Uygun fiyata Top Mount 280mm kasa bulmak ciddi manada sıkıntılı bir olay. 280mm pişmanlıktır
  • quote:

Ben kasayı bir kenara atıp unuttuğum için yan tarafının açık ya da kapalı olmasının bir çekiciliği yok zaten. Amazon ve diğer satıcılarla ilgili dediklerinizi aklımda tutacağım kasa alırken. Hoş henüz karar verememekle birlikte artan fiyatlar düşündürüyor. Bir dremel alıp eldeki kasanın sağını solunu kesmek daha ucuza patlar gibi.
  • Konuyu hortlatıyorum ama şöyle bir ürün buldum ve işimi göreceğini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz?

Deepcool Matrexx 55 Mesh

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Kallig -- 3 Eylül 2020; 13:4:36 >
  • quote:

Konuyu hortlatıyorum ama şöyle bir ürün buldum ve işimi göreceğini düşünüyorum.

Siz ne dersiniz?

Deepcool Matrexx 55 Mesh
    https://www.deepcool.com/product/case/2019-08/9_11901.shtml

Fiyatına göre fena durmuyor (E-ATX desteği de belirtilmiş). Farkındasınızdır ama yine de belirteyim, bu model fansız geliyor.

• Stock fanların CFMsi düşük dbsi yüksek oluyor zaten. Birkaç review izledim. ATX anakart takıldıktan sonra üst kısımda bir hayli boşluk kalıyor. 280MM AIOyu bu kısma radyatör üstte fanlar altta exhaust olarak taktıktan sonra diğer 2 140mmi öne takabilirim diye düşündüm. Ön kısım 3x140mm destekliyormuş. 1 Fan daha alınabilir belki.
  • 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.