Şimdi Ara

NOTEBOOK BIOS MODLAMA ve OVERCLOCK (3. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
83
Cevap
5
Favori
11.629
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş

Orijinalden alıntı: donanimuzmani

quote:

Orijinalden alıntı: neverwass

benim biosta hic boyleşeyler yok w350et kullanıcısıyım birde fn+1 bastıgımda hicbirsey olmuyor onu nasıl aktive edicem

Bizden notebookunuza özel modlanmış BIOS alıp yükleyeceksiniz ondan sonra da keyfine bakacaksınız.

Merhaba, bu alma islemi derken neyden bahsettiniz acaba? Ne nedir parali midir?

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: yunuss.10

Hocam benim makinaya da yapılır mı acaba

Yukarıda yapılabilen makineler yazıyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: erdorado

quote:

quote:

benim biosta hic boyleşeyler yok w350et kullanıcısıyım birde fn+1 bastıgımda hicbirsey olmuyor onu nasıl aktive edicem

Bizden notebookunuza özel modlanmış BIOS alıp yükleyeceksiniz ondan sonra da keyfine bakacaksınız.

Hayır paralı olmadığını ve tamamen ücretsiz olarak bu konu altından vereceğim download linklerden notebookunuza uygun olan model BIOS 'u indirebileceğinizi daha önceden de söylemiştim.

Ancak kişiye özel logo yüklenmesi ve standart olarak konu altından yayınlayacağım modlu BIOS 'ların özelliklerinin daha da arttırılması gibi ek fonksiyonların size özel olarak yeniden tanımlanmasını isterseniz o zaman cüzi bir ücret karşılığında size özel BIOS 'da yapabiliriz tabii neden olmasın.

BIOS 'ların modifiyeleri tam olarak bitsin detaylı şekilde modlu biosların notebooklara nasıl yükleneceğini, bu modlu bioslarla ne gibi özellikleri aktif edebileceğiniz ve overclock anlamında standart bioslardan ne gibi notebooklarınıza ek getiriler sağlandığı gibi tüm detayları bu konu altından bulabileceksiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi HWS -- 4 Ağustos 2013; 18:52:56 >

• Onumuz bayram, donuste bioslari bekliyoruz hocam Q63-16F3'lerden başlarsanız ayrı bir alkış alırsınız
    Bu arada bu özellik acmalar sadece HM-77 chipsete baglı degil mi? Uzerindeki CPU ve GPU'larin 3630-3720-3740 olması ya da GTX 670-675-680 olması fark etmiyor?
  • quote:

quote:

Benim makine niye yok hocam bir de size pm atmıştım dün ama

• quote:

Orijinalden alıntı: yekho

Onumuz bayram, donuste bioslari bekliyoruz hocam Q63-16F3'lerden başlarsanız ayrı bir alkış alırsınız
    Bu arada bu özellik acmalar sadece HM-77 chipsete baglı degil mi? Uzerindeki CPU ve GPU'larin 3630-3720-3740 olması ya da GTX 670-675-680 olması fark etmiyor?

Yalnız bayram tatilinde burada değilim ama dönüşte en kısa zamanda ilk versiyonları yayınlama başlarım diye düşünüyorum artık sıra ile gidicez.

Kilitli durumdaki gizli menülerin (özelliklerin) açılması chipsete, işlemciye ya da ekran kartına bağlı değildir tamamen notebook üreticisinin standart BIOS 'u içindeki kapalı durumda olan ancak açılabilen özelliklerle alakalı bir durumdur. Burada bizim için en gerekli ve kullanışlı özellikler ne ise onlar açılacaktır.

• quote:

quote:

quote:

Sizin makine MS-1762 değil miydi? Bak yukarıda senin notebookunun da model adı yazıyor farketmedin herhalde?

• quote:

quote:

quote:

quote:

Sizin makine MS-1762 değil miydi? Bak yukarıda senin notebookunun da model adı yazıyor farketmedin herhalde?

Allah allah dün ben oraya kaç kere dikkatli şekilde baktım ama göremedim, heyecandan öyle oldu galiba sağolun hocam sanırım Maltepe de ikamet ediyorsunuz, görüşelim sizinle konuşalım biraz

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: erdorado

quote:

quote:

Hayır paralı olmadığını ve tamamen ücretsiz olarak bu konu altından vereceğim download linklerden notebookunuza uygun olan model BIOS 'u indirebileceğinizi daha önceden de söylemiştim.

Ancak kişiye özel logo yüklenmesi ve standart olarak konu altından yayınlayacağım modlu BIOS 'ların özelliklerinin daha da arttırılması gibi ek fonksiyonların size özel olarak yeniden tanımlanmasını isterseniz o zaman cüzi bir ücret karşılığında size özel BIOS 'da yapabiliriz tabii neden olmasın.

BIOS 'ların modifiyeleri tam olarak bitsin detaylı şekilde modlu biosların notebooklara nasıl yükleneceğini, bu modlu bioslarla ne gibi özellikleri aktif edebileceğiniz ve overclock anlamında standart bioslardan ne gibi notebooklarınıza ek getiriler sağlandığı gibi tüm detayları bu konu altından bulabileceksiniz.

Tamamdir hocam, saol bilgilendirme icin

Monster 16F11 beklemedeyiz

• arkadaşlar benim bilgisayarımda geldi, notebook soğutucuyu göndermemişler unutmuşlar sanırım arayıp söyleyecem onuda. 8 ay beklediğime değdimi? kesinlikle değdi! fakat yinede bu birer ay erteleyipte beni muazzam derecede mağdur etmeleri için bahane değil. birdaha bu firmadan alırmıyım bilgisayar ? alırım faka hemen teslim zaten artık önsipariş almayacaklarmış. piyasadaki tüm bilgisayarları aylardır araştırıyorum aldığım bilgisayarım yanına yaklaşan yok, 128 ssd 750 hdd, 675mx (256bit),16 gb ram, 3630q işlemci, özellikler upgrde edilmiş hali, üstelik 2500 tl civarı bir fiyata aldım gerçi 1000 tlde bonus birikmişti, need for speed 2012 de tüm ayarlar ultrada oynadım ısınma bile yok doğru düzgün ve fps ölçmedim ama çok akıcı oynanıyor. bilgisayar linux gelecekti, freedos geldi bende w8 vardı sorun olmadı. umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur. sormak istediğiniz bişey olursa pm atabilrsiniz.
  • quote:

Orijinalden alıntı: halilibrahimozugur

arkadaşlar benim bilgisayarımda geldi, notebook soğutucuyu göndermemişler unutmuşlar sanırım arayıp söyleyecem onuda. 8 ay beklediğime değdimi? kesinlikle değdi! fakat yinede bu birer ay erteleyipte beni muazzam derecede mağdur etmeleri için bahane değil. birdaha bu firmadan alırmıyım bilgisayar ? alırım faka hemen teslim zaten artık önsipariş almayacaklarmış. piyasadaki tüm bilgisayarları aylardır araştırıyorum aldığım bilgisayarım yanına yaklaşan yok, 128 ssd 750 hdd, 675mx (256bit),16 gb ram, 3630q işlemci, özellikler upgrde edilmiş hali, üstelik 2500 tl civarı bir fiyata aldım gerçi 1000 tlde bonus birikmişti, need for speed 2012 de tüm ayarlar ultrada oynadım ısınma bile yok doğru düzgün ve fps ölçmedim ama çok akıcı oynanıyor. bilgisayar linux gelecekti, freedos geldi bende w8 vardı sorun olmadı. umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur. sormak istediğiniz bişey olursa pm atabilrsiniz.

Hangi modeli aldığınızı yazmamissiniz sadece

• quote:

quote:

Orijinalden alıntı: halilibrahimozugur

arkadaşlar benim bilgisayarımda geldi, notebook soğutucuyu göndermemişler unutmuşlar sanırım arayıp söyleyecem onuda. 8 ay beklediğime değdimi? kesinlikle değdi! fakat yinede bu birer ay erteleyipte beni muazzam derecede mağdur etmeleri için bahane değil. birdaha bu firmadan alırmıyım bilgisayar ? alırım faka hemen teslim zaten artık önsipariş almayacaklarmış. piyasadaki tüm bilgisayarları aylardır araştırıyorum aldığım bilgisayarım yanına yaklaşan yok, 128 ssd 750 hdd, 675mx (256bit),16 gb ram, 3630q işlemci, özellikler upgrde edilmiş hali, üstelik 2500 tl civarı bir fiyata aldım gerçi 1000 tlde bonus birikmişti, need for speed 2012 de tüm ayarlar ultrada oynadım ısınma bile yok doğru düzgün ve fps ölçmedim ama çok akıcı oynanıyor. bilgisayar linux gelecekti, freedos geldi bende w8 vardı sorun olmadı. umarım yeterince açıklayıcı olmuşumdur. sormak istediğiniz bişey olursa pm atabilrsiniz.

Hangi modeli aldığınızı yazmamissiniz sadece

16f34 modelini aldım :D

• Hadi ama ne zaman gelecek bu bios :D
  • Monster Q63MS-16F375 bu makine içinde overlock yapabilecek miyiz?

Saygılar, sevgiler.
  • Benim ekran kartinin GPU clock'u kilitli sanirim.

Donanimuzmaninin bahsettigi yontemleri denedim oc yapmak icin ama nafile, mem clock artiyor ama core clock 653MHz'de sabit. (sizin kepler oc postunuzdaki herseyi denedim)

Acaba vbios mu lazim hocam ne dersiniz?
  • Yükselteyim.
  • v.bios modlama hakkında anlatımınızı bekliyoruz
  • MONSTER® Q63MS-16F375 modelini aldım. clevo model olmadığını biliyordum, msi gx60 ile aynı tasarım onu da biliyordum ama msi barebone diye geçtiğini bilmiyordum. cihaz kaya gibi memnunum ama işlemciyi ne kadar düşürdüysem de "bana göre" ısınıyor.
    şu fan deli gibi dönse de ısınmasa keşke (işlemci kullanımını %10 yapıyorum oyunlarda). bana lazım olursa bu konuda lazım olur bios modlama.
    belki de ekran kartı ısınıyordur ondan öyle hissediyorum bilemiyorum. ama oyun seçiuor çünkü bir oyunda 70derece, bir oyunda 90 derece oluyor FHD low ayardan bahsediyorum.
    bir ara açarsam altkapağı incelerim kendimce. :)

konu takip teşekkürler. :)
  • Hala bekliyoruz :( Ayrıca clevo w350 et icin ozel sogutma teknikleriniz var mı ? Malum yaz ayları :)
  • Ne zaman gelecek beklemekten yorulduk :(
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.