Şimdi Ara

OMERTA # Donanımhaber Ailesi ( Reset YAKINDA! )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
1
Favori
3.030
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar aileye katılmak isteyenler bu konuya yazsınlar. Yakında RESET gelecek sizleri bekliyoruz. Aşağıda verdiğimiz Facebook linkinden hertürlü sorunuzu cevaplayabiliriz yada buraya yazabilirsiniz.

Ailemiz suan 30-40 kisi var ama Donanımhaberden de aramızda arkadaşlar görmek istiyoruz. Bir forum clanı gibi düşünün.

Gökalp kardeşim burada sizlere oyunu anlatiyor. Alıntı yaptım kendisinden .

Knight Online, Dota, Counter Strike gibi bağımlılık yapan oyunların bile yerini doldurabilecek kadar güzel olan ve "Web üzerinden" oynanan kendine ait mIRC "konuşma paneli" bulunan "TEK ve en çok online oyuncusu olan oyun" Omerta' nın 8 yildir kalici ve en guclu ailelerini ( topluluklarini yoneten ) birisi olarak hayatimin büyük bir bölümünü kaplayan bu oyunun burdakilerede faydalı olabilecegini düsündügüm icin bu topici aciyorum

Tipki benim gibi uzun zamandir Omerta oynayan ve yaklasik olarak 1 senedir ayni ailede bulundugumuz bi arkadasimle "tesadüf eseri" DH üyesi olduğumuzu görmemiz üzerine "Donanımhaberden birini burda görmek çok güzel" diyerek başka forumdaşlarımızıda görmek istediğimden bu topici açtım birazda

@ŞahinAbi

Omerta ' yi diger oyunlardan ayiran en buyuk ozelligi oyunda kurulan dostluklarin gercek hayata tasinmasidir.

* Aynı sehirde olanlarin duzenli olarak bulusmasi
    * Omertada tanisip gercek hayatta evlenenlerin olmasi

#mIRC nedir ?

mIRC sadece omerta oynayanlarin bulundugu bir sohbet panelidir. Her ailenin, clanin ve toplulugun kendine ait kanali bulunur ve topluluk üyeleri bu kanallarda birbirleriyle iletisime gecerler. Savaşlar, aile yönetimi, kumarhane yönetimi gibi en önemli unsurlar mIRC den görüşülerek yapılır.

Omerta yi diger oyunlardan ayıran bir diğer özelliği ise "Sistemler üzerine kurulu" olmasidir.

Aile Sistemi, Savaş Sistemi, Öldürme Sistemi, Kumarhane Sistemi, Koruma Sistemi, Şehir Sistemi vb.

Godfather Filmini izleyenler oyunu daha iyi anlayacaktir. Her ailenin sahip olduğu şehir, objeler ve oyuna dair diğer unsurlar vardır. Ve aileler şehirlere, kumarhanelere ve oyunu yönetmelerini sağlıcak diğer unsurlara sahip olmak için savaşırlar.

Savaş Sistemi Hakkında
    Savaş sebebleri ve sonuçları gerçek hayatla doğru orantılıdır aslında. Örneğin; "Aranizin bozuk oldugu ve size saldiracagini düsündüğünüz birinin zayıf noktasını kollarsınız. Ve yanınıza başka aileler alarak o aileye saldırabilirsiniz. Fakat o aileninde dostları olacaktır muhakkak, onlarda size saldıracaktır. Yani çok ince hesaplar gerektiren bi oyundur

Mesela son "büyük savaş"ı özetleyim aklınızda daha iyi canlanır;

3 tane farklı aile düşünün. O ailenin yöneticileri aynı şehirde oturuyorlar. Ve yüzyüze görüşen insanlar. Bu yüzden o 3 aile birbirine çok bağlıdır. Diğer ailelerde bu 3 ailenin birbirine bağlı olması ve "tehlike oluşturması" sebebiyle; oyundaki bütün aileler bir olup o 3 aileye saldırmıştı
    ekleme: Adanalilardan olusuyordu 3 ailede.

Üyeler

1- ŞahinAbi
    2- GökaLp
    3- CanBalbey
    4- Bgr@Hislon

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ED8AAA11C -- 19 Eylül 2012; 0:29:46 >

• Alın benide oyundaki nick CnblbY :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: CanBalbey

Alın benide oyundaki nick CnblbY :)

Bu versiyon oynadiniz mi ? Hangi ailedeydiniz ? Bir dahaki versiyon sizi aramizda gormek isteriz . Bizim aile 40-50 kisi ama forumdanda arkadaslari gormek istiyoruz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ŞahinAbi

quote:

Bu versiyon oynadiniz mi ? Hangi ailedeydiniz ? Bir dahaki versiyon sizi aramizda gormek isteriz . Bizim aile 40-50 kisi ama forumdanda arkadaslari gormek istiyoruz

bu younu en son 2-3 sene önce oynamıştım işleyişi iyi biliyorum konuyu görünce yen iden bi üyelik açtım daha 20 dk olmadı :) yeni versiyona ne zaman geçilecek
  • quote:

quote:

quote:

bu younu en son 2-3 sene önce oynamıştım işleyişi iyi biliyorum konuyu görünce yen iden bi üyelik açtım daha 20 dk olmadı :) yeni versiyona ne zaman geçilecek

Tamam dostum . Birdaki versiyon senide bekliyoruz oyunda buyuk yenilikler oldu . Eski oyun degil daha da zevkli . Bu versiyon gen.tr Temmuz da başladi. Versiyon bitmek üzere . Ekim gibi baslar zannediyoruz

• Feyizli mübarek abim nasıl bir oyundur bu bizde başlarız güzelse
  • quote:

Orijinalden alıntı: Moseone

Feyizli mübarek abim nasıl bir oyundur bu bizde başlarız güzelse

İlkokul dan beri bilgisayar başında öyle yada böyle vakit geçiren bi insanım. Ve gerçekten omerta harika bir oyundur

Bu oyun gerçek hayattada insanın düşüncesini ve fikirlerini etkiliyor. Mantık yürütme becerisini arttırıyor. Olayları daha iyi kavrayabiliyorsun. Çünkü zaten oyun gerçek hayatın kendisi. Fakat günümüz hayatı değil. 1940 yılları gibi düşün. Mafyaların; devletten daha üstün olduğu yıllar.

• quote:

Oyun mukemmel . Ogrensen birakamazsin hem oyun +30 yaş üstünde . Ben bunca yil oynadim , bu oyun sayesinde cok guzel dostlar edindim

• quote:

Orijinalden alıntı: GökaLp.

quote:

İlkokul dan beri bilgisayar başında öyle yada böyle vakit geçiren bi insanım. Ve gerçekten omerta harika bir oyundur

Bu oyun gerçek hayattada insanın düşüncesini ve fikirlerini etkiliyor. Mantık yürütme becerisini arttırıyor. Olayları daha iyi kavrayabiliyorsun. Çünkü zaten oyun gerçek hayatın kendisi. Fakat günümüz hayatı değil. 1940 yılları gibi düşün. Mafyaların; devletten daha üstün olduğu yıllar.

Hocam üye oldum ama mantığı nedir oyunun seçenekler falan var suçlar falan.

• quote:

quote:

Oyun mukemmel . Ogrensen birakamazsin hem oyun +30 yaş üstünde . Ben bunca yil oynadim , bu oyun sayesinde cok guzel dostlar edindim

Abiğ üye oldum ama mantığı nedir oyunun seçenekler falan var suçlar falan.
  • http://www.facebook.com/#!/hislon.omerta

Ekleyebilirsiniz. Oyunla ilgili butun sorular icin

• Selam beyler , arkadaşlarımız size anlatmış oyunu tabik anlamadıklarınız olucak yukarıdaki face adresini ekleyip bana ulasabilirsiniz ... face adresi olmayan buradan yazarsa e-posta yolu ile iletişime geçebiliriz ... oyuna başlamayı düşünen arkadaslar en kısa sürede bizle iletişime gecsin. suan com serverinde reset var , orada oyunu ögrenip birbirimizi tanıdıktan sonra tr rese daha iyi bir sekilde girebiliriz... COM RESET : BU AYİN 21'İ (CUMA) SAAT 13:00 ... OYNACAK ARKADASLAR PERSEMBEYE KADAR BİZE ULASSİN.
    saglicakla kalin ...

• quote:

quote:

quote:

Abiğ üye oldum ama mantığı nedir oyunun seçenekler falan var suçlar falan.

Bak kardes üstte fcebook linki verdim onu ekle ordan hersorunu cevaplariz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-ED8AAA11C -- 18 Eylül 2012; 23:40:33 >

• Sen arrivalstemiydin bu vers ?
  • ben eskiden oynuyodum şimdi aklıma yattı benimde
    telefondan oynanıyomu bu oyum
    benım facebook hesabım yok o yüzden burdan cevaplayabilirmisiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi colddplay -- 19 Eylül 2012; 2:47:05 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: colddplay

ben eskiden oynuyodum şimdi aklıma yattı benimde
    telefondan oynanıyomu bu oyum
    benım facebook hesabım yok o yüzden burdan cevaplayabilirmisiniz

Evet ben bilgisayar başında olmadığım zamanlarda telefondan girip kasıyorum.

Hatta telefondan savaşlara katıldığım bile oldu

Rahatsızlığımdan dolayı bu ara fazla nete giremiyorum o yüzden geç cevap yazabilirim. Kusura bakmayın şimdiden.
  • quote:

Orijinalden alıntı: UnnRated

Sen arrivalstemiydin bu vers ?

Hayir . Agguato daydik . Ama bu versiyon arrivals bize katiliyor . Anatolia clanimizin adi #anatolia gelebilirsin mirc ten

• marazzino'dan sevgiler :)
  • Hangisinde baslancak tr demi comdami ve reset ne zaman geliyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: colddplay

Hangisinde baslancak tr demi comdami ve reset ne zaman geliyor

coma reset geliyo... tr için rahat 1 ay var...

edit: cuma günü com reset

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi KARTALIZMA -- 19 Eylül 2012; 17:39:42 >
  • 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.