Şimdi Ara

NZXT Kraken X42/X52/X62/X72 AIO Sıvı Soğutma (23. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
792
Cevap
6
Favori
28.625
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Of Monsters and Men

quote:

Orijinalden alıntı: Of Monsters and Men

20 gün önce amazondan aldigim x62'nin pompasi durduk yere arizalandi bugün. Pc'yi actiktan 2dk sonra ryzen 5 1600x 90 dereceyi gorup kapaniyor. Urun degisimi icin talepte bulundum amazona malesef

Amazon sağolsun mağdur etmedi, yeni ürün gönderdi bana, onun montajını yaptım şu an için bir sorun yok sıcaklıklar da normale döndü ama BIOS'tan baktığımda pompa devri yine 0 RPM gösteriyor. Bunun sebebi ne olabilir? Yazılımsal bir sorun mu var sizce?

Biostan bakmayacaksınız. Cam yazılımı ile pompa devrini görebilirsiniz.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• arkadaşlar boşta pompa sesi nasıl x62 lerde oyun sırasında olması önemli değilde boşta çalışırken çıkması sorun olur
  • Merhaba Arkadaşlar,
    Phanteks P400s Tempered Glass kasa için NZXT Aer RGB 120 kasa fanı ve NZXT 140 RGB + HUE+ aldım ve NZXT Kraken x62 sıvı soğutma var Asus Rog Strix Z370E Anakarta İ7 8700k işlemci ile kullanacağım.

Kasam da fan kotrolcüsü var , Hue de sanırım bir fan kontrolcüsü anakart üzerinde de fan kontrolcüsü bulunuyor.

Bu ürünlerin bağlantısını nasıl yapmalıyım.

Egzoz fanı 120 RGB fanın üzerinde out ve in çıkışları var egzoz özelliği göstermesi için out kısmına bağlayacağım sanırım.

Tepe fanlar da 2 adet 140mm lik fanlar da kasanın üstüne koyacağım bunlarda out olacak,

Gelelim asıl soruma Kraken X62 yi kasanın ön tarafına takmak zorundayım kasanın üstüne montajı desteklemiyor Phanteks P400s Kasa montajı yaparken önce krakenden çıkan fanları daha sonra radyatörü bağlamam gerekiyor internette bu şekil montaj gösteriliyor. Bağlantısı in mi yapılmalı çünkü bildiğim kadarıyla kasanın ön tarafından kasa içerisine temiz hava girmesi gerekiyor fakat radyatör olduğu için bu hava radyatörden geçip onun ısısını iç tarafa yönlendirecek bu da temiz taze hava almayı engelleyecek kasa ön tarafında üst ve alt taraflarda açık bölümler var fan olmadığı taktirde bu aralardan az da olsa temiz hava girecektir. Ürünün üstünde gelen termal macun yeterli midir. İlk denemede açıkcası ürünün paketinden çıktığındaki orjinal termal macun ile kullanmak istiyorum yeterli gelmemesi durumunda yenisi ile değiştireceğim.

NZXT Kraken X42/X52/X62/X72 AIO Sıvı Soğutma
    Bir de bunu buldum, phanteks kasa forumda belirtildiği şekilde push ve pull yapacak şekilde bağlanabiliyormuş. kasamın içinde takılı gelen phanteks in 120mm 2 adet fan var bunları kullanabilir miyim.

Saygılarımla,
    Hasan KAHRAMAN

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SHaMaRa -- 26 Ekim 2017; 10:18:31 >

• x62 nin kablo bağlantıları hakkında yardımcı olabilecek var mı?

• Bende x62 kraken siparişi verdim bakalım. 1.5 senede overclock bile yapmadığım sistemde h115i 3. Kez bozuldu ve artık sıvı soğutmada corsair kullanmayacağım.

Corsairden geçen arkadaşlar fikirleriniz nedir ? Ses var mı mesela ? Thelmaltake riing premium plus fanlarla kullanıcam kendi fanlarını kullanmıcam.

• quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Bende x62 kraken siparişi verdim bakalım. 1.5 senede overclock bile yapmadığım sistemde h115i 3. Kez bozuldu ve artık sıvı soğutmada corsair kullanmayacağım.

Corsairden geçen arkadaşlar fikirleriniz nedir ? Ses var mı mesela ? Thelmaltake riing premium plus fanlarla kullanıcam kendi fanlarını kullanmıcam.

3 senelik h100i sorunsuz çalışıyor 6 aylık kraken x62nin pompası bozuldu.

Nzxt corsaire göre daha sessiz çalışıyor ancak ben cam yazılımını pek sevmiyorum corsair link daha basit arayüzü ve kullanışlı.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Sıvı soğutmalarda çok oluyor demekki bu tarz sorunlar ben corsairden çok çektim. Arada nessarien arkadaşımız olmasa işim zordu iyi ki ondan almışım corsairi çok destek oluyor.

X62 krakeni Qpbilişimden 6 yıl türkiye garantili aldım yurt dışıyla uğraşmamak adına.

• Yeni aldığım x62'nin pompası sorunlu çıktı. Sanki fana kablo çarpıyormuş gibi yüksek seste sürekli tırtır ses çıkarıyordu. Youtube üzerinde x62 pump noise yazınca aynı hatayla karşılaşan bir kaç kişi olmuş. Geri gönderim yaptım bakalım süreç nasıl ilerleyecek.

• arkadaslar x62 yi coraxalpha dan satın aldım.daha acmadım.ama burdaki yorumlar ve youtube dan gordugum bir video gözümü korkuttu.bu cihaz cokmu sorunlu bir cihaz.

şu video da aynı sistemi kuracagım.hersey ayni.ancak x62 nin ram slotlarını kapatmasından dolayi korktum acıkcası.

https://www.youtube.com/watch?v=1hF8IU-V4jY&lc=z23adl1pdpykgfmvmacdp433o2j1zepegaadwuae01xw03c010c.1512115768816412
  • quote:

Orijinalden alıntı: hsngencer

arkadaslar x62 yi coraxalpha dan satın aldım.daha acmadım.ama burdaki yorumlar ve youtube dan gordugum bir video gözümü korkuttu.bu cihaz cokmu sorunlu bir cihaz.

şu video da aynı sistemi kuracagım.hersey ayni.ancak x62 nin ram slotlarını kapatmasından dolayi korktum acıkcası.

https://www.youtube.com/watch?v=1hF8IU-V4jY&lc=z23adl1pdpykgfmvmacdp433o2j1zepegaadwuae01xw03c010c.1512115768816412

Bu videoda soğutuculuk bir durum yok. Sadece hortumlar ram yuvalarının üstünden geçiyor. Kapatma gibi bir durum yok yani. Ancak radyatör üste takılırsa o zaman ram hizasına radyatör gelir belki o zaman sorun olabilir. O da kasayla ilgili bir sorun diyebiliriz.

• quote:

Orijinalden alıntı: OneTreeHill

quote:

arkadaslar x62 yi coraxalpha dan satın aldım.daha acmadım.ama burdaki yorumlar ve youtube dan gordugum bir video gözümü korkuttu.bu cihaz cokmu sorunlu bir cihaz.

Bu videoda soğutuculuk bir durum yok. Sadece hortumlar ram yuvalarının üstünden geçiyor. Kapatma gibi bir durum yok yani. Ancak radyatör üste takılırsa o zaman ram hizasına radyatör gelir belki o zaman sorun olabilir. O da kasayla ilgili bir sorun diyebiliriz.

hocam video nun sahibine youtube uzerinden mesaj attım.cevap geldi..daha sonra slotları 4 ledigini soylemiş.ve resim gondermiş.hasan gençer adlı kullanıcı nın yorumları bana ait.sadece sanırım şey yazıyor.once ramleri montajlayın sonra sogutucuyu takın gibi bişey yazmış.birde ben kasa olarak corsair air 740 dusunuyordum.ve radyator u ust e koydurmak istiyordum.bu durum mumkun olmazmi simdi.hem uste takıla biliyor hemde on tarafa!

• quote:

quote:

quote:

hocam video nun sahibine youtube uzerinden mesaj attım.cevap geldi..daha sonra slotları 4 ledigini soylemiş.ve resim gondermiş.hasan gençer adlı kullanıcı nın yorumları bana ait.sadece sanırım şey yazıyor.once ramleri montajlayın sonra sogutucuyu takın gibi bişey yazmış.birde ben kasa olarak corsair air 740 dusunuyordum.ve radyator u ust e koydurmak istiyordum.bu durum mumkun olmazmi simdi.hem uste takıla biliyor hemde on tarafa!

Önce rami sonra soğutucuyu tak demiş. 740 alabiliyorsan onu al. O bunun yanında 4 oda bir salon kalır. Radyatörü de üste, öne, alta istediğin yere takarsın kafan rahat.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Önce rami sonra soğutucuyu tak demiş. 740 alabiliyorsan onu al. O bunun yanında 4 oda bir salon kalır. Radyatörü de üste, öne, alta istediğin yere takarsın kafan rahat.

peki bi kasada hazır sıvı sogutma en iyi nerde daha iyi performans verir? yani ust demi daha iyi olur.kasa on tarafımı hocam.

• quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

peki bi kasada hazır sıvı sogutma en iyi nerde daha iyi performans verir? yani ust demi daha iyi olur.kasa on tarafımı hocam.

En iyi senaryo radyatördeki fanların havayı dışarıdan aldıkları şeklinde. Ama bu seferde radyatördeki sıcak hava kasanın içine gidiyor ve diğer bileşenlerin sıcaklığını yükseltiyor. Standart fan düzeni yapıldı diyelim. İşte öndeki fanlar havayı içeri üflüyor, arkadaki fan egzoz görevi görüyor ve radyatör fanları da içeride havayı dışarı doğru üflüyor. Bu yöntemin dezavantajıysa kasa içindeki dışarıya göre daha ısınmış hava fanlar yardımıyla radyatöre iletildiğinden işlemci sıcaklıkları biraz daha yükseliyor. Benim en mantıklı senaryomda diyelim radyatöre öne koydunuz. Burada radyatörün fanları başta olacak ve yönü havayı kasa önünden çıkartacak şekilde olacak. Tam radyatörün altına yani kasanın tabanına bir adet fan koyarsanız dışarıdaki taze hava radyatöre iletildiğinden sıcaklık daha iyi oluyor. İkinci senaryo da bunun benzeri. Bu sefer radyatör yine üstte. Ama bu sefer egzoz fan kasa içine fan üflüyor. O fanın üflediği hava doğrudan radyatöre gidiyor.

• soğutma olarak kraken x62'mi önde yoksa h115i mi? amazondan sipariş verdim h115i'yi. ama birazda görüntü olsun dedim sonradan ve gönlüm x62'ye kaydı. belki h115i gelince satarım..
  • x62 kraken kullanıyorum fakat fan olarak thelmaltake riing pre plus kullanıyorum. Anakart ile ledleri eşleştirmek için hue gibi bir şey mi satın almam gerekiyor ? Bunun için anakart kutusundan rgb şeritlerde kullanılan kablolar falan çıktı onlarla yapabilir miyiz acaba ? Led ayarlarken bi anakart ile ram ayarla bi ekran kartı bi nzxt derken uzuyor iş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi JeaLeusy -- 9 Aralık 2017; 5:5:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

x62 kraken kullanıyorum fakat fan olarak thelmaltake riing pre plus kullanıyorum. Anakart ile ledleri eşleştirmek için hue gibi bir şey mi satın almam gerekiyor ? Bunun için anakart kutusundan rgb şeritlerde kullanılan kablolar falan çıktı onlarla yapabilir miyiz acaba ? Led ayarlarken bi anakart ile ram ayarla bi ekran kartı bi nzxt derken uzuyor iş.

Hepsinini tek bir merkezden kontrol etmek istiyorsanız mecbur hepsini aynı donanıma bağlanamız lazım. Commander Pro gibi. Tabi onun içinde diğer cihazlarında Corsair olması lazım. Çünkü hepsinin konnektörü vs farklı.
  • Corsair h115i ile Nzxt X62 keşkem arasında kaldım

• OneTreeHill kullanıcısına yanıt
    Anladım hocam böyle devam o zaman

• quote:

Orijinalden alıntı: çhela

Yeni aldığım x62'nin pompası sorunlu çıktı. Sanki fana kablo çarpıyormuş gibi yüksek seste sürekli tırtır ses çıkarıyordu. Youtube üzerinde x62 pump noise yazınca aynı hatayla karşılaşan bir kaç kişi olmuş. Geri gönderim yaptım bakalım süreç nasıl ilerleyecek.

Tıpatıp aynısı bendede var sanki kablo fana çarpıyor gibi. Nasıl hallettiniz iade mi?

edit:CAM yazılımını kurduğumda ses gitti

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Windmark -- 13 Ocak 2018; 13:58:34 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 2122232425
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.