Şimdi Ara

Öğrenci Kredi Kartı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
23
Cevap
0
Favori
1.107
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Merhabalar. Şu an hukuk fakültesi öğrencisiyim ve son sınıfa geçtim. KYK bursum var. Babam da aylık düzenli para atıyor. Üstüne de küçük bir miktar pasif gelirim var.

Şu an elimde 3 adet kredi kartı var ve limitleri şu şekilde: Ziraat Bankkart Genç (2000 TL), Maximum Genç (1000 TL) ve Vakıfbank Ace (2000 TL).

Şu an kredi notum 1300 civarlarında. Yaklaşık 14 aydır kredi kartı kullanıyorum ve yaşım 21 olmadı. Bugüne kadar hiçbir ekstremi, borcumu geciktirmedim. Sanırım 3 kez nakit avans kullandım. Yaptığım en büyük hata ise İş Bankası kartımı geçen yıl ilk çıkarttığımda 300 lira limit verdiklerinde hemen geri kapatmak, 4 ay sonra ise geri açmak oldu. Vakıfı çıkartalı ise 2 ay olacak. Ziraat'ı ise 14 aydır kullanıyorum. Şu an 3 banka uygulamasından limit artırma talebim reddediliyor.

Sizce şubeye gidip görüşmeli miyim? Daha fazla limit alma ihtimalim var mıdır? Yoksa başka bir kredi kartı daha mı çıkartmalıyım? Teşekkürler.

Ekleme: Kredi kartlarımı da düzenli şekilde kullanıyorum ve taksitle ürünler de alıyorum. Genelde borç/limit oranı %70'in üzerinde oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ultavires -- 19 Temmuz 2023; 18:43:5 >

• borç limit oranını %50yi geçmemeye calisin hocam.

açip kapatmak hata olmuş dediginiz gibi.

öğrenci olan maximumda 2bini geçen yoktur sanıyorum. iki tane daha kartınız olduğu için 1000de kalır artmaz kolay kolay bence ama en cok kampanyayi o yaptigi icin kapatmazdım ben olsam

burs aldiginiz ve babaniz para yolladigi icin ayrica ilk kartiniz ve duzenli kullandiginiz icin ziraatten devam edin ana kart olarak. duzenli artış acık olsun, minik paralarla taksitli avans kullanip odeyin, hatta para getirmese de mevduat hesabı açın bakiyenizle. banka urunlerini kullanmak olumlu yansır diye dusunuyorum.

gelir beyan etmeniz, birini garantör gostermeniz veya şubeden halden anlayan birine denk gelmeniz de fayda eder.

bence vakifi kapatsanız zamanla ziraat artar ama bilen, tecrubeli hocalara da danismali @ibo83 @saiph

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Emrecan3321 -- 19 Temmuz 2023; 19:36:41 >
    < Bu ileti iOS uygulamasından atıldı >
  • Emrecan3321 E kullanıcısına yanıt

Dediğiniz gibi Maximum Genç'te 2 bin liradan fazla limit alanı göremedim. 300 liralık limitimi zar zor 1000 liraya yükselttim zaten. Aslında toplam 5 bin lira olan limitimin tek kartta toplanması benim için çok daha iyi olur çünkü artık uygun fiyatlı bir şey kalmadığı için limit parça parça olunca tek karttan alıp taksit yapamıyorum.

Ziraat de 1300 liradan 1700 lira yaptı. En son ise 2000 lirada bıraktı.

Mevduat hesabına ise sıcak bakamıyorum maalesef. Yardımınız için teşekkür ederim.

• Vakıf kartınız için kendiniz talep etmeyin onlar uygun görürse arttırır. Yaklaşık 5-6 ay kullanımdan sonra kendileri teklif yapabilirler. Garanti bankasınada bakmanızı öneririm güzel bir limit verebilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • metin0 kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim.

< Bu ileti Android uygulamasından atıldı >
  • Ben öğrenciyken axess, maximum asla limit artmadı. Fakat vakıfbank 10 bine çıkartmıştı aylar içerisinde yavaş yavaş.
    Ayrıca kuveytten de almıştım 5000 limit vermişlerdi.

• circassianman kullanıcısına yanıt
    Kuveyte öğrenci olarak mı başvurmuştunuz?

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Vakıfbank'ta öğrenci olarak görünüyorum. Benim de artar mı acaba?

• Artmaz öyle öğrencisiniz, çoğu banka belge talep etmiyor, başvurun kredi kartına mesleğe avukat gelire 15.000 yazın. Yüksek limitli kredi kartınız onaylanır büyük ihtimal

• SalimAydogdu kullanıcısına yanıt

Artık bankaların çoğu ispatlayacak şekilde belge istiyor. Kabul edeceğini zannetmem. Çünkü bir tanesine başvurdum ve çiftçi olduğumu söyledim. Ki cidden yazın çiftçilik de yapıyoruz. Kabul etmediler.

• ultavires U kullanıcısına yanıt
    Artış olur sıkıntı olmaz teklif gelmesini bekleyin.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

Başvuru yapmaktan kredi notum 1230'a düşmüş :(

Başta öyle başvurdum onaylanmadı sonra aradılar kendileri ayarladı bişiler.

• ultavires U kullanıcısına yanıt

Likecard ile artmıştı. Geliri biraz yüksek gösterin artar.

Benim başvurumu Likecard olarak almadılar. İlk başta Anında World kart verdiler. Sonra isimli istediğim için Ace kart geldi.

• 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.