Şimdi Ara

Okul için Hd kamera tavsiyesi...

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
925
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    okulumuzda yapılan programları çekmek ve arşivlemek için önerebileceğiniz HD ve aynı zamanda hafıza veya karta kaliteli kayıt yapabilen video kamera tavsiye edebilir misiniz? Salonda yapılan çekimlerde başarılı olması tercihimizdir...
    şimdiden teşekkürler...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksimu_s -- 4 Ekim 2010; 16:05:02 >

• Panasonic HS700 veya TM700
  • Bütçe ve istenilen ek özellikler = ) ?
  • açıkcası 1000 TL civarı bir bütçemiz olacak ayrıca teknik özelliklere biraz uzağım ama bahsettiğim gibi okulun kapalı salonunda çekimde yani biraz az ışıklı ortamda çekimleri iyi olmalı ve açık havadaki faaliyetlerinde kullanılacak ...
  • Kamera tavsiye edecek kadar aşırı bilgim yok ama amatör kullanımda okuduğum kadarıyla Panasonic kameralar bu işin lideri.

1000TL civarında şu kameralara bakabilirsin: www2.panasonic.com/consumer-electronics/shop/Cameras-Camcorders/Camcorders/1-MOS-High-Def-Camcorders.list.149046_11002_7000000000000005702
  • Bütçeniz ortalamanın az üstünde ise;
    http://forum.donanimhaber.com/dukkan.asp?mem=326949
  • gönül isterki bu makinaları alayım ama bütçemiz ne yazık ki 1000 Tl civarı...

yani güzel ama tuzlu modeller değilde biraz daha uygun model tavsiyesi alsam daha iyi olacak...
  • Amerikadan 1000 USD ye TM700 Canon HFS10-20 getirtebilirsiniz. Bu işi yapan arkadaşlar var belki okul için olduğunu söylerseniz biraz daha indirim yapabilirler ben TM700 ü 1 hafta önce 970 USD ye getirttim.
  • aşağıdaki kameraya da bakabilirsiniz:
    http://www.tripodfoto.com/urun.php?PID=3580
  • quote:

Orijinalden alıntı: eranmania

Amerikadan 1000 USD ye TM700 Canon HFS10-20 getirtebilirsiniz. Bu işi yapan arkadaşlar var belki okul için olduğunu söylerseniz biraz daha indirim yapabilirler ben TM700 ü 1 hafta önce 970 USD ye getirttim.

Türü: 1/5,5 tip CMOS (Geniş açı için pek iyi değil)

Etkin Piksel: Film: 1,56 MP (Interpolasyon ile FULLHD çekim yapıyor, hiç iyi değil)

Kayıt Modları:
    FXP: 1920x1080, 17 Mbps; ( Normal HD çekimi FULLHD yapıyor, Interpolasyon)
    XP+: 1440x1080, 12 Mbps; ( Normal HD çekimi FULLHD yapıyor, Interpolasyon)
    SP: 1440x1080, 7 Mbps; [ 4:3 çekim, HD ile FULLHD yavrusu diyebiliriz = ) ]
    LP: 1440x1080, 5 Mbps [ 4:3 çekim, HD ile FULLHD yavrusu diyebiliriz = ) ]
  • quote:

Orijinalden alıntı: amiralhack

quote:

Orijinalden alıntı: eranmania

Amerikadan 1000 USD ye TM700 Canon HFS10-20 getirtebilirsiniz. Bu işi yapan arkadaşlar var belki okul için olduğunu söylerseniz biraz daha indirim yapabilirler ben TM700 ü 1 hafta önce 970 USD ye getirttim.

Türü: 1/5,5 tip CMOS (Geniş açı için pek iyi değil)

Etkin Piksel: Film: 1,56 MP (Interpolasyon ile FULLHD çekim yapıyor, hiç iyi değil)

Kayıt Modları:
    FXP: 1920x1080, 17 Mbps; ( Normal HD çekimi FULLHD yapıyor, Interpolasyon)
    XP+: 1440x1080, 12 Mbps; ( Normal HD çekimi FULLHD yapıyor, Interpolasyon)
    SP: 1440x1080, 7 Mbps; [ 4:3 çekim, HD ile FULLHD yavrusu diyebiliriz = ) ]
    LP: 1440x1080, 5 Mbps [ 4:3 çekim, HD ile FULLHD yavrusu diyebiliriz = ) ]

kardeş TM700 için mi bunları söylüyorsun pek anlamadım...millet öve öve bitiremiyorda...

arkadaşın bahsettiği Canon Legria HF R106 High Definiton Hafıza Kartlı Video Kamera + 4 GB Kart + Çanta nasıldır...

Birde panasonic sd60 nasıldır sizce...

açıkcası 1000TL yi aşamam o nedenle en ideali bulmaya çalışıyorum...

• bende 2-3aydır bakıyorum 1000 civarında kamera. o fiyata sd60 düşünüyorum en uygunu ve kalitelisi. gidip eldende inceledim makinayı gayet güzel. şimdi daha ucuza amerikadan nasıl getirtirim diye araştırıyorum
  • Amiralhack, Panasonic TM700 için bunları söylüyor olamazsın çünkü dediklerinin hiç alakası yok, eğer Panasonic TM 700 için ise o yazdıkların tamamen hatalı ve yanlış bilgi!
  • Tekrar okudum da Panasonic TM700 için olamaz, amiralhack başka bir kamerayı kastediyor. Canon için emin değilim ama onun içinde olmaz gibi..
  • Bir üstteki postta "galtintas" postunda bir link vermişti, Canon Legria HF R106 kamerası için, ona dedim. Yani o cihazın bir bakışla anlaşılıyor iyi olmadığı.
    TM700 kral makina, yurt dışından getirtirseniz ve bütçeyi azcık aşarsanız TM700 alın tabii ki. Pekçok tabancı kamera sitesinde şu anda TM700 1. sırada.

Ekleme: Çoook özür dilerim, şimdi fark ettim, alıntı yaparken yanlış postu almışım = ) Almam gereken postun bir üstündekini almışım. Dediklerim Canon Legria HF R106 için.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi amiralhack -- 5 Ekim 2010; 16:17:33 >
  • arkadaşlar bir kaç makina ağır basıyor gibi ama ne yapmalıyım tam başka bir model iyi diyorlar ona gidiyorum topic 2008 de açılmış yani eski bir model yenileride karıştırır oldum..
    Panasonic HS60 için 1190 (açıkcası şu an bu en kuvvetli aday benim için ama aşağıdaki sd60 ile farkını tam anlamadım sadece hdd ise 320 tl fark varacaba sd card mı alsam diyorum...)
    Panasonic SD60 için 870
    Panasonic TM1700 için 1600 (biliyorum en iyisi bu ama 500 tl de fark var)
    Sony XR200 için 1200 fiyatlar buldum...

ayrıca bu sony ve panasonicler arasında gidip geliyorum özellikle sony lerde az işikta daha iyi olduğuna dair iddialar aklımı çeliyor bir el atsanız diyorum...
    başta da söyledim okul konferans salonunda biraz daha az işik olacağını varsaydığım için kararsız kalıyorum...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi maksimu_s -- 7 Ekim 2010; 10:59:27 >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.