Şimdi Ara

Okul 1.5 YIL UZADI BEN MAHVOLDUM ARKADAŞLAR

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
4 Misafir (1 Mobil) - 3 Masaüstü1 Mobil
5 sn
15
Cevap
0
Favori
4.725
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • En iyi ihtimalle bile okulum 1.5 yıl uzamış durumda ne yapacağımı bilmiyorum düşünmekten uykularım kaçıyor küçük bir şehirde işletme okuyorum ailemin uzadığından haberi yok okulada 2 yıl gecikmeli başlamıştım zaten çok kötü durumdayım psikolojim bozulmuş durumda.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• öğrenmek için değil okul okumak diye okursan 5 sene daha uzar. bi işi severek yapacaksın. para için yapılan sanat derece basarılı olabilir ise aynı mantıkla sen de o derece basarılı olursun. sanatı sanat için yaparsan emeklerinin karşılığında hem güzel sonuç, hem para da kazanırsın. ama önce sevmek şart
  • Nerde okuyorsun durumunu pmden detaylı anlatır mısın ?
  • öğrenmek için değil okul okumak diye okursan 5 sene daha uzar. bi işi severek yapacaksın. para için yapılan sanat derece basarılı olabilir ise aynı mantıkla sen de o derece basarılı olursun. sanatı sanat için yaparsan emeklerinin karşılığında hem güzel sonuç, hem para da kazanırsın. ama önce sevmek şart

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-2DF0CD106 -- 24 Kasım 2017; 14:7:42 >
  • Hayatımda ilk kez işletmeyi uzatan biri görüyorum.

• Maliyet muhasebesinden kaldi, makro mikro kaldi, finansal matematik kald, ticaret hukuku kaldi. Bunlar tahminim ha 1.siniftan envanter bilanco da varsa gg

• Bir sey olmaz kendine cok yuklenme. Zamani geri alamazsın önüne bak aldigin her dersi gecmeye çalış. Mumkun mertebe derslere gir. Tutabildigin kadar not tut. Hicbir dersi gozunde büyütme cok zor gibi gelenler bile sinav soz konusu olunca sinifin ortalamasina gore ayarlaniyor biraz iteklersen gecersin.

Ailen lisan-i munasiple anlattiginda halden anlamayacak sekilde yaklasiyorsa sana ön kosullu bir ders yüzünden uzattım. Ondan kalinca baska bir dersi alamadim iki ders yuzunden uzadı de. Aylaklık ettigini değil de bir dersten başarılı olamadığını dusunsunler. Ailene durumu acikladiktan sonra onlarla iletişimi minimumda tut ki dikkatin dağılmasın odağın kaymasin

• Lüften diğer forumlarda entry yazarmısınız. kayra sandım
  • Bende okula gitmeyerek bir sene uzatmıştım alttan kalanlar dcler derken bir şey oldu 20 ders verdim 2 sene uzaması gereken okul 1 sene uzadı ve bitti.

Bu süreçte neler gördüm.
    4.cü senende ya da 4.cü sınıftan ders alabildiğinde (yönetmeliğinize göre) ek kredi alabilirsin. Mesela bizim okulumuz 29-34 arası kredi açıyordu dönem derslerine göre ben dönemlik 54 kredi ders aldım. (Hatta danışmana attığım mailde noktalama işareti kullanamayan adam nasıl 20 ders verecek göreceğiz falan demişti :D )

2 dersten kalıp tek ders sınavına 2 kere girip mezun olan arkadaşım var sistem açıklarla dolu.

Almadığı dersin vizesinin kolay olduğunu öğrenip onun vizesine girip (seçmeli ders) sonra öğrenci işlerinden o dersi almıştı yalvar yakar AA verdi kalacağı dersi.
    Muazzam bir çalışmaya gerek yok durumunu transkriptle birlikte anlat gerçekten yardımcı olurum. 1 senede 102 kredi ders verdim

• quote:

Orijinalden alıntı: La Preen

Bende okula gitmeyerek bir sene uzatmıştım alttan kalanlar dcler derken bir şey oldu 20 ders verdim 2 sene uzaması gereken okul 1 sene uzadı ve bitti.

Bu süreçte neler gördüm.
    4.cü senende ya da 4.cü sınıftan ders alabildiğinde (yönetmeliğinize göre) ek kredi alabilirsin. Mesela bizim okulumuz 29-34 arası kredi açıyordu dönem derslerine göre ben dönemlik 54 kredi ders aldım. (Hatta danışmana attığım mailde noktalama işareti kullanamayan adam nasıl 20 ders verecek göreceğiz falan demişti :D )

2 dersten kalıp tek ders sınavına 2 kere girip mezun olan arkadaşım var sistem açıklarla dolu.

Almadığı dersin vizesinin kolay olduğunu öğrenip onun vizesine girip (seçmeli ders) sonra öğrenci işlerinden o dersi almıştı yalvar yakar AA verdi kalacağı dersi.
    Muazzam bir çalışmaya gerek yok durumunu transkriptle birlikte anlat gerçekten yardımcı olurum. 1 senede 102 kredi ders verdim

Oha sizin üniversitenin adı nedir hocam?

Genelde dönem başı max 20 kredi hakkın olur çünkü. O da 5-6 derse tekabül eder.

• Cnayqer kullanıcısına yanıt
    Kayranin 1968448303393 sene oldu.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Diyelim ki okul tam senesinde bitti ne işe yarayacaktı? Geleceğe yönelik doğru karar veremiyorsunuz . Okul bitirip işsiz kalmakdansa 1 2 sene kaybetmek çok daha mantıklı. Ama bizim gençlerimiz genelde 1. Şeyi yapıyolar üni hayatı yhaa süper okuyoz biz kafasıyla gidip sonra da ağlıyorlar. Olan olmuş artık ileriye bak işine odaklan.

• Yalan Söylemeyen Adam kullanıcısına yanıt
    1-2 sene kaybedip issiz kalmak da var

• quote:

Orijinalden alıntı: 8993122290119

1-2 sene kaybedip issiz kalmak da var

Okumasın o zaman.

• quote:

Orijinalden alıntı: yav he he aynen

öğrenmek için değil okul okumak diye okursan 5 sene daha uzar. bi işi severek yapacaksın. para için yapılan sanat derece basarılı olabilir ise aynı mantıkla sen de o derece basarılı olursun. sanatı sanat için yaparsan emeklerinin karşılığında hem güzel sonuç, hem para da kazanırsın. ama önce sevmek şart

En cok uyumaktan hoslanan bir insan ne is yapabilir

• straptezlo S kullanıcısına yanıt
    İstanbul Üniversitesi İktisat Fakültesi hocam.
    Şöyleki dönemlik 8 - 7 - 6 ders olur.
    Onlarda toplam 20-24 kredi tutar okulda alttan veya üstten ders aldırmak için 10 kredi ek verir yani hakkın 30-34 olur dönemlik.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.