Şimdi Ara

Öğrenciler ve veliler.. Uyarı.. (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
82
Cevap
1
Favori
2.873
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • sözleşmeli olmalarının nedeni bence şudur; sözleşmeli hött deseler boyunlarını bükmek zorundalar istedikleri gibi yönlendirebilicekler kadrolu çalışan direnç gösterebilir

neden su ürünleri veterinerlilk okuyan adam öğretmen oluyor sorusunaysa hiç bir cevap bulamıyorum
  • diyelim ki bir yakınımızın dersine, alakasız bir bölümden mezun olmuş birisi hocalık yapıyor. şikayet edebilir miyiz ? edersek sonuç alabilir miyiz ?
  • ha bide şikayet olayını anlamadım ben , atayan zaten onlar şikayet anlamsız olur , neyi şikayet ediyosun uygun görmüşler ki ( artık nasıl olmuşta uygun görmüşler bilemiyoruz ) atamışlar zaten
  • Şöyle diyelim. Benim 1.sınıfa giden kardeşimin sınıf öğretmeni bir veteriner. Önce giderim diğer velileri bulurum ve bu konuyu paylaşırım. Sonra şikayet birebir müdüre giderim anlatırım bu durumu. Değiştirilmesini istiyorum denir gerekirse imza toplanır, bir şekilde öğretmen değiştirilir. Yolu nasıldır sorusuna ne desem yalan olur ben öğretmen ve bir veli gözüyle açtım konuyu. En azından o arkadaşın yerine eğitim fakültesi mezunu bir öğretmen gelir.

Çok sitede okudum ama söylemek istemediğim şu torpil olayı artık her yerde.. Burada da vardır. Bir yolunu bulmuşlar ve öğretmen olmalarını sağlamışlar. Bu önüne geçilemez bir durum değil. Geçilebilir. Bir çok topluluklar, gruplar uğraşıyorlar, eylemler yapıyorlar ama gerekli ilgiyi ne basın gösteriyor ne halk..

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi affetmez -- 20 Eylül 2011; 1:27:30 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yakup13

sözleşmeli olmalarının nedeni bence şudur; sözleşmeli hött deseler boyunlarını bükmek zorundalar istedikleri gibi yönlendirebilicekler kadrolu çalışan direnç gösterebilir

neden su ürünleri veterinerlilk okuyan adam öğretmen oluyor sorusunaysa hiç bir cevap bulamıyorum

Akraba-arkadaş ilişkisi.
  • quote:

Orijinalden alıntı: cingozzz

quote:

sözleşmeli olmalarının nedeni bence şudur; sözleşmeli hött deseler boyunlarını bükmek zorundalar istedikleri gibi yönlendirebilicekler kadrolu çalışan direnç gösterebilir

Akraba-arkadaş ilişkisi.

okula hizmetli , hastaneye sekreterliğe sokmuyolar direkt öğretmen yapıolar , tek bir sınava girmeleri yeterli öğretmen yetiştiren fakülteler olmasına rağmen

vede anladığım kadarıyla 3-5 değil binlerce kişi var bu şekilde atanan

eğerki sebep cidden buysa ülkedeki kurumsall yapı bitmiş demektir , bu yüzden sebebin bu olmamasını temenni ediyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 20 Eylül 2011; 1:29:02 >

• quote:

Orijinalden alıntı: onlyone

ağlamayacaksınız arkadaş 300.000 öğretmen var sırada bekleyen aileleriyle birlikte 1.500.000 oy eder
    bir de yok pahasına çalışan çiftçileri, arabasında yağ yakmak zorunda kalan şoförleri say

hükümetten 1. derecede direk etkilenen en az 5 milyon oy vardı, ama hiç önemsemedi kimse
    istikrar sürsün türkiye büyüsün
    ağlamayacaksınız yani müstehak...

Haklı olduğun için bir kişi dışında herkes es geçmiş.Birşeyler diyememiş.öğretmen sınavında kopya çekilmiş yeni sınav yapılmış üniversite sınavınde şifre polislik sınavında sorular islamcıların eline geçmiş, orada burada özelleştirilen devlet kurumları var binlerce işçi eylemde, bazı yerlerde hidroelektrik santral yapılıyor vs onlarca şey oluyor ama siz buna dur demiyorsanız yapılanlan onca şeyden yalnızda birtanesine bile sesinizi çıkarmıyorsanız.Kimsede gelip sizin için sesini çıkarmaz.Siz kendinizi zaten düşünmüyorsunuzki başkasıda gelsin sizi düşünsün.siz devlet için değil devlet sizin için var.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Elliniki -- 20 Eylül 2011; 1:33:34 >

• Yuh lan madem öğretmen olacaktın niye mimarlık okuyorsun. Aynı şey veterinerlik, işletme için de geçerli. Ulan iyiki bi öğretmenliğe yerleştik. Herşey üst üste geliyor.
  • quote:

quote:

quote:

Akraba-arkadaş ilişkisi.

okula hizmetli , hastaneye sekreterliğe sokmuyolar direkt öğretmen yapıolar , tek bir sınava girmeleri yeterli öğretmen yetiştiren fakülteler olmasına rağmen

vede anladığım kadarıyla 3-5 değil binlerce kişi var bu şekilde atanan

eğerki sebep cidden buysa ülkedeki kurumsall yapı bitmiş demektir , bu yüzden sebebin bu olmamasını temenni ediyorum

Ah be kardeş seneye okul açılmadan bi kaç gün önce bulunduğun yerdeki milli eğitime bi uğrada neler döndüğünü kendin gör. Adamlar lise mezununu öğretmen diye görevlendiriyorlar. Ne bir okul şartı, ne bir sınav, nede yeterlilik belgesi hiçbir şey istemiyorlar. Ücretli öğretmenlik yerel yönetimlere verildikten sonra yandaş öğretmenlik halini aldı. Öğretmenlik hiç bir zaman bu kadar ayağa düşmemişti. Şunu içten söylüyorum ki: Yemin ederim çocuklara acıyorum.

• bu adam yerleştirme olayına rastlıyordum. devletin içinde büyüdüm, lojmanlarında kaldım. en ufak işler için partiden adam yollayıp işi onlara verirdiler. lokali olsun, kantini olsun, sosyal tesislerde ki herhangi bir işe adam lazım olsun, direk partiden adam gönderilirdi.

hadi bunlara neyse diyebiliyoruz. sonuçta bir vasıf gerektirmeyecek işlerdi. garsonluk, bahçıvanlık vs. ama öğretmen olayı nedir ? öğretmenler bir neslin yetişmesinde ki en önemli faktörlerden birisidir. iyi bir hoca olmadığı zaman öğrencilerin hayatı tam anlamıyla değişiyor. bu denli önemli bir mesleğe böylesine saçma bir sistem.. kabul edilebilir gibi değil.

quote:

Bir çok topluluklar, gruplar uğraşıyorlar, eylemler yapıyorlar

demişsiniz ama ben bugün şu konuya girene kadar böyle bir olayın varlığından haberdar değildim. tabii bu benim ilgisizliğim, bilgisizliğim veya başka her hangi bir noksanlığımdan kaynaklanıyor olabilir. rica etsem bu toplulukları biraz daha açar mısınız ?

• quote:

Orijinalden alıntı: Aristomaxos

quote:

ağlamayacaksınız arkadaş 300.000 öğretmen var sırada bekleyen aileleriyle birlikte 1.500.000 oy eder
    bir de yok pahasına çalışan çiftçileri, arabasında yağ yakmak zorunda kalan şoförleri say

hükümetten 1. derecede direk etkilenen en az 5 milyon oy vardı, ama hiç önemsemedi kimse

Haklı olduğun için bir kişi dışında herkes es geçmiş.Birşeyler diyememiş.öğretmen sınavında kopya çekilmiş yeni sınav yapılmış üniversite sınavınde şifre polislik sınavında sorular islamcıların eline geçmiş, orada burada özelleştirilen devlet kurumları var binlerce işçi eylemde, bazı yerlerde hidroelektrik santral yapılıyor vs onlarca şey oluyor ama siz buna dur demiyorsanız yapılanlan onca şeyden yalnızda birtanesine bile sesinizi çıkar,ıyorsanız.Kimsede gelip sizin için sesini çıkarmaz.Siz kendinizi zaten düşünmüyorsunuzki başkasıda gelsin sizi düşünsün.siz devlet için değil devlet sizin için var.

oy verirken pek düşündüklerini zannetmiyorum, 5 yıldır atanamayan eğitim fak. mezunu önümüzdeki seçimde tekrar aynı hükümete oy vericektir , çoğusunun kriterleri farklı hatta kimisinin kriteri yok öylesine veriyor işte tabi birde kendini inandıranlarda var onlarda ayrı bi kafa yapısına sahip , ama hepsinin tek ortak noktası var , daha iyisi varda bizmi vermiyoruz ... bilemicem ben zaten boş attım , dolu atanlar cevabı biliyor demektir

bana kalırsa hükümetlerinde pek önemi yok her gelen bunu yapıcak , he çokunu çıkaranlar oluyor işte böyle arada bir ama temelde hepsi aynı çok... neden , niçin , nasıl .. sabaha kadar konuşulur çok derin mevzular ama ben ümitsizim bunu söyleyebilirim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi yakup13 -- 20 Eylül 2011; 1:41:20 >

• Benim için farketmez devlet için maliyet önemlidir.1500-2000 liraya birini alacağına bu işi 700 liraya ve istediği zaman işten çıkarma hakkıyla gördürüyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Calpi84

Benim için farketmez devlet için maliyet önemlidir.1500-2000 liraya birini alacağına bu işi 700 liraya ve istediği zaman işten çıkarma hakkıyla gördürüyor.

sonuç olarak halkı yönetiosun , ve bildiğim kadarıyla halkı yöneten devletin önceliği maliyet değildir
  • quote:

Benim için farketmez devlet için maliyet önemlidir.1500-2000 liraya birini alacağına bu işi 700 liraya ve istediği zaman işten çıkarma hakkıyla gördürüyor.

İnşaata amele almıyorsun. Okula öğretmen alıyorsun. 700 lira maaşla öğretmenlik mesleğinden bihaber çalışan bir kişinin çocuklara fayda sağlayacağını düşünmüyorsun değil mi?. Kusura bakma ama saçmalamanın doruklarındasın.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 20 Eylül 2011; 1:52:42 >
  • quote:

Blok yedin benden. Hayatımda bu kadar saçmalık görmediim.
  • quote:

quote:

quote:

Haklı olduğun için bir kişi dışında herkes es geçmiş.Birşeyler diyememiş.öğretmen sınavında kopya çekilmiş yeni sınav yapılmış üniversite sınavınde şifre polislik sınavında sorular islamcıların eline geçmiş, orada burada özelleştirilen devlet kurumları var binlerce işçi eylemde, bazı yerlerde hidroelektrik santral yapılıyor vs onlarca şey oluyor ama siz buna dur demiyorsanız yapılanlan onca şeyden yalnızda birtanesine bile sesinizi çıkar,ıyorsanız.Kimsede gelip sizin için sesini çıkarmaz.Siz kendinizi zaten düşünmüyorsunuzki başkasıda gelsin sizi düşünsün.siz devlet için değil devlet sizin için var.

oy verirken pek düşündüklerini zannetmiyorum, 5 yıldır atanamayan eğitim fak. mezunu önümüzdeki seçimde tekrar aynı hükümete oy vericektir , çoğusunun kriterleri farklı hatta kimisinin kriteri yok öylesine veriyor işte tabi birde kendini inandıranlarda var onlarda ayrı bi kafa yapısına sahip , ama hepsinin tek ortak noktası var , daha iyisi varda bizmi vermiyoruz ... bilemicem ben zaten boş attım , dolu atanlar cevabı biliyor demektir

bana kalırsa hükümetlerinde pek önemi yok her gelen bunu yapıcak , he çokunu çıkaranlar oluyor işte böyle arada bir ama temelde hepsi aynı çok... neden , niçin , nasıl .. sabaha kadar konuşulur çok derin mevzular ama ben ümitsizim bunu söyleyebilirim

Ya işte sorun burda hergelen aynısını yapıcak Düşüncesi?sen tavrını koy insanlara şu öğretmenlere yapılan şu haksızlığı göster millet orda burda tartışsın bakalım bundan sonrakiler böylemi davranıcak.öyle davranıp bkunu çıkarırsada halk o bku onlara yedirmesi gerekiyor.Ama tabi bunlar hemen olucak şeyler değil ama birşeylerden başlanılmalı.Ama insanlar birşeylerden başlamak yerine olaylara karşı erken havlu attığı için gemileri alan amerikaya yola koyulmuş bile oluyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

quote:

İnşaata amele almıyorsun. Okula öğretmen alıyorsun. 700 lira maaşla öğretmenlik mesleğinden bihaber çalışan bir kişinin çocuklara fayda sağlayacağını düşünmüyorsun değil mi?. Kusura bakma ama saçmalamanın doruklarındasın.

Ne alaka birçok yerde ücret öğretmenliği eğitim mezunlarına yaptırırlar.Diğer bölümlerden mezun olanlar alınmaz.Küçük yerlerde öğretmen yoksa başka mezunlar alınır.
    İlçelerde belediye hoparlöründen öğretmenlik duyuruları yapılır isteyen eğitim mezunları başvurur.
    Hem her öğretmen hemen devlete atanacak diye bir olay yok.Üniversiteye girerken atanma garantisi vermediler.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Ya işte sorun burda hergelen aynısını yapıcak Düşüncesi?sen tavrını koy insanlara şu öğretmenlere yapılan şu haksızlığı göster millet orda burda tartışsın bakalım bundan sonrakiler böylemi davranıcak.öyle davranıp bkunu çıkarırsada halk o bku onlara yedirmesi gerekiyor.Ama tabi bunlar hemen olucak şeyler değil ama birşeylerden başlanılmalı.Ama insanlar birşeylerden başlamak yerine olaylara karşı erken havlu attığı için gemileri alan amerikaya yola koyulmuş bile oluyor.

ben şuan için yapabileceğimi yaptım , facete yukardaki tabloyu paylaştım dünlük sohbetlerdede dile getiririm mutlaka es geçilecek bir durum değil sonuç olarak

ama dediğim gibi kurumsal sistemler iyleştirilmediği sürece hiç bir umudum yok , isimler değişir yapılan haksızlıkların boyutları değişir hepsi bu

sistemden kastım komünizim zart zurt değil yanlış anlaşılmasın hemen , detaylı anlamıcam şuan yorgunum ama biraz müh. kafasıyla düşünüyorum diyeyim anlayanlar anlasın

hee bahsettiğim sistemlerin iyileştirilmesinide yine bugünki bozuk sistemin içindeki kokuşmuş insanlar yapıcak dışardan sihirli değenek şansımız yok , zaten esas umutsuzluğumda işte bu kısır döngü yüzünden ...

• quote:

quote:

quote:

Ne alaka birçok yerde ücret öğretmenliği eğitim mezunlarına yaptırırlar.Diğer bölümlerden mezun olanlar alınmaz.Küçük yerlerde öğretmen yoksa başka mezunlar alınır.
    İlçelerde belediye hoparlöründen öğretmenlik duyuruları yapılır isteyen eğitim mezunları başvurur.
    Hem her öğretmen hemen devlete atanacak diye bir olay yok.Üniversiteye girerken atanma garantisi vermediler.

Öyle bir kural yok sallama işine gelenleri alıyorlar bu konuda hükumet esneklik hakkı tanımıştır yerel yönetimlere. Hiçbir şeyden haberin yok. Peki neden okullardaki öğretmenlerin %40 ı şu anda ücretli? Madem açık yok kadro yok neden ücretli olarak hala görevlendirme yapılıyor? Böylesine rezil bir sistemi nasıl savunuyorsun. . Yukarıda adam İstanbulun sonuçlarını vermiş sen hala küçük yerlerde yapılıyor diyorsun. Ben Bursadayım lise mezunu adam ingilizce öğretmenliği yapıyor şu anda. Git biraz dolaş araştır neyin ne olduğunu öğren. Zaten şu sözünden sonra Cahilliğine pes diyorum ve muhatap bile olmak istemiyorum senle.

quote:

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi cingozzz -- 20 Eylül 2011; 2:15:23 >

• Yazık.
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.