Şimdi Ara

Okurken Para kazanma sorunsalı (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
28
Cevap
1
Favori
763
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş
  • Hocam daha 19-20 yaşında 6-7 k para alan çok kişi biliyorum.

Önceden başlasak efsane olurdu.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: V3tra

Hocam daha 19-20 yaşında 6-7 k para alan çok kişi biliyorum.

Önceden başlasak efsane olurdu.

ben hiç duymadım. bi arkadaş part-time yazılımcıda çalışıyor ama ona da 1500 lira veriyorlar.

şahsen benim vaktim yok o tarz işlere ortalamayı 4.0'a yaklaştırmam lazım.
  • Yav sen akademik kariyer istiyon.

Biz sektör için konuşuyoz

• quote:

Yav sen akademik kariyer istiyon.

Biz sektör için konuşuyoz

eğer yaptığınız işten tatmin olmak istiyorsanız derslere asılın. gerçekten bir şeylerin yapılmaya çalıştıldığı aselsan, havelsan gibi firmalar var bunlar sadece programcı değil gerçekten kalifiye eleman ararlar. ben akademisyen olmak istemiyorum abd'de iyi bir yerde master/doktora yaptıktan sonra google, intel, apple gibi bir yere girmeyi istiyorum

şu yazıyı da okumanı öneririm:http://azimliyazar.blogspot.co.id/2016/07/bilgisayar-muhendisliginin-yazlmcdan.html

arkadaş, mühendis yazılımcı farkını çok güzel anlatmış

• Küçüklükten uğraşarak zaten yazılım bilgini ust düzeye çıkarıyorsun bununla hem küçükken para kazanıyor hem de ilerde o dediğiniz firmalara girebilecek kadar gelişmiş olabiliyorsun.

Ben burada yazılım yap dersleri bosla demiyorum 4 yapacak kadar asılmaya gerek yok diyorum.İki tarafa da ehemmiyet verdiğin vakit hem yazılım olarak kendini ust seviyelere çıkarıyorsun hem de notlar iyi oluyor.

Kendini özel olarak geliştirmeden not ortalamayı 4 yapmak bana göre yanlış.Sadece ders tabanlı dusunmek uygun değil gibi.

Sürekli ayrı olarak kendini geliştirmelisin demelerinin bir sebebi olmalı.

Neyse zaten iş işten geçti geçmişe donecek olsam ugrasırdım olan oldu artık.

Yazılımcıyla mühendis farkını biliyorum okul zaten veriyor o mühendislik temelini sende kendi kendine yazılımda süper noktalara gelebilirsin.Yazılım da kendinizi geliştirmeye bakın diye boşa demiyor bilgisayar okuyanlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi V3tra -- 9 Ağustos 2016; 23:30:13 >

• quote:

Küçüklükten uğraşarak zaten yazılım bilgini ust düzeye çıkarıyorsun bununla hem küçükken para kazanıyor hem de ilerde o dediğiniz firmalara girebilecek kadar gelişmiş olabiliyorsun.

Ben burada yazılım yap dersleri bosla demiyorum 4 yapacak kadar asılmaya gerek yok diyorum.İki tarafa da ehemmiyet verdiğin vakit hem yazılım olarak kendini ust seviyelere çıkarıyorsun hem de notlar iyi oluyor.

Kendini özel olarak geliştirmeden not ortalamayı 4 yapmak bana göre yanlış.Sadece ders tabanlı dusunmek uygun değil gibi.

Sürekli ayrı olarak kendini geliştirmelisin demelerinin bir sebebi olmalı.

Neyse zaten iş işten geçti geçmişe donecek olsam ugrasırdım olan oldu artık.

Yazılımcıyla mühendis farkını biliyorum okul zaten veriyor o mühendislik temelini sende kendi kendine yazılımda süper noktalara gelebilirsin.Yazılım da kendinizi geliştirmeye bakın diye boşa demiyor bilgisayar okuyanlar.

stanford, ucla, berkeley için yüksek ortalama şart. tabii ki programlamayı da boşlamayacağım ama önceliğim cgpa. istanbul'da veya ankara'da uyduruk bir yazılım firmasına girmemek için bunu yapmaya mecburum :)

• Sen yüksek yaparak sektöre gireceksin o nedenle böyle düşünüyorsun direk sektöre girecekler ise benim dediğim gibi dusunuyor.E ger robotik,kriptoloji falan dusunmuyorum tabii.

Yani uzatmaya gerek yok ne sen haksızsın ne ben

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.