Şimdi Ara

Ögretmenlerin Yeni İstegi 24.09 (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
250
Cevap
0
Favori
10.746
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    3-4 yıllık öğretmenler net 4180 TL alıyor. Vergi dilimi dahil.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • ThomasMalthus T kullanıcısına yanıt
    Hocam size durumu şöyle anlatıyım annem ve babam öğretmen ve bizde üç kardeşiz evde 2 tane bilgisayar vardı ancak 3 kardeş olduğumuzdan dolayı yetmiyordu ve 2 tane daha aldik 5000 TL borçla annem bu işten anlamdigindan dolayı onun canlı dersini ben atıyorum dün gece 3 saat boyunca sistem yoğunluğundan dolayı ders atayamadim atadığımda saat gece 3'tü ve şimdide bakanlıktan bilgi geldi öğretmenler velilere psikolojik destek vericeklermiş Allah aşkına bütün bunları yapan ve 30 tane veli ile mesajlaşan öğretmene ek dersi çok görüyorsunuz ama milletvekilleri vb kişilere hiç ses çıkarmıyor musunuz , gözünüzüü öğretmenin ek dersine mi diktiniz yazıklar olsun!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi AklımaNickGelmedi. -- 24 Eylül 2020; 18:7:31 >
  • Netflix izleyen gozleriniz bozulmuyorda evinizde ders verirken mi gozleriniz yoruluyor ?

-TR deki öğretmenlerin netflix izlediğine nereden ulaştınız? Kaynak paylaşır mısınız

-Netflix in ismini duymuş fen lisesindeki, ilkokuldaki öğretmen arkadaşlarım dahi günde min 5 saat ekran başında anlatıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 2324 tl alan vatandaş ne yapsın öyleyse ?

• quote:

Orijinalden alıntı: malkolingesas

Nefret etmeye bahane arıyorsunuz. Sizin kafanız çalışmıyorsa ben öğretmen olarak anlatıyım. 20 milyon insan uzaktan eğitim görüyor. Öğretmen maaşlarını ödüyorsun, üzerine her eve internet ve elektronik cihaz lazım. Bu cihazlar elektrikle çalışıyor. İnternet parayla, Bir de herkesin günlük 6 - 7 saat ekrana bakmaktan gözleri bozulacak.

Siz cidden öğretmen misiniz  

• .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi RustyCohle -- 31 Aralık 2020; 17:6:8 >
  • Ulan ne güzel iste ses etmeyin. Oturun alın maaşı. Bu ülkede milyonlarca işçi var sağlıksız koşullarda ekmek parası için pandeminin başında beri çalışan . El insaf .

• Yaw kaç aydır yatiyorsunuz tıkır tıkır maaşınız yatıyor. İlla gıcık aldiracaksaniz milleti .

• milyarderdahi M kullanıcısına yanıt

Anlatılacak tarafı yok ki. Ne dışarıda yemek parası var ne yakıt parası evde durarak gideri artan adama hayranım.

Not: özel sektörde günde 10 saat ekrana bakmam gereken bir işte çalışıyorum bozulma yok onu söyleyebilirim.

• Burada 4000 tl maaşlı öğretmenin yarım saat canlı ders anlatıp yattığını düşünenlere yazık diyorum. Sadece o veli okul ilçe whatsapp gruplarından gelen sorun istek ve emirlere yetişmenin bedeli bile 4000 tlden fazladır. Neyse anlamayacağınızı bile bile yazmazdım da zaten bu mevzudan sinirli halime denk geldiniz

• Bir öğretmen olarak evde canlı ders yapmanın hiç bir masrafı yok ama canlı derse 30 kişilik sınıftan 7 kişi katılınca içim acıyor girenlerde sadece dinliyor sorduğum sorulara uzaktan anne cevap veriyor bu sistemin eğitime faydası yok çocukları karşıma alıp ders anlatmayı onların bir şeyler öğrendiğini görmeyi yanıma gelip ellerimi tutmalarını özledim sınıfta 1 saat ders tüm gün yapılacak evde eğitime bedeldir nokta

• Öğretmenler neden ek ders ücreti alıyor ben onu anlamış değilim ? Öğretmenin görevi zaten ders vermek. Sıradan bir memur öğleden sonraki mesaisi için ek bir ücret istiyor mu ? Hayır. Öğretmen de ek ders istemesin kardeşim.

• tarum_58 kullanıcısına yanıt
    Hocam öğretmenlerin ek ders ücretini neye göre alıyor açıklar mısınız ? Mesela haftada kaç dersten sonra ek ders alınıyor

• Dyk muhabbetini salla. Bu yorumu düzeltiyorum. Kafa karıstırmaması için düzeltiyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Madara35 -- 24 Eylül 2020; 19:41:54 >
  • vampyrotheutis kullanıcısına yanıt
    Aradığım bilgiyi buldum. Öğretmenlere neden ek ders ücreti veriliyor ? Ben de aylık 15 saat çalıştıktan sonra gerisini ek mesai olarak istesem abes değil mi ? Ayda 160 saat mesai yapan memurun canı yok mu ?

• Madara35 M kullanıcısına yanıt
    Hafta sonu kursu ne alaka ya benim öğretmen arkadaşlarım var hafta sonu kurs vs vermiyor evde yatıyor. Anlamadım hocam bu nasıl iş

• Ülkede bu kadar öğretmen var, ama millet hala cahil, toplama çıkarmayı geçtim yolda yürümesini bilmiyor. Ne kadar ilginç, dee mi? :P

• quote:

Orijinalden alıntı: TerapistAbiniz

Hafta sonu kursu ne alaka ya benim öğretmen arkadaşlarım var hafta sonu kurs vs vermiyor evde yatıyor. Anlamadım hocam bu nasıl iş

A evet doğru kafam hafta sonu kursuna gitti. İşte öğretmen normalde haftada vermesi gereken ders saatinin dışında alabileceği ders ile alakalı bir durum. Mesela haftada 30 saat zorunluysa 10 saat belkide 15 saat ek ders alabilir duruma göre

• Bir arkadaş 15 saat demiş. Bilemedim. Eğer 15 saatse öğretmen 3 4 günlük çalışma ile maaşını çıkarıyor gerisi ek

• Aglama örtmen cocugu

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.