Şimdi Ara

OLDIES! '80 ÖNCESİ UNUTULMAZ YABANCI-TÜRK HAFİF-ANADOLU ROCK ŞARKILAR (9. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
2.417
Cevap
28
Favori
228.110
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
3 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • 1971, Harry Nilsson, Without You; Beatles'in en sevdiği Amerikalı şarkıcı.

1969, Harry Nilsson, Everybody is Talking;

• Greg Kihn Band - Jeopardy
  • 1970, Christie, Yellow River;

1972, Christie, Iron Horse;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 23 Haziran 2010; 0:55:21 >
  • 1959, Neil Sedaka, One Way Ticket; Oldies işte, kazdıkça çıkıyor yani! Önceki sayfalarda YekiAlem Boney M ve Eruption yorumlarını vermişti sanırım! Bu şarkının bu kadar eski olabileceği aklımdan bile geçmezdi, hemde az çok tanıdık Neil Sedaka'dan, bende yeni öğrendim ve koymak şart oldu!

• 1971, Neil Young, Heart Of Gold; Crosby, Stills, Nash & Young'ın yalnızca Young'ı!

1977, Neil Young, Like A Hurricane;

• 1967, Cat Stevens, My Lady D'Arbanville;

1970, Cat Stevens, Wild World;

• 1973, Cat Stevens, Oh, Very Young;

1972, Cat Stevens, Morning Has Broken;

1971, cat stevens, Moonshadow;

• quote:

Orijinalden alıntı: neommy

1959, Neil Sedaka, One Way Ticket; Oldies işte, kazdıkça çıkıyor yani! Önceki sayfalarda YekiAlem Boney M ve Eruption yorumlarını vermişti sanırım! Bu şarkının bu kadar eski olabileceği aklımdan bile geçmezdi, hemde az çok tanıdık Neil Sedaka'dan, bende yeni öğrendim ve koymak şart oldu!

ekşide yazıyormuş aslında ama gözümden kaçmış.. Orjinale saygı duymak gerekir ama yani
  • 1966, Neil Diamond, Solitary Man(1963);

1971, Neil Diamond, Song Sung Blue;

• Steppenwolf - Magic Carpet Ride

Steppenwolf - Born to be wild
  • 1965'ler, Broadway'de sahnelenen Hippy müzikali "Hair" ve şarkıları heryerdeydi! Çiçek çocuklarının aynı müzikalden yapılan Milos Forman filmide 1979'da büyük ilgi topladı, "Bırak Güneş İçeri Girsin"!

Aquarius,

Let The Sun Shine In; Sesi çok kısık, ama filmin harika sahneleri birarada! Arkadaşının kızıyla buluşması sırasında onun yerine Vietnam'a giden Berger, uçağa binerken yüzündeki ifade, ve filmin son bölümü unutulmazdır! ve tabii müzikalin harikulade şarkıları eşliğinde!

• Rick Wakeman - Arthur

Rick Wakeman - Guinevere

• 1969, Shocking Blue, Venus; Solistleri Mariska Veres'in sesine bayılırsınız!

1970, Shocking Blue, Never Marry A Railroad Man;

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi neommy -- 12 Mart 2010; 0:42:10 >
  • 1968, Shocking Blue, Send Me A Postcard;

1969, Shocking Blue, Mighty Joe;

• B.J Thomas-Raindrops Keep Falling on My Head

Konuyu bugün keşfettim çok güzel olmuş bir hazine kattım kendime...
  • Nick Mason - Can't Get My Motor To Start

Nick Mason - Do Ya

• Roger Waters - Bedtime-Dream-Clime

Roger Waters - Mrs Throat Goes Walking

Roger Waters'ın farkını ve ruh dünyasını yansıtan Body filmi için yaptığı albümden iki enstrümantal parça.
  • Jethro Tull - Bourée

Jethro Tull - My God

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-9A5184EA8 -- 11 Mart 2010; 20:46:42 >
  • 1964, Righteous Brothers, You've Lost That Loving Feeling; Hani şöyle arkanıza yaslanıp " yaa, artık böyle şarkılar hiç çıkmıyor" dersiniz ya, işte o şarkı!
    Top Gun şarkılarından hatırlarsınız!

1965, Righteous Brothers, Unchained Melody; Ghost(Hayalet), Patrick Swayze-Demi Moore'dan hatırlanır!

• Yaşlılar Kulübü'nde benim de biraz tuzum olsun bari

Janis Joplin "Piece Of My Heart"

Al Bano & Romina Power "Felicita"

Yael Levy & Enrico Macias "Zingarella"

Pink Floyd "Wish You Were Here"

Led Zeppelin "Stairway To Heaven"

• 
Sayfa: önceki 7891011
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.