Şimdi Ara

ÖĞRENCİYE MAKİNE TAVSIYESI YARDIM (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
34
Cevap
0
Favori
910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
Giriş

• yildiz123 kullanıcısına yanıt
    Kağıt üzerinde aynı özellikteler fakat bunun yanı sıra fiyatı etkileyen faktörler marka ve kullanılan malzemedir. Canonun bir marka değeri var fiyata ek olarak bindirilme sebeplerinden biri fakat asıl olay kullandığı malzemeler diğer lens üretiricilerine göre daha kaliteli daha keskin görüntü alırsınız. ikinci eli daha güçlü hızlı satarsınız çok fazla değer kaybetmez diğerlerine oranla.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: NETHRON

Kağıt üzerinde aynı özellikteler fakat bunun yanı sıra fiyatı etkileyen faktörler marka ve kullanılan malzemedir. Canonun bir marka değeri var fiyata ek olarak bindirilme sebeplerinden biri fakat asıl olay kullandığı malzemeler diğer lens üretiricilerine göre daha kaliteli daha keskin görüntü alırsınız. ikinci eli daha güçlü hızlı satarsınız çok fazla değer kaybetmez diğerlerine oranla.
    M50 Aldım cihazından aldım, ilk deneyimim fena değil cihaz daha bir şeyler yapamadım, ama dediğin gibi iç mekanda kit lensi çok yetmiyormuş gibi duruyor bu M50 adabtörsüz hangi lens serisi ile uyumlu ve cihazda hangi ayarları yaparsam daha iyi olur kullanmış olduğunu süre boyunca edindiğin bilgilerden paylaşırsan sevinirim.
    Öncelikle hayırlı olsun ayarlarını tam yaptığımızda iç mekanda da üzmeden güzel sonuçlar verebiliyor. Öncelikle tavsiyem raw fotoğraf çekmeniz çekim hatalarını en rahat o şekilde kapatabiliyoruz. Adaptörsüz şekilde sadece EOS-M lensleri kullanabiliyoruz. Size tavsiyem bir adaptör alarak doğrudan EF serisi lenslere yönelmeniz. M serisi lenslerin devamlılığı pek gelmeyecek gibi duruyor canon RF serisi lenslere ağırlık verecek diye biliyorum. Bu tabi çok uzun vadede olacağından yatırımı EF serisine yapmakta fayda var. Adaptörlerle her makinede kesinlikle kullanılacak tek seri EF olacaktır. Makineye gelecek olursak ilk tavsiyem manuel modda kullanım için SHOOT7 sekmesinden AF-yardımcı ışını açma ON yapıyoruz hemen altından MF artırma ayarları kısmından AÇIK-YÜKSEK-KIRMIZI şeklinde kendinize göre ayar yaparak manuel modda odak noktanızı rahatça seçebilirsiniz. Benim çok işime yaradığından kesinlikle denemelisiniz. Ek olarak fotoğraflarınızı lightroom mobile ile düzenliyorsanız ve iphone kullanıcısı iseniz kablosuz olarak rawları aktaramayacağınız için size tavsiyem kendi kullandığım şu aparat olacaktır.

https://urun.n11.com/cevirici-ve-donusturucu/iphoneipad-lightning-to-tfsd-card-usb-kamera-adaptoru-P246278632

Ek olarak eğer almak istediğiniz ilk lens 50mm ise makineniz için şu an bile 49mm polarize filtre alabilirsiniz. Çünkü canon 50mm f/1.8 stm lenste 49mm filtre kullanılıyor. Ekran koruyucu almak isteyebilirsiniz eski canon makinemde ekranım çizikler doluydu bu sefer kullanıma başlamadan lcd ekranına koruyucu aldım ve gayet memnunum onunda linkini şuraya koyuyorum.

https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/megagear-canon-eos-m50-fotograf-makinesi-ekran-koruyucu-P325278164

Henüz yedek bataryaya ihtiyaç duymadığım için yedek batarya almadım fakat almışken orijinal almakta fayda var. Bir yandanda aliexpress gibi sitelerde muadil bataryalar satılıyor şarj istasyonları ile beraber 4 lü batarya paketleri 150 lira gibi bir fiyattan satışta bulunabiliyor. Tek tek açıklayarak anlatmaya çalıştım araştıranlarda olursa işe yarasın diye başka sorunuz olursa yardımcı olmak isterim.

• quote:

Orijinalden alıntı: NETHRON

Öncelikle hayırlı olsun ayarlarını tam yaptığımızda iç mekanda da üzmeden güzel sonuçlar verebiliyor. Öncelikle tavsiyem raw fotoğraf çekmeniz çekim hatalarını en rahat o şekilde kapatabiliyoruz. Adaptörsüz şekilde sadece EOS-M lensleri kullanabiliyoruz. Size tavsiyem bir adaptör alarak doğrudan EF serisi lenslere yönelmeniz. M serisi lenslerin devamlılığı pek gelmeyecek gibi duruyor canon RF serisi lenslere ağırlık verecek diye biliyorum. Bu tabi çok uzun vadede olacağından yatırımı EF serisine yapmakta fayda var. Adaptörlerle her makinede kesinlikle kullanılacak tek seri EF olacaktır. Makineye gelecek olursak ilk tavsiyem manuel modda kullanım için SHOOT7 sekmesinden AF-yardımcı ışını açma ON yapıyoruz hemen altından MF artırma ayarları kısmından AÇIK-YÜKSEK-KIRMIZI şeklinde kendinize göre ayar yaparak manuel modda odak noktanızı rahatça seçebilirsiniz. Benim çok işime yaradığından kesinlikle denemelisiniz. Ek olarak fotoğraflarınızı lightroom mobile ile düzenliyorsanız ve iphone kullanıcısı iseniz kablosuz olarak rawları aktaramayacağınız için size tavsiyem kendi kullandığım şu aparat olacaktır.

https://urun.n11.com/cevirici-ve-donusturucu/iphoneipad-lightning-to-tfsd-card-usb-kamera-adaptoru-P246278632

Ek olarak eğer almak istediğiniz ilk lens 50mm ise makineniz için şu an bile 49mm polarize filtre alabilirsiniz. Çünkü canon 50mm f/1.8 stm lenste 49mm filtre kullanılıyor. Ekran koruyucu almak isteyebilirsiniz eski canon makinemde ekranım çizikler doluydu bu sefer kullanıma başlamadan lcd ekranına koruyucu aldım ve gayet memnunum onunda linkini şuraya koyuyorum.

https://urun.n11.com/ekran-koruyucu/megagear-canon-eos-m50-fotograf-makinesi-ekran-koruyucu-P325278164

Henüz yedek bataryaya ihtiyaç duymadığım için yedek batarya almadım fakat almışken orijinal almakta fayda var. Bir yandanda aliexpress gibi sitelerde muadil bataryalar satılıyor şarj istasyonları ile beraber 4 lü batarya paketleri 150 lira gibi bir fiyattan satışta bulunabiliyor. Tek tek açıklayarak anlatmaya çalıştım araştıranlarda olursa işe yarasın diye başka sorunuz olursa yardımcı olmak isterim.
    Fotoğraf için güzel bilgiler vermişsin tşk. Birde daha çok yarı prog video için kullanacağım için ekstra video için gözene çarpan ayarlar vamrı daha iyi nasıl olur yani video özelinde deneyimlerin. Birde 720p 150 fps vardı herhalde onu nereden açacağım (ağır çekim için).

• Rica ederim. Video konusunda çok fazla deneyimim yok fakat ev ortamında bir kaç çekim yapmıştım denemek amaçlı oldukça başarılıydı. 720p 100 fps diye biliyorum. Bunuda shoot1 menüsünden video kayıt kalitesi dedikten sonra yüksek kare hızını açarak yapabilirsiniz fakat AF Kullanılamıyor diye biliyorum o modda 50fps FHD işinizi fazlasıyla görecektir.

Kendi bireysel deneyimimden bahsettim yukarıda incelemelerime göre makineyi kullanan fotoğrafçılarda oldukça güzel kısa filmler sinema tarzı çekimler yapılabiliyor. Tabi iş birazda montajda bitiyor makinenin sizi üzeceğini düşünmüyorum google a örnek olması adına canon eos m50 short film şeklinde anahtar kelimeler ile arama yaparsanız bir çok güzel kesit görebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi NETHRON -- 1 Kasım 2019; 16:55:26 >
  • Video ceken insana neden canon öneriyirsunuz sonra mantikli birtane aciklama gorme sony a 6000 ve ustunde kalitede video ceken sony makinara bakin bence

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • asig kullanıcısına yanıt
    Hocam 2 haftalık bir konu gerekli argümanlarla öneride bulunmak için bir çok vaktiniz vardı. Bütçe belli öğrenci bir arkadaş satarkende alırkende en ideal olanını önerdik.

• Bir kaç sorum daha olacak, bende h4n ses cihazı var onu makineye bağlayabilirmiyim ve ya gerek varmı, genelde ayrı ses kaydı alıp kurguda birleştiriyorum. Wiht balancını otomatiktemi kullanıyorsun yoksa değişiyormusun ortama göre. Birde Ef adabtörlerinde markaları var sanırım link atabilirmisin kalite olarak hangisi iyidir farkedermi.
    Bahsettiğiniz cihazı deneyimlemedim ama eğer ki anlık olarak ses çıkışı yapabiliyorsa üstündeki mikrofondan çalışacaktır. Kendi dahili mikrofonu çok iyi ama tüm ortam seslerini alıyor doğrudan odaklanmıyor bir yere bundan ötürü sizin için sorun olacaktır. Benim ayarlarım otomatikte video çekmediğimden sürekli ama biraz kurcalayıp bir kaç kısa denemeden sonra kendinize göre ayarlamanızda fayda var. Adaptörlere gelecek olursak en sağlıklısı kendi markasıdır her zaman. Canon ef-eos m adaptörü tavsiyemdir ama viltrox adaptörleride genelde çok tercih ediliyor hatta viltrox un 0.71 çarpanlı adaptörü var. 1.6 çarpanı 1.16 yapıyor neredeyse fullframe bir cihaz açısına sahip oluyor videolarda bakabilirsiniz.

• Dostum fiyatları biraz yüksek canon'un ve viltrox'un gerek varmıki okadar masrafa
    https://urun.n11.com/diger/canon-eos-m-icin-canon-eos-ef-efs-auto-focus-lens-adaptoru-P52390813

buda aynı işi göremezmi ne farkeder. Yorumları iyi genelde.
    Auto focus özelliği gibi vb konularda daha iyi

• 
Sayfa: önceki 12
Sayfaya Git
Git
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.