Şimdi Ara

OKUMADAN SERVİSE GİTMEYİN-TÜM FORD ARAÇLAR BAKIM(FİYAT-SERVİS-HİZMET) REHBERİ (18. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
5 Misafir (1 Mobil) - 4 Masaüstü1 Mobil
5 sn
674
Cevap
34
Favori
512.814
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: yakuza166

selam arkadaşlar benim 2005 focus2 ghia aracımla eve doğru giderken araçta aniden teklemeler ve gaz yememe sorunu başladı. eve kadar zor gittim.önceleri benzinden sanmıştım,3 gün önce deposunu doldurmuş ve içine enjektör temizliğici atmıştım sorunu burdan sandım.fakat eve gelip internetteki forumlardan araştırınca sorunun ateşleme bobininden olabileceğini düşündüm.ertesi gün bir tamirciye gidip(bu arada motor arıza ışığı yanıyordu)aracı arıza tespit cihazına bağlattım,tahmin ettiğim gibi arıza bobindendi.usta 4 numara arıza veriyor dedi.bende arızanın kablodanmı yoksa bobin kafasındanmı diye kontrol etmesini söyledim.usta buji kablosunu çektiğinde birde baktık ki yuvanın içi su dolu .diğerleride aynı şekilde su dolmuştu.usta böyle birşeyi daha önce hiç görmediğini ve çok şaşırdığını sanki birisi bujilerin üstüne resmen su dökmüş gibi doluydu.hava tabancasıyla suları kurutup tekrar çalıştırdık ve sorun çözülmüştü servis 350_400tl masraf olduğunu bense 50 tl ye hallettim.suyun sebebi sanırım önceki sahibinin motoru yıkatmasın dan kaynaklanıyor biz bu kanıya vardık ...

Geçmiş olsu. İnşallah pas falan oluşturmaz.

• quote:

Orijinalden alıntı: highthunderbolt

bende bugün focus 2011 TDCI model arabama Ankara Otokoç' ta işçilik ücreti hariç 389 TL' ye ilk bakımını yaptırdım. Tüm filtreler ve yağ değişti.

bende dün istanbul otokoç'ta yaptırdım
    TDCI 30bin bakım benimde 385TL tuttu ama işçilik dahil (yakıt filtre dahil)
    telefonda 430TL demişlerdi ama pazarlık etmeden kendileri 385TL'ye indirdiler

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi MoNstRuM -- 2 Ocak 2012; 14:25:13 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: UrbanRacer

quote:

Orjinalden alıntı: cardinal636

quote:

Orjinalden alıntı: CYBORG00TR

Şahsuvaroğlu gitmeyin.

neden alalım da biz de gitmeyelim o zaman..ama olay veya neden nedir CYBORG00TR

1- Jantımı çizdiler parasını alana kadar az daha zorlasalar Mahkemeye başvurucaktım.

2- Garantimi bilerek ve isteyerek uzatmadılar.

3- Şikayetlerimin hiçbirisi servis kaydına geçmemiş bu nedenle otosanda birçok parçamı garanti süresince değiştirmemiş

4- Bitmemiş fren balatalarını her defasında değiştiriyorlar, az vardı diyorlar fakat rahat 10.000 km gidicek cinsten balatalar attıkları.

5- İlgisiz, paytak, ters ve kavgaya hazır müşteri hizmeti.

6- Kendini hep haklı görüp müşteriyi ezmeye çalışan müşteri hizmetleri.

balatanın bitmesini beklerseniz bu sefer disklerden olursunuz

• Arkadaşlar 2006 focus TDCİ aracımı bakım kitapçığında 120.000 yazdığından triger değişimi için İstanbul Maslak oto sanayisindeki özel servise götürdüm. Forumda İTÜ'lü arkadaşın Avrupa bakım aralıklarının 10 yıl veya 200.000 kilometre olduğunu yazdığını okumuştum o yüzden kendimi hiç kasmadım 90.000'de değiştirmek için. Artı, Citroende çalışan arkadaşım aynı motoru blok olarak Ford'a veren (detaylarda yanlışlıklar olabilir) PSA grubunun trigeri 180.000'de değiştirdiklerini söylemişti.

Hasılı, ustanın araçtan çıkardığı trigeri yenisi ile karşılaştırdığımızda %20-25 oranında bi aşınmanın olduğunu gördük. Usta devir daim pompası için de herhangi bi oksitlenme veya nemlenme olmadığı için değiştermeyi lüzumlu görmedi. Zaten kolay kolay bozulan bir parça olmadığını söyledi. Mazot filtresi hariç triger kayışı yağ ve filtreler; 260 TL parça + 90TL işçilik ile halledebildim. Ancak diğer sorduğum tanıdık ustaların 200-250TL den aşağı işçilik istemediğini de söylemeliyim.

Bir de sorum olacak arkadaşlar, 105.000 kilometrede iken motor sarsıntılı çalıştığından ve 4. ve 5. viteste araç kendini toparlarken sarsıntıyı hissettirdiği için enjektör bakımı yaptırdım (750 TL) ancak usta 135.000'de bi temizlik (Carbon Clean) daha yaptırabileceğimizi söyledi. Öncekini de temizlik yaptırırız (100 TL) diye sökmüşlerdi ama bakım yapmadan kurtaramayacaklarını söylemişlerdi. Bir de sorduğum diğer ustalardan araç geç çalışma ve siyah duman problemi yaşamıyorsa enjektör bakımı elzem değildir diyenler oldu ama yine de sökülüp makinede ölçülmeden anlaşılmayacağını söylemişlerdi. Biraz uzun bi payşaım oldu ama enjektör için tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim, saygılar.

• polbir kardeş. öncelikle merhaba. 2007 tdci trend var bende. ben de triger set değiştirmeyi düşünüyorum ve ayrıca siyah kurum atıyor araba. anlattıklarına göre eğer dediğin gibi triger kayışı yağ ve filtreler 350 ise. çok uygn yaptırmışsın bakımı. ben de gitsem aynı olur mu? ustanın adres ve telefon alabilir miyim? ve bu siyah kurum atması için ne yapmalıyım? ben 10 tl'ye yakıt katkısı atmıştım 15 gün önce . çünkü egzos muayenesinde 2.78 çıktı değerler. 3.00 kritik değer dedi görevli eleman. bayaı siyah kurum atıyordu. cevaplarınıza şimdiden tşkrlr.
  • Benim aracımında 30bin bakımı geldi, Fiyat almak için Adana da Garanti şen Ford yetkili servisini aradım. Şu an kampanyaları varmış binek araçlarda bakım ücreti alınmıyormuş cumartesi için randevu aldım. Adana'da olan varsa faydalanabilir arkadaşlar. Ben bir önceki bakımıda aynı yerde yaptırmıştım memnun kalmıştım böyle bir kampanyaya denk geldiğim için sevindim açıkcası.
  • Çarşamba günü İzmir Çetaş'ta bakıma soktum aracı. 200 Tl'lik Fkasko çeki+45 lira toplam 245 lira verdim. Gıcırtı sesi geliyordu ben koltuklarda sanıyordum. Baktılar kilit sisteminden geliyormuş. Onuda hallettiler arabatı yıkayıp teslim ettiler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: polbir

Arkadaşlar 2006 focus TDCİ aracımı bakım kitapçığında 120.000 yazdığından triger değişimi için İstanbul Maslak oto sanayisindeki özel servise götürdüm. Forumda İTÜ'lü arkadaşın Avrupa bakım aralıklarının 10 yıl veya 200.000 kilometre olduğunu yazdığını okumuştum o yüzden kendimi hiç kasmadım 90.000'de değiştirmek için. Artı, Citroende çalışan arkadaşım aynı motoru blok olarak Ford'a veren (detaylarda yanlışlıklar olabilir) PSA grubunun trigeri 180.000'de değiştirdiklerini söylemişti.

Hasılı, ustanın araçtan çıkardığı trigeri yenisi ile karşılaştırdığımızda %20-25 oranında bi aşınmanın olduğunu gördük. Usta devir daim pompası için de herhangi bi oksitlenme veya nemlenme olmadığı için değiştermeyi lüzumlu görmedi. Zaten kolay kolay bozulan bir parça olmadığını söyledi. Mazot filtresi hariç triger kayışı yağ ve filtreler; 260 TL parça + 90TL işçilik ile halledebildim. Ancak diğer sorduğum tanıdık ustaların 200-250TL den aşağı işçilik istemediğini de söylemeliyim.

Bir de sorum olacak arkadaşlar, 105.000 kilometrede iken motor sarsıntılı çalıştığından ve 4. ve 5. viteste araç kendini toparlarken sarsıntıyı hissettirdiği için enjektör bakımı yaptırdım (750 TL) ancak usta 135.000'de bi temizlik (Carbon Clean) daha yaptırabileceğimizi söyledi. Öncekini de temizlik yaptırırız (100 TL) diye sökmüşlerdi ama bakım yapmadan kurtaramayacaklarını söylemişlerdi. Bir de sorduğum diğer ustalardan araç geç çalışma ve siyah duman problemi yaşamıyorsa enjektör bakımı elzem değildir diyenler oldu ama yine de sökülüp makinede ölçülmeden anlaşılmayacağını söylemişlerdi. Biraz uzun bi payşaım oldu ama enjektör için tecrübelerinizi yazarsanız sevinirim, saygılar.

Enjektör bakımı yaptırdığınızda sarsıntı probleminiz giderildimi?Normal şartlarda siyah duman,zor çalışma veya aşıntı sesi yoksa enjektörler sağlıklıdır,herhangi bir işlem
    gerektirmez.Arada bir dolu depoya enjektör temizleyici atabilirsiniz,ben kendi aracıma da bazen yapıyorum.Aldığınız yakıtın kalitesi de önemli,common rail sistemli motorların kötü yakıta tahammülü yok.Müşterilerimizinde başına çok geldiği için söylüyorum,gerçi akaryakıt istasyonları daha sıkı denetleniyor(umarım öyledir).Bir seferinde yakıt pompasını öğütüp talaş haline getirmiş,bütün sisteme yaymıştı,mazotun değidiği her yeri değiştirmek zorunda kalmıştık.Çıkan masrafı siz tahmin edin.
    Mazot değil sanki süzülmüş ham petrol koymuşlar,çürümüş leş gibi bir kokusu ve bulanık bir rengi vardı.Mümkün olduğunca bildiğimiz yerlerden mazot almakta fayda var.

• quote:

Orijinalden alıntı: reiko_5

polbir kardeş. öncelikle merhaba. 2007 tdci trend var bende. ben de triger set değiştirmeyi düşünüyorum ve ayrıca siyah kurum atıyor araba. anlattıklarına göre eğer dediğin gibi triger kayışı yağ ve filtreler 350 ise. çok uygn yaptırmışsın bakımı. ben de gitsem aynı olur mu? ustanın adres ve telefon alabilir miyim? ve bu siyah kurum atması için ne yapmalıyım? ben 10 tl'ye yakıt katkısı atmıştım 15 gün önce . çünkü egzos muayenesinde 2.78 çıktı değerler. 3.00 kritik değer dedi görevli eleman. bayaı siyah kurum atıyordu. cevaplarınıza şimdiden tşkrlr.

Siyah kurum atması egr sisteminden kaynaklanıyor.Muhtemelen kurum bağlayıp tıkanmıştır.Egr sökülmesini gerektirir.
  • ARAKADAŞLAR ACİL CEVAPPP

ARABAM 15.000 KM DE DAHA İLK BAKIMA GİTME FIRSATIM OLMADI HERHANGİ BİR PROBLEM YARATIR MI ARAÇ PEUGOUT BİPPER
  • 30 bin bakımı için Otokoç Taşdelen şubesine gittim. Diğer şubelerdende fiyat aldığım için an itibariyle en uygun fiyat veren noktaya gittim. %10 indirimli olarak 371,90 TL tuttu. Bilgilerinize.
  • Aracım 2006FocusII TDCI, 108500km. de bugün bakım yaptırdım;
    Yağ(Mobil Super 3000 Formula FE 5W-30)
    Yağ Filtresi
    Hava Filtresi
    Polen Filtresi(İthal)
    Ön Fren Balataları(Motocraft)
    Parça*İşçilik=230TL
    Ankara/Yiğit Oto
  • quote:

Orijinalden alıntı: NateHuffman

30 bin bakımı için Otokoç Taşdelen şubesine gittim. Diğer şubelerdende fiyat aldığım için an itibariyle en uygun fiyat veren noktaya gittim. %10 indirimli olarak 371,90 TL tuttu. Bilgilerinize.

bana izmir otokoç tel.de 450 tl gibi bir fiyat çıkardı 30.000 km bakımı için , nasıl pazarlık ediyorsunuz acaba?
  • quote:

Orijinalden alıntı: vakur42

quote:

Orijinalden alıntı: NateHuffman

30 bin bakımı için Otokoç Taşdelen şubesine gittim. Diğer şubelerdende fiyat aldığım için an itibariyle en uygun fiyat veren noktaya gittim. %10 indirimli olarak 371,90 TL tuttu. Bilgilerinize.

bana izmir otokoç tel.de 450 tl gibi bir fiyat çıkardı 30.000 km bakımı için , nasıl pazarlık ediyorsunuz acaba?

Biraz sinirli bir insanım, istediğim fiyat olmazsa camı çerçeveyi indiriyorum. Telefonla arayarak servis sorumlularından bakım fiyatını öğreniyorum.Mesela evime yakın olan Ford Gürbaşlar 435 TL fiyat verdi. En ucuz fiyatı veren Otokoç Taşdelen'e aracımı götürdüm.Doğrulama için isterseniz istanbuldaki otokoçlardan fiyat alın ya da mail adresinizi verirseniz faturamı scan edip göndereyim.

• arkadaşlar, 2004 model ford focus sahibiyim...aracı yakın zamanlarda 2. el aldım ve cok memnunum.. periyodik bakım zamanı da geldi, istanbul maslak sanayi veya civarında sadece ford araclarına bakan uygun bir özel servis tavsiyesi alabilir miyim..şimdiden teşekkürler.
  • quote:

Orijinalden alıntı: acar60d

arkadaşlar, 2004 model ford focus sahibiyim...aracı yakın zamanlarda 2. el aldım ve cok memnunum.. periyodik bakım zamanı da geldi, istanbul maslak sanayi veya civarında sadece ford araclarına bakan uygun bir özel servis tavsiyesi alabilir miyim..şimdiden teşekkürler.

0554 4009855-Fatih Kısa, İrtibata geçebilirsiniz.
  • Unutmadan ekliyeyim. Ford'un sitesinde bakımlarda geçerli olacak KDV bizden kampanyası var. %15.26 indirim sağlıyor. Müşteri hizmetlerini arayıp kampanyayı tanımlatıyorsunuz.

Ford Focus TDCI 2008

75.000km

yağ filtresi
    hava filtresi
    polen filtresi
    karter contası
    motor yağı

İstanbul Atılgan ve Otokoç: 280 TL

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi snomask -- 30 Haziran 2012; 13:34:41 >
  • Arkadaşlar herkese selamlar.

Ankara'da yaşıyorum.75 bin bakımı için yarın aracımı servise götüreceğim.

Fiyat olarak araştırma yaptım öncesinde.Gerçi sadece 2 bayiyi aradım.

Otokoç polen filtresi hariç 400 lira dedi,başer fordu aradım polen filtresi dahil 300 liraya anlaştık telefonda.Randevuyu aldım,yarın bir aksilik olmazsa başere götüreceğim.

Başerin fiyatı otokoça göre çok uygun geldi,bilginiz olsun.
  • www.otostart.com/bakim sayfalarında bir çok aracın bakım seti var.

Fiesta 1.4 tdci 224,2 tl gözüküyor. Yağ shell helix, parçalar bosch. Bosch-car servislerde işçilik dahil fiyatlar.

Ayrıca 50 nokta check-up da hediye imiş. İlgilenenlere duyrulur.
  • Arkadaslar
    yağ filtresi -orj ford
    hava filtresi -orj ford
    polen filtresi -orj ford
    karter contası
    Buji 4 adet -orj ford
    motor yağı -castrol gtx magnetec 10w40 : 4+1 litre
    Park sensorunun bir tanesi degisti
    iscilik dahil
    240 TL
    Parcalari ford yetkili satis yerinden aldim .genel servis hizmeti veren yerde basinda durarak bilgi sahibi olma anlaminda keyifle yaptirdim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kubica007 -- 18 Temmuz 2012; 21:44:59 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 1617181920
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.