Şimdi Ara

NOTEBOOK KAPANIYOR AMA BİLİNDİĞİ GİBİ DEĞİL :)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
40
Cevap
0
Favori
413
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Arkadaşlar ilk başta vereceğiniz önerileri kısıtlamak için ön açıklamaları yapıyorum
    Bataryamın pili bitmek üzere ama çeker çekmez kapanmıyor 5 dk sürüyor.
    Termal macun yeni.(1 aylık).
    Notebook fan temizlendi (1 aylık).
    Bakırlarda bir sorun vardı acılır acılmaz 70 derecelere cıkıyordu o da çözüldü.

Şimdik soruna gelince bilgisiyar bundan 1 gün once biosa girene kadar kapanıyor du fön makinasının soğuk hava yardımıyla acılıyor 10 dk sürüyor ondan sonra sol köşedeki şarz oluyor ışığı yanıp sonuyor pil bitince kapıyordu.Bilgisyarcıma verip yaptırdıkdan sonra bakırlarda sorun varmıs sanırım bakır borular bilmiyorum pek bilgili değilim notebook donanımı hakkında düzeldi fakat bir sorunum daha var (bunada şükür),sorunum işlemci 62 63 dereceye çıkar cıkmaz tekrar pil bitine kadar yanıp sönüyor şarz ışığı ondan sonrada kapıyor.Çözüm önerilerinizi bekliyorum arkadaşlar bu arada bilgisiyarın modeli Toshiba C660 2C6 teşekkürler.

• Fan bakımlarını yaptırmışsın kapanma sorunu eğer ısınmadan dolayı ise çözülmüş olmalı. işlemci sıcaklığı için 60-70C'ler normaldır. Yanlış anlamadıysam şarj ısşığının yanıp söndüğünü ve akabinde notebookun kapandığını belirtmişsin. şarj ışığının yanıp sönmesi şarj ile veya pil ile sıkıntı olduğunu gösterir. Ya pilin ömrünü tamamlamaya yakındır ya da notebook adaptöründe sorun vardır.
  • PİLİN BİTTİGİNDEN DEGİL MAKİNE UYARI VERİYOR. ISINMADAN DOLAYI MUHTEMELEN ÇİP ISITMIŞ BILGISAYARCIN FAZLA ISITMIS
  • quote:

Orijinalden alıntı: oollccaayy

Fan bakımlarını yaptırmışsın kapanma sorunu eğer ısınmadan dolayı ise çözülmüş olmalı. işlemci sıcaklığı için 60-70C'ler normaldır. Yanlış anlamadıysam şarj ısşığının yanıp söndüğünü ve akabinde notebookun kapandığını belirtmişsin. şarj ışığının yanıp sönmesi şarj ile veya pil ile sıkıntı olduğunu gösterir. Ya pilin ömrünü tamamlamaya yakındır ya da notebook adaptöründe sorun vardır.

Kardeşim olay tamamıyla su simdik işlemci icin 65 derece cok doğaldır 60 65 derecede normal giden bilgisiyarın alttaki şarz oluyor ışığı yanıp sonuyor batarya bitincede kapıyor.Eğer bataryasız kullanırsak 60 65 olunca 2 3 dk bekliyor sonra kapıyor yine :( dediğim gibi sıcaklık vs problem yok ısınma problemi sıfır fan macun bakır vs onarıldı

• quote:

Orijinalden alıntı: kursat.samli

PİLİN BİTTİGİNDEN DEGİL MAKİNE UYARI VERİYOR. ISINMADAN DOLAYI MUHTEMELEN ÇİP ISITMIŞ BILGISAYARCIN FAZLA ISITMIS

Bilgisyarcıyla alakalı bir problem oldugunu sanmıyorum bu problem 1 aydır var bunu 3 saniyede yapıp kapıyordu bakımından sonra 60 65 derece olana kadar yapmıyor 60 65 olunca yapıyor :(
  • SORUNUN ŞU kardeşm bataryasız kapanma nedeni woltajı batarya olmadıgından şarj soketinden direk alıyo direk aldıgından hemen kapanıyor bataryan ise koruma görevi görüyor çünkü akımı batarya amperinden aktarıyor bataryayla geç kapanması bu yüzden işlemcin yada görüntü çüpin sökülüp yeniden takılması gerekiyor 11 yıldır bu işi yapıyorum
  • Benim yazıdan anladığım kadarıyla işlemci ısınınca daha fazla enerji harcıyor, pil ömrü olmadığından ve şarj aletide bunu karşılayamadığından notebook kapanıyor.

Buna benzer bir sorun kuzenimde yaşamıştı. Şarjda kullandığı halde pil yüzdesi azalıyordu. (Şarj oluyor gözüktüğü halde.)

Farklı bir şarj aleti kullanıp deneyin. Sorun şarj aletinde olabilir.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • KARDEŞim sen beni dinliyormusun. sana sorununu anlatıyorum.. işlemcini degiş olmaz gene aynısını yaparsa götür bilgisayarcıya sadece deki görüntü çipim tekrar sökülüp takılması gerek de 70 lira bi fiyat söyler sana
  • quote:

KARDEŞim sen beni dinliyormusun. sana sorununu anlatıyorum.. işlemcini degiş olmaz gene aynısını yaparsa götür bilgisayarcıya sadece deki görüntü çipim tekrar sökülüp takılması gerek de 70 lira bi fiyat söyler sana

simdi bir video cekip sana yolluyacağım sonra eğer dedigini yinelersen bilgisyarcıya götürüp soyleyecegim dediğini
  • tmm yolla ayrıntılı bir şekilde çek yolla bi şarzda yolla bide şarjsız. daha sonra hangi şehirde oldugunuda yazbana
  • quote:

tmm yolla ayrıntılı bir şekilde çek yolla bi şarzda yolla bide şarjsız. daha sonra hangi şehirde oldugunuda yazbana

İşe bak şimdide şarz da 78 derece sorun vermiyor bıktım bu notebook dan yeni açtıgımdan olsa gerek
  • kasayı hafif kastırırmısın. şarda takılırken kılawyeye azıcık baskı uykula kapancakmı bak
  • quote:

kasayı hafif kastırırmısın. şarda takılırken kılawyeye azıcık baskı uykula kapancakmı bak

yok kardeşim bişey olmuyor ama sen sorunu anladın özetliyim bilgisiyar bazen 60 65 derecede şarz kesip ısık yakıp sonduruyor şarz bazen 70 75 de gavur gibi calısıyor bazen bataryasız kullanıyorum 60 65 de kapıyor Ankaradayım bu arada
  • ankarnaın neresi
  • quote:

ankarnaın neresi

Altındağ (aydınlıkevler ) ama eryaman sincan felan tarzı uzak yerler olmassa sıkıntı değil fark etmez yer :)
  • etimesguttayım kardeş getir bakalım sorununu hallederim
  • ÖNDERDE 10 SENE OTURDUM SİTELER ÖNDER. BİDE ALTINDAĞ DEMEN YOKMU :) SİTELER BEBESİ
  • quote:

etimesguttayım kardeş getir bakalım sorununu hallederim

video yu atarım sana simdi ondan sonra konusuruz bi ortam aracılığıyla
  • tmm bekliyorum gonder imnceleyim
  • quote:

tmm bekliyorum gonder imnceleyim

Kardeşim şansımıza yapmıyor sıkıntı yok 60 da bataryalı bataryasız 75 de canavar gibi maşallah :) ama sen sorunu anladın bilgisiyar açıkken b atartyayla 65 derece de şarz olmuyor bataryasız daha uzun idare ediyor ama birden hiç bişey yokken 30 derecede mesela kapıyor sorun bu
  • 
Sayfa: 12
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.