Şimdi Ara

Okuduğunuz en iyi Kişisel Gelişim (PSİKOLOJİ) kitabı hangisidir? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
56
Cevap
2
Favori
50.802
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: eulogy

quote:

Orijinalden alıntı: cideliöğretmen

İçinizdeki öküze ooha diyenlere...
    Size katılmıyorum...
    bu kitap seviyesizce bence... Adında meymenet yok. Ya içinde öküz olmayanlar...
    Kişisel gelişimle kapitalizmi birbirine karıştırmış bülent efendi.
    İçimizdeki gücü olumlu şeyler için kullanamaz mıyız? İnsanlara yardım etmek , güzel şeyler öğrenmek, paylaşmak Komşularımıza daha iyi ve sevecen davranmak vs.. için kullanamaz mıyız?
    Kendini geliştirmek kavramını başkalarını sömürmek adına değerlendiren Bülent bey'e ohha diyorum. İçindeki öküz çıksın...

Şimdi gelelim diğer bir meseleye...
    İnsan kendini, beynin çalışma mekanizmasını, ruhun derinliklerini beynini kullanma klavuzunu vs... nereden öğrenecek?
    Kitaplar bence en etkili ve ilk basamaktır. Kitabın dokusu vardır, kokusu vardır ruhu vardır sizinle iletişim kurar. Rahmetli Cemil Meriç'in dediği gibi Dostoyevski, Şekspir bir futbol maçı biletinden daha ucuzdur bu gün....
    Bilgiyle mücadele ona karşı çıkma niye? Halbuki onu kullanıp daha iyi yerlere gelsek iyi olmaz mı? Sonra yok efendim bbu yeni bir dinmiş, insanı Allahtan uzaklaştırıyormuş vs...
    İki günü müsavi olan zarardadır" Hadis-i şerifi neyi anlatıyor acaba?Kendimizi geliştirmemiz gerekmiyor mu acaba?

Bu arada ben öğretmenim ve öğrencilerimin ders çalışma ve motivasyonları üzerinde kişisel gelişimden öğrendiklerim çoook işime yarıyor. Ha onlara hasan SAbbahın yalancı cennetini vaat etmiyorum. Sizi iyi çalışın dürüst olun karşılığını mutlaka alacaksınız diyorum. Herkesin motivasyona ihtiyaçları var.
    Sonra ayeti kerimede "ve en leyte lil insani illa ma sea" İnsan için sadece çalıştığının karşılığı vardır. Buyurulmuyor mu???P?

Diğer meseleden kastınız benim mesele ise :) benim mesele ile ilgili alakalı birşey yazmadığınızın farkına varın. Ayrıca "Kitap" maşallah pek bir iyi anlatmışsınız, ben sizin kitaplar hakkındaki fikirlerinizi oldukça yetersiz buldum sayın hocam. Yine aynı ölçüde rehberlik ve psikolojik danışmanlık felsefesine teğet bile geçmediğinizi düşünüyorum kusuruma bakmayın. iki insan tartışırken biri pırasanın yemek kültürümüze katkısından bahsederken diğeri atmosfer basıncının olmadığı dünyadan bahsediyorsa, bu tartışma burada bitmelidir :)

Saygılar

Çabuk pes ettiniz hocam, oysa yukarıdaki yazınızda " Herhangi bir konuda güzel sohbet ilginç tartışmalar edinme ihtiyacı olan arkadaşlar burada bir konu açabilirler. Güzelce sohbete devam ederiz, pm e gerek yok. " demiştiniz

• quote:

Orijinalden alıntı: yetkin

quote:

quote:

Size katılmıyorum...
    İçimizdeki gücü olumlu şeyler için kullanamaz mıyız? İnsanlara yardım etmek , güzel şeyler öğrenmek, paylaşmak Komşularımıza daha iyi ve sevecen davranmak vs.. için kullanamaz mıyız?
    Kendini geliştirmek kavramını başkalarını sömürmek adına değerlendiren Bülent bey'e ohha diyorum. İçindeki öküz çıksın...

İnsan kendini, beynin çalışma mekanizmasını, ruhun derinliklerini beynini kullanma klavuzunu vs... nereden öğrenecek?
    Kitaplar bence en etkili ve ilk basamaktır. Kitabın dokusu vardır, kokusu vardır ruhu vardır sizinle iletişim kurar. Rahmetli Cemil Meriç'in dediği gibi Dostoyevski, Şekspir bir futbol maçı biletinden daha ucuzdur bu gün....
    Bilgiyle mücadele ona karşı çıkma niye? Halbuki onu kullanıp daha iyi yerlere gelsek iyi olmaz mı? Sonra yok efendim bbu yeni bir dinmiş, insanı Allahtan uzaklaştırıyormuş vs...
    İki günü müsavi olan zarardadır" Hadis-i şerifi neyi anlatıyor acaba?Kendimizi geliştirmemiz gerekmiyor mu acaba?

Bu arada ben öğretmenim ve öğrencilerimin ders çalışma ve motivasyonları üzerinde kişisel gelişimden öğrendiklerim çoook işime yarıyor. Ha onlara hasan SAbbahın yalancı cennetini vaat etmiyorum. Sizi iyi çalışın dürüst olun karşılığını mutlaka alacaksınız diyorum. Herkesin motivasyona ihtiyaçları var.
    Sonra ayeti kerimede "ve en leyte lil insani illa ma sea" İnsan için sadece çalıştığının karşılığı vardır. Buyurulmuyor mu???P?

Diğer meseleden kastınız benim mesele ise :) benim mesele ile ilgili alakalı birşey yazmadığınızın farkına varın. Ayrıca "Kitap" maşallah pek bir iyi anlatmışsınız, ben sizin kitaplar hakkındaki fikirlerinizi oldukça yetersiz buldum sayın hocam. Yine aynı ölçüde rehberlik ve psikolojik danışmanlık felsefesine teğet bile geçmediğinizi düşünüyorum kusuruma bakmayın. iki insan tartışırken biri pırasanın yemek kültürümüze katkısından bahsederken diğeri atmosfer basıncının olmadığı dünyadan bahsediyorsa, bu tartışma burada bitmelidir :)

Saygılar

Çabuk pes ettiniz hocam, oysa yukarıdaki yazınızda " Herhangi bir konuda güzel sohbet ilginç tartışmalar edinme ihtiyacı olan arkadaşlar burada bir konu açabilirler. Güzelce sohbete devam ederiz, pm e gerek yok. " demiştiniz

Dostum yukarıyı okuduysan neden bu tartışmadan vazgeçtiğimi anlarsın. Benim anlattığım şeyle sevgili hocamın anlattıkları arasında alaka yok :) yani yapacak bişey yok. Ben limon ekşidir derken başka biri hayır hocam yanılıyorsunuz domates kırmızıdır diyorsa tartışmayı uzatmanın alemi yok :) Şu sıralar rezalet otomasyondan dolayı ders saatleri çakışan dersler birbirine girmiş durumda, yani rezalet bir hafta yaşıyoruz, bu yüzden pek ilgilenemedim.

" Herhangi bir konuda güzel sohbet ilginç tartışmalar edinme ihtiyacı olan arkadaşlar burada bir konu açabilirler. Güzelce sohbete devam ederiz, pm e gerek yok. "

Bu cümleden kastım kültür-bilim içinde açılan başka konulardı. İnsan teorileri , rehberlik ve psikolojik danışmanlık, pedagoji ... bu konularla ilgili başlık açılırsa o tatlı sohbetlere ben zaten katılıyorum

• quote:

" Herhangi bir konuda güzel sohbet ilginç tartışmalar edinme ihtiyacı olan arkadaşlar burada bir konu açabilirler. Güzelce sohbete devam ederiz, pm e gerek yok. "

Pm atan benim, pm e ise pmden değil de başlıktan cevap yazmak gerçekten enteresanmış. Tek merak ettiğim sizin öğrenip hatim ettiğiniz ve 14 yıldır öğrencilerinize öğrettiğiniz teorilerilerin neler olduğuydu? Bunları popüler kişisel gelişim kitaplarından ayıran şeyler nelerdir bu teorilerin altında neler vardır. Sizin yukarda söylediğiniz bir kelime olan "tedavi" ne demektir?

Ben buraya bu konular hakkında başlık asla açmam, çünkü uygun bi kitle yönetim ve zeka göremiyorum, ancak arada bir uğrayıp dikkatimi çeken şahıslara pm atıyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: köle

quote:

Pm atan benim, pm e ise pmden değil de başlıktan cevap yazmak gerçekten enteresanmış. Tek merak ettiğim sizin öğrenip hatim ettiğiniz ve 14 yıldır öğrencilerinize öğrettiğiniz teorilerilerin neler olduğuydu? Bunları popüler kişisel gelişim kitaplarından ayıran şeyler nelerdir bu teorilerin altında neler vardır. Sizin yukarda söylediğiniz bir kelime olan "tedavi" ne demektir?

Ben buraya bu konular hakkında başlık asla açmam, çünkü uygun bi kitle yönetim ve zeka göremiyorum, ancak arada bir uğrayıp dikkatimi çeken şahıslara pm atıyorum.

Sevgili kardeşim, ben istersen birkaç noktaya değinip bu tartışmaya son vereyim.

* Nedense bizim ülkemizde bir tartışmanın temeli, karşısındakini bilmemekle suçlamak, sürekli kesintisiz bir cahillikle mühürlemek üzerine kuruluyor. Benim burada mağdur olduğumu açıklamaya çalıştığım konu da buydu. Eğer ilk mesajımı ve devamındaki mesajları okursanız demek istediğimi anlarsınız. Ama belli ki bu konudfa yazdıklarım pek bir kibirli bulunmuş. (yine bu da bizim ülkemize özgü bir bakış açısı, böyle onu hatim ettim bunu şöyle ettim diyen adamı sevmezler :) mütevazi olmayan adam sevilmez bizim kültürde, ya da ukala ama şişman bir kız sevilmez öğneğin ) Üzüldüğüm nokta ise kendi görüşümü anlatmaya çalıştığım bütün mesajlarım ya ilgi çekmiyor ya da kimse önemsemiyor. Bir arkadaş sadece alıntılayıp düşüncelerime katıldığını söylemiş (sağolsun) başka da ilgisini çeken yok.

Belli ki bu forumdaki güzel kardeşler bunu konuşmak istemiyorlar ya da işin bu kısmıyla ilgilenmiyorlar. Yani bir çok kişi bu kitaplara kendini kaptırmışken, benim kişisel ya da ne bileyim mesleki rehberlik alanında kitaplardan önce birebir yardım alınmasını savunmam çoğu kişinin önemsemediği bir konu. Anlattığım bu alanda olan sömürü de yukarıda görüldüğü üzere ilgi alanı değil. İşte ben de oraya yazacağımı yazdım ve bitirdim. Bunu da doğal karşılıyorum, genelde forumun yaş ortalaması genç ve BANA GÖRE yukarıda bahsettiğim bazı sömürüler bu kitleye benden daha yakın.

* Siz kendinizce nacizhane bir tercih yapmışsınız. Diyorsunuz ki "uygun bir kitle , yönetim ve zeka göremiyorum" , bu yüzden konu açmak yerine, ilginizi çeken şahıslara pm atıyorsunuz. Ne güzel, saygı duyuyorum. Bu sizin tercihiniz.

Benimde TECRÜBEYLE SABİT olup, pm'den tartışmama, mesajlaşmama prensibim var. İki çocuk sahibi biri olarak bilmem kaç tane üyesi olan bu forumda pm'den mesajlaşmamayı tercih ediyorum. Kaldı ki bu hesabı kızımla birlikte kullanıyoruz. Genelde pm kutum kapalıdır sadece bazı güvendiğim satıcılardan bir şeyler sipariş etmek istediğimde pm kutumu açıyorum. Bu konuda kendime göre haklı sebeplerim var. Eminim ki siz de bu konuda yaşadıklarımı bilseydiniz (bunları anlatmayacağım :) bana hak verirdiniz. En azından birçok kişisel düşmanım olduğunu bilin.

Bu konuda mesajınıza karşılık vermeyerek, size karşı bir saygısızlık ettiysem özür dilerim, sizden de benim bu tavrıma saygı duymanızı bekliyorum

Ayrıca kendimce bir değerim olduğunu düşünüyorum ve bu değerin bu forumda çok kolay harcanabileceğinin farkındayım. Örneği genelleştirirsek mesela Freud bu forumda yazıyor olsaydı çok rahat "psikolojiden anlamıyor" ilan edilebilirdi. Tabi gerçek hayatta beklediğim değeri burada beklemiyorum, bu da apayrı bir konu.

* "tedavi" kelimesinde bir hata olduğunu düşünüyorsanız açıklayın bende açıklamamı yapayım. İçinizden benim bu konuda yalan söylediğimi düşünüyorsanız (ki açıkçası ben böyle algıladım özel mesajınızı, tedavi kelimesine takıldığınızdan da anlıyorum yine de yanılmış olabilirim diyeyim) bu konuda cevap vermeyeceğimi de bilirsiniz. Zaten
    bu internet denilen şeyde herkes bu teorilere basitçe google'dan ulaşıp şunları şunları biliyorum diyebilir. Daha ileri gidip temel teorileri hacettepenin arama motorundan araştırım makale makale sunabilir. Zaten bu tartışma da oldukça ucuz bir tartışma.

Bu konuda bazı örnekler vereyim. Ben sağolsun iş bankası sayesinde çok uzun yıllar önce ilk macintosh bilgisayarımı almıştım, uzun yıllar bu geleneği sürdürdüm ve apple bilgisayarları kullanmaya devam ettim. 2002 yılından sonra apple'a karşı tavrım değişti ve şimdi iyi bir apple düşmanıyım diyebilirim. Uzun bir süre apple ürünlerini eleştirdiğim her konuda bir dolu pm alarak, apple ürünleri kullanıp kullanmadığım sorgulandı. Emin ol çok ucuz.

Ben oraya fikir beyan ettiğim konuda nerede olduğumu yazarım, ister ukalalık ister başka birşey farketmez. Daha sonra düşüncemi savunurum, beyenen alır beyenmeyen almaz. Efendim yazdıklarım içinde başka şeylere takılınıyorsa yapacak birşey yok. Kimseye birşey ispatlamam.

Saygılar

Edit : "Bunları popüler kişisel gelişim kitaplarından ayıran şeyler nelerdir bu teorilerin altında neler vardır. Sizin yukarda söylediğiniz bir kelime olan "tedavi" ne demektir? Bunları popüler kişisel gelişim kitaplarından ayıran şeyler nelerdir bu teorilerin altında neler vardır."

Bakın bu soruların cevaplarını yukarıda yazdım. Neden kitaplar yerine birebir yardım almanın gerekliliğini anlattığımı düşünüyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi eulogy -- 25 Şubat 2011; 21:55:55 >

• Bu da benim içinde tedavi kelimesi geçen yazım. Buyrun okuyun yazıyı komple. Arkadaş sanırım orada tedavi kelimesi yanlış bulmuş, ama bence anlatmak istediğimi oldukça iyi anlatmış. Çünkü ben orada o kitapların belirli sorunlara (örneğin sınav kaygısı, örneğin yabancılaşma, örneğin aşırı duyarlılaşma, örneğin aile yaşamı gibi ) bazı sorunlara bilinen teorilere uygun genelleştirilmiş çözüm yöntemleri sunmaya çalıştıklarını, vce FARKINDALIK yaratmaya çalıştıklarını söylüyorum ve sonra işin bu kısmını eleştiriyorum.

İşte bu yazıda tedavi kelimesine takınılmış olması BENCE büyük haksızlıktır.

quote:

Sevgili Kardeşim ben kızarım çünkü ilk mesajında "ilgilenmeden biliyorsan" demişsin, bu oldukça rahatsız edici. Yani bu yazdığın cümlede aslında bir şiddet türü.

Dünyada yıllık ortalama 16000 tane kişisel gelişim kitabı yazılıyor. (evet yılda 16000) Bir çoğu satış endişesinden dolayı insanlara büyük şeyler vaat ediyorlar. Oysa rehberliğin en temel özelliklerinden biridir, denir ki "rehberlik ve psikolojik danışmanlık sihirli bir değnek değildir" Oysa bu kitapların çoğu sihirli değneğin daha da ötesinde vaatler sunuyor.
    Amerika ve bazı avrupa ilkeleri 2003'te bunun farkına vardı ve bu kitaplara bazı kısıtlamalar getirdi. Daha sonra meselenin boyutunun daha büyük olduğu anlaşıldı ve 2007 yılında bazı sempozyumlarla birlikte yeni bir denetim mekanizması tasarlandı. Bunlara rağmen yetersiz olduğu düşünülüyor...

Üstelik bu kişisel gelişim kitaplarının çoğu belirli tanılara kendince nacizhane bazı tedavi yöntemleri koyuyor. Yani bu kitapların temelinde insanın kendini tanımasından çok tedaviye yönelik gelişime yönelik bir farkındalık yaratma çabası var. İşte bu farkındalık kısmı çok endişe verici boyutlarda, üstelik olumlu bir kavram olmasına rağmen kontrolsüz bir farkındalık sonucu daha çok yanlış kararlar veren bir birey yaratıyor. Zaten sırf satış başarısı için yazılmasını bırakın işin asıl korkutucu kısmı bu anlattığım kısım.

Özetle kişisel rehberlik hizmetine ihtiyaç duyan bir birey bir mesleki rehberlik hizmeti sunmaya çalışan bir kitabın elinde yanılıyor, kendinden uzaklaşıyor, başka şeylere güdüleniyor.

Zaten 1 yılda 16000 civarı kitap bu konuda yayınlanıyorsa bir kalitesizliğin bir sömürünün bir yanlışlığın olduğu ortada....

Doğan Cüceloğlu'ndan bahsetmişsiniz. Cüceloğlu, Senemoğlu veyahut programda Demirel bunlar zaten bu ülkede sayılı adamlardan... Bunlarla kişisel gelişim kitaplarını ve bu konudaki endişe verici sömürüyü görmezden gelmek bence büyük bir saçmalık.

Çok merak ediyorum sizin psikoloji bilginiz ne alemdedir. Bunu şu anlamda soruyorum, yani kendinizi sıradan bu konularla pek alakası olmayan bir insan olarak mı tanımlıyorsunuz, (ki bence bu konuların içindesiniz) Sıradan bir insandan bu anlattığım konuda ve bu tür kitap seçiminde ne kadar bilinçli olmasını bekliyorsunuz.

Ben kişisel gelişim kitaplarını hatta bu konuda uzman kişilerce yazılmış olanlarını bile beğenmiyorum, hatta yanlış buluyorum. İnsanlar kendilerini tanıma konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorlarsa bunun en son yöntemi kitaplar olmalı, ilk yöntemi yardım almak olmalıdır. Bu konuda rahatsızım.

Herhangi bir konuda güzel sohbet ilginç tartışmalar edinme ihtiyacı olan arkadaşlar burada bir konu açabilirler. Güzelce sohbete devam ederiz, pm e gerek yok.

Daha Yazmayacağım. Saygılar.

• eulogy, sanırım bi kaç noktada anlaşamadık. Ben başlığı ve tartışmayı çok ayrıntılı okumadım, sadece senin msglarını ardı ardına gördüm ve bunlara çeşitli sorular yöneltmek istedim. Burada yazdıklarını anlayabilecek ya da gerekli önemi vermeyecek kişiler olabilir, işte ben de bunu diyorum ya zaten , ben bu ortam böyle olduğu için buraya yazmıyorum. Sizi kibirli bulmuşlardır doğrudur da, ben bulmadım ki. Ben tartışmayı bu ortamda yapmayalım diye msg attım.

Bi de ben yanlış sözcüğü yazmışım, "yardım" diyecektim, sizin yardım alınması gerekiyor dediğiniz yardım nasıl birşeydir, hangi teorilerden köken alır, bunların doğruluğu gerçekliği nasıl ölçülebilir, nasıl sınanabilir, kişisel gelişim kitaplarından farkı nelerdir? Tedavi değil yardım sözcüğü olacaktı, yanlış sözcüğü kopyalamışım.

quote:

Ben kişisel gelişim kitaplarını hatta bu konuda uzman kişilerce yazılmış olanlarını bile beğenmiyorum, hatta yanlış buluyorum. İnsanlar kendilerini tanıma konusunda yardıma ihtiyaç duyuyorlarsa bunun en son yöntemi kitaplar olmalı, ilk yöntemi yardım almak olmalıdır.

Ben Freud u tartışırım ya da başka isimleri. Bu işin en kökünde ne varsa oraya kadar götürebilirim. Daha fazla yazmicam demenizi anlamıyorum çünkü zaten birbirimizi tam anlamadık, ben size neyi sölemek istedim onu anlatamadım. Eğer bu ortama daha fazla yazmiyacağım diyorsanız ona diyecek birşeyim yok, Pmden de ya da başka bi chat ten de benle konuşup tartışmak-tanışmak istemiyorsanız, ona da daha fazla diyecek birşeyim yok. Bir sürü kişi sizin dediklerinizi hiç anlamıyor olabilir, ama arada anlayan biri de çıkarsa onla iletişim olanaklarını kapatmamanız gerektiğini düşünüyorum.

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: yetkin

quote:

quote:

Size katılmıyorum...

Saygılar

Dostum yukarıyı okuduysan neden bu tartışmadan vazgeçtiğimi anlarsın. Benim anlattığım şeyle sevgili hocamın anlattıkları arasında alaka yok :) yani yapacak bişey yok. Ben limon ekşidir derken başka biri hayır hocam yanılıyorsunuz domates kırmızıdır diyorsa tartışmayı uzatmanın alemi yok :) Şu sıralar rezalet otomasyondan dolayı ders saatleri çakışan dersler birbirine girmiş durumda, yani rezalet bir hafta yaşıyoruz, bu yüzden pek ilgilenemedim.

Bu cümleden kastım kültür-bilim içinde açılan başka konulardı. İnsan teorileri , rehberlik ve psikolojik danışmanlık, pedagoji ... bu konularla ilgili başlık açılırsa o tatlı sohbetlere ben zaten katılıyorum

Hocam cevab için teşekkür ederim ,şunu bilnmenizi isterim ki yazınıza önem verenlerin de oldugunu bilmelisiniz,burası bir forum ortamıdır, sanal alemdir yaş ortalaması düşüktür ve istenmeyen cevablar gelebilir ;bunları belli ölçülerde olursa hoş görmek gerekir. Saygılar bizden

• Kıymetli dostlar tertışma mecrasından çıktı anlaşılan...
    Konu başlığı okuduğunuz en iyi kişisel gelişim ya da psikoloji kitabı hangisiydi? idi...
    Şimdi anlıyorum ki senin dediğin doğru onun ki yanlış, sen şunu dedin vs gibi mesnetsiz ve muallak bir tartışmaya dönüştü ve haklılığımızı ispat neoktasında hareket ediyoruz. Oysa forumun amacı bilgi paylaşımı...
    Teşekkürler...
  • Egoist olma sanatı
  • konu biraz yukarılara gelsin
  • David Burns/İyi Hissetmek

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Arkadaşlar kişisel gelişim kitapları ile ilgili bir araştırma yaparken bir kitap ile karşılaştım. Acaba bu kitapla ilgili bilgisi olan var mı? Kitaba Şuradan ulaşabilirsiniz.
  • Tam olarak kisisel gelisim degil ama buyuk miktarda katki sagliyor

"Beden Dili" ingilizce olarak body language yazarini simdi unuttum ama siyah-beyaz serisine ait bir kitap arastirirsan bulursun kolayca.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hsann

David Burns/İyi Hissetmek

tavsiyenizle almayı heveslendim sonra kitabın evde oldugunu gördüm ve tavsiyenizle başladım. Şuan için güzel gidiyo. Teşekkürler
  • Kuran-ı Kerim.
  • quote:

Kıymetli arkadaşlar son zamanlarda kişisel gelişim kitapları arttı. Bu alanda ehil olanlar olduğu kadar para kazanmak için yazılanlar da var. Tabii kitap alırken ve okurken seçici olmak gerekir. Bu hususta okuduğunuz beğendiğiniz ve tavsiye edeceğinia kişisel gelişim kitapları nelerdir?
    Ben aşağıdaki kitapları herkese ŞİDDETLE tavsiye ederim...
    1. İçindeki devi Uyandır - Anthony Robbins
    2. Ya Bir yol bul Ya bir yol Aç, Ya da yoldan çekil - Mümin Sekman
    3. Savaşçı Doğan Cüceloğlu
    4. Sınırsız Güç - Anthony Robbins
    5. Tongue fu - boyner yayınları

digerlerini okumadigimdan yorum yapamiyorum amaa

savasciyi 3 kere okudum bas ucu kitabim

okumayan herkese sidettle tavsiye ederim. 1 haftanizi verin sadece

• quote:

Orijinalden alıntı: catik

quote:

Kıymetli arkadaşlar son zamanlarda kişisel gelişim kitapları arttı. Bu alanda ehil olanlar olduğu kadar para kazanmak için yazılanlar da var. Tabii kitap alırken ve okurken seçici olmak gerekir. Bu hususta okuduğunuz beğendiğiniz ve tavsiye edeceğinia kişisel gelişim kitapları nelerdir?
    Ben aşağıdaki kitapları herkese ŞİDDETLE tavsiye ederim...
    1. İçindeki devi Uyandır - Anthony Robbins
    2. Ya Bir yol bul Ya bir yol Aç, Ya da yoldan çekil - Mümin Sekman
    3. Savaşçı Doğan Cüceloğlu
    4. Sınırsız Güç - Anthony Robbins
    5. Tongue fu - boyner yayınları

digerlerini okumadigimdan yorum yapamiyorum amaa

savasciyi 3 kere okudum bas ucu kitabim

okumayan herkese sidettle tavsiye ederim. 1 haftanizi verin sadece

ben okumaya başlamıştım ama bi yerden sonra anlamamaya başladım sürekli aynı şeyler etrafında dönmeye başladı sanki. bende sizin yorumunuz üzerine tekrar raftan çıkardım ve okumaya başlayacağım

• bitirmeni tafsiye ederim gercekten her insana kendi alabilecegi olcude kazanimlar saglayabilecek bir kitap oo

• quote:

Orijinalden alıntı: Rammstein

quote:

Orijinalden alıntı: Hsann

David Burns/İyi Hissetmek

tavsiyenizle almayı heveslendim sonra kitabın evde oldugunu gördüm ve tavsiyenizle başladım. Şuan için güzel gidiyo. Teşekkürler

Rica ederim. Kitap gercekten mantıklı düşünmeye sevk ediyor. Kötü hissetmemize sebep olan sadece kendimiziz.

• Kur'an/Allah

En iyi kişisel gelişim kitabı bana göre.Her türlü psikolojik sorunu temelinden çözüyor.
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.