Şimdi Ara

ODTÜ uluslar hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
17
Cevap
4
Favori
325
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Gençler Odtü uluslar tmde2 de 15k civarında alıyor.
    Bu yıl TM3'e düştü muhtemelen ilk 10kya çeker gibi görünüyor? haksız mıyım?
    Ygs sıralamam 36 bin buradan çekmek de kolay gibi görünüyor.Düşünceleriniz nelerdir,girebilir miyim,eğitim nasıldır mesela? Kesin yazacağım diye bi şey yok düşünüyorum sadece.

• Ya benimde ygsden önce hedefim odtü uluslararası ilişkilerdi ama şuan çok zor gözüküyor. Odtü bu bölümün en iyilerinden birisi. Zaten belli üniler haricinde okunmaz bence. 36 k dasın ortalama netlerle bile 10 k ya gözün kapalı girersin.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: erotikbrokoli

Ya benimde ygsden önce hedefim odtü uluslararası ilişkilerdi ama şuan çok zor gözüküyor. Odtü bu bölümün en iyilerinden birisi. Zaten belli üniler haricinde okunmaz bence. 36 k dasın ortalama netlerle bile 10 k ya gözün kapalı girersin.

Benim kafamı bulandıran bölüm bu kadar iyi olabilir ama çıkışta elinde bir işin olmuyor hocam. Yani mesela hukuk okuyorsan çıkışta bir avukatım diyebiliyorsun. Bunda öyle bi şey yok. Hukuka göre üstünlüğü ne oluyor o şartlarda onu anlamış değilim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: svsmumcu26

quote:

Orijinalden alıntı: erotikbrokoli

Ya benimde ygsden önce hedefim odtü uluslararası ilişkilerdi ama şuan çok zor gözüküyor. Odtü bu bölümün en iyilerinden birisi. Zaten belli üniler haricinde okunmaz bence. 36 k dasın ortalama netlerle bile 10 k ya gözün kapalı girersin.

Benim kafamı bulandıran bölüm bu kadar iyi olabilir ama çıkışta elinde bir işin olmuyor hocam. Yani mesela hukuk okuyorsan çıkışta bir avukatım diyebiliyorsun. Bunda öyle bi şey yok. Hukuka göre üstünlüğü ne oluyor o şartlarda onu anlamış değilim.

Onu okuyanlarda bilmiyor hocam eğer üniversiteyi sadece goygoy olarak görüp, vizeleri finalleri geçeyim derdinde olunursa işsiz kalabilmek çok olası. Ama eğer gerçekten kendini geliştiririp, ingilizcenin yanına bir dil daha atarsan olay biter. Evet dil öğrenmek kolay bir iş değil ancak öğrenmek lazım. Bide ui çok kapsamlı bir bölüm. İnternetten gördükleri derslere bak adamlar birsürü farklı alanlarda dersler görüyor. Herşey hakkında belli bir bilgi birikimin oluyor.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• Ana dil seviyesinde Arapçam var. İngilizce temel.. bakalım hayırlısı
  • Selamlar ben de bu bölümü ciddi düşünüyorum ygs 5 76k geldi benim.
    15k'dan 10k'ya düşeceğini hiç sanmıyorum çünkü aynı puan türüyle tercih eden hukuk gibi bir dal var. Belki 1-2 k aşağı düşebilir yani 13k seviyelerine.
  • Up arkadaşlar bu bölüm aklımda var benimde 72k ygs 5 çekilebilir mi? Bölüm nasıldır iş imkanları ilerde maaş seviyeleri vs. nasıl olur az çok fikri olan tavsiye verebilecek varsa çok makbule geçer.

Üniversitede yatmayı düşünmüyorum aktif olacağım ingilizcem iyi seviyede yanına bir dil olarak ne eklesem gider mesala bunun gibi yorumlar varsa çok makbule geçer.
  • En iyisi okuyan birisi suraya bi seyler yazsin

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality94

Selamlar ben de bu bölümü ciddi düşünüyorum ygs 5 76k geldi benim.
    15k'dan 10k'ya düşeceğini hiç sanmıyorum çünkü aynı puan türüyle tercih eden hukuk gibi bir dal var. Belki 1-2 k aşağı düşebilir yani 13k seviyelerine.

Hukukla aynı puan türünde olması bişey değiştirmez geçen yıl psikoloji ve pdr hiç değişmedi hukukla aynı puan türümde olmasına rağmen hukuk sıralamları 4-5k yülseldi

• Hukukta hic bi degisim olmaz. Aksine odtu 10dan yuksek bir siralama ile gecer 6 7kya inebilir bile bilkente yakindi

• svsmumcu26 S kullanıcısına yanıt
    2015'te 15k'dan kapamış bir bölümün 6-7k ya inmesi pek mümkün değil çünkü tm3'te ilk 15k'ya giren çoğu kişi 'bu kadar sıralama yapıp uluslararası ilişkiler mi yazacağım' diye düşünüp hukuk yazıyor. Hem Odtü'nün Ankara'da olması bölümün kendisi için avantaj olsa da çoğu öğrenci için sosyal anlamda dezavantaj olarak görülüyor: 77 kişi alan odtü uluslararası ilişkiler 15.300 ile kapatırken, 93 kişi alan boun siyaset ve uluslararası 1860 ile kapattı geçen sene. Bunun yanında odtü'nün siyaset bilimi ve kamu yönetimi 20.000'e kadar inmiş durumda. Demek istediğim sonuçta tm3'te ilk 10 bin yapanların çoğu her zamanki gibi hukuk seçecek.
  • quote:

Orijinalden alıntı: fatality94

2015'te 15k'dan kapamış bir bölümün 6-7k ya inmesi pek mümkün değil çünkü tm3'te ilk 15k'ya giren çoğu kişi 'bu kadar sıralama yapıp uluslararası ilişkiler mi yazacağım' diye düşünüp hukuk yazıyor. Hem Odtü'nün Ankara'da olması bölümün kendisi için avantaj olsa da çoğu öğrenci için sosyal anlamda dezavantaj olarak görülüyor: 77 kişi alan odtü uluslararası ilişkiler 15.300 ile kapatırken, 93 kişi alan boun siyaset ve uluslararası 1860 ile kapattı geçen sene. Bunun yanında odtü'nün siyaset bilimi ve kamu yönetimi 20.000'e kadar inmiş durumda. Demek istediğim sonuçta tm3'te ilk 10 bin yapanların çoğu her zamanki gibi hukuk seçecek.

Benim kafama takılan kısım ODTÜ ve Ankara siyasalın düşüşte olması. Zira bir zamanların efsane bölümleri bunlar ki ben Ankara siyasal ne kadar puan düşürürse düşünsün bundaki tek etkenin 'yabancı dil eğitimi vermemesi' olarak düşünüyorum.
    Anladım,Hocam.Yâni sosyal ortamın olmaması öğrencileri farklı şehirlere itiyor diyorsunuz..

• quote:

Orijinalden alıntı: svsmumcu26

Hukukta hic bi degisim olmaz. Aksine odtu 10dan yuksek bir siralama ile gecer 6 7kya inebilir bile bilkente yakindi

Zor
  • Siyaset kaca iber 20den

• svsmumcu26 S kullanıcısına yanıt
    Benim kafamda da aynı soru var sonuçta yılların mülkiyesi...Nasıl 40.000'lere kadar düşüyor onu anlamıyorum.
    Sosyal ortam vardır elbet sonuçta ODTÜ kendi başına bir şehir sayılır ama boun'la kıyasladığımızda eğitim açısından pek fark olmamasına rağmen özellikle İstanbul olmasına bağlı olarak inanılmaz bir sıralama farkı var.

Neyse hepimize başarılar. Puanları yaptıktan sonra şurayı mı yazsam burayı mı diye konu açmak nasip olur İNŞALLAH.
  • Çok ineceğini sanmıyorum max 17.5 -18k ile kapatır belki inmez bile.
  • Bakalım eskişehir hukuk 1.planda kafamda ankara siyasal da duruyor..Burada ailem var o yüzden okumak istiyorum,çevrem de sağlam.
    Hayırlısı artık
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.