Şimdi Ara

Öğretmenlerin yattığı yerden maaş almasına tamam'da canlı derse ek para almaları büyük haksızlık!!! (21. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
443
Cevap
2
Favori
16.877
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
163 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Evet, öğretmenler maaşlarına ek para almamalılar. Bence direkt brüt maaşları 8-9 bin lira üstüne çıkmalıdır. Aynı zamanda da bölüm puanları yükseltilmelidir. Sonra bakın okullardan nasıl bireyler çıkıyor.

Dersleri uzaktan eğitimle vermesi de yattığı yerden çalışıyorlar olduğu anlamına gelmiyor. Zaten evden çalışan tek meslek grubu da öğretmenler değil. Ki birçok öğretmen, yüzyüze eğitimin, uzaktan eğitime göre daha rahat olduğunu dile getiriyor zaten. Eğitim camiasının içinde olmayan insanların bunu anlayabileceğini pek düşünmüyorum ama fikir belirtmelerini şaşkınlıkla karşılıyorum. Ki aynı söylemleri, aynı şeyleri her Allah'ın günü başka bir kişinin dile getirmesini de bir türlü anlayamadım.

Ve son olarak saygı görmek isteyen saygı gösterir. Öğretmenleri, yattıkları yerden para kazanmakla itham ederek başta sen saygısızlik etmiş oluyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonel teletabi

Bu mesaj silindi.

Sizin aylığınız 100bin olsun yine yetmez derseniz , Öğretmenlerin gözü Doymaz

girmediğin dersin ek ücretini aldın onu neden söylemiyorsun

İşiniz olduğu halde Hadi Çoçuğum içeri geç demeye bile para alıyorsunuz

Halk iyi niyetli sizi irdelemiyor sizde Şımardığınızdan mız mız edip duruyorsunuz .

Birde o kadar nankörsünüz ki Bu ülkenin Nezih evlatlarını küçümser ve Geleceğini mahvedecek kadar nankör yazık

sen ancak öğretmenler odasında dedikodunu yap çayın şekerin kuruş kuruş hesabını yapmaya devam et .

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 10.000 maaş alan öğretmen mi varmış?
    Bizim niye haberimiz yok.
    Benim çevremde calışan öğretmenler 4500 lira maaş alıyor.
    Ek ders de her zaman olmuyor diye biliyorum.
    Yaz tatilinde,15 tatilde yok bildiğim kadarıyla.
    Kim ayrıca çalışmadığı dersin ücretini alıyormuş.
    Cuma günü işyerime bir sınıf öğretmeni arkadaşım geldi.
    6 saat online ders den çıkmış arkadaşım.
    Kafa binbeşyüz.
    Yarım saat oturamadık.
    Sürekli veliler arıyor.
    Sürekli whattsapdan mesaj geliyor.
    Adam onları cevaplandırıp velilere bilgi vermekten bir çayını bile sıcak sıcak içemedi.
    Gün boyu bu telefon trafiği devam ediyor dedi.
    Ayrıca branş öğretmenleri arkadaşlarım 600 700 lira ek ders ücreti aldığını söyledi.
    Online dersi herhalde robotlar yapıyor.
    Öğretmenin kazandığı üç kuruş paraya laf eden vasıfsızlar gelsin Adanaya.
    Ben onları okuduğum lisede bir saat derse sokuyum.
    15 lira da ben veriyim.
    Dayanacaklar mı bakıyım.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet kardeşim haklısın ; 4200 lira için memleketimden 1000 km uzakta güneydoğuda haftanın 7 günü saat fark etmeksizin çalışıp 1200 lira kira veriyorum. Bunun için memleketimin ,devletimin okullarında 16 yıl okudum. 4 yıl KPSS denen sınava çalışıp Türkiye'de derece yapmak zorunda kaldım. Evet bu para bu ülkenin insanlarının vergileriyle veriliyor. Evet siz verginizi bize helal etmeseniz de ben size hakkımı helal ediyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Rasyonel teletabi

Bu mesaj silindi.

Öğretmenlerin eğitimden çok maddi çıkarları doğrultusunda öne çıktığını sen daha iyi bilirsin .

Şuana kadar karşılaştığım tüm öğretmenler altın , Dolar , borsa v.s hesapları yapar o kadar paragöz ve aç gözlüler ki eğitimi bir kenara bırakıp tek dertleri maddiyat daha lüks ev , daha lüks araba ve daha çok para hesabı güderler hep

Ben “ bu kadar maaşa öğrenciye bu kadar ilgi olur “ diyen öğretmen gördüm . Ve bunları içinizde siz barındırıyorsunuz , neden çünkü millet sizi şımarttı

Öğretmenler odasında Bir kahve sen içtin 2 kahve ben içtim üzeri kuruş muhabbeti olursa ne bekliyorsun bu ülkenin eğitiminden .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi net w -- 29 Kasım 2020; 8:59:25 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: oguccc

Evet kardeşim haklısın ; 4200 lira için memleketimden 1000 km uzakta güneydoğuda haftanın 7 günü saat fark etmeksizin çalışıp 1200 lira kira veriyorum. Bunun için memleketimin ,devletimin okullarında 16 yıl okudum. 4 yıl KPSS denen sınava çalışıp Türkiye'de derece yapmak zorunda kaldım. Evet bu para bu ülkenin insanlarının vergileriyle veriliyor. Evet siz verginizi bize helal etmeseniz de ben size hakkımı helal ediyorum.

Maaşını bu ülkenin çocuklarına eğitim ver diye alıyor öğretmenler . Görevini tam hakkı ile yerine getirmeyen öğretmenlere Helal değildir maaşı emin olun o maaşın gününü de göremez bereketini de .

Bu ülkenin evlatlarının vebali çok ağırdır .

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi net w -- 29 Kasım 2020; 9:4:21 >
  • net w kullanıcısına yanıt

Bir kahve ben içtim çok param gitti şu bu olmuyor, tam tersine lavaboya gidecem deyip dönüşte emrivaki yapıp hesap ödüyor arkadaşlarım. Bunun haricinde Allah'ın dağında rahatsızlandığımda gelip arabasıyla 80 km yoldan alıp yine 80km yol yapıp hastaneye götüren öğretmen arkadaşlarım da oldu. Sen anlat canım biz dinliyoruz seni. Rüyanda başka neler gördün mesela? Ne kadar iğrenç insanmışız biz yaa senin rüyalarında. Ben kendimden tiksindim(!) İlk atama ve her tayinimde gittiğim okullardaki öğretmen arkadaşlar yedirdiler, gezdirdiler, evlerini açtılar, ev buldular, eşyalarım oldu; gelip arabalarıyla eşyalarımı taşıdılar. Yardımcı oldular. Beynini bu zırvalıklarla doldurma boşuna. Senin için kötü, herkesi kendin gibi kötü sanıyorsun.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Rasyonel teletabi -- 29 Kasım 2020; 16:33:8 >
  • Marttan beri yatıyorlar Marttan. Başka ne denebilir ki?
  • geng G kullanıcısına yanıt

Eğitim özelleştirilemez. Bu fırsat eşitliğine aykırı bir durumdur. Özelleştirilmesi durumunda her ideoloji kendi fikirleriyle insanları yetiştirir. Bunun sonucunu 15 Temmuz'da görmüş olmalıydınız.

• Arkadaşlar, korkarım ki, herkesi bu aşıyı olmak zorunda bırakacaklar. Hes Kodu olmayan resmi dairelere giremediği gibi aşı olmayanı da resmi dairelere almayabilirler, herkesi aşı olmaya mecbur edecekler.

Prof Dr Canan Karatay'ın internette videosu var, 6 ay önce konuşmuş, o günden sonra bir daha çıkarmadılar medyaya.

Bizler toplum olarak bu aşıya karşı çıkmazsak hepimiz aşı olmak zorunda kalacağız arkadaşlar.

• Arkadaşlar, konu ile ilgisi yok, ama bir kereye mahsus paylaşıyorum farkındalık oluşturmak için, anlayışınız için teşekkürler.

• 3 sigorta ödüyorum yani 3 hane besliyorum. Bir kuruş destek vermiyor devletim. Aksine benden daha çok almaya çalışıyorlar. Eczaciyim en büyük risk gruplarından biriyim. Yine destek görmedim aksine benim cebime giren az paraya da göz diktiler. Öğretmenler de dalga geçmeye devam etsin.

• necromongr N kullanıcısına yanıt

Abartıyorsunuz

• oguccc kullanıcısına yanıt

Bahsettiğiniz sadece özelleştirmenin ideolojik boyutu, asıl sıkıntı sosyal boyuttadır. Parası olmayanın artık çocuğunu okutma şansı kalmayacaktır. Bunu savunmak bana ya ahmaklık ya da gaflet geliyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: Navi

Bahsettiğiniz sadece özelleştirmenin ideolojik boyutu, asıl sıkıntı sosyal boyuttadır. Parası olmayanın artık çocuğunu okutma şansı kalmayacaktır. Bunu savunmak bana ya ahmaklık ya da gaflet geliyor.

Arkadaşım önce okuduğunu anlayıp yazacaksın, ahmak diye yazıp gelip burada ahmaklık yapmayacaksın.

Bak bakalım, ne yazmışım, önce okuduğunu anlayacaksın, sonra yazacaksın.

• Devlet düzenleyici, denetleyici, müdahale edici ve koruyucu olarak eğitimde olmalı. Devlet eğitimin içinde değil, dışında olmalı.
    Burada eğitimde özelleştirmenin nasıl olması gerektiğini yazmışım, herşeyi 5 yaşında çocuğa anlatır gibi yazmak mı lazım.

• geng G kullanıcısına yanıt

Terbiyesizlik etme, ben seni muhatap almadım, senin yaşın kadar bu konuları okudum tartıştım. Ben bir fikre ya ahmaklık ya da gaflet diyorum sen ahmak olmayı seçiyorsan ben ne yapayım.

• devlet öğretmenlerin maaşlarını tek bir ücrete düşürüp, bunu da çalışma koşullarının ve fiziki ve teknolijik olarak düşmesi ve iş kalitesinin, iş hacminin düşmesi gerçekliğinde bunu yapıp,

öğretmenlerin maaşlarından oluşan kesintinin yarattığı bütçe ile doktor, hemşire, ilk yardım personeli, hastane hizmetlilerine tavan'ın da tavanında ödeme yapmalıdır.

bir devlet bir memurunu virüs kapma diye evine kapatıp, başka memuruna virüsle savaş diyorsa

2 memurun ücretlendirmesinde bir fark olmalıdır. bunun aksini düşünende vicdan yoktur.

• 
Sayfa: önceki 1920212223
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.