Şimdi Ara

NVIDIA GTX 1050 & Ti // 1060 & Ti // 1070 & Ti // 1080 & Ti // Titan Serisi [ANA KONU] (1496. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
30.224
Cevap
111
Favori
743.348
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
28 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 14941495149614971498
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Ben size katılmıyorum. 1080Ti bence 1080p sistem için fazla bir kart. Ekran kartı için ben Gsync/Freesync uyumu da gözetiyorum. Bu açıdan 1080p 144Hz Freesync bir monitor için eğer yakın zamanda ekran değiştirilmeyecek ise 1080Ti kart almayı mantıklı bulmuyorum. Bence Vega 56 düşünülebilir. Ama fiyat durumundan dolayı 1070Ti/1080 de öyle bir sistem için tercih edlebilir.

Ama herkesin ihtiyaçları ve arayışı kendisine göredir. İlla FPS gözetecek isek oyunlardaki ayarları en sona çekip bir çok detay ayarı da kullanarak 1080Ti gibi bir kartı da terletirsiniz.

Şu an 1440p-165Hz Gysnc monitörü 1070ti ile kullanıyorum. Daha önceden 1080Ti ile kullandım. Kendi adıma 1070Ti kartın sunduğu performanstan memnunum. Gysnc de işini gayet iyi yapıyor.

Aslından şu kart bu monitöre en uygundur demek de zor. Oynanan oyunlar, tercih edilen oyun türleri, single-multi oynanması vs. gibi birçok kriter var.

Kart fiyatlarına gelecek olursak Türkiye'de zaten ucuz değildi ve artık daha da pahalı olacak.

• 1080ti'i 1 yıl boyunca 2k pg278q ile kullandım. Monitörümü 1080p 144hz olarak downgrade ettim. 1080ti 1080p monitöre fazla bi kart algısı yanlış bana göre.. İyi bir işlemciniz varsa 1080p 144hz ile çok daha verimli kullanılıyor bu kart.

Oynadığınız oyunlarla da alakalı.. Eğer sadece csgo, lol vs gibi düşük sistem isteyen oyunlar oynuyorsanız evet en azından 2k bi monitör tercih edilebilir. Ama aaa oyunlarda bu kartla 1080p monitörle çok daha fazla haz alıyosunuz.

Artı DSR gibi bi teknoloji varken bence en doğru tercih 1080p bi monitör. Tabii en azından 144hz olmalı 1080ti için. 60-75hz 1080p monitör gerçekten haksızlık olur ve o kartın nimetlerini fark edemezsiniz.

Ubisoft başta olmak üzere bu kadar kötü optimize edilen oyun da oluyorken piyasada, 1080ti karta sahip olup bazı oyunlarda(genelde ubisoft) 2k'da 45-50 fpsleri görmek can sıkıcı oluyor zira..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• soapmc kullanıcısına yanıt
    1080ti çoğu sahnede 30fps bile veremiyor ultra'da 2k'da

en bariz örneği rotr'de karlı bölümler olarak verebilirim. 144hz ile 144 fps olayı için 1080ti'ı geçtim. 2080ti'ı geçtim 3080ti bile muhtemelen yeterli gelmeyecek 6-7 yıllık oyunda bile.
  • Yanlışınız olmasın. 4k oynamadım bilmiyorum ama 2k ultra da rise of the tomb raider'da 56 fps altını görmedim 1080ti ile.. o da çok nadiren..

• quote:

Orijinalden alıntı: soapmc

Yanlışınız olmasın. 4k oynamadım bilmiyorum ama 2k ultra da rise of the tomb raider'da 56 fps altını görmedim 1080ti ile.. o da çok nadiren..
    ultra açmamımışsınızdır. smaa 4x filan. Ben gtx 1080 ile 25 bile gördüm teknik olarak 1080ti ile hiç oynamasam bile en fazla görebileceğiniz 40 olsun.

tabi ben ultrawide monitör ile görmüştüm bunu eski nesil 16:9'da performans biraz daha yüksek oluyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 8 Ağustos 2018; 17:20:55 >
  • sangokudbgt kullanıcısına yanıt
    Smaa 4x açmadım evet. 2k için smaa 4x gerekli değil ki. Düz smaa fazlasıyla iş görüyor. Sizin dediğiniz gibi 2k 4k 4x 8x aa 60+fps'de oynamak için ömür yetmez :)

• quote:

Orijinalden alıntı: soapmc

Smaa 4x açmadım evet. 2k için smaa 4x gerekli değil ki. Düz smaa fazlasıyla iş görüyor. Sizin dediğiniz gibi 2k 4k 4x 8x aa 60+fps'de oynamak için ömür yetmez :)
    öyle tabi ama örnek vermek gerekir ise mesela ryse'da düz ultra ile 2x2'smaa arasında gözle ciddi olarak görülebilecek kalite farkı var. ben ryse oynadım diyen adam smaa açmadıysa grafik olarak oyunu tecrübe etti demem kendisine.

Mutemelen 1080ti bile açamaz. Sırf bu yüzden ileri nesiller ile tekrar smaa 2x2 açarak oynamak için bekliyorum ryse'ı

sonuçta aa sadece temelde kenar yumuşatma teknolojisi ama ilerleyen yıllarda görüntü üzerindeki her pikselde kalite arttırdılar. smaa vb. uygulamalar ile artık çözünürlük değil direk görüntüdeki kaliteyi etkiliyor çözünürlükten bağımsız.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 8 Ağustos 2018; 17:39:15 >

Milletin 1080 1080ti kartlarına b.k atıp ucuza kart kapmaya calisiyordun ya bi aralar şimdi gelmişsin küçücük beyninle millete akıl mı veriyorsun.

• quote:

Orijinalden alıntı: boss06

Milletin 1080 1080ti kartlarına b.k atıp ucuza kart kapmaya calisiyordun ya bi aralar şimdi gelmişsin küçücük beyninle millete akıl mı veriyorsun.
    beyin küçültme ameliyatına girdim ama hala zotac alamadım sanırım 1-2 operasyona daha ihtiyacım var
    Kumda oyna troll sen boşver ekran kartlarını. Alsan da oyun oynayacak kapasiten yok. Boş yapma.

Hocam siz gerçekten 1080 ti kullanıyor musunuz yoksa sağdan soldan gördüklerinizle mi yorum yapıyorsunuz ? Ben sizin yazdıklarınızı çok yanıltıcı buluyorum kullandığınız ekran kartı nedir ?

1080 ti kartını herkes kendine göre yorumluyor biri diyor 1080p kartı biri diyor 2k kartı biri diyor 4k kartıdır. Bu konu kullanıcının ne beklediği ve neyden zevk aldığı ile ilgili her konuda mesajınız var geçende 4k da 1080 ti nin 70 fps verdiği oyun yok yazmışsın cevap vermemek için kendimi zor tuttum. Nasıl yok bu ne yanlış ve yanıltıcı bir bilgidir. Testlerde 4k da msaa açıp düşük fps diyorlar oysa ki 4k da msaa'nın nokta kadar etkisini görmedim onlarca oyunda denedim.

Nvidia 1080 ti yi çıkardığında 4k ultra ayar kartı olarak çıkardı ve dedikleri gibi 4k ultra 60 fps her oyunda alıyordu. Bir çok kişi için 60 hz ve 60 fps bir şey ifade etmese de kart nvidia'nın tamda söylediği gibiydi. Beni az çok bilirsiniz senelerdir 4k tartışması veriyorum forumda. Senelerdir 4k kullanıyorum ve hala aynı şeyleri söylüyorum msaa kapalı oynadığım tüm oyunlarda 60 fps aldım. Asus Pg279Q da kullandım başka monitörlerde benim tercihim her zaman samsung panel ve 4k çözünürlükten yana oldu.

2k da 144 veya 165 fps almaktan kat kat daha kolay 4k da 60 fps almak. Akıcılık isteyene sözüm yok bu tamamen kullanıcının zevki ama 4k kullanmayan biri 70 fps veremez gibi bir yorum yapmasın. 1080 ti 4k da msaa kapalı her oyunda 60 fps veriyor kimi bunu beğenmiyor kimi beğeniyor.

• HB an itibariyle %25 e varan indirmler koymuş ekran kartlarına sanırım stok eritmeye başladılar
  • quote:

Orijinalden alıntı: JeaLeusy

Hocam siz gerçekten 1080 ti kullanıyor musunuz yoksa sağdan soldan gördüklerinizle mi yorum yapıyorsunuz ? Ben sizin yazdıklarınızı çok yanıltıcı buluyorum kullandığınız ekran kartı nedir ?

1080 ti kartını herkes kendine göre yorumluyor biri diyor 1080p kartı biri diyor 2k kartı biri diyor 4k kartıdır. Bu konu kullanıcının ne beklediği ve neyden zevk aldığı ile ilgili her konuda mesajınız var geçende 4k da 1080 ti nin 70 fps verdiği oyun yok yazmışsın cevap vermemek için kendimi zor tuttum. Nasıl yok bu ne yanlış ve yanıltıcı bir bilgidir. Testlerde 4k da msaa açıp düşük fps diyorlar oysa ki 4k da msaa'nın nokta kadar etkisini görmedim onlarca oyunda denedim.

Nvidia 1080 ti yi çıkardığında 4k ultra ayar kartı olarak çıkardı ve dedikleri gibi 4k ultra 60 fps her oyunda alıyordu. Bir çok kişi için 60 hz ve 60 fps bir şey ifade etmese de kart nvidia'nın tamda söylediği gibiydi. Beni az çok bilirsiniz senelerdir 4k tartışması veriyorum forumda. Senelerdir 4k kullanıyorum ve hala aynı şeyleri söylüyorum msaa kapalı oynadığım tüm oyunlarda 60 fps aldım. Asus Pg279Q da kullandım başka monitörlerde benim tercihim her zaman samsung panel ve 4k çözünürlükten yana oldu.

2k da 144 veya 165 fps almaktan kat kat daha kolay 4k da 60 fps almak. Akıcılık isteyene sözüm yok bu tamamen kullanıcının zevki ama 4k kullanmayan biri 70 fps veremez gibi bir yorum yapmasın. 1080 ti 4k da msaa kapalı her oyunda 60 fps veriyor kimi bunu beğenmiyor kimi beğeniyor.
    bende 1080 var daha önce'de söyledim zaten siz kaçırmışsınız.

4k'da o gereksiz bu gerekli gibi konulara giren insan bu işten zerre anlamıyordur.

1080p'de ne açıyorsan başka hiç bir şeyi değiştirmeden 4k çözünürlükte açacaksın ki söylediklerinin bir anlamı olsun.

Ben ultra açıyorum diyorlar soruyorum smaa açık mı? yok

Soruyorum hairworks açık mı? yok.

O öyle ise neden ultra açıyorum diyorsun diye sorarlar adama.

1080ti ile bırakın 4k'yı 2k oyun bile oynamak "imkansız".

1080p'de bile eh işte performansı verebilen bir kart için gelmiş 4k 144hz oynayacağız yeni seri ile diyenler var.

Hayır oynayamayacaksınız.

En fazla;

onu kapadım
    bunu kapadım
    onu da kapadım

ve oynadım dersiniz.

Soran olursa ya ona aslında gerek yok, ben şunu şunu kapadım ama soranlara ultra'da oynadım diyorum dersiniz. olur biter değil mi?

Eskiden gta 5'te 60fps alıyorum diyip otların arasına girince 25fps görenler vardı. Şimdi 4k açıp ayar kısanlar çıktı piyasaya ultra oynuyorum diyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sangokudbgt -- 8 Ağustos 2018; 18:45:48 >

Kimse yeni seri ile 4k 144 hz oynayacağız demiyor bu sizin uydurduğunuz bir şey ispat var mı ? hayır. Acaba nvidia 4k 144 fps yi düşünerek mi kart çıkaracaklar yorumundan bu yorumu türetmediniz umarım.

Konu 1080p de 2k da açtığın msaa yı 4k da da açmak değil niye böyle sınırlandıracağız ki ? Ben 1080p msaalı görüntünün 2 katı net görüntü alıyorum 4k msaasız neden bu takıntıya sahip olayım ?

4k indir izle fark varsa söyle buyur ;

Asus pg279Q da full msaa açtığım bir kaç oyunda aldığım görüntü netliği 4k'nın anca yarısıydı. 2 hafta kullandım sonra pg279'u geri sattım bunların hepsi konularımda mevcut. 4k'da o gereksiz bu gerekli gibi konulara giren insan bu işten zerre anlamıyordur demişsin inan seni bilgi ile ezerim ama bu saygısızlığı yapmak istemem. Sen ne 4k kullanmışsın ne 1080 ti kullanmışsın sadece varsayımlar üzerine yazıp duruyorsun. Bırakta kullanıcı olarak bizler konuşalım.

4k da msaa ya gerek yok ama açmam gerek takıntısını yenmek için az bir tedavi parası öder kısa bir süre ilaç kullanırsın. Bu uzun zamanda ekran kartı ve monitöre vereceğin para olarak seni kar ettirir. Yada dediğin gibi sen 2023 ü falan bekle o zaman oynarsın oyunlarda yeri geldiğinde farkı hissedilmeyen gölge ayarından 20 fps farkediyor. Ekran kartı satan firmaların en sevdiği müşteri tipisiniz fark var mı yok ama ben ful isterim

• quote:

Orijinalden alıntı: ghost37

HB an itibariyle %25 e varan indirmler koymuş ekran kartlarına sanırım stok eritmeye başladılar
    1080ti ler 4800 e kadar düşmüş fırsattan istifade alsam mı acaba yeni seriler hangi fiyat aralığında olur acaba şimdi gidip 4800 liraya 1080ti alsam 1 ay sonra 2080 de 5000 liraya çıkarsa evlat acısı gibi kor valla 😁

• rookiehunter kullanıcısına yanıt
    Almayın hocam indirimde gözükse de 4800 tl çok anormal bir fiyat ve yeni seri çıkınca üzülme ihtimalinizde yüksek. Yeni tasarımlar yeni kartlar bekleyin aldığınız 1080 ti yi 1 sene sonra satmaya kalksanız mining muhabbetlerinden satamayacaksınız millete oyuncu olduğunuzu ispatlayamazsınız.
  • quote:

Orijinalden alıntı: rookiehunter

1080ti ler 4800 e kadar düşmüş fırsattan istifade alsam mı acaba yeni seriler hangi fiyat aralığında olur acaba şimdi gidip 4800 liraya 1080ti alsam 1 ay sonra 2080 de 5000 liraya çıkarsa evlat acısı gibi kor valla 😁

Alıntıları Göster
    arkadaş bu ne acele dir şurda kalmış yeni serinin tanıtılmasına 12 gün sık dişini hadi desen ki daha 3-4 ay var git al derim ama topu topu 12 gün az sabır yahu firmalar bile stok eritiyorlar şu anda bazı ürünlerde %40 a varan indirimler var ama değmez yeni seri çıkacakken eski seri almak biraz mantık dışı

• JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Hocam kendisi troll cevap vermeyim diyordum ama cevap vermek zorunda bıraktı o kadar çok saçmalıyorki. Elinde 1080 değil 980 bile yok bu kişide saçmalamaya devam etsin bloklayın gitsin.
  • JeaLeusy kullanıcısına yanıt
    Hocam benim korkum yeni çıkacak kartlar 6000 ve 7000 lira arası çıkarsa benim için hüsran olur bir çok kişi forumda da araştırdığım kadarıyla min 6000 lira civarına çıkacağını belirtiyor 8 sene sonra pc topladım ama ekran karını bekliyorum 1 aydır... Ayın 20sinde tanıtıldı diyelim özel soğutmalı serileri ne kadar sonra çıkar peki? Ekimi bulur mu yoksa 10 15 gün içinde çıkartmı şimdiden teşekkür ederim

• quote:

Orijinalden alıntı: rookiehunter

Hocam benim korkum yeni çıkacak kartlar 6000 ve 7000 lira arası çıkarsa benim için hüsran olur bir çok kişi forumda da araştırdığım kadarıyla min 6000 lira civarına çıkacağını belirtiyor 8 sene sonra pc topladım ama ekran karını bekliyorum 1 aydır... Ayın 20sinde tanıtıldı diyelim özel soğutmalı serileri ne kadar sonra çıkar peki? Ekimi bulur mu yoksa 10 15 gün içinde çıkartmı şimdiden teşekkür ederim
    valla 550 dolar gtx 1080. 100 dolar daha pahalı olacakmış 650 yaptı. 700 dolar özel soğutmalı desek zaten 5000tl şu an kura bakarsak.
  • 
Sayfa: önceki 14941495149614971498
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.