Şimdi Ara

OC sonrası performansta düşüş

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
91
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba, şu anda daha iyi bir oyun deneyimi için biraz daha fazla FPS sıkıştırmak üzere Gtx 1080'imi OC yapmaya çalışıyorum. Bunun için MSI afterburner ve MSI Kombustor kullanıyorum. Kombustor'u stok ayarlarla çalıştırdım ve 45-53 FPS civarında almayı başardım. Ancak ayarlarla uğraştıktan sonra FPS 25 FPS'ye düştü, bu yüzden stok ayarlarına geri döndüm ve şimdi FPS 30 FPS'yi geçemedi. İşlem sırasında GPU'ma zarar verdim mi?

• galilio1 G kullanıcısına yanıt
    gpu ya zara vermis olsabiz ekrana goruntu gelmez mavi ekran donma vs vs bir suru sey olur. Gtx 1080 eski bir kart ve termal macunu bozulmus olabilir kaliteli bir termal macunla yeniden macunlayin fanlari be sogutucuyu temizleyin fablarin donmesinde problem var ise ya orjinali ile degistirin yada sivi gres ile yaglayin wd40 ta is gorebiliyor vramlarin uzerinde termalped varsa onlarida degistirmeyi ihmal etmeyin ayrica bios guncellemenizi ve ayarlarinizida dogru oldugundan emin olmalisiniz ve en son kasanin icerisinde bulunan hava akimininda iyi oldugundan.Cunku isi yuzinden termal throtling e girmis olabilir ekrab kartiniz. Ben sahsen 6-7 senelik bir pcye oc yapacak olsam tum bilesebleri kasadan tutun powersupply a kadar herseyin agir bakimini yaparim. Kolay gelsin.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.