Şimdi Ara

ODTÜ vs BİLKENT İİBF fanboylar toplansın

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
27
Cevap
1
Favori
1.637
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • birileri odtü bilkent sidik yarışı yapsın da izleyelim. son gün tercih için herkesin işine yarar.

• ODTÜ Bilkent mühendislik için yarışabilir ama iibf için bilkent odtüden çok önde

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • CeremiKılarksın kullanıcısına yanıt
    1-0 Bilkent fanboyları çalışıyor

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • GTÜ hepsini alır
  • İkisinde de Bilkent daha iyi ama bu demek değil ki ODTÜ kötü bir üniversite..İkisi de çok iyi üniversiteler fakat bence Bilkent ve Koç, Türkiye standartları üstünde

• Helbram kullanıcısına yanıt
    İster fanboy de ister troll bilkent koç boun Sabancı türkiyede iibf için top okullar, diğerlerinden çok ayrı seviyedeler. Mezunlarına bakınca bu çok net anlaşılıyor zaten.

• Bilkent'in işletmede ODTÜ'den iyi olduğu kanaatindeyim. Bunun sebebi bildiğim kadarıyla ODTÜ İşletme finans haricinde yönelinebilecek bir şey sunmakta zayıf kalıyor. Bilkent pazarlama, insan kaynakları gibi şeylere yönelik daha rahat ders açıyor.

İktisat konusunda ODTÜ kan kaybetti lakin hala iyi bir okul. Bilkent İktisat bence yine biraz daha öndedir.

Siyaset ve Uİ gibi bölümlerde biri birinden üstündür demekten ziyade şöyle bir şey söyleyeyim: gördüğüm kadarıyla ODTÜ hocalarının bir kısmı belli bir ideoloji etrafında kümelenmiş vaziyette. Siyasi ekonomi dersi almış bu dönem ODTÜ'den bir arkadaşım, Bilkent'te aynı dersi almak için ona sordum nasıldı sence diye. Amacım konuları falan öğrenmekti. Konuşma uzadı, hocasının derste fazla ideolojik davrandığını söylemişti. ODTÜ hocalarının bir kısmı ya Marksist metotları seviyor oluyor ya da direk Marksist oluyorlar. Hepsini tanımadığım için bütün bölüm öyledir diyemem. Bilkent bu konuda daha geniş bir ideolojik yelpazeye sahip. Bir de bu aralar ekşide takılıyorum, tam da bu sohbetin üzerine şöyle bir entry gördüm:
    ekşi sözlük
    odtü siyaset bilimi ve kamu yönetimi
    https://eksisozluk.com/entry/28775250
    2012 yılında atılmış, bahsettiğim şeyi eleştiriyor. Onu da bırakıvereyim. Bir de siyaset ve ui'de özel sektöre hazırlanmanız için alacağınız finans, muhasebe dersleri mühimdir. Bilkent'te rahat alınıyor bu dersler, fazlasıyla seçmeli şansınız olduğu gibi kontenjanlar da rahat. ODTÜ'de de finans öğrenemedim, o yüzden işe giremedim diyen görmedim. Orada da bir şekilde hallediyorlar. Ya kendileri başarıyor ya da bir iki finans dersi alıyorlar demek ki.

Edit: Özetle ODTÜ'den ya da Bilkent'ten çıkmanız özel sektör nazarında çok fark edeceğini sanmam. Sanmaktan öte fark etmez diye kesin konuşayım hatta. Aaaa bu Bilkent mezunudur kesin ODTÜ'lüden iyidir diyen çıkmaz, olmaz yani. İkisine de bakılır, bireysel anlamda üstün çıkan kendini kurtarır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-1AB9A40D5 -- 14 Ağustos 2020; 20:2:23 >

• bariz siralama farki var. odtu isletmeye veya iktisata giden bircok insan siralamasi yetse bilkent,sabanci,boun vs yazacakti. ben olsam ikisine de siralamam yetiyor olsa hepsine

sabanci>koc=boun>bilkent>ozyegin>gsu>odtu

boyle siralarim. isletme-iktisat okumaya kararli olsam sabanci tabiki basta olmaz ancak bolum secme ozgurlugu nedeniyle en uste yazardim.

sabanci bolum secmeyi isin icine katmazsam

koc=boun>bilkent>ozyegin=sabanci>gsu>odtu

sanirim boyle siralarim.

galatasarayi da begeniyorum ama tamamen kisisel fransizca ogrenmeye sicak degilim

• iibf'de bilkent daha iyi
  • fabricioramirez F kullanıcısına yanıt
    Hocam senin neresi gelecek merak ediyorum. 1.tercih boun ut yapmıstın sanırım.

• quote:

Orijinalden alıntı: fabricioramirez

bariz siralama farki var. odtu isletmeye veya iktisata giden bircok insan siralamasi yetse bilkent,sabanci,boun vs yazacakti. ben olsam ikisine de siralamam yetiyor olsa hepsine

boyle siralarim. isletme-iktisat okumaya kararli olsam sabanci tabiki basta olmaz ancak bolum secme ozgurlugu nedeniyle en uste yazardim.

sanirim boyle siralarim.

galatasarayi da begeniyorum ama tamamen kisisel fransizca ogrenmeye sicak degilim
    hocam özyeğini abartıyosun biraz
  • Coals kullanıcısına yanıt
    ustleri doldurduk da onlar bos biraz fantezi oldu ozu ut veya itu econ gelir bana

• quote:

bariz siralama farki var. odtu isletmeye veya iktisata giden bircok insan siralamasi yetse bilkent,sabanci,boun vs yazacakti. ben olsam ikisine de siralamam yetiyor olsa hepsine

sanirim boyle siralarim.

Kanka özyeğinin boyu o kadar uzun değil be

hayırlısı güzel bölüm ikisi de

• Koç boğaziçi sabancı bilkent arasında nesnel farklar yok. (Nesnelden kastım bütçe lab imkanı vs değiş burada.) Yani onları bu buna eşittir bundan büyüktür gibi bir sıralamaya sokamayız. Bu okullar arasında tercih yaparken öznel davranılır. Bilkent’in bursu çeker, kütüphanesi çeker, ankara iter. Boğaziçi’nin ortamı çeker, koç’un çap olanağı gibi sebeplerle insanlar tercih eder. Koç’un birinden üstün ötekinin boğaziçinden üstün veya ondan kötü olduğundan değil.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JusteMilieu -- 14 Ağustos 2020; 21:57:11 >
  • AvşalıTavşan kullanıcısına yanıt
    ben de senin gibi dusunuyordum hatta 1 ay oncesinde ozyegine salladigim mesajlarim vardi

ama arastirinca gayet iyi oldugunu gordum...

• quote:

ben de senin gibi dusunuyordum hatta 1 ay oncesinde ozyegine salladigim mesajlarim vardi

ama arastirinca gayet iyi oldugunu gordum...
    hocam okulun imkanları zaten iyi fakat marka değeri olarak hala o listede yazdığın üniversitelere ulaşabilmiş değil özyeğin
  • tamamen kisisel seyler kanka. sen bilkenti bile sevemedin o acidan cok normal ozyegini sevmemen

benim eger siralamam hepsine yetse ozel agirlikli dusunurdum sundugu imkanlardan dolayi. yaptigim siralamada tamamen ben tercih listeme hangi sirayla yazardim onun siralamasi

• JusteMilieu kullanıcısına yanıt
    Tam olarak öyle. Burada tercih yapacaklar öyle bir yazıyor ki sanki üst seviye okullar arasında devasa farklar var. Akademisyenleriyle konuşsanız size böyle okullarını övmez.
    herhangi bir iibf bölümünde bilkent ve özyeğinin burslu kontenjanları toplamı odtü'nün yarısı kadar bırakalım da bariz sıralama farkı olsun be kanka :))

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi _MarioGomez33 -- 14 Ağustos 2020; 22:3:22 >
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.