Şimdi Ara

NVIDIA GeForce RTX 30 Serisi [Kullananlar Kulübü] (5. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
3 Misafir - 3 Masaüstü
5 sn
4.103
Cevap
67
Favori
160.172
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
17 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: GanjasCave

Timespy extreme esnasında boost frekansı skoru düşürmesin diye prntscrn almadım.
    iöe
    Hocam yalniz kartin kusurlu sanirim, goruntuye bakarsak 2080ti ilk ciktiginda bu sorunlar oluyordu defective ismi altinda.. Istersen arastir biraz

• 10gb 2k için yeterli olur mu arkadaşlar ?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • Nasıl bir sorun kardeşim, fotoğraftan bahsediyorsan telefon ile çekildiğinden pikseller birbirine girmiş gibi gözüküyor.

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >
  • Hk@n kullanıcısına yanıt
    Fazla fazla yeterli. 2k 144hz bir monitörle kullanıyorum. Rdr2 gibi optimizasyon özürlü bir oyunda tüm ayarlar(dx12 ekstra ayarları da dahil) ultrada 6gb vram kullanıyor.

• GanjasCave kullanıcısına yanıt
    Hocam artifacts gibi geldi bana, memory den oluyordu 2080ti lerde , overclock falan yaptiysan bir goz gezdir, tekrar dene mesela benchmarki iyice bak cunku eger kart sorunluysa belki 1,2 gun belki aylar sonra cok daha kotuye gidiyor. Ver garantiye degissinler..
  • Test esnasında gözümle takip ederim, herhangi bir problem yok kardeşim kör değilsem. Birçok oyun, timespy ve furmark'ta sınadım hatayla karşılaşmadım.

• REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Bu testler iyi güzel hoş ama , özellikle yeni psu alacaklar doğru değerlendirmeli. Duvardan çekilen gücün uzerine doğru ekleme yapılmalı. Sonuçlarda oyun performansı görülüyor, buda sürekli değişen değer. Yükselir alcalalir vs. Hesap yaparken CPU ve gpu dahil %100 yük hesaplanmali. Oyuna göre bakmak yanlis. Bununla ilgili bir konu açayım bende wattmetre var.

• Muten Baba kullanıcısına yanıt
    High-end sistem kuracaklar için 850w'lık gold sertifikalı bir psu hem kâfi olacak hem de ileriye dönük ihtiyaçları da karşılayacaktır. Cpu, gpu, anakart ve kasaya bile ciddi yatırımlar yapılırken güç kaynağına son kalan birkaç kuruşun ayrılması absürd geliyor bana.

• 2080ti aynı sorunlar vardı ilk parti ürünlerde.
    Sabırsızlanmayıp diğer parti ürünleri almanız daha mantıklı.
    Haklısın, ona zaten kimsenin itirazı olamaz. Fakat benim de dile getirdiğim gibi burada üst seviye PSU'lardan bahsediyoruz, videoda da buna dikkat çekilmiş.

Gerek NVIDIA gerekse AMD alabilecekleri tüm örnekleri baz alarak recommended PSU ibaresini düzenliyorlar.
  • Zaten mümkünse tier a psu dan şaşmamak lazim. Elinde tier a 750W psu su olanın korkmasına gerek yok.

• 2k için alacaksan 3080 al ilerde pişman olma.

• Kartlar aşırı pahalı ya 3070 bile 5000 * 6000 küsür gelicek :( tek umudumuz 3060lar onlarda anca 2070süper gibi olur...
  • REDSTONE kullanıcısına yanıt
    Güzel bir inceleme videosu olmuş.Kafalarda bulunan soru işaretlerini aydınlatmaya yönelik üstelik.Ancak 3080 kullanacak birinin en az 750w psu alması gerekir diye düşünüyorum.Sınır da inceleme de görüldüğü üzere.
  • GanjasCave kullanıcısına yanıt
    msi kombustor var, kartınızda artifakt şüphesi varsa onu da test ediyordu.
    Ekran kartları artık eskisi gibi değil, sensörleri sayesinde kaç watt çektikleri çeşitli programlar üzerinden görüntülenebiliyor.

Gpuz, Fps Mon vs vs bunlarla test esnasında anlık veri izleyebiliyoruz. Wattmetre ile sanmıyorum ki spesifik olarak vga yükünü ölçebilelim.

anca ağır bir cpu testi yapacağız sonra kartın yükünü total yükten falan düşerek hesaplayacağız tabi başka sıkıntılar da olacaktır.

Bendeki 2070 super gaming oc kart max 240 watt çekiyor bu da 240/12v 20 amper demektir.

Multirail highpower psu mesela reset yiyordu. İki 20 amper iki tane de 30 amper kanal var muhtemelen 20 amperliklere taktım o yüzden resetledi.

Tabi şimdi multirail kalmadı yada tercih edilmiyor zannedersem.
    https://graphicscardhub.com/graphics-card-pcie-power-connectors/

burada belli başlı bilgiler bulunabilir.

• farukclkk kullanıcısına yanıt
    Ben de öyle düşünüyorum
  • Rindaman kullanıcısına yanıt
    Kartın ne cektigiyle isimiz yok ki bizim prizden ne çekiyoruz ona bakmamız lazım, wattmetre yazılımların hepsinden daha güvenilir sonuç verir. Bize de bu lazım zaten

Haklısınız ben o resimleri görmemiştim, system draw'dan bahsediyormuşsunuz. Ben de wattmetre kullanıyorum.

1070 ve 3600x mesela max 370 watt çekiyor benim sistem.
  • quote:

Orijinalden alıntı: derlemeler

Kartlar aşırı pahalı ya 3070 bile 5000 * 6000 küsür gelicek :( tek umudumuz 3060lar onlarda anca 2070süper gibi olur...
    Millet bu fiyat olayından dolayı baya bir atarlanıyordu her yere. Biz dolar faktörü var diyorduk ama dinletemedik. Şuan FE 3080 yok TR'de. En düşük RTX 3080, Palit olan oda 7600 TL civarı.

3070 için fazla umutlanmaya gerek yok bence. Belki AMD rekabetçi bir fiyat performans kartı çıkarırsa bir şeyler olur ucuza diğer türlü gg.

Atalarımızın dediği gibi "dereyi görmeden, paçayı sıvama"

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sniper23 -- 20 Eylül 2020; 23:5:36 >
  • 
Sayfa: önceki 34567
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.