Şimdi Ara

O Muhteşem Soru! Laptopmu Yoksa Masaüstümü? (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
47
Cevap
0
Favori
102
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Senin durumun için konuşacak olursak laptopu aklından geçirmen bile abes

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Hazır sistemleri biraz yokla. Güzel hazır kasalı sistemler var uğraşmak istemiyorsan tabi.

Yanlış hatırlamıyorsam i5 8400 1060 6 gb lık sistemler 4300-4500 bandında dolaşıyordu. Üstüne kalan para ile monitör alınabilir.
    Not; bahsettiğim sistem bu paraya değmeyebilir,usun süredir piyasadan bi haberim.

Tabi konsol u pas geçmişsin, amacın steam değil ise bence konsola da bak derim. Ps 4 slim - venom x4(klavye fare aparatı) ile güzel bir birlikteliğimiz var şu sıralar. Toplam da 2000 lira gibi bi bütçe ile almıştım bu ikiliyi(Amazon dan aparat ile ).

Aynı zamanda Monster Tulpar sahibiyim. Konsoldan sonra sadece net için kullanıyorum. Zamanında 4700 lira vermiştim avare gibi.
    Laptopların sorunu çabuk ısınmaları. Isınınca cpu kendini limitliyor. İsterse üstünde 1080 ti olsun performans sürünüyor yerlerde. Durmadan (ayda 1) temizlik yapmak gerekiyor ,fanlar macunlar vs.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >

• PuSaT28 P kullanıcısına yanıt
    Hocam konsol zaten var. Amacım bilgisayar o yüzden. Masaüstü hiç toplamadığım için laptop daha pratik geldi ilk başta. Ancak dediğiniz sorunlar laptopu kısıtlayan en büyük etmen ne yazık ki. MSI marka çok güzel ve kaliteli laptoplar var ancak çok pahalı. Monster ise hesaplı ancak hakkındaki yorumlar çok değişken, kimi çok memnun kimi küfür ediyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Sturmbannführer -- 5 Haziran 2018; 1:18:33 >
    < Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Senelerdir laptop kullanıyorum oynayamadığım oyun olmadı bazen uzanarak oynadın, bazen tv ye takıp oynadım. Sadece evden başka bir yere taşıma olarak düşünme. Evde bile bazen taşımak gerekiyor. Ben laptop derim.

• Sturmbannführer kullanıcısına yanıt
    Vatan çöp ve kazık, sinerji, teknobiyotik gibi siteler oldukça güvenilir zaten?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

Hocam konsol zaten var. Amacım bilgisayar o yüzden. Masaüstü hiç toplamadığım için laptop daha pratik geldi ilk başta. Ancak dediğiniz sorunlar laptopu kısıtlayan en büyük etmen ne yazık ki. MSI marka çok güzel ve kaliteli laptoplar var ancak çok pahalı. Monster ise hesaplı ancak hakkındaki yorumlar çok değişken, kimi çok memnun kimi küfür ediyor.

Üstat bunun msi Asus ayrımı yok. CPU her markada ısınıyor. Özellikle slim kasa laptoplar 90 dereceleri görüyor. İnsanlarda ki bu ince merakını anlamış değilim. Tamam taşınması kolay ama günün sonunda termal sıkıntı baş gösteriyor ve oyun için aldığın cihaz bariz şekilde performans kaybına uğruyor.

Monster clveo kasa kullanıyor. İşçilik orta düzeyde. Narin davranmaz isen bozulmaya çok müsait. Zaten bu yüzden ucuz. Bunun dışında ısı yalıtımı olarak kapıştığı markalardan ne iyi ne kötü aşağı kalır yanı yok. Diğer markalar ne veriyor ise bu da onu veriyor.

Masada oynarım,taşımak ile alakalı bir durumunda yoldur ben masaüstü derim. Yani hakkaten ısı inanılmaz sıkıntı laptoplarda. Ha kalın kasa ile düzgün yalıtım veren laptoplar var ama onlar 10.000 tl cik değerler ile başlıyor.

• BéTo kullanıcısına yanıt
    Model yada marka tavsiyeniz varmı hocam?

• Bu arada bir sürü site var,sinerji teknobiyotik incehesap itopya vs. Buralardan bak parçalara. Vatan gibi tuttuğuna ... firmalardan uzak dur.

İnventus diye bir site buldum hocam, çok güzel yorumlar yazmışlar.

• quote:

Orijinalden alıntı: Sturmbannführer

İnventus diye bir site buldum hocam, çok güzel yorumlar yazmışlar.
    Dostum genel olarak iyidir firmalar birkaçı hariç. Zaten sen yurt içi garantili oem parçaları alıyorsun. Site batsa bile direkt servis ile işini görürsün.

• Bu arada nereden ne parçaları almak üzere olduğunu bu bölüm ile paylaş. Bu konuda deneyimli arkadaşlar seni yönlendirecektir.

Ben ne zaman sistem kursam her ne kadar alacak olduğumdan emin de olsam buraya konu açarım belki bilmediğim bi durum vardır diye.

Tabi hocam, ilk defa kasa toplayacağım zaten. Danışmamak olmaz.

• tamamen zevk meselesi, ben rahatıma düşkünüm dizüstü derim, sen daha fazla güç istersin o zaman masaüstü öne gçer.

F/p olarak en iyi Monster.

• BéTo kullanıcısına yanıt
    Monster biraz şans ve kumar işi gibi hocam. Kimi çok memnun kalmış kimide servisten çıkaramamış laptopu.

• BekirTemel B kullanıcısına yanıt
    ben güç için masaüstü ama onuda uzaktan rahat kullanmak için,oyun dışı, netbook kullanıyorum :)
  • quote:

Orijinalden alıntı: ONY86

ben güç için masaüstü ama onuda uzaktan rahat kullanmak için,oyun dışı, netbook kullanıyorum :)

en iyi kombin

Paranız varsa iyi hocam evet Yoksa tek ürün şansı var.
    hocam tek ürün şansım olsa dizüstü alırım çünkü her yerde yanımda olabilme şansı var en azından, varsın cs de 300 değilde 200 fps alayım, oyun için alınacaksa dizüstüne bakılmaması gerekiyor zaten.

Hocam tek ürün olacak,oyun için olacak o zaman ne yapacağız?
  • 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.