Şimdi Ara

Nvidia Shield Tv (Ana Başlık) (250. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8.319
Cevap
204
Favori
412.390
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
8 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: Agronur17

Merhaba shield i aldigimdan beri bir 5+1 ya da bir soundbar alma fikri aklıma düştü. Burda kullananlar varsa tavsiyelerini alabilir miyim? Uyumluluk problemim olur mu?
    Ben lg s9y soudbar ile kullanıyorum hocam.
    Netflixten 5.1 dolbyatmosları ve indiriğim 4k 10bit Hdr 7.1 truehd dolby atmos film dizi vs leri rahatlıkla izliyorum.
    Bağlantı şekli olarak shield tv 2019 —> soundbar —> projeksiyon şeklinde hdmi 2.0b destekli hdmi kablo ile yapıyorum.

Ayrıca soundbarla ilgilihttps://forum.donanimhaber.com/soundbar-artilari-ve-eksileriyle--83289199-522
    Başlığa bakabilirsiniz.

• BLacKeLDiaBLo kullanıcısına yanıt
    Merhaba,

Bildiğim kadarıyla nvidia ve oyun firmaların arası bu konuda açık ve bu yüzden bazı oyunlar(pes2020,call of duty,euro truck)artık geforce now üzerinden oynanamıyor.

Sebebi oyun firları geforce now severları için kullanıcıların ayrı bir oyun daha almasını istiyor örneğin pes 2020 aldınız bunu sadece geforce sunucularında oynayabileceksiniz yada sadece pc de oynayabileceksiniz. Durum böyle olunca birçok firmayla arası problemli. Birçok kişi bu cihazı film izlemek için almış bense tam tersi oyun oynamak için almıştım :) yaklaşık 3-4 ay geforce ücretli olmadan önce beta versiyonda iken çok rahat steam arşivimdeki oyunları oynuyordum. Şimdilerde artık geforce sunucularına bağlanmıyorum bile :)
  • Signor_ali kullanıcısına yanıt
    Teşekkür ederim. Söyledikleriniz gayet mantıklı... Sanırım haklısınız. Tabiri caizse ölü doğmuş çocuk gibi olmuş.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Merhaba arkadaşlar.

Stremio kullanıp videolardan hdr alabilen var mı? seed oranı yüksek 10bit hdr linkleri seçiyorum ancak bir türlü hdr görüntü alamıyorum.

Bir de cihaz için tavsiye edebileceğiniz flash bellek var mıdır? Bendeki toshibayı görüyor, çıkarılabilir depolama olarak kullanıyor ancak dahili depolama olarak ekle dediğimde formatlaması bitmiyor bir türlü.
  • Samsung fit plus 256 gb var bende. Isanma problemi yok. Stremio yerine kodi quasar addon ekleyip seyretseniz sizin için daha faydalı olur

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Seroloz S kullanıcısına yanıt
    kodi quasar yükledikten sonra quasar'ı kullanmak için kodi'yi yeniden başlatınız uyarısı veriyor sürekli. Yeniden başlatsam da düzelmiyor.
    Elementum çalışıyor ama bazen link bulamıyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi wildlove -- 1 Ağustos 2020; 21:31:47 >
  • Bire bir videoları takip ettiysen olması lazım. Onu yapamazsan elementum addon. Birebir aynısı fakat onda kaydetme olayını çözemedim. Seyrediyorsun. Ben Bayadır quasar kullanırım geçerim. Kodi zaten kral üstüne quasar tadından yenmez

• quote:

Orijinalden alıntı: wildlove

Merhaba arkadaşlar.

Stremio kullanıp videolardan hdr alabilen var mı? seed oranı yüksek 10bit hdr linkleri seçiyorum ancak bir türlü hdr görüntü alamıyorum.

Bir de cihaz için tavsiye edebileceğiniz flash bellek var mıdır? Bendeki toshibayı görüyor, çıkarılabilir depolama olarak kullanıyor ancak dahili depolama olarak ekle dediğimde formatlaması bitmiyor bir türlü.
    Ben SanDisk Cruzer Glide 128GB kullanıyorum. Gayet memnunum. Shield'da dahili depolama olarak formatlanabiliyor.
    https://www.hepsiburada.com/sandisk-cruzer-glide-128gb-usb-3-0-usb-bellek-sdcz600-128g-g35-p-BD804629

• Agronur17 kullanıcısına yanıt
    Bende tam tersi oldu önce avr li bir 5.1 aldım sonra filmleri tam kalite izleyebilmek için shield filan ama sonu yok bu avr li sitemlerin şimdi hoparlörleri yeniledim hoparlörler için daha kaliteli bir amfi almak zorunda kaldım filan derken sonu yok bunun. masraf artıp duruyor :D şimdi iyi bir sistem daha kurdum ama bıktırdı beni. şimdi 1 2 yılda bundan zevkimi alıp iyi bir soundbara geçip bu işi bırakacağım. işin kısası 5.1 yada 7.1 bir sistemle en iyi kaliteyi alırsın ama bir süre sonra daha iyi daha iyisi derken sonu yok. soundbar al kurtul :D
  • Soundbar a geçince de eski sesi arayıp bulamayıp nereden de soundbar aldık deyip tekrar avr'li sistem kurarak masraflar artarak devam eder :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
    Bende Shield TV yi oyun için kullananlardanım. Açıkçası ben çok memnunum. Evet dediğiniz gibi her oyun yok ama binlerce oyun var. Oyun satın alırken geforce-now uyumlu oyunları satın alıyorum. 5-10 bin TL vermeden 1080p 60fps oyun oynuyorum. Sistem pro oyuncular için değil de benim gibi casual oyuncular için biçilmez kaftan

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Dousk kullanıcısına yanıt
    yok kardeşim ya valla hanımda bıktı son zamnlarda bende yaptığım masraflardan bıktım, eskisi kadar filmde izleyemiyorum işlerden, dublex eve geçmezsem yada müstakil bırakırım bu hobiyi hem masraflı hemde istediğin kadar ses açamıyosun gece film izlesen korkuyorsun filan. o yüzden 2 yıla bırakıp yeni hobilere yol açarım. bunları satsam zaten en iyi soundbarı alırım üstüne artar.
  • Alternatif ürün var
    https://forum.donanimhaber.com/sony-mdr-hw700ds-dts-hd-truehd-wireless-3d-4k-9-1ch-kulaklik--84434171#84434171

netflixte 5.1 ses alıyorum harici filmlerde dts hd ma ve true hd 10 numara 5 yıldız ne evdekiler rahatsız oluyor ne kablo ne hoparlör tavsiye ederim sadece 4k 30hz destekliyor ama 60 hz tek film de zaten zırtaboz bi will smith filmi

Düzeltme:

Arkadaşlar hdmi bölücü ile kullanıyorum HDR desteği yok yanlış yönlendirme yapmayayım

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sadays -- 3 Ağustos 2020; 18:18:0 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

yok kardeşim ya valla hanımda bıktı son zamnlarda bende yaptığım masraflardan bıktım, eskisi kadar filmde izleyemiyorum işlerden, dublex eve geçmezsem yada müstakil bırakırım bu hobiyi hem masraflı hemde istediğin kadar ses açamıyosun gece film izlesen korkuyorsun filan. o yüzden 2 yıla bırakıp yeni hobilere yol açarım. bunları satsam zaten en iyi soundbarı alırım üstüne artar.
    Stüdyo tarzı oda yapacaksın. Ses dışarı gitmeyecek. Benim hayalim bu.
  • myfranco kullanıcısına yanıt
    Benimde öyle ama bu hayal için ya dublex bir ev olacak ya müstakil. Çocuk odası vs derken bana oda kalmıypr :D

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: mnybjk

Benimde öyle ama bu hayal için ya dublex bir ev olacak ya müstakil. Çocuk odası vs derken bana oda kalmıypr :D
    O zaman bir oda fazla ev alabilmeniz için bol kazançlar :)
  • cartok kullanıcısına yanıt
    ben bi ara baya kafayı taktım bu işe sevdiğim oyunları oynamayınca ihanete uğramışım gibi hissettim sonuç olarak adım adım bunu yaptım;
    https://forum.donanimhaber.com/en-iyi-qnap-tvs-682--144505222

Şimdi Nvidia düşünsün
    Bravo hocam bayağı uğraşmışsınız.
    Favoriye ekledim. Boş zamanımda okuyacağım

• quote:

Orijinalden alıntı: Signor_ali

ben bi ara baya kafayı taktım bu işe sevdiğim oyunları oynamayınca ihanete uğramışım gibi hissettim sonuç olarak adım adım bunu yaptım;
    https://forum.donanimhaber.com/en-iyi-qnap-tvs-682--144505222

Şimdi Nvidia düşünsün
    Emeğinize sağlık hocam.
    Bu tarz sistemlerde dolby atmos, 4k hdr , netflix 4k izleme gibi olaylar nasıl oluyor. Yada olabiliyormu
  • Yazıyı oku istersen 20.000 tl döktüm sisteme diyor
  • 
Sayfa: önceki 248249250251252
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.