Şimdi Ara

NTLDR eksik....

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
21
Cevap
0
Favori
1.203
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

NTLDR eksik
    Başlatmak için bir tuşa basın

yazısı çıkıyor ve bir tuşa bassam bile aynı ekran geri geliyor...
    CD den boot bile yapmıyor şu anda yani formatta yalan oldu

bununla karşılaşan ya da bir önerisi olan var mı?

teşekkürler...

P.S.: forumdaki konularda okudum fakat almam gereken dosyalar var C: dizininden ve kurtarma cd si hemen formata girişiyor kurtarma seçeneği yok.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi zora -- 5 Temmuz 2007; 23:32:28 >

• Eğer varsa mouse dışındaki tüm USB cihazları bilgisayardan çıkarmayı deneyin. Daha önce de aynı sorunu USB bellek yüzünden yaşamıştım. Çıkarınca bir problem olmadı. Laptop USB'den boot etmeye çalıştığı için bu dosyayı bulamıyor. 2. bir çözüm olarakta BIOS'tan USB boot seçeneğini disable edebilirsin. Umarım sorunun çözülür. Kolay gelsin.
  • Forumda arama yaparsan çözümü mevcut
  • forumdakilere baktığımı yazmıştım zaten ama
  • Biostan Firs boot u hdd yapınız lütfen...
  • ndrl c: içinde bulunan bi dosyadır. silinmesi durumunda win açılmaz.

yapabileceğin şey yenisini yüklemek yada format.

ndrl nin eksik olması formata giçbir şekilde engel değildir.

bios dan first olarak cd sürücüyü göstermen durumunda xp cdsi çalışacaktır.
  • xp cd sini tak ve kurtarma konsolu ile makinayı aç. şu komutları giriceksin..

c:\copy cdrom(sürücü harfi):\i386\ntldr c:\
  • quote:

Orjinalden alıntı: Progrock

xp cd sini tak ve kurtarma konsolu ile makinayı aç. şu komutları giriceksin..

• quote:

Orjinalden alıntı: Progrock

xp cd sini tak ve kurtarma konsolu ile makinayı aç. şu komutları giriceksin..

c:\copy cdrom(sürücü harfi) yani e: \i386\ntldr c:\

1 kopyalama tamamlandı yazdıktan sonra yeniden başlat pc açılacaktır..
  • sonucu yazarmısınız arkadaşım bu durum benimde başıma gelmişti ama çözememştim
  • ben bir jkaç kez karşılaşıp çözmüşütm bu sorunu xp cd siyle formata giriyosun kurulum için enter onarmak için R yazılı yazan kısımda R ye basılınca siyah bir ekran geliyor karşınıza burda komut satırına "chkdsk /r" komutunu yazarsanız yarım saatlik bir onarımdan sonra makkina açılıyor.
  • teşekkürler arkadaşım yardımınıx için
  • Çözüldümü problem.
  • quote:

Orjinalden alıntı: mates2742

sonucu yazarmısınız arkadaşım bu durum benimde başıma gelmişti ama çözememştim

sonuc su kı ntldr wındows un kullandıgı ılk dosyadır. o olmazsa asla acılmaz.bu anlatılan ıslem ıse sılınen ntldr dosyasını tekrardan pc ye kopyalayıp acılmasını saglamaktır...umarım faydalı olmustur
  • Windows XP users

1- Insert the Windows XP bootable CD into the computer.
    2- When prompted to press any key to boot from the CD, press any key.
    3- Once in the Windows XP setup menu press the "R" key to repair Windows.
    4- Log into your Windows installation by pressing the "1" key and pressing enter.
    5- You will then be prompted for your administrator password, enter that password.
    6- Copy the below two files to the root directory of the primary hard disk. In the below example we are copying these files from the CD-ROM drive letter "E". This letter may be different on your computer.

copy e:\i386\ntldr c:\
    copy e:\i386\ntdetect.com c:\

Once both of these files have been successfully copied, remove the CD from the computer and reboot...

bu arada işlem bu şekilde yapılacak olmasına rağmen, bu sorunu cd sürücüye sadece xp cd' sini koyarak da aşmıştım bir ara. ilk açılışta setup için bir tuşa basmanız istenecek. herhangi bir tuşa basmadan windows' un startup yapmasını beklemeniz durumunda açılma ihtimali olabiliyor.
    vista ultimate business kurulumunda da bu başıma geldi. herhangi bir kopyalama yapmadan da bu sorunu bilgisayarı kapatıp açarak geçtim. bu sorun için sakın repair yaparak reinstall ya da hepten formata girişerek vakit kaybetmeyin.

• başıma gelmişti ve halletmiştim
    çok basit ntldr ve ntdetect.com dosyasını bul internetten sonra onları windows yüklü olan bi diskte boş bi klasöre kopyala sonra hatan veren harddiski ikinci disk olarak tanıt sonra bu dosyaları c nin altına kopyala bunları yaptıktan sonra kapat aç.boot.ini hatası verecek varsayalım xp pro kullanıyosun onu bul boot iniyi kendi boot ini dosyanın üzerine kopyalaman gerek bilmem anlatabildim mi olmazsa yine yardım ederim!
    kolay gelsin!
  • Bu sorunu 3-5 kez de ben yaşadım,vista ve xp kurulumunda,özellikle ghost ile xp yi yedeklerden yüklerken.Bazen kapa-aç yaparken tesadüfen ve bazen de zorunlu formatla halletmiştim.
  • herşeyi formatla halletmeyelim sorunu çözmek 5 dk bile sürmüyor lütfen!
  • bende hep o sorunda format atardım çözümü öğrendim sağolun..
  • peki bi sorum olacak windowsun başlangıçta açtığı programlar olarak sadece ntldr, ntdetect.com yeterli mi yoksa diğer sistem dosyalarını da kurmak gerekiyormu. mesela (pagefile.sys, msdos.sys,io.sys, boot.ini, config.sys, autoexec.bat)bu dosyalarında silindiği dizin için söylüyorum
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.