Şimdi Ara

O/C yaparken Problem Çıkıyor Anlamadım..!

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
19
Cevap
0
Favori
484
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş

GA-965P-S3 REV.1

İntel Core2Duo E6600 2.4 ghz L631A487 MALAYSIA

2*1 GB Kingston 800 MHZ ( KVR800D2N5/1G ) 1GB 800MHz DDR2 Non-ECC CL5 DIMM

Revoltec Ram Soğutucu BAKIR-ALTIN 2 Adet

ATI X1600 PRO iCE Q 512 MB 128 Bit

Zalman CNPS9700 LED

ZALMAN ZM600-HP HEATPIPE PSU 600W Modular kablo 80+

250 GB SATAII 16 MB Cache / 80 GB IDE

LG dvd-RW

SkyStar2 TV Kartı.
    .
    ..
    .

400*9 / 1,42 V yapıyorum ama bilgisyar acılmıyor... Ya restart atıyor yada mavi ekran veriyor... Daha sonra Bios u resetliyor...

anlamış deilim yani bi 3600 mhz yapamdım..... Sorun nerde yardımcı olursanız ssevinirim...... Amacım bendeki Malzemeler le parçalarla ne kadar yapacağı.?

Şuan 425*8 olarak kullanıyorum 3400 mhz... 1.38 volt yaptım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi oguz6578 -- 3 Temmuz 2007; 16:51:48 >

• işlemciye 1.460v civarı volt vermen gerek 3.6ghz ye çıkman için
  • Fsb voltajını arttırdınız mı?
  • fsb voltajı derken .... daha yeni başladım bu işe ama
  • 3600 mhz yaptım 1.42 kadar voltaj verdim bilgisayar kitlendi... restart attım ve bios sıfırlandı bişeyler oluyor ama anlamadım ana karttanmı kaynaklanıyor yoksa ben düzgünmü yapamıyorum......
  • İşlemciye voltaj verdiğin yerin altında ayrıca fsb volt diye biyer var.. Ve gcmh volt var.. Oraları 0.1 volt arttırarak dene
  • peki cpu voltajı 1,46 olarak kalsınmı
  • pci-ex i 100 / 33 e sabitle. ramleri 1:1 böleni ile çalıştır voltaj yeterli elleme
  • quote:

Orjinalden alıntı: ((( free_man )))

pci-ex i 100 / 33 e sabitle. ramleri 1:1 böleni ile çalıştır voltaj yeterli elleme

1.42v yeterli olmayabilir.ben hepsini denedim 1.462v stabil 3.6ghz günlük kullanıyorum.1.450v bile stabiliteyi bozuyor.işlemci koduna göre de değişim gösterebilir
  • pci-ex mi? öyle bişey yok göremedim ben valla..... ramler zaten 1:1 çalışıyor... :)

Başka bi ayar varmı Yapmam Gereken...
  • Hım koduna göre işlemlerin değişmesi çok kötü yaw.... Neden hepsini aynı çıkartmıyor bu adamlar...
  • voltaj yeterli gelmesse win boot ekranına kadar gelirsin reset atar. önce bi oraya kadar gel bakalım sorunsuzca, baktın reset atıyo artırırsın voltajı. cpu seçenekleri kapalımı spread spectrum vs. diğerleri???
  • yaw onların ne oldugnu bilmiiyorum valla :):) ama şuan işlemci 400*9 ve 1.468 volt çalışıyor.... Isı şuan en yüksek 52 ye kadar çıktı şuan quake4 kuruyorum msnde konusuyorum siteleri dolaşıyorum 34-37 derece arası oynuyor işlemciyi kastıracak işlem yapınca 47 50 fln oluyor.... Şu O/C bi kusursuz yapsam süper olcak :):) sabit kalabilse aynı hızda keşke.....

Kardeş eğer msn in varsa benim kullanıcı bilgilerime bak orda var ekelrsen ordan daha rahat konuşuruz .....
  • arkadaşlar bendede core 2 duo 4300 ve gıgabyte ga 965p ds3 var fsb yı arttırıyorum 256*9 yapıyorum pc acılmıyor voltajmı vermem lazım fsb ye anlamadım.yardımcı olursanız sevınırım.
  • ya oğuz senin power 380 di demi sorun ondan olavbilir sağlam bi power aldın mı yoksa
  • Sağlam bi Power aldım yaw ZALMAN ZM600-HP HEATPIPE PSU 600W Modular kablo 80+ işte budur bugun geldi suan takılı kullanıyorum :):)
  • quote:

Orjinalden alıntı: birkan78

arkadaşlar bendede core 2 duo 4300 ve gıgabyte ga 965p ds3 var fsb yı arttırıyorum 256*9 yapıyorum pc acılmıyor voltajmı vermem lazım fsb ye anlamadım.yardımcı olursanız sevınırım.

sistemimiz aynı. kuzey kopsrusune voltaj versen yırtarsın mch +0.1v yap, ram çarpanını da 2.66 yap bak keyfine. daha yuksek istiyorsan fsb333,ram çarpanı 2, ram votajı +0.1V, mch +0.1v yap al sana 3.GHz. sonra bir iki testle stabilitesini kontrol et.
  • bir sorum olacak.core2 dou 4300 u 2,8 yapmak ıstrıyorum fsb yı ram voltajını mch yı ne yapmam gerekır.ram zamanlamasını degıstıreyımmı su anda 5-5-5-15 te.rame voltaj verem lazımmı?
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.