Şimdi Ara

Okulun Israrla Beni Suçlu Bulması

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4
Cevap
0
Favori
126
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Kocaeli’de Özel olan bir okula gidiyorum, okulun okuduğum bölgesindeki müdür olan adam bayağı kibar birine benziyor. Ama işine gelen insanlara kibar. Okula ilk geldiğim 2 sene içinde hiçbir işe karışmadım. Fakat 3. sene birkaç arkadaşıma öyle çok ağır olmamak üzere ettiğim bir iki küfür sonucunda o katın müdürünün gözünden düşmüştüm. Ve bu adam bana öyle bir kin beslemişti ki, yağmur yağsa benim yüzümden olacak ben suçluyum. Öğlen aralarımız 40-45 dakika arasında. Yemekhanede 15 dakika veriyorlar ve hemen o 15 dakika ardından 45 dakikalık teneffüs başlıyor. Bu okulun bi alt bahçesi, alt bahçenin sağ üstünde de bir üst bahçe, çatısı düz olan binanın en üstünde de en büyüklerin bahçesi var. Bahçeleri komple yapay çimen ile kaplamışlar. Ve öğrenciler burada futbol oynuyor. Ben de o gün gittim aşağıya top oynayanlara bakmaya. Aşağıda da Yaman diye bir çocuk var, çocuk hızlı ama kilolu yani kendini yavaşlatacak kadar değil ama bayağı kilolu gözüküyor. Çok da serseri bir çocuktur kendisi, kalecilik yapıyordu. Ben de bu kale tarafında oturuyorum, sıkıldım oturmaktan kalktım ayağı. Bu çocuğun elinde de paket içinde satılan ekmekler var ya küçük, onlardan var elinde ve onu yiyor. Bir yandan da gelen topu tutmaya çalışıyor. Daha gelen giden yok yani 3-5 kişi var onlarla öylesine oynuyorlar. Kalktım ayağı bu çocuğun 3 metre gibi solunda durdum izliyorum bunları. Bu çocuk benim tarafıma gelen topu tutmak için bana doğru atılınca bana çarpıyor ve elindeki ekmek yere düşüyor. Ve bu arkadaş bana başlıyor sövmeye. Ama nasıl sövüyor. Ekmek düştü ulan diye bir başladı, annem, babam, anneannem. Hiçbirşeyim kalmadı elden geçirdiği. Ben de bi an tepki verdim. Ulan dedim ben ne yaptım sen gelip bana çarptın. Ekmek de yerde kaldı bu çocuk da bu ekmeğe bi tekme koydu uzağa attı. Ben asıl ona tepki verdim. Aldım ekmeği ve yürümeye başladım kendisine doğru. Ulan dedim hadi bana küfür ediyorsun ekmeğe niye tekme atıyorsun başına koy sonra da yerine geri koy dedim. Bu çocuk ya git bak yapma yapma diye diye bana doğru gelmeye başladı. Bu çocuktan başladım kaçmaya. Yani normalde bu tür şeylerden kaçmam biri bana geliyorsa gel derim bari ağzını yüzünü dağattığım gel derim, ama en ufak bir koz versem beni okuldan atacakları için tepki vermemem gerekiyordu. O yüzden zorunlu olarak kaçmaya çalıştım. Çocuk hızlı olduğu için ben çok kaçamadım açıkçası, bu çocuk geldi başladı tekmeler yumruklar savurmaya. Yani yere yığılmasam da acıtıyordu yani az çok vurmaya devam ettikçe. Ve hani bu uyarı gibi değildi çocuk bildiğiniz devam ediyordu yani. Tepki vermememden daha çok sinirleniyor o vurdukça ben de ağla felan yapıyorum, çocuk bir yandan da ana bacı devam ediyor sövmeye. Ben artık dayanılmaz noktaya geldim ve çocuğun başına bi tane indirdim. İndirince çocuk bi afalladı, sersemledi. Böyle bi şaşırdı ulan bu çocuk tepki vermiyordu ne oluyor gibi bir düşündü. Tam ortasına yumruk attım kafasının. Bunun kamera kaydı da vardı yani o da bulunacaktı. Gittim ben bizim kat müdürüne. Başladım anlatmaya. Herşeyi anlattım, ve tamam ben ilgileneceğim dedi. O günün akşamı ben herşeyi anlatan bir dilekçe yazdım. Bu çocuğun hayatını karartacaktım. Hiçbir tepki vermememin cesaretiyle özgüvenim yerine gelmişti. Çünkü beni nasıl suçlu bulacaklardı ki? Ertesi gün gidip bu dilekçeyi verdim. Hoca bunu karşımda okudu ve kamera kaydını istediğini söyledi. 2 Saat sonra odasına girip hocam bir gelişme var mı diye sordum. Bilin bakalım bana nasıl kızdı. Bana gel gel var sen bi gel dedi. Kendisine dilekçede yazmama rağmen kafasına neden yumruk attın diye bağrınmaya başladı. Amacını anlamadım böyle gözlerim faltaşı gibi açıldı. Bön bön bakmaya başladım. O sırada öğretmen de bağırmaya devam ediyor, sen niye böyle birşey yapıyorsun bana açıklamasını yap! gibisinden konuşuyor ve bağrınıyor. Hiç bu kadar bağrındığını görmemiştim müdürün bana karşı. Benim anlamadığım asıl şey 2 dakika önce bu gelişme var mı sorusunu sormadan önce bu çocuğu çağırıp görüntüyü izlemeleriydi. ve çocuğa sadece görüntüyü izletip yolladı. Bana niye bağırıyordu ki şimdi? Ve bana sordu biz şimdi ne ceza vereceğiz sen öyle vurduysan dedi. Hocam niye vermeyesiniz dedim çocuk bana 10 kere vurduysa ben 1 kere vurdum yani neden ceza vermeyesiniz anlamadım yani diyince bu bir durdu. Bir gözleri açıldı bunun. Oğlum sen kimsin lan senin demenle mi vericem ben cezayı dedi ve diyeceği son şey oldu. Tamam hocam ben duyacağımı duydum size teşekkür ederim çok hakkaniyetlisiniz diyip “gel buraya gel” sözlerini duymamazlıktan gelip odasından çıktım ve odadan çıkıp beni geri çağırmaya çalıştı arkamı bile dönmedim ve okulu orada terk ettim, evime gittim. Ertesi gün ses bile yok, bu çocuğun arkadaşlarına soruyorum bu çocukta bi üzgünlük var mı diye bir ceza felan almış mı diye, hiç bir üzgünlük görülmemiş, ceza da verilmemiş. Hani belki soruyorum benim bu tepkimden biraz bana hak verir de bu çocuğa da en azından biraz bağrınır çağrınır bir tutanak tutar ceza verir mi felan diye, hiçbir eyleme geçmişliği yok. Sizce bana mı takılmış yoksa iyiliğini düşünüyor diyen çıkar mı.

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >

• akkcv546 A kullanıcısına yanıt
    Bunu okuyacağıma Ayetel Kürsi okurum

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • meckmin kullanıcısına yanıt
    Sadece derdimi anlattım 😂

< Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.