Şimdi Ara

Obp puanım kirilir mi

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
13
Cevap
0
Favori
3.350
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Arkadaşlar ben 2014 de 4 senelik örgün üniversite kazandım. 2015 te sınavsız ikinci
    UNiversite olan Anadolu aöf maliye bölümüne kayıt oldum. 2019 da maliye bolumundeki kaydimi silip anadolu uni de sinavaiz ikinci universite kapsaminda olan tıbbi sekreterlik e kayıt yaptim. 2019 da yks ye bile girmedim. Dolayısı ile geçen sene tercih yapmadım. 2020 yks de okul puanım (ortaöğretim başarı puanim) puanım kirilir mi

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• Evet kırılır

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Açıklama yazsaydiniz bari. Nasıl kirilacagibi biraz anlatsaydiniz. Ben 2019 daki yks ye girmedim tercih se yapmadım
    2019 da sınavsız ikinci universite kapsaminda olan anadolu Üniversitesi aöf bölümünde olan kaydımı silip bunun yerine sınavsız ikinci univerişte kapsaminda olan tıbbi sekreterliği yazdım. Bunları yaparken de dediğim gibi üniversite sınavına girmedim ve bir tercih de yapmadım.

• Arkadaşlar bunun cevabını nereyi arayarak öğrenebilirim

• Arkadaşlar konuyu guncelliyorum

• Osym yi aradım. 2019 yilinda Yks sınavına girmediğim için, dolayisiyla da tercih yapmadığım için ve tercihle bir yere yerlesmedigim için 2020 yılında yapılacak yks sınavında obp puanım kirilmayacagini söylediler

• quote:

Orijinalden alıntı: sassypatsyy

Evet kırılır
    Yanlış bilgi kırılmaz
  • Osym yi aradım hiçbir şekilde kirilmaz dediler

• yarabusevlm Y kullanıcısına yanıt
    Daha önce tercih yapmışsınız ve kazanmışsınız kırılması gerekiyor bildiğim kadarıyla 2019'da tercih yapmamanız bir şeyi değiştirmez diye biliyorum ama açıklama biraz karışıktı belki de ben doğru anlayamadım kusura bakmayın o yüzden ösym kırılmaz dediyse öyledir :)

• kayıttan sonra 2 sene geçerse normal haline döner puan
  • SADECE SINAVA GIRIP TERCIH YAPTIKTAN VE YERLESTIKTEN SONRAKI YIL KIRILIR PUAN.
  • quote:

Orijinalden alıntı: sassypatsyy

Daha önce tercih yapmışsınız ve kazanmışsınız kırılması gerekiyor bildiğim kadarıyla 2019'da tercih yapmamanız bir şeyi değiştirmez diye biliyorum ama açıklama biraz karışıktı belki de ben doğru anlayamadım kusura bakmayın o yüzden ösym kırılmaz dediyse öyledir :)
    Eger 2019 yilinda Yks ye gitseydi ve tercihle bir bölüme yerlesseydim puanım kirilirmis. Benimki acikogretim sınavsız ikinci universite (bu bolumlere tercih yapmadan sadece internet üzerinden kayıtla kaydolunuyor) idi. Dolayısıyla kırılmiyor

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.