Şimdi Ara

NOTEBOOK'UNUZ ILE MASAUSTU PC'NIZ ARASINDA (WIRELESS)KABLOSUZ AG KURMAK (4. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
89
Cevap
2
Favori
192.796
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Modem ve usb kablosuz adaptörlerim

1 modem iki usb kablosuz adaptörüm var.

2. anlatılan yöntemi denedim.
    ama maalesef bağlantı kopou gidiyor.

Çok sıkı kesilme var.

bilmiyorum başka türlü yapabilir miyiz.
  • quote:

Orjinalden alıntı: uckalkan2

arkadaşım ben şimdi şunu anlamadım yani laptoop ile desktop ayın anda kablosuz nete giremezmi yani neti paylaştıramazmıyız.

walla bende usb wireless var ve aynı internet bağlantısı ile laptopumuda bu yolla internete bağlıyorum ve kopma falanda yok çok hızlı bizde her mac adresi şifreleniyor 2 tane mac adresi verirsem 2 katı para ödemek zorunda kalıyorum bir tane verdim ve iki makinemide bu yoolla bağlıyorum süper
    hatte bazen latopları toplayım red alert fifa falanda oynuyoruz
  • mesela ben şimdi 2 laptopu wireless ile bağlayabilirmiyim bağlanırsam karşılık lı oyun oynayabilip internete girebilirmiyim.......
  • HARİKASIN DOSTUM KAFAMDAKİ Bİ ÇOK SORU İŞARETİNE CEVAP OLDU BU ....
    AMA ESKİ MODEL LAPTOPLAR İÇİN BAĞDAŞTIRICI LAZIM ... EYVALLAH ELLERİNE SAĞLIK ..
  • iki bilgisayar arasında bağlantı başarılı bir şekillde sağlanıyor ama ikisinde de paylaştığım dosyalar görünmüyor masaüstümde robotics usb çubuk var diğeri notebook problemi nasıl çözebilirim acaba
  • Konu canlanmış uzun aradan sonra

Arkadaşım önce karsıdan paylasıma açtıgın dosyaları göremiyorsan ağ dosya paylaşımına kapalı bir ağ olmustur ( ağ baglı görünüyorsa ) Ev veya iş yeri ağı kurma sihirbazını calistirmalısın yada Dosya paylaşımını özelliklerden etkinlestirmelisin. Özellikle vista da baya bi ayar seçenegi var
  • Arkadaşlar benim notebookda vista masaüstünde xp var hiç ikisini bağlayan oldu mu acaba sorun çıkarırmı?
  • Soruna gerek kalmadı xp yükledim.
  • beyaz kartal modemim vardiyorsunya 4 portlu işte kablosunu alcaksın leptopmu bağlıyon masa üstü bilgisayarmı ne bağlıyosan ağ kablosuyla bi senin bilgisayar birde bağlıcan bilgisayara bağlıcan ve bukadar eğer ağlar birbirini görmesse ağ bağlantılarını yap
    işallah ağ bağlantılarını yapmasını biliyorsundur.
    bilmiyosan yazarsın bilmiyom diye açıkların kanka
  • albati ben vista dizi üstüyle xp masa üstünü bağladım ama biraz oğraştım ayar gerekiyor
  • bende vista leptop, xp masaüstü ve airties205 modem var yani masaüstü portla bağlı leptop wirales le
    bu iki pc arasında ağ kurabilirmiyim
    bilen varsa nasıl ulacağını anlatırsa sevinirim şimdiden teşekür...

quote:

Orjinalden alıntı: takasihi

albati ben vista dizi üstüyle xp masa üstünü bağladım ama biraz oğraştım ayar gerekiyor
  • banada lazım olan şeydi bu. yarın hemen denicem teşekkürler
  • slm.

Benim masaüstü bilgisayarımda win xp kurulu, laptop da ise vista kurulu. bir de airties wireless modemim var. 1 port ethernet var(RT-205 modeli)

Bu iki bilgisayar arasında nasıl veri alışverişi yapabilirim. Masaüstü pc için wireless kartının gerekli olduğunu sanmıyorum(benim durumum için).

masaüstünde xp professional kurulu, laptop da ise vista home premium var.

masaüstü pc de yazıcı kurulu(usb yazıcı). bu yazıcıyı paylaşıma açmak istiyorum. yani benim ağımda olanlar(wireless ağdakiler.) yazıcıdan faydalanabilsin. bunun için ne tür ayarlar yapmak gerekir..

Daha önce ethernet ile ağ kurmuştum. diğer laptop xp idi. vista da nasıl oluyor bu durum...?

MSN adresimden irtibata geçip yardım ederseniz de memnun olurum. -MSN: webmaster@computerdelisi.net-
  • sorun çözüldü... teşekkürler...

masaüstü pc den dosyaları paylaş dedim. laptop dan da aynı şekilde. artık evin her yerinden çıktı alabiliyorum. yazıcıyla bağlantıyı kurdum...

Kolay Gelsin...
  • quote:

Orjinalden alıntı: autocrazy

sorun çözüldü... teşekkürler...

masaüstü pc den dosyaları paylaş dedim. laptop dan da aynı şekilde. artık evin her yerinden çıktı alabiliyorum. yazıcıyla bağlantıyı kurdum...

Kolay Gelsin...

dostum nasıl hallattiğini bana da anlatır mısın..??

bu başlık altında anlatılan ayarların hepsini yaptım.. ancak ne yazık ki XP laptopumla VİSTA laptopumu birbirine bağlayamadım.. daha doğrusu interneti paylaştıramadım.. lütfen birisi yardımcı olsun bana.. 2 sattir uğralşıyorum kafayı yicem..

elimde 2 laptop var.. birine XP yüklü ve aynı zamanda usb modem kullanarak internet erişimine sahip.. diğer VİSTA yüklü laptopumu bu laptopuma kablosuz olarak nasıl bağlarım ve onunda internete girmesini sağlarım..

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

• evet arkadaşlar bu sorunun nasıl hallolablieceği konusunda fikri olan birisi yok mu :(
  • quote:

Orjinalden alıntı: NaCReS

quote:

Orjinalden alıntı: autocrazy

sorun çözüldü... teşekkürler...

Kolay Gelsin...

dostum nasıl hallattiğini bana da anlatır mısın..??

bu başlık altında anlatılan ayarların hepsini yaptım.. ancak ne yazık ki XP laptopumla VİSTA laptopumu birbirine bağlayamadım.. daha doğrusu interneti paylaştıramadım.. lütfen birisi yardımcı olsun bana.. 2 sattir uğralşıyorum kafayı yicem..

elimde 2 laptop var.. birine XP yüklü ve aynı zamanda usb modem kullanarak internet erişimine sahip.. diğer VİSTA yüklü laptopumu bu laptopuma kablosuz olarak nasıl bağlarım ve onunda internete girmesini sağlarım..

ilgilenen arkadaşlara şimdiden teşekkürler..

yardım lütfennnnn

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi kupavale -- 22 Eylül 2008; 21:03:23 >

• arkadaşlar bi noktayı anlamadım şimdi iki tane laptopumuz var ve dağdayız :) şimdi bu ikisi arasında modem olmaksızın wireless özelliğini kullanarak bağlantı kurabilirmiyiz.. bide bu yönergeler vista için xp için olanınıda yayınlayabilirmisiniz sonsuz teşekkürler... saygılar...
  • pardon sanırım yönergeler vista görünümli xp için ama benim bilgisayarda da xp yüklü ama burda gösterilen bazı sekmeler bende görünmüyor mesela;
    "kablosuz ağ bağlantısı" penceresi altındaki "kablosuz ağlar " sekmesi bende yok saadece "gelişmiş" ve "genel" sekmesi var. yardımlarınız bekliyorum.. saygılar..
  • +1
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.