Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (10. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.162
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Teşşekürler.

İlk gıdıklamarı daha ne VF elledim nede fanı %100 çektim

İlk test gece yapıldı. OC BIOS Default AGGRESIVE FAN curve +85 1875 RPM

https://www.3dmark.com/pr/382774

AAA Oyunlarda RDR2- Breakpoint- Odyssey

2115 Peak- 2085 Hold

%100 Fan ile 2100 tr rekoru kırarım bu gidişle

• quote:

Orijinalden alıntı: StreamRolleR

@REDSTONE

Teşşekürler.

İlk gıdıklamarı daha ne VF elledim nede fanı %100 çektim

İlk test gece yapıldı. OC BIOS Default AGGRESIVE FAN curve +85 1875 RPM

https://www.3dmark.com/pr/382774

AAA Oyunlarda RDR2- Breakpoint- Odyssey

2115 Peak- 2085 Hold

%100 Fan ile 2100 tr rekoru kırarım bu gidişle

Rica ederim.

3DMARK linkinde sıkıntı olabilir mi veya gizli mi?

Bellekleri de gıdıkladınız mı?

GPU tarafında ortalama 2085 civarlarında tutunuyor gibi o zaman? Fan vs. ellemeden stock ve OC'de durumlar nasıl? Haliyle kart daha yeni elinizde olduğundan, zamanla tam olarak hakim olacaksınızdır.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi REDSTONE -- 10 Ekim 2020; 10:28:24 >

• quote:

Orijinalden alıntı: REDSTONE

Rica ederim.

3DMARK linkinde sıkıntı olabilir mi veya gizli mi?

Bellekleri de gıdıkladınız mı?

GPU tarafında ortalama 2085 civarlarında tutunuyor gibi o zaman? Fan vs. ellemeden stock ve OC'de durumlar nasıl? Haliyle kart daha yeni elinizde olduğundan, zamanla tam olarak hakim olacaksınızdır.

Alıntıları Göster

Hmm gizli diyor lakin ellemedim hiç. Foto yüklüyorum

Normal BIOS 72-73C 1600 RPM sıfır Ses ve 1940 +0 core +0 mem

OC Bios 66C %107 PT Default Fan curve 68C 1995mhz core

Ramler zaten CL 15-16 3600 mhz ram, 4000 üzeri performans veren top tier chipli ramler. RAM O.C biraz zahmetli kazanım elde edememiştim

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi StreamRolleR -- 10 Ekim 2020; 11:1:57 >

• StreamRolleR kullanıcısına yanıt

OC BIOS ile fena durmuyor. %66 civarları ve sıcaklık da gayet kabul edilebilir. Tabii sizde FTW kasa etkeni de var unutmamak lazım. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

VRAM'i kast etmiştim aslında ama ekstra bilgileri de almış olduk. 3600 MHz de zaten gayet yeterli bir hız. Her zaman söylediğim gibi min 600 MHz farklar olmadıktan sonra kayda değer etkiler görülemiyor ki 3600 zaten tepe hızlardan.

Sistem de gayet oturaklı duruyor. NZXT fanlar oldukça hoş. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• quote:

Bu mesaj silindi.

Setup çok iyiNVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]  Hayırlı olsunNVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Canavar setup. İyi günlerde kullanın.

• quote:

Bu mesaj silindi.

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü]  Hocam bu nedir NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

Hocam şu masanın üstündeki küçük bitkileri nereden buldunuz

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Daha düz versiyonları piyasaya tam anlamıyla yayılmadan, Extreme'lerin bilgileri gelmiş durumda. Cüssesine göre beklentinin büyük olduğu serilerden birisi.  

@St Batuhan Merhabalar, hayırlı olsun. Malum şu dakikalarda ZEN 3 tanıtılımı yapılıyor. İlk fırsatta üye kaydını yapıyor olacağım.  

*Bu arada GPU-Z sensör kısmından veya MSi AB vb. üzerinden GPU ve bellek tarafında max hızları da paylaşabilir misiniz? Bilumum paylaşımları da bekleriz tabii ki.

Merhabalar tekrar. Anca kısmet oldu buna yazmak zira oyunlara vakit ayıramadım pek. Dün en son RDR2 de oynadım ve bulduğum stabil değer şu an için +130 ve +700 şeklinde oldu. 3dmark esnasında +170 arasıra sıkıntı çıkartmakta şu an. Bir alttaki dün elde ettiğim temiz başlangıç sonrası:

Geçenlerde yaptığım bir test:

Alttaki ise güncel:

Kartın genel hızı ise 1900-2100 arasında değişmekte. Daha yüksek frekansta daimi kalmıyor ama sıcaklık da yüksek değil :/ Max 68 dereceyi görmüş ki custom fan değerlerini kabul etmiyor şu an. Dün MSI AB'ı yeni sürüme güncelledim. Dragon Center belki sıkıntı çıkarıyor olabilir :/

edit:

Dün gece bir de port royal yapmıştım farklı olarak:

https://www.3dmark.com/3dm/51522746?

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi St Batuhan -- 11 Ekim 2020; 15:9:34 >

• St Batuhan kullanıcısına yanıt

GPU 1985 ve VRAM 20400 MHz olarak eklemiştim sizi.

Paylaştığınız bilgiler doğrultusunda GPU tarafında genelde gördüğünüz değer nedir? 2000'ler için mesela?

• RTX 3080 Çökme Sorunları Çözüldü mü? Sebep Neydi? Neler Oldu?

İzleyelim bakalım...

@-MoDeStUs- @_Dominic_Toretto_ @Humboldt

• quote:

RTX 3080 Çökme Sorunları Çözüldü mü? Sebep Neydi? Neler Oldu?

İzleyelim bakalım...

@-MoDeStUs- @_Dominic_Toretto_ @Humboldt

Piyasada olanları güzel derlemişler.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt

Sorun yaşamamışlarmış kartı kasaya taktığın gibi standart hızlarda kullanırsan tabii ki problem yaşamazsın sorun zaten bu kartları alanlar ekstra O.C yapmak istediklerinde oluyor o kadar para vermişsin en hızlı kartı almışsın azıcık frekansı verip oyunlarda koşturayım diye bakıyorsun sonra hop kart çöküyor masaüstüne sen ne hissedersin yok kardeş bunu ellemiyeceksin bu hızda kullanacaksın mı diyeceksin hadi ordan klasik Recep Baltaş yorumu Zotac'ı da tavsiye etmiyormuş beyimiz Sapphire'i de.. NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] 

• HWS kullanıcısına yanıt

@-MoDeStUs- Bazı sivri noktalar hariç fena olmamış.

@HWS Aynen öyle. Hemen üstte dediğim gibi sivri ve alakasız noktalar olmuş. Aslında en başta NVIDIA o zaman bu kartları 1800-1900 MHz aralığındaki base bir GPU hızıyla piyasaya sürecekti ki şu an bunları konuşmuyor olacaktık. ZOTAC hadi neyse de SAPPHIRE kısmı tamamen alakasız ve gereksiz olmuş.

• Ooo zengin kardeşlerim :)

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 89101112
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.