Şimdi Ara

Notebook Isı Değerleri | Windows Embedded 8.1 İndustry

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
3
Cevap
0
Favori
1.394
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Merhaba arkadaşlar . Laptopu 3-4 hafta önce sadecenotebook.com dan aldım.45 dk lık 720p video izlerken ve google chrome da download yaparken sıcaklığı gözlemledim.
    Ortalama 52-53-54 civarıydı. Arada 55 in üzerinede çıktı. 49 olduğu zamanlarda oldu.Sizce bu değerler normal mi? Elimi kasanın altına koydugumda bana sıcak geliyor. Kasanın plastik olması bunu etkilermi? Laptop u masa üzerinde altında soğutucu olmadan kullandım. Normalde Inca INC-354BX soğutucu kullanıyorum.Soğutucu varken elimi koyduğumda pek sıcak gelmiyor. Bide soğutucu ile deneyip değerleri yazıcam. Program da min 47 max 63 yazıyor. İşletim sistemi windows embedded 8.1 industry pro . Microsoft un öğrencilere bedava verdiği sürüm. Sanırım sanayi sürümü olarak geçiyor belki bununla ilgilidir diye belirtmek istedim. Şimdiden yorumlarınız için teşekürler.

Edit: Yeri olmayabilir ama şunuda belirtmek istedim Google chrome bazen kasıyor ve donuyor. Mesela haxball oynarken donuyor. İnternet explore daha stabil diyebilirim.Arada görev yöneticisini açtığımda şöyle bi tablo çıkıyor. İlk başta 100% kullanım.
    Şuanda soğutucu ile 50 civarında.

Notebook Isı Değerleri | Windows Embedded 8.1 İndustry

Notebook

Lenovo B5400

İşlemci Markası Intel
    İşlemci Tipi Core i5-4200M
    İşlemci Hızı 2.50 Ghz
    Ekran Boyutu 15.6"
    Ekran Tipi LED
    Ekran Çözünürlüğü 1366 x 768
    Ekran Kartı Nvidia
    Ekran Kartı Hafızası 1 GB Paylaşımsız Ekran Kartı
    Grafik İşlemcisi Nvidia GeForce GT720M (Bilgisayardan baktığımda GT820M olarak gözüküyor zaten eşdeğeri.)
    HDMI Var
    Sistem Belleği 6 GB
    Bellek Tipi DDR3 1600 Mhz
    Disk Kapasitesi 1 TB
    Disk Hızı 5400 Rpm
    Disk Arabirimi SATA

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi xwayter -- 16 Kasım 2014; 3:26:13 >

• Şuan soğutucu ile 51 derece civarı. Ama altını ellediğimde sıcaklık hissetmiyorum. Değerler yüksek gibi geldi . Böyle olmasının sebebi kasanın plastik olmasımı ?
  • Up..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.