Şimdi Ara

!!! Ölü Pixel Bulma Ve Tamir Etme Yazılımları !!! (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
69
Cevap
1
Favori
31.773
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
Giriş

Orijinalden alıntı: Ghanhan

Linkler Yenilenirse Herkes İçin Hayırlı Bir Programdır Kendisi.Lcd Almamış Ama Alacak olan Arkadaşlar Flash Belleğe Atıp Yanlarında Götürsün ve Lcd'nin Mekanında Bu Testi Yapsınlar.

yenileyelim o zaman Dead Pixel Buddy 1.1 alternatif linkler
    seçenek 1
    seçenek 2

• Benimde ortaya yakın yerde var..Sağdan bakınca beyaz,soldan siyah..Can çekişiyor yani bariz bellii.
    Biraz okşadım,öptüm parmağımla..Şaka gibi,günlerdir 0 piksel..
    Bu bir yöntemmiş,bu durumlarda etkili..
  • lcd teknolojisinde iki ince cam panel arasında likit kristal "sıvı" bulunmaktadır bu sistem çok hassas olmakla beraber iki panelin birbirinden azıcık uzaklaşmasıyla yada likit maddeye akım ileten kimyasal şeffaf yolların incelmesi kırılmasıyla piksel çalışmaz hale gelir

sizin bu panele fiziksel temasta bulunmanız söz ettiğimiz iki panelin yaklaşmasına yada deforme olmuş iletken yolun olması gereken yerine gelmesiyle pikseli canlandırır sevaptır

ancak genellikle bir kaç gün işe yarar bu yöntem ve siz bu işlemi hassasiyetle nekadar tekrarlarsanız piksel ölüp ölüp dirilecektir

• Halinden memnun..LED zaten ekran..Akıllı davranması gerek daha fazla..
  • quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

Halinden memnun..LED zaten ekran..Akıllı davranması gerek daha fazla..

led olmayabilir ekran çünkü sadece aydınlatması led olan lcd lerede led ekran diye hitap ediyorlar yani ben led panelde ölü pikselin dışarıdan etkiyle düzeleceğini düşünmüyorum?

sadece merakımdan soruyorum ekranın marka-modelini yazar mısın?
  • quote:

Orijinalden alıntı: mınaaa

quote:

Orijinalden alıntı: _OlguN_

Halinden memnun..LED zaten ekran..Akıllı davranması gerek daha fazla..

led olmayabilir ekran çünkü sadece aydınlatması led olan lcd lerede led ekran diye hitap ediyorlar yani ben led panelde ölü pikselin dışarıdan etkiyle düzeleceğini düşünmüyorum?

sadece merakımdan soruyorum ekranın marka-modelini yazar mısın?

LG E2240S LED

Şevkatle dokundum ama..
  • ekranınız lcd panele sahip sadece aydınlatma mekanizmasında led kullanılmış

gerçek led panel ekranlarda ikinci bir aydınlatma katmanına ihtiyaç yoktur inceliğinin asıl sebebide budur, ancak firmaların tanıtım mahareti sonucunda "led backlight" lcd ekranlarıda "led ekran" olarak biliyor tüketiciler.

http://www.lg.com/uk/it-products/monitors/LG-led-monitor-E2240S.jsp

"E40’s LED backlight panel sets a new standard for monitors with excellent qualities such as incomparably slim depth, Mega Contrast ratio that reproduces deeper and richer pictures, and low power consumption that help preserve the environment."

• nacizhane tecrübemi paylaşayım..bbir forumda okumuştum ölü pixel için yok etme yolunu.
    denedim ve işe yaradı..1 kere daha tekrar etti ..aynı yolu tekrar uyguladım..bir daha da ortaya çıkmadı o ölü pixel.
    oldukça basit bir yöntem..hatta ilkel bile denebilir..ama işe yarıyor..
    hatırladığım kadarı ile yeni oluşmuş ölü pixellerde işe yarıyordu..ama uzun süreli bir lü pixel de test etmedim..belki onlardada işe yarar..

yöntem:

kursun kaleminizin ucuna yumusak ekranı zedelemeyecek bir bez ile sarın.. ekran kapalı konumda iken bu noktaya hafif baskı uygulayarak 10 saniye kadar o bölgeyi ovun..ama cok fazla bastırmayın..hafif şiddette bastıtın..sonra ekranı açın.
    yerinde duruyorsa bir kez daha ekranı kapatıp deneyin bu yöntemi..

ben bu yöntemle ölü pixelimden kurtulmuştum..
    umarım sizdede işe yarar..

NOT: lg w2243s LCD panelde denendi..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi hellfire_x -- 14 Mart 2012; 11:41:57 >

• 
Sayfa: önceki 1234
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.