Şimdi Ara

Nvidia yeni kart sorusu?

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
16
Cevap
0
Favori
326
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba gtx 1070 yada ti versiyonunu almayi düsünüyorum. fakat aklima takilan nokta su ki. 1180 gibi kartlar duyuruldu yada duyurulmak üzere. biz bunu aldiktan sonra fiyati mutlaka ki düsecek.. sizce beklemeli miyim yoksa almali miyiz?

• Duyuruldu, çıkış yaptı, özel soğutmalar geldi derken sene sonunu rahat rahat bulur. Şuan 1070-1070 ti gibi kartlara 2700-3500 TL civarı istiyorlar. Tek yapman gereken cebinde hazır paran varsa gidip dolara çevirmen ve yeni kartları beklemen
  • quote:

Orijinalden alıntı: 128MilyarDolar

Duyuruldu, çıkış yaptı, özel soğutmalar geldi derken sene sonunu rahat rahat bulur. Şuan 1070-1070 ti gibi kartlara 2700-3500 TL civarı istiyorlar. Tek yapman gereken cebinde hazır paran varsa gidip dolara çevirmen ve yeni kartları beklemen
    Almanyadayim. param euro sorun yok o konuda. fakat suan ekran kartimda yok r9 280x i 130 euroya sattim.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

Almanyadayim. param euro sorun yok o konuda. fakat suan ekran kartimda yok r9 280x i 130 euroya sattim.

Alıntıları Göster
    Almanyadaysan sorun yok al gitsin çıkınca da yenisini alırsın. Bu tür beklemeler, kur farkından paranın erimesi gibi sorunlar Türkiye'ye özel problemler
  • quote:

Almanyadaysan sorun yok al gitsin çıkınca da yenisini alırsın. Bu tür beklemeler, kur farkından paranın erimesi gibi sorunlar Türkiye'ye özel problemler

Alıntıları Göster
    Sürekli upgrade yapmayi düsünmedigim icin bi kere iyi fiyat ödeyip 5 6 sene önümden cikarsin gibisinden bir düsüncem var.
  • quote:

Orijinalden alıntı: KaanDE34

Sürekli upgrade yapmayi düsünmedigim icin bi kere iyi fiyat ödeyip 5 6 sene önümden cikarsin gibisinden bir düsüncem var.

Alıntıları Göster
    Hocam 5-6 sene Titan Xp bile dayanmaz. 1070 Ti/1080’in ömrü üç, bilemedin dört sene. Zaten sistem toplanırken zamanının en iyisini alanla parça parça upgrade edenlerin arasında fp olarak uçurum var. (İkincisi fp olan tabiki). Buna nvidia kartların zamanla daha da kötüleşmesini katmıyorum bile. Vega 56 alabilirsiniz en iyi model olan strix 630 euro ve son driverlar ile artık 1080 ile kapışıyor ayrıca freesync gibi neredeyse her monitörde olan bir özellikle geliyor. Amd daha iyi yaşlanır, nvidia ise “planned obsolescence” yani planlı eskitme stratejisini kullanır. Seçim yine de sizin.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikososyal

Hocam 5-6 sene Titan Xp bile dayanmaz. 1070 Ti/1080’in ömrü üç, bilemedin dört sene. Zaten sistem toplanırken zamanının en iyisini alanla parça parça upgrade edenlerin arasında fp olarak uçurum var. (İkincisi fp olan tabiki). Buna nvidia kartların zamanla daha da kötüleşmesini katmıyorum bile. Vega 56 alabilirsiniz en iyi model olan strix 630 euro ve son driverlar ile artık 1080 ile kapışıyor ayrıca freesync gibi neredeyse her monitörde olan bir özellikle geliyor. Amd daha iyi yaşlanır, nvidia ise “planned obsolescence” yani planlı eskitme stratejisini kullanır. Seçim yine de sizin.

Alıntıları Göster
    r9 280x ile gta 5 de direct3d hatalarindan oynayamadim.
    Slitter io da ekran donmasindan oynayamadim.
    4k video izleyemedim.

ve ben bu karti almak icin zamaninda 3 ay calistim :) Amdye güvenim kesinlikle 0 benim bu kartimda freesync destegi bile yok fakat 290 a verildi. amd böyle sacma sapan isler pesinde kosuyor. kisacasi r9 280x de beni memnun etmedi.

simdi degil 630 euro 63 euroya veriyor olsa yinede almam. hayatimda 1 kere amd aldim ondada beni pisman ve rezil rüsva etti. benim monitörümde bildigim kadariyla freesync de yok zaten.

Dedigim gibi. bana sorunsuz bir kart lazim. 9800 gt ile bu sorunlarin yarisini bile yasamamistim. bu yüzden kararim nvidiadan tarafa.

• Vega 56 daha uzun ömürlü olur fazla fiyat farkı yoksa bunu öneriyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: MogoLKhan

Vega 56 daha uzun ömürlü olur fazla fiyat farkı yoksa bunu öneriyorum.
    1070 ayarında kartın neyi uzun ömürlü olacak?
  • ör: r9 290, fury, rx 480

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

ör: r9 290, fury, rx 480
    Söylediğin ile verdiğin örnek tamamen alakasız şeyler büyük ihtimal laf olsun diye salladın. Bunların 8GB belleği var diye uzun ömürlü sanıyorsan zaten söyleyecek tek kelime dahi yok. Bu kartlar 8GB veriyi işleyebilecek kapasitede kartlar değil. Yıl 2018 bırakın artık şu bellek kapasitesine göre uzun ömürlü kart belirlemeyi hoş uzun ömürlü kart diye bir şey yok onu da kim uydurduysa artık.
  • dediklerimin örneklerine bakarmısın.

• quote:

dediklerimin örneklerine bakarmısın.
    Yahu mantıklı tek bir açıklaman yok hala örneklerden bahsediyorsun. Birbirine denk iki karttan vega 56 ileriye dönük diyorsun açıklama? yok. Gerçekten akıl alır gibi bir halde değil şu forum
  • quote:

Yahu mantıklı tek bir açıklaman yok hala örneklerden bahsediyorsun. Birbirine denk iki karttan vega 56 ileriye dönük diyorsun açıklama? yok. Gerçekten akıl alır gibi bir halde değil şu forum

Alıntıları Göster
    1070’i geçeli çok oldu vega 56. En son testlerde neredeyse 1080 ile aynı durumda 1070Ti’ı geçiyor. Hbm2 vs gddr5, dx12 de daha çok fps, vulkan, freesync desteği, zamanla yavaşlamak yerine hızlanması. Daha sayayım mı? Vega’nın sıkıntısı optimize edilmeden erkenden çıkarılmasıydı. Şu anki haliyle orijinal MSRP olan $400 üzerinden satılsaydı AMD nin en başarılı kartı olacaktı. Ama 1070’in MSRP’si bile $550 dolar oldu, $600’a Vega 56 çok çok daha mantıklı bir seçim. İki firma da babamın değil, hangisi daha mantıklıysa ona yönelirim fakat nvidia dan hiç haz etmiyorum.

• quote:

Orijinalden alıntı: Psikososyal

1070’i geçeli çok oldu vega 56. En son testlerde neredeyse 1080 ile aynı durumda 1070Ti’ı geçiyor. Hbm2 vs gddr5, dx12 de daha çok fps, vulkan, freesync desteği, zamanla yavaşlamak yerine hızlanması. Daha sayayım mı? Vega’nın sıkıntısı optimize edilmeden erkenden çıkarılmasıydı. Şu anki haliyle orijinal MSRP olan $400 üzerinden satılsaydı AMD nin en başarılı kartı olacaktı. Ama 1070’in MSRP’si bile $550 dolar oldu, $600’a Vega 56 çok çok daha mantıklı bir seçim. İki firma da babamın değil, hangisi daha mantıklıysa ona yönelirim fakat nvidia dan hiç haz etmiyorum.

Alıntıları Göster
    1080 ile aynı durumda ve 1070 Ti ı geçiyor mu? Allah aşkına git kumda oyna ya

Vega 64 bile GTX1080 ayarında bir kart değilken 1070 ile birebir aynı vega 56 yı 1080 ayarında demek ya büyük cahillik yada ağır fanboyluk ama sende ikisi de bir arada gibi.

Aşağıda ki oyunlar GTX1080 in önde olduğu, yukarıdakiler ise vega 64 ün önde olduğu oyunlar fark çok net görülüyor he tahminen bunlar 6 ay öncenin testleri şuan vega 64 önde gibi komik bir açıklama yapacaksın ne oldu hayırdır vega 64 ün işlem birimleri mi arttı da öne geçiyor? hala ezici farkla 1080 önde tabi kör ve fanboy değilsen görebilirsin.

Nvidia yeni kart sorusu?

• bazı oyunlarda son güncellemelerde gtx 1080 yetişip geçtiğide var bide r9 290 dan örnek vermişdim zamanında haha ne 770e rakip gitsin 760 la yarışsin deniyordu bu son haliyle bir 770 le kıyasla istersen yeni oyunlarda özellikle.

• 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.