Şimdi Ara

Öldükten sonra kendimi izleyebilsem... (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
1
Favori
1.842
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Sağlığın ve psikolojin hala yerindeyse eğer. Benim eski (fiziksel) sağlığım yok ama buna da şükür beterin beteri var çünkü. Kuzenim 2 yıl önce 36 yaşında kan hastalığından öldü. Doğuştan gelen bir rahatsızlık idi.

Hiç bir şey mükemmel olamaz.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Quantum Limit kullanıcısına yanıt
    Düzenli spor yapıyorum. Alkol ve sigarayı tamamen kestim. Eğer o şekilde bir kan hastalığı çıkarsa ve çözümü de olmazsa ölmek gayet normal. Bazı insanların da o şekilde ölmesi lazım. Bu durum bize de denk gelebilir. Elimizdemi imkanlarla en iyiyi sağlayabiliriz

• Riven Mı kullanıcısına yanıt
    Her şeyden önce sağlık. Ben mesela sigarayı 13 yıl oldu bırakalı zaten eskiden de pek içen biri değildim. Alkol bir kaç ayda bir tüketiyom o da normal dozda. Ama sağlık, işte o elimizdeki en büyük koz ve her şeyden önemlidir.

Tam 11 yıl önce varise yakalandım (25 yaşında), dizlerimin ve ayaklarımın arasındaki (ön kısımda) damar kapakçıkları bazen yavaş çalışıyor. Genelde yaz ayları sıcakta daha çok etkiliyor ve bir kaç saaten fazla ayakta çalışmaya müsade etmiyor. Aynı şekilde daha uzun mesafede fazla yürümeye izin vermiyor ve bacaklarım çabuk yorulmaya başlıyor. Ortalama 2 km sonra bazen dayanılmaz ağrılar oluyor o yüzden (genelde yaz ayları veya) gerektiğinde Daflon içiyorum.

Şu anda iki tedavi sürdürmekteyim. Midemde reflü var ve sol elimin parmağında kireçlenme. Kireçlenmeyi bitkiyle tedavi ediyorum, çınar otu. Midemde yıllar öncesinden gastrit rahatsızlığı var ve yıllardan beri basur var, sovuğu pek götüremiyorum.

Babamın yüzünden eskiden baya yoksulluk çektik biz. Elindeki tüm paraları, tüm imkanları içkiye, karıya, kumara harcadı yıllar boyu, şimdi ise sürünüyor.

Ayrıca yaklaşık 7 - 8 yıldan beri uykusuzluk sorunlarım var. Keşke bunların hiç biri başıma gelmeseydi diyorum. Biraz daha normal yaşayıp, yaşlanmak isterdim doğrusu.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quantum Limit -- 7 Aralık 2020; 1:6:2 >

• Şuan ölü olmadığını ve bir hayali sana izlettirmediklerini nerden biliyorsun ?  belki sen öldün ama bunun farkında değilsin ?

• AnadoluEfes kullanıcısına yanıt
    O hayali izletecek kim olabilir ki ? Bu çok saçma.

• quote:

Orijinalden alıntı: Quantum Limit

O hayali izletecek kim olabilir ki ? Bu çok saçma.

Uyurken rüya görüyormusun ? yattığın yerden göre biliyorsan buna mı saçma diyorsun ?  

• quote:

Sayın ozbey08@, zeka, hafıza ve bilinci kısıtlı donanımsal teknolojilerle (gelişmiş bilgisayarlar ile) kıyaslamak yanlıştır. İnsanları makinelerden ayıran en büyük etken: bilincimiz ve SEÇİM HAKKIMIZDIR. Makineler bu yeteneğe (bin yıl sonra bile) sahip olamayacaklar. Özellikle (adil) seçim hakkına.

İnsan aşırı gelişmiş bir öğrenme organizmasıdır ve her yeni öğrendiklerine kıyas yaparak kendini en uygun şekilde geliştime eğilimindedir (Adaptasyon).

Üsste paylaştığım videoda, profesör Michio Kaku yorumunda insan ve teknolojinin farklılıklarından ve insan zekasının her daim önde olacağından detayli bir şekilde açıklıyor.

Robotlarda vicdan, duygu ve ÖN SEZGİLER olamaz. Bu etkenler canlı türlerin seçim hakkını çok derinden etkilerler.

Temelde her şey ALGILAMAYA dayalıdır, bilgiye ulaşmak (veya bilgiyi işlemek) değil çünkü ÖZNEL gerçeklik sınırlarımızın çok ÇOK ötesindedir. Bilgi görünür fakat o yan ürünüdür. Daha az uyumlu bir şeyle bağlantıya uyumlu bir şekilde girebildiğiniz anda, bu sizin anlayışınızın doğru olduğunu gösterir. 

Tüm bu deneyimlediklerimiz (tüm duyularımız) sıradan insanların (yaşamların), realitenin sınırını aşamayacağı anlamına gelir. Algılarımızın bize ilettiği şey gerçeklik değil, bizler (sonsuz) enerji değişimlerinden kendi realitemizi yaratıyoruz ve çoğumuz bunun farkında değiliz. Tüm madde yavaş bir titreşime sıkıştırılmış enerjidir ve hepimiz kendini öznel olarak deneyimleyen bir bilinciz.

Bulşit. Duygular vicdan nasıl çalışıyor gayet biliyoruz. Hicbir sey rastgele değil mantiga dayali. Ayrica seçim falan demişsin de ozgur irade diye bisey bile yok bunu bilmiyosun

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Boş yapacağına tüm mesajlarımı okusaydın. "Rastgele" değil, doğanın yapıtaşları rastlantısalığa göre hareket ederler (bknz: FRAKTAL). Determinist KAOS (ve elektronların-maddenin konumu) rastlantısallığın-doğanın ayrılmaz bir özelliğidir ve evren YERSİZ bir ortamda var olmuştur ve hala yersiz bir ortamda bulunmaktadır.

Özgür irade ise 4 boyutlu uzay-"zamanda sağ olduğumuz sürece geçerlidir. Özgür irade temelde adil seçim hakkımızdır. Hiç kimse geçmiş tarihe bakarak gelecekteki olaylarımızı belirleyemez. Zaman akışında her zaman beklenmedik durum ve olaylar vardır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quantum Limit -- 9 Aralık 2020; 15:43:55 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: AnadoluEfes

Şuan ölü olmadığını ve bir hayali sana izlettirmediklerini nerden biliyorsun ?  belki sen öldün ama bunun farkında değilsin ?

Altıncı his filminin etkisinden kurtulamadın sanırım.  

• quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Altıncı his filminin etkisinden kurtulamadın sanırım.  

Alıntıları Göster

Yok hocam ben genel'de emanüel serisinin etkisindeyim  

• quote:

Boş yapacağına tüm mesajlarımı okusaydın. "Rastgele" değil, doğanın yapıtaşları rastlantısalığa göre hareket ederler (bknz: FRAKTAL). Determinist KAOS (ve elektronların-maddenin konumu) rastlantısallığın-doğanın ayrılmaz bir özelliğidir ve evren YERSİZ bir ortamda var olmuştur ve hala yersiz bir ortamda bulunmaktadır.

Özgür irade ise 4 boyutlu uzay-"zamanda sağ olduğumuz sürece geçerlidir. Özgür irade temelde adil seçim hakkımızdır. Hiç kimse geçmiş tarihe bakarak gelecekteki olaylarımızı belirleyemez. Zaman akışında her zaman beklenmedik durum ve olaylar vardır.

Bazı konularda eksiksin ileride denk gelirde öğrenirsen cok farklı bakış açıları kazanacaksın. Ergenken ben de senin gibiydim. Ayrıc gelecegi bilmiyoruz tabiki ama karşımıza ne çıkarsa hangi seçimleri yapacağımız belli çünkü sebeplere bagli hepsi. Sebeplerin sonuclari, sonuclarin da sebepleri vardır. Özgür irade bulşittir. Akil saglini koru diye yalan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-94210CBD5 -- 9 Aralık 2020; 17:51:58 >

• Bana BOŞ BOŞ konuşma ağzını topla OK ! Karşında 36 yaşında adam var.

• quote:

Bana BOŞ BOŞ konuşma ağzını topla OK ! Karşında 36 yaşında adam var.

Konusmalarin ergen gibi genelde. Yasa degil karaktere saygim var

• Sen kimsin olm. Senden saygı bekleyen yok, uzatma.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quantum Limit -- 9 Aralık 2020; 21:25:20 >
  • quote:

Sen kimsin olm. Senden saygı bekleyen yok, uzatma.

Ne triplere giriyosun o zaman sus artik ok?

• Haha tripmiş, KOMİKSİN TROLL. Ben Bir kez uyarırım, seninle uğraşamam blok.

• Neyi paylaşamıyorsunuz?

• por favor kullanıcısına yanıt
    Adama insan gibi açıklıyorum, bilimsel gerçekler sunuyom hala trollük yapıyor. Bloktan başka çare bırakmadı. Çok terbiyesizler, hemde çok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Quantum Limit -- 9 Aralık 2020; 23:26:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: por favor

Neyi paylaşamıyorsunuz?

Bu ergeni tanimiyor musun hep böyle bu

• Öldükten sonra vücudumu mekanik bir parçaya eklerim pc gibi kol bacak toplarım ilk başta bir kafa olurum sonra bilincimi 10 trb lık bir tabana yüklerim böylece çok uzun süre yaşarım ve dünyevi ihtiyaçlarım olmaz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Başbilen -- 9 Aralık 2020; 23:56:3 >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.