Şimdi Ara

Notebook ekran karardı

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
1 Misafir - 1 Masaüstü
5 sn
6
Cevap
0
Favori
481
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
    Nec versa fp520 model dizüstü bilgisayarın ekranı çalışıyor fakat çok karanlık. Netten araştırdım büyük ihtimalle lcdnin arkasındaki florasan bozuldu. Yaptırmaya kalksam ne kadara mal olur ya da daha önce böyle bir sorunla karşılaşan var mı?
    Saygılar

• renk ve parlaklık ayarlarını herhangibi bir program yada bilmeyen birisi kısmış olabilir mi ?
    yani sen açmayı denedimi.

Toshibalarda lcd fiyatı 800$ civarında (satalite serisi)
  • quote:

Orjinalden alıntı: habdullah

renk ve parlaklık ayarlarını herhangibi bir program yada bilmeyen birisi kısmış olabilir mi ?
    yani sen açmayı denedimi.

Toshibalarda lcd fiyatı 800$ civarında (satalite serisi)

Ekran bu hale geldikten sonra format attım yine aynı. Lcd ekranda sorun yok,görüntü var,sorun yazılımla ilgili değil. Daha önce de 1-2 kez bu şekilde kararmıştı. yine de teşekkürler
  • Arkadaşımın notebookda da aynı sorun var ama onda ekran kararıp tekrar düzeliyor. Monitöre giden kablolar kırılmış olabilir.
  • dostum notebooklarda bu gibi duzenlemeler için bir fn tuşu var.bununla beraber f11 e basınca ışık artıyor bildiğim kadarıyla.denedinmi bunu?
  • quote:

Orjinalden alıntı: serhanglm

dostum notebooklarda bu gibi duzenlemeler için bir fn tuşu var.bununla beraber f11 e basınca ışık artıyor bildiğim kadarıyla.denedinmi bunu?

format bile attım ama sonuç aynı. donanımla ilgili bir problem olduğu kesin. netten arattım ve birkaç yere sordum florasan ya da inverter'den kaynaklanıyordur dediler. mecburen servise götüreceğiz artık.
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.