Şimdi Ara

Ofis için HTPC tavsiyesi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
829
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Dostlar ofisimde kullanım amaçlı bir HTPC toplamak/satın almak istiyorum.

Yapmasını istediğim işler;
    - Genel dosya barındırma ve paylaşımı, yani dosya depomuz olacak. 500GB fazlasıyla yeterli.
    - Mobil olarak yani android yada laptop ile dışarıdan verilere ulaşabilmek istiyoruz.
    - RAID ile yedekleme olayı mutlaka olmalı.
    - PCI kamera kartı bağlanabilmesi, bir de DVR almayalım.
    - Düşük güç tüketimi, fansız kasa olabilir, Kasa boyutuyla ilgili problem yok kilerde duracak.
    - İşlemci Atom 2700 yada AMD E-450 düşünüyorum. Atom 2500 ve E-350 eskidi sanırım. i3 vb. yüksek elk. tüketimli işlemcili sisteme gerek yok.
    - 2 Lan çıkışı olsa, ofis bilgisayarlarını 2 gruba bölsem, 1 switch ile internet vermek istediğim ağı, 2.switch ile personel ağını aynı verilere ulaşacak şekilde birleştirebilirmiyim? 1.switch ile 2.switch bilgisayarları birbirini görmese de olur, fakat 2 switch de htpc deposunu görebilmeli. Bunu 2 Lan kartı ile yapabilirmiyiz?
    -HD Videoymuş,DX11miş, oyunmuş hiç işimiz olmaz bu alette ona göre düşünün.

Kafamdaki sistem;
    - Atom 2700 yada AMD e-450 500tl civarı satılan FreeDOS cihazlar, toplama vs. uğraşmak istemiyorum.
    - Ya da PSU suz ATX kasada atom işlemcili sistem kurabilirim. Ama sanırım daha pahalıya çıkar.

Dente Fusion T60 - Dente.com.tr 550TL civarı
    Sanırım bu cihazda tek hdd yeri mevcut, 2.diski içinden sata kablosu çıkararak yada harici USB ile bağlarsam RAID yapabiliyormuyuz?
    Ya da intel D2700 mini itx anakart (175tl) alıp, bir slim atx kasada mı birleştirsem? Bu atom 2700 ile RAID yapabilirmiyiz acaba?

Başka marka-model tavsiyelerinizi bekliyorum.

• Şu tip internete bağlanabilen depolama araçlarını düşündün mü?Kablosuz ağdan da ortak verilere ulaşılabilir ayrıca güvenlidir.

http://www.vatanbilgisayar.com/Harici%20Harddisk/seagate-stam2000200-3,5-2tb-freeagent%C2%AE-goflex%E2%84%A2-home-gigabit-ethernet-harici-disk/productdetails.aspx?I_ID=54444
  • Evimde bunu kullanıyorum, media player,tv,tablet deposu olarak :)
    Fakat kullanımı zahmetli, bir ağ bilgisayarı gibi değil.
    Ayrıca RAID 1 yapmak istiyorum, DVR kamera kartı takmak istiyorum, belki download için de kullanabilirim.
    Onun için server kılıklı pc almak istiyorum.
  • a85600k veya a5 5400k
    dark fusion 2 htpc kasa
    4 veya 8 gb ram
    kasanın içinde geliyor psu
    a75 anakart
    600 -800 arası bişey tutar
  • Arkadaşlar enerji tasarrufu düşüncesi ile ITX anakartlı çözümler üzerinde duruyorum.
    Şu 2 anakart için performans karşılaştırması yaparsak hangisi mantıklı?

1. http://www.merpazar.com/asp/product/10922/Intel-D2700MUD-Dual-Atom-2-13GHz-Anakart
    intelin atom d700 2.13ghz işlemcili, 4gb ram destekli, tek Lan çıkışlı ITX anakartı

2. GIGABYTE Celeron 847 1.1ghz
    intelin dual-core celeron 1.1ghz işlemcili, 16gb ram destekli, 2 Lan çıkışlı ITX anakartı

güç tüketimleri ve işlemci performansını nasıl değerlendirisiniz?

• yok mu ITX deneyimi olan birileri forumda???
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.