Şimdi Ara

Nvdia 1060 6GB Hakkında

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
42
Cevap
0
Favori
1.432
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar merhaba aklıma takılan basit bir soru var. Bu hafta kasa toplayacağım ve 1060 6GB modellerinden birini alacağım fakat bütçemi çok doğru ve hesaplı kullanmam gerekli;
    Sorum ise alacağım modelin zotac asus veya msi olması cok fark ediyor mu (tabiki farklar var) F/P açısından düşüncek olursak hangisini almalıyım.
    Mesela ;
    Bu Model:http://urun.n11.com/ekran-karti/asus-strix-gtx1060-o6g-gaming-d5-dvi-2hdmi-2dp-ekran-karti-P152592353
    Ve Bu Model:http://urun.n11.com/ekran-karti/zotac-gtx1060-amp-6gb-192bit-gddr5-3xdp-hdmi-P148431152

Bu iki modeli örnek olsun diye verdim ve aralarında 120 tl civarı fark var.Bu veya buna benzer bir fark verip önerebileceğiniz en iyi model hangisidir ya da direk en ucuz modeli alsam sıkıntı olmaz diyebilir miyiz?

• Ucuz olanı tercih etmeni öneririm ancak Zotac markasını tavsiye etmem yerine aynı fiyata (1329TL diyor) bunu almanı öneririm :http://www.sanalmarketim.com/gigabyte-gvn1060wf2oc6gd-geforce-gtx-1060-windforce-oc-6gb-gddr5-192bit-16x/p_64496/
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Zotac neden tavsiye etmezsiniz?
  • Genelde ucuz kartlarında bileşen kalitesi çok düşük bu arada bildiğim kadarıyla tr serviside kapandı ama bu konuda emin değilim ancak bileşen kalitesizliği başlıca nedeni, bana göre ürettiği albenisi yüksek olan modelleri bile kuru gültüden ibaretler.
    Bu modelde aslında nvidia fabrikasından çıkan baskılı devre hazır karta sadece fan takıp bios yazıp sattığı tipte bir model olabilir, genelde bu firma bunuda sıkça yapıyor.
  • GuvenDMRK kullanıcısına yanıt
    Aynen hocam bunu da almayı düşünüyorum sağolasın link için ya asusu alırım ya da bunu teşekkürler.
  • twonumber kullanıcısına yanıt
    Bende asus var 6gb dual modeli canavar gibi kart tavsiye ederim. Msi ile arasnda kalmistm asus 30 mhz daha hizliydi onu aldim.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • tracksster T kullanıcısına yanıt
    Tamamdır hocam şuan n11 de 1450 civarı alacağım gibi duruyo :)
    Ben 3 ay once vatandan 1360 a almistim sanrm.. dolar falan.firladi alcaksaniz beklemenin alemi yok. Bu arada islemciniz nedir ben 6098p (3.6 ghz)ile kullaniyorum onda bile sorun yapmiyor ek bilgi olarak soyleyeyim
    Aynen söylediğiniz gibi beklemenin bir alemi yok yarın çekeceğim ekran kartını en azından İ7-7700k 4.2Ghz alacağım işlemciyide direk.
    Sonra 5 sene kafa rht ;)
    Aynen hocam 5 sene götürsün başka bir şey istemiyorum :))
    Ben 3500 e kasa topladm 900 e de pan pluslı ncharted 4 ve overwtch olan ps4 aldmkafa rahat :)
    En temizini yapmışsınız hocam
    Hayieli olsun smdiden alinca haber edersin bir kac oyun atariz beraber 😎

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: GuvenDMRK

Genelde ucuz kartlarında bileşen kalitesi çok düşük bu arada bildiğim kadarıyla tr serviside kapandı ama bu konuda emin değilim ancak bileşen kalitesizliği başlıca nedeni, bana göre ürettiği albenisi yüksek olan modelleri bile kuru gültüden ibaretler.
    Bu modelde aslında nvidia fabrikasından çıkan baskılı devre hazır karta sadece fan takıp bios yazıp sattığı tipte bir model olabilir, genelde bu firma bunuda sıkça yapıyor.

Zotac hakkında yazdıklarınızı,özellikle bileşenleri kalitesiz ile ilgili kısmı için kaynak,link verebilir misiniz?
  • Zotac gtx 1060 amp edition 6 gb kullanıyorum.
    Hiçbir problem ile karşılaşmadım..En iyi oc olan kartlardan birisi ve serin çalışıyor..
    Tam yükte, 2100 ghz oc ile 73 C yi aştığını görmedim..
  • quote:

Genelde ucuz kartlarında bileşen kalitesi çok düşük bu arada bildiğim kadarıyla tr serviside kapandı ama bu konuda emin değilim ancak bileşen kalitesizliği başlıca nedeni, bana göre ürettiği albenisi yüksek olan modelleri bile kuru gültüden ibaretler.

Klavyesi olan salliyor valla helal olsun. Koca zotac firmasini adam 2dk da gömdü adam. Sorsak hayatinda bir kez bile zotac kart kullanmamistir ama olsun cunku klavyesi var ve forumlarda istedigi gibi yazabiliyor.

Zotac çöp. Kaynak? Totom.
  • Kardesim bende sana nacizane Asus Rog Strix 6 gb ekran kartini amazon.de den oneririm. 334 € civariydi sanirim. Birebir aynisi tr de 1700 tl civari verdiklerinden bile daha uyguna gelior 1300 civarina . Bende alacamda
  • quote:

Orijinalden alıntı: Echo Sabre

quote:

Klavyesi olan salliyor valla helal olsun. Koca zotac firmasini adam 2dk da gömdü adam. Sorsak hayatinda bir kez bile zotac kart kullanmamistir ama olsun cunku klavyesi var ve forumlarda istedigi gibi yazabiliyor.

Zotac çöp. Kaynak? Totom.

Aslında arkadaş bunları 3 yıl önce yazıyor olsaydı hepsine katılırdınız.

Çünkü Zotac GTX 7XX serisi dahil çıkardığı kartlar tam anlamı ile rezaletti.

Fakat GTX 9XX serisinden sonra ciddi anlamda revize edildi. Artık çok güzel tercih edilebilecek markalardan.

• 
Sayfa: 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.