Şimdi Ara

Nt Kernel & System - Yüksek cpu kullanımı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
7
Cevap
0
Favori
1.145
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    '' Nt kernel & system '' isimli dosya işlemciyi çok fazla meşgul ediyor. %30-40 civarı işlemci kullanımı var.
    -Yeniden format atmama rağmen değişen birşey olmadı.ilk açılışta aynı şekilde yüksek kullanım vardı. hatta bazı oyunlarda işlemcisinin kasmasına sebep oluyor. win 10 yükledim değişen birşey olmadı
    *Sistem:Asus b250 anakart-i5-7500 - gtx 1060-16gb ram-250 gb ssd - Win 7 pro
    ek: 2 farklı bilgisayarımdada aynı sorun var. win 10 yükledim değişen birşey olmadı.

**Tavsiyeleri bekliyorum

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi rainmanstern -- 18 Mayıs 2017; 8:21:22 >
    < Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >

• windows orjinal mi loader ile mi kullanıyorsun? Orjinal değilse alt host sistem bileşenleri sistem kaynağını sömürür. Windows7 nin orjinal sistem olduğunu ve bütün güncelleştirmelerin yapıldığını varsayıyorum o yüzden pas geçiyorum burada yapman gerekeni. Sadece ccleaner programıyla sistem ve kayıt defteri temizliği yap. Nvidia physx sistem yazılımı varsa en son sürümüne güncelle 9.16.0318 olması gerek sanırım. Sistem biraz boşta çalışsın görev yöneticisinden 15-20 dk takip et.

Windows 10 rs2 sürümünü yüklemişsen işlemci kullanımı yüksek o işletim sisteminin forumda paylaştığım performans ayarlarını yapman gerekiyor.
  • win7 pro orjinal kullanıyorum..Format attıktan sonra da aynı sorun vardı.win 10 pro son sürüm yükledim daha sonra win 7 temiz kurulum yaptım.son hali bu
    ekran görüntüsünü ekliyorum..
    Nt Kernel & System - Yüksek cpu kullanımı
  • güncell, konu hakkında bilgi veya düşüncesi olan varsa bizim paylaşırsa sevinirim

• rainmanstern R kullanıcısına yanıt
    Resimde cpu kullanımı normal gözüküyor. System ortalama cpu kullanımı %0.6. Maksimum %1 kullanır. Kasma olmasının sebebi yüklemiş olduğunuz programlar galiba. Örneğin chrome çok fazla kaynak tüketir. Yada oyun nvidia ekran kartını değilde intel hd graphics kullanıyordur.
  • sorun ordada görünen, iş parçacığı sayısının fazla olması değilmidir.. normal bilgisayarda bu 30-40 civarı diye biliyorum. bilgisayar yeni formatlanmış çok az proğram yüklü.

• rainmanstern R kullanıcısına yanıt
    Hayır o sorun değil bende de 140 tane iş parcacığı var normal yani.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.