Şimdi Ara

OLYMPUS E-PL1 EKRAN SORUNU ( YARDIM )

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.469
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

Olympus E-PL1 serisi aynasız fotoğraf makinem var.

Makinenin LCD ekranı sol tarafta ince kıl gibi dikey bir çizgi oluştu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi korekaplanı -- 25 Mart 2015; 22:46:57 >

• Merhaba ,

Sorun donanımsal belli ki. Software de sorun oldugunu düşünmüyorum.

Sorun ya LCD nin baglantı kablosunda yada LCD ekrandadır.

Yurtdısı ile baglantın var ise , ekranı getirtip , burda iyi bir servise değişim yaptırabilirisin.

Gecmis olsun
  • Benzer sorunu Laptop da yasamısdım. LCd ekran değişmişdi. Tanıdık falana sokmustum araya . Onlar soylemişdi , aslında ekrana gidep kabloda sorun var ama , komple değiştirmişlerdi.
  • Tamamen ara bağlantı sorunu. LCD' de ve sürücü kartta sorun olmaz.Uzun süre kullanılmayan cihazlara bu tür sorunlar ortaya çıkar. Ancak değişim bağlantı şeridide tek başına olabilir. Hatta LCD ile mainboard arasındaki o kablonun soketinden sökülüp takılmasıylada sorun çözülebilir.Basit bir kontak temassızlığı, kararması bu durumu yaratabilir. Kablonun LCD tarafı gömülüdür.Orada bir sorun olmaz Esas mainboarda bağlantı noktasında sorun vardır.Aynı durum sürgülü cep telefonumda da oldu sadece yassı film karbon kablonun değişimi yapıldı. En azında servisle görüşmeden hiç bir şey yapmayın. Sıkıntı epey yanda bana kalsa ben pek dert etmezdim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi bipekkan -- 7 Mart 2015; 11:29:19 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: sararmen

dün gece özenli bir şekilde içini açtım ve flex kabloyu soketinden ayırıp, tekrar düzgünce yerine taktım.

Sonuç; bir şey değişmedi:( Flex kabloyu kontrol amaçlı oynattım ( temazsızlık mı var diye ) ama hiç değişiklik yok...

@sararmen,
    Aynı durum fotografı çektiniz anda da veya video çekiminde yada gösteriminde de mevcut mu?
  • quote:

Orijinalden alıntı: sararmen

Evet dostum, aletin ekranı her şartta sol kısım çizgi halinde duruyor...

Bilgisayara aktarılan içerikler ise sorunsuz...

@sararmen,
    Malesef sorunu servis çözecek.LCD' nin kendisinde bir sorun olduğunu düşünmüyorum ama kablo %90 olasılıkla sorunlu bir ihtimal mainboarda bağlandığı noktada bir soğuk lehim dahi olabilir. Bunlar mekanik ihtimaller.Birde data'yı LCD' ye aktarırken kabloda bir sorun gözükmemesine rağmen yeterli iletimi sağlayamıyordur. Bu hata mekanik değil yapısaldır. HDD yassı kabloları gibi düşünün.
  • Ekranda Çizgili Görüntüler

Fotoğraf makinesinin lcd erkanında yatay veya dikey çizgiler oluşuyorsa ve bu çizgiler çeşitli renklerdeyse büyük ihtimale fotoğraf makinenizin ccd sensörü arızalıdır.

(Alıntıdır)

Çizgi hala duruyor mu?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi fanican -- 12 Nisan 2022; 5:21:5 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.