Şimdi Ara

Notebook Touchpad iptal etme (2. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
41
Cevap
0
Favori
291.651
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşım Fn F7 yap kapanıyor otomatik olarak.
  • Yha kardeşim bakın şimdi her bilgisayarda farklıdır bu tuşlar mesela benimkisi Lenovo Z580 ve FN+F6 yı kullanıyorum sizin kide onlarda nbiri olmalı orda bi pencerenin üstünde çarpı işareti var çarpı işareti üstünde ama yanında değil ona basın FN+F6 bu şekilde sorun çözülür... Fakat bnm aradığım çözüm bilgisayar açılırkenbu mouse açılmamalı hani benim boşu boşuna bu işlemi yapmama gerek kalmamalı bu şekilde yani... Yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

• samsunglarda touchpadin yanındaki çukura dokunarak iptal ediliyordu
  • lenovo g570 serisinde FN+F6 touchpadi aktif ve pasif edebilirsin.
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

Arkadaşım f tuşlarının orada touchpad simgesi olması lazım fn+o simgeye tıklayıp aktif veya pasif edersin.bulamazsan denetim masasından mouse a gir orada touchpad bölümü vardır

allah razı olsun
  • arkadaşlar genellikle bios ta touchpad i iptal etmek için seçenek oluyor. bu ayarı disable edip iptal edebilirsiniz.
  • Benim Laptobum Oldukça Eski 2000 Model Civarı Eğer Touchpad Dediğiniz Şey Kırmızı Tuş İse O Bende Yok Denetim Masasından Ayarda Yapamadım Daha Basit Ve Eski Laptoplara Uygun Yöntemler Bilenler Varmı ?
  • quote:

Orijinalden alıntı: ahmetpasa

Arkadaşlar ben laptopumdaki touchpadı iptal etmek istiyorum rahat çalışamıyorum.Bunun bi kısayolu yok mu gerektiği zaman pasif/aktif hale getirebilmek için. Benq joybook r55 marka ve modeli.

FN tuşlarından biriyle kapanıp açılması lazım onun dışında bios ayarlarına bakarsanız mutlaka dikkatinizi çeker touchpad enable/disable kısmı
  • quote:

Orijinalden alıntı: CooLasFcuK

Arkadaşım f tuşlarının orada touchpad simgesi olması lazım fn+o simgeye tıklayıp aktif veya pasif edersin.bulamazsan denetim masasından mouse a gir orada touchpad bölümü vardır

birçok forumda yorum okudum bu yoruma benzer yorum malesef yok arkadaşı kutlarım sorun çözemeyenler bu şekilde çözebilir..
    ufak bir ayrıntı sadece ama sorunu çözen bir tuş kombinasyonu
  • touchpad in sol üst kısmında ufak bir çukur var oraya iki kez tıkla açılır tekrar tıklarsan kapanır :) hp ler için

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi blooodiron -- 23 Aralık 2014; 0:54:05 >
  • HP Laptop kullananlar için cevap aşağıdaki gibi...

Denetim Masası ---> Fare ---> Aygıt ayarlarım sekmesinde Harici USB işaretleme aygıtı eklendiğinde dahili aygıtı devre dışı bırak alanı işaretlenir
    https://store.donanimhaber.com/12/1a/f5/121af5f0af2708ed8e6ce38328cf2f99.jpg

Notebook Touchpad iptal etme

• quote:

Orijinalden alıntı: adem.oglu

HP Laptop kullananlar için cevap aşağıdaki gibi...

Denetim Masası ---> Fare ---> Aygıt ayarlarım sekmesinde Harici USB işaretleme aygıtı eklendiğinde dahili aygıtı devre dışı bırak alanı işaretlenir
    https://store.donanimhaber.com/12/1a/f5/121af5f0af2708ed8e6ce38328cf2f99.jpg

Notebook Touchpad iptal etme

çok teşekkür ederim resimle anlattığın için benimde sorunum çözüldü sağolasın.....

• arkadaşlar benim touchpad simgesini buldum fn+f3 fakat nekadar denediysem olmuyor kapatmıyor aygıt yöneticisinden kapatmaya devredışı bırakmaya çalıştım olmuyor
  • quote:

Orijinalden alıntı: muverrih35

Merhaba arkadaşlar. Ben de bir süredir touchpad i iptal etmeye çalışıyordum ama iptal olmuyordu. Bende Toshiba Satellite A300-20f laptop var. Laptopu aldığımda içinde vista yüklü idi ve fn tuşu çalışıyordu. Oradan da touchpadi iptal edebiliyordum ama format atıldıktan sonra windows7 yüklendi ve fn tuşu artık çalışmıyor. Dolayısıyla da touchpad iptal edilemiyordu. Bugünhttp://www.synaptics.com/resources/drivers linkinden bana uygun olan seçenekten ilgili driver ı yükledim ve kurdum. Ekranın sağ alt köşesinde tarihin yanında Synaptics işaretleme aygıtı var. Ona tıklayıp açılan penceredeki aygıt ayarları kısmından ilgili aygıtın üstüne gelin ve geçersiz kıl diyip uygulaya basın. Touchpad iniz iptal edilecektir. Ben bu yolla bu dertten kurtuldum. Yararlanmak isteyen arkadaşlar da buradan öğrensin diye paylaşayım dedim. Herkese saygılar

Allah razı olsun kardeş binlerce yıllık bir sorunu halletim sayende. +1000 sevap point.

• VYC Majoris kullanıcısına yanıt
    Allah senden razı olsun hayatımı kurtarsın kardeş çok sağol cennetliksin Valla o derece @VYC Majoris

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • muverrih35 kullanıcısına yanıt
    muverrih35 kardeşim sen bu yazdığın mesajla cennete gidiceksin sonsuz teşekkür ederim sana.. azer bülbül gibi titriyordu Mouse şükür kurtuldum
    Kısayoldan sorunu halletmek isteyen arkadaşlar için ben burdan hallettim sizinde Mouse titriyorsa diye biraz boşluk bırakarak vermek istiyorum linki moderatör abiler bişey demez umarım ... ;

BENİM İŞİMİ HALLETTİĞİM LİNK BUDUR

KOLAY GELSİN

• Arkadaşlar Asus Laptop kullanan arkadaşlar için Asus smart gesture uygulamasını kurun

Bende fn tuşları çalışmıyordu saatlerdir her driverı denedim sysnpatic elan falan vesaire Asus ta Asus smart gesture kurmadıktan sonra diğerlerini görmüyor bile

• Windows 8.1 kurulu hp dv3 4100st touchpad in sol üst köşesindeki kırmızı ledin üstüne çift dokuarak açıp kapayabiliyorsunuz ben de deneyerek buldum. Sorun yaşayanlar için yardımcı olacağını umuyorum.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ERIKCI -- 25 Aralık 2016; 17:52:15 >
  • grundig notebookta Fn+F6 ile açılıp kapanıyor
  • Bende de ayni sorun var. Normalde asuslarda fn +f9 la oluyodu. Fakat guncellemeden sonra o driverin o tusu islevsiz oldu. Normalde masaustu sag altinda touchpad ac kapa simgesi de vardi guncellemeden sonra oda silindi. Tek yapabilecegin aygit suruculerinden onu devre disi birakmak. Yada onun bir uygulamasi falan olmasi lazim hala onu ariyorum ben bulursam isim kolaylasir bildigin tus ise yaramaz oldu

• 
Sayfa: önceki 123
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.