Şimdi Ara

NVIDIA Mobil Kepler GTX/GT6..M O.C Rehberi / Max. Saat Hızları İstikrarlı O.C için Tam Çözüm (6. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
327
Cevap
15
Favori
17.787
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: elano68

quote:

Orijinalden alıntı: donanimuzmani

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır Fermi'ler için de kullanabilirsiniz elbette. Ancak Kepler'ler daha çok O.C yeteneğine sahipler o yüzden başlığı Kepler olarak koymayı daha doğru buldum.

Hocam lutfen yardim edin.Y580 sahibiyim gtx660 m ile pes 12 de 60 fps aalyrum yuksek performans ekran karti ile.Normalde daha yuksek olmasi gerekiyormus.Sorun nedir sizce.Pes 13 de 100 fps civari aliyormus kulanan arkadaslar

Sakin olun öncelikle dedikleri doğru adım adım ilk mesajdaki ayarları notebookunuzdan kontrol edin değilse bu şekilde düzeltin ve en kötü ihtimalle ekran kartı sürücüsünü komple silin hatta temiz bir format atın ve öyle ekran kartı sürücüsünü en güncelini yükleyerek tekrar deneyin. Ama tüm ayarlar default olsun sonra alt ayarlara bakarız. Endişe edecek birşey yok.

Vsync icin bekle secenegi isaretlenmisti kaldirdim ama yine ayni.Bu arada sync uZerine gelince 60 fps ye sabitledigini yaziyor.
    Hocam cozunurlugu 1600 900 yaptim.Yine ayni 60 fps.Sync kapatilmiyir kanimca.Sizce driverdan midir yoksa oyundan mi.Yeni driverlar bazen daha az fps verebiliyor

Hocam nvdidiayi guncelledim yine ayni.Fix 60 hep.Cs 1.6 da 72 fps .

Sizini ayarlarda başka birşey var şimdi bilemiyeceğim aklıma gelmiyor detaylı bakmak gerek bence notebooka temiz bir format atıp tekrar deneyebilir misiniz? Başka oyunlarda durum nedir? Sizin notebookunuzu kullanan kişilere de sorabilirsiniz mesela hangi ayarlarda o oyunu oynuyorlar gibi ya da hangi sürücüyü kullanıyorlar gibi ayarları bir öğrenebilirseniz açıkçası bende notebook olmadığı için karşılaştırma haliyle yapamıyorum ama GTX660M ekran kartı olan arkadaşlar duruma el atarlarsa sanıyorum sorun tespit edilebilir.

Hocam 1 kasimda aldim pcyi.Baska
    Oyunlarda deneyecegim.Pes 12 nin kendisinde sorun oldugumu dusunuyorum.Cunku hep 60.ayarlari dusursem bile ayni.
    Peki cs 1.6 icin fps degerleri nasil.Bir bakabilir misiniz ben mobilim de .Forumada soyledim.
    Tesekkurler

Hocam sorununuz vsync.

Nvidia kontrol panele gir. 3d ayarlara gir. Dikey senk. - vsync ayarını off yapın.

• quote:

Orijinalden alıntı: metallurgy

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

quote:

Hayır Fermi'ler için de kullanabilirsiniz elbette. Ancak Kepler'ler daha çok O.C yeteneğine sahipler o yüzden başlığı Kepler olarak koymayı daha doğru buldum.

Hocam lutfen yardim edin.Y580 sahibiyim gtx660 m ile pes 12 de 60 fps aalyrum yuksek performans ekran karti ile.Normalde daha yuksek olmasi gerekiyormus.Sorun nedir sizce.Pes 13 de 100 fps civari aliyormus kulanan arkadaslar

Sakin olun öncelikle dedikleri doğru adım adım ilk mesajdaki ayarları notebookunuzdan kontrol edin değilse bu şekilde düzeltin ve en kötü ihtimalle ekran kartı sürücüsünü komple silin hatta temiz bir format atın ve öyle ekran kartı sürücüsünü en güncelini yükleyerek tekrar deneyin. Ama tüm ayarlar default olsun sonra alt ayarlara bakarız. Endişe edecek birşey yok.

Vsync icin bekle secenegi isaretlenmisti kaldirdim ama yine ayni.Bu arada sync uZerine gelince 60 fps ye sabitledigini yaziyor.
    Hocam cozunurlugu 1600 900 yaptim.Yine ayni 60 fps.Sync kapatilmiyir kanimca.Sizce driverdan midir yoksa oyundan mi.Yeni driverlar bazen daha az fps verebiliyor

Hocam nvdidiayi guncelledim yine ayni.Fix 60 hep.Cs 1.6 da 72 fps .

Sizini ayarlarda başka birşey var şimdi bilemiyeceğim aklıma gelmiyor detaylı bakmak gerek bence notebooka temiz bir format atıp tekrar deneyebilir misiniz? Başka oyunlarda durum nedir? Sizin notebookunuzu kullanan kişilere de sorabilirsiniz mesela hangi ayarlarda o oyunu oynuyorlar gibi ya da hangi sürücüyü kullanıyorlar gibi ayarları bir öğrenebilirseniz açıkçası bende notebook olmadığı için karşılaştırma haliyle yapamıyorum ama GTX660M ekran kartı olan arkadaşlar duruma el atarlarsa sanıyorum sorun tespit edilebilir.

Hocam 1 kasimda aldim pcyi.Baska
    Oyunlarda deneyecegim.Pes 12 nin kendisinde sorun oldugumu dusunuyorum.Cunku hep 60.ayarlari dusursem bile ayni.
    Peki cs 1.6 icin fps degerleri nasil.Bir bakabilir misiniz ben mobilim de .Forumada soyledim.
    Tesekkurler

Hocam sorununuz vsync.

Nvidia kontrol panele gir. 3d ayarlara gir. Dikey senk. - vsync ayarını off yapın.

Hocam oyun ayarlarindan da kapattim.3d ayarlsrinda dikey senktonizasyonu kapattim yine ayni

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• Hocam zaten senin monitorün 60hz senin farkedebileceğin en yüksek akıcılık 60fps olcaktır ondan daha yükseği fasa fiso sana gözle görülür bir performans artışı yaşatmaz, v-sync de o yüzden var ekranın yansıtabilceğinden daha fazla frameleri kısıp tasarruf sağlamak için zaten niye bu kadar kastınız ki

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: busterr

Hocam zaten senin monitorün 60hz senin farkedebileceğin en yüksek akıcılık 60fps olcaktır ondan daha yükseği fasa fiso sana gözle görülür bir performans artışı yaşatmaz, v-sync de o yüzden var ekranın yansıtabilceğinden daha fazla frameleri kısıp tasarruf sağlamak için zaten niye bu kadar kastınız ki

Hocam tabi 60 fps cok yuksek br rakam fakat arkadaslar pes 13 den 100 kusur fps alinca bende bir sorun mu var acaba diyorum.:(

• quote:

quote:

Hocam zaten senin monitorün 60hz senin farkedebileceğin en yüksek akıcılık 60fps olcaktır ondan daha yükseği fasa fiso sana gözle görülür bir performans artışı yaşatmaz, v-sync de o yüzden var ekranın yansıtabilceğinden daha fazla frameleri kısıp tasarruf sağlamak için zaten niye bu kadar kastınız ki

Hocam tabi 60 fps cok yuksek br rakam fakat arkadaslar pes 13 den 100 kusur fps alinca bende bir sorun mu var acaba diyorum.:(

Kartta sorun yoktur diğer oyunlarda yüksek alabiliyosa, oyunda problem var büyük ihtimal, arkadaşlarla hangimiz daha yüksek fps alıyoruz diye yarışmadığınız sürece 60fps de kaldı diye format attırılcak kadar büyük bir sorun yok max akıcılıkta oynuyorsun zaten sen şuan

• quote:

quote:

quote:

Kartta sorun yoktur diğer oyunlarda yüksek alabiliyosa, oyunda problem var büyük ihtimal, arkadaşlarla hangimiz daha yüksek fps alıyoruz diye yarışmadığınız sürece 60fps de kaldı diye format attırılcak kadar büyük bir sorun yok max akıcılıkta oynuyorsun zaten sen şuan

Hocam bendeki sorunun nedeni syncnin kapanmamaj herhalde.Bazi oyunlardA oyun sinir filan koyuyormus.Mantikli degil mi?
    Baska oyunlarda da denedikten sonra yaZarim ben.

• quote:

quote:

quote:

quote:

Hocam bendeki sorunun nedeni syncnin kapanmamaj herhalde.Bazi oyunlardA oyun sinir filan koyuyormus.Mantikli degil mi?
    Baska oyunlarda da denedikten sonra yaZarim ben.

Evet bazı oyunlarda oluyor, NFS Run'da 30 Fps mesela siz yine 60 ta tıkanmışsınız dua edin Ve google yaparsanız pes 2013 60 fps kısıtlamanın birçok kişide olduğunu görürsünüz sorun oyunda yani sizde değil içiniz rahat olsun

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 5 Kasım 2012; 0:07:43 >

• Cok sagolun hocam.Arkadasin dedigind gore pes de konsolu acip birsey Yazinca fps siniri filan kalkiyormus :)

• Evet.Cs de konsolA birsey yazinca fps 72 den 100 lere firladi :))))!

• quote:

Evet.Cs de konsolA birsey yazinca fps 72 den 100 lere firladi :))))!

İyi bari formattan kurduldunuz.
  • quote:

quote:

Evet.Cs de konsolA birsey yazinca fps 72 den 100 lere firladi :))))!

İyi bari formattan kurduldunuz.

Valla kurtuldum.aslinda pesdeki olayin yazilimsal oldugu belli.Adamlar sinirlamis megersem cunku hep 60 fps saBit.
    Birsey daha ogrenmis oldum :))

• quote:

Cok sagolun hocam.Arkadasin dedigind gore pes de konsolu acip birsey Yazinca fps siniri filan kalkiyormus :)

cs 1.6 daki gibi mi fps_max 101

Edit : Ben bunu yazana kadar 3-5 mesaj atılmış

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi u mad? -- 5 Kasım 2012; 0:29:34 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: K_ZbaM

quote:

Cok sagolun hocam.Arkadasin dedigind gore pes de konsolu acip birsey Yazinca fps siniri filan kalkiyormus :)

Hocam ben yanlis anlamisim.Dedigi senin de dedigin gibi cs1.6 icinmis ama pesin de sitem ayarlarina not defteri ile girilip sinir ayarlanabilir kanimca :)

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: K_ZbaM

quote:

Hocam ben yanlis anlamisim.Dedigi senin de dedigin gibi cs1.6 icinmis ama pesin de sitem ayarlarina not defteri ile girilip sinir ayarlanabilir kanimca :)

evet muhtemelen
    cs için 100 fps gerekirken pesde o kadara gerek yok ama

• Evet haklisin .Peste pek gerekli degil .

• CS 1.6 için de FPS 'e takılıyorsanız ben birşey demiyorum artık size. Yaw Battlefield 3 Multi varken CS 1.6 neden? Şöyle bir 64 kişilik harita açın ayarları fulleyin bakalım görelim kartlarınız neler yapabiliyor?

“Sergeant Enigma” adlı Youtube kullanıcısı “Damavand Peak” haritasında 64 kişi ile gerçekleştirdikleri atlayışın izletisini aşağıdaki gibi yayınlamış. Dramatik sözler ve çekimleriyle kurgulanan bu izletide “Enigma” , bizlere izlerken bir hayli eğleneceğimiz ve şaşıracağımız görüntüler sunuyor.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HWS -- 5 Kasım 2012; 0:44:26 >

• quote:

CS 1.6 için de FPS 'e takılıyorsanız ben birşey demiyorum artık size. Yaw Battlefield 3 Multi varken CS 1.6 neden? Şöyle bir 64 kişilik harita açın ayarları fulleyin bakalım görelim kartlarınız neler yapabiliyor?

“Sergeant Enigma” adlı Youtube kullanıcısı “Damavand Peak” haritasında 64 kişi ile gerçekleştirdikleri atlayışın izletisini aşağıdaki gibi yayınlamış. Dramatik sözler ve çekimleriyle kurgulanan bu izletide “Enigma” , bizlere izlerken bir hayli eğleneceğimiz ve şaşıracağımız görüntüler sunuyor.

Şu battlefield multi oynamaya özendiğim kadar hiçbir oyuna özenmedim valla laptopu alır almaz premium pack i alıp deniyecem bu forum oyun benchmarkına doycak Özellikle şu multi videosu tam bi efsane

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi busterr -- 5 Kasım 2012; 0:54:18 >

• quote:

Orjinalcilerin de bir farkı olsun değil mi?

ama ben isteyerek kaçakçı olmadım ki
    Şimdi üniversitedeyim belli bir miktar para alıyorum ailemden ama şimdi gidip oyuna bi anda 30 Euro verebilecek kadarda değil yani
    zaten kendi kendime sözümdür mesleğimi elime alayım bir maaşım olsun 1 tane korsan oyun oynarsam..
    pc oyun hayatım crack ve patchlerle uğraşmakla geçti

• Core 1240 mhz (1250 mhz'de de problemsiz çalışıyor ama riske etmeyeceğim, çünkü 1260'da voltaj yetmediğinden çok az artifact veriyor) , Memory 2900 mhz'de problem olmuyor, kısa yollarıda oluşturdum fakat Default hale getirmek için kısa yol'u çalıştıramadım. Ya IDLE yada OC'li halde çalıştırabiliyorum, illa bir eksiklik olacak zaten

Kullandığım kısa yollar, GTX 660m'i olupta kullanmak isteyenler için ekliyeyim

IDLE: nvidiaInspector.exe -forcepstate:0,8

OVERCLOCK: nvidiaInspector.exe -setBaseClockOffset:0,0,135 -setMemoryClockOffset:0,0,700 -setpowertarget:0,111 -setVoltageOffset:0,0,0 -setGpuClock:0,2,1240 -setMemoryClock:0,2,2900 -forcepstate:0,5
  • 
Sayfa: önceki 45678
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.