Şimdi Ara

H2 Spectrum (4. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
4
Favori
2.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
    Tür: Folk Metal

Şüphesiz geçen sene çıkmış en iyi albümlerden biri.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 24 Şubat 2018; 21:59:27 >
  • xd
  • Bu cumartesi akşamına özel 2 tane cidden güzel gitar işçiliği olan albüm paylaşacağım. Biri mainstream değil, diğeri ise mainstream. Bir sefere mahsus sınırın ötesine geçiyorum

Darkest Era - Severance
    Tür: Heavy Metal

Son zamanlarda bol bol dinlediğim bir grup. Vokaller, gitar işçiliği, drumming, her şey yerli yerinde. Tertemiz albüm yapıyorlar. 2 tane albüm çıkarmışlar ikisini de gayet beğendim. 2014'de çıkan albümleri ayrı bir güzel.

Primordial - To The Nameless Dead
    Tür: Folk Metal

What Nation, what State what Land is this?
    The wretched Tribe of Nero...

Mainstream olarak Primordial'ı kastetmiştim fakat çok da mainstream değil gibi duruyor. Türkiye'de çok bilen yoktur diye düşünüyorum. Fakat bu konunun standardlarında mainstream diyebilirim.

30 Mart'ta çıkacak olan yeni albümleri şerefine paylaştım bu albümü de.

BONUS

Muazzam bir Bathory cover'ı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 24 Şubat 2018; 21:55:20 >

• Ben bile biliyorum
  • Toundra - II
    Tür: Post Rock

Russian Circles'ın tarzıyla Russian Circles'tan daha iyi müzik yapan bir grup, 4 albümleri var hepsi de numaralı şekilde, 1.hariç hepsi muazzam. Fakat bu biraz daha sivriliyor aralarında.

Goatpsalm – Downstream
    Tür: Dark Ambient / Funeral Doom

Biraz Empyrium, biraz Monolithe; flütlerden dolayı çok az da Thy Worshiper karışımı güzel bir albüm çıkmış ortaya.

BONUS

Dünyanın en güzel sözlerine sahip şarkısı bence bu

Now the pub is the place where the lads are a'meeting
    When the moon's full and the gals are a'bleeding
    The catholic, the protestants, even the pagan
    The pub is the place when your lady is raggin'
    So drink up your pint, boys, and thank your shamrocks
    That as menfolk we don't have'ta bleed from our cocks
    And that we can escape from the lady in red
    And get out of the house and go down to the old pub instead

• Whispered - Metsutan - Songs of the Void
    Tür: Folk etkileşimli Melodic Death / Epik Metal

Japon Samuraylarını, Shogunluğu anlatan bir grup. Son albümleri cidden sağlam olmuş. Senfonik elementleri ve uzakdoğu folk enstrümanlarını müziğe çok iyi yedirmişler.

Tenhi - Väre
    Tür: Neofolk

Agalloch'ın bir cover EP albümü var, belki bilirsiniz: Of Stone, Wind and Pillor. Bu albümde neofolk esintisi olan, hatta bazıları direkt Neofolk grubu Sol Invictus'un coverı olan şarkılar vardı. Benim de hoşuma gidince ufaktan Neofolk dinlemeye başladım son aylarda. Tenhi, şu ana dek en beğendiklerim arasına girdi sanırım.

Usurpress - Interregnum
    Tür: Death Metal

Tamsins Likam'dan sonra bu sene şu ana kadar en çok hoşuma giden albüm oldu bu da. Cidden başarılı olmuş.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 28 Şubat 2018; 17:57:44 >

• Alkaloid - Liquid Anatomy
    Tür: Progressive Death Metal

2018 çok bereketli başladı gerçekten Son derece kaliteli bir prog death albümü olacak gibi duruyor. Single'dan belli.

Affasia - Adrift In Remorse
    Tür: Death/Doom Metal

25dk'lık şahane bir EP. Grubun özgünlüğü ise epey klasik müzik esintileriyle parçalarını süslemeleri olmuş. Ara ara tempo artarken arkadan gelen piano gerçekten güzel bir hava katıyor. Grubun ilk albümü ve EP olması vesilesiyle bandcamp'te 1 dolara satılıyor. Bunun dışında youtube'da var. Gerçekten güzel olmuş ve ben oldukça Hamferd'e benzettim müziklerini. Gitarları çok benziyor, keza vokalistleri de öyle. Benim için bir nevi Hamferd - Tamsins Likam pt.2 oldu. Albümdeki en zayıf şarkıyı neden single yaptıklarını da anlayamadım. Diğer şarkılar paylaştığım şarkıdan çok daha iyi. Youtube'da olsaydı onlardan birini paylaşacaktım fakat sadece bu şarkı var.

Herbie Mann - Impressions of the Middle East
    Tür: Jazz

Jazz flütçüsü Herbie Mann'ın harika bir doğu batı blendi yaptığı bir albüm. Gerçekten yan flüt, bir udun, darbukanın arasına ancak bu kadar iyi yerleştirilebilirdi.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 2 Mart 2018; 23:7:43 >

• Darkher - Realms
    Tür: Dark Folk/Gothic Rock

Bu haftasonunu da bunla geçirdim. Vokalistin sesini karakteristik olarak Chelsea Wolfe'a feci derecede benzettim, Chelsea Wolfe kadar tiz değil biraz daha pes versionu. Zaten Chelsea Wolfe'un sesini de son derece karanlık ve melankolik bulurdum. Bu vokalistin eksiği yok fazlası var. Derin boşluğa sürüklüyor bu albüm. Eğer ekstrem brutal vokallere bulaşmadan melankolik/karanlık bir albüm deneyimlemek isterseniz tam size göre.

• Alkaloid'e bayıldım.

Turkish Coffee'yi de geçenlerde bir yerlerde görmüştüm. 1-2 hafta önce falan sen atmış olabilir misin? Bayılmıştım.
  • Benim de keşfedeli çok olmadı ki, 1 hafta önce falan buldum fakat kimseye attığımı hatırlamıyorum.
  • Low - Lullaby

Tür:Alternative/Indie

Konuda bayağı bir dolaştım fakat bu şarkı kadar insanı derinden etkileyen bir tane bile bulamadım. Çok özel. Sırf bunu bırakıp gidiyorum..

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • UpTheIrons kullanıcısına yanıt
    Bu şarkıyı geçen yıl dinlemiştim ben de. Bir yorumda: şarkı boyunca ailem ölmüş gibi hissettim" gibi bir şey yazıyordu. Kapılınca, çok yoğun ve ağır gelen bir şarkı kesinlikle.

• quote:

Orijinalden alıntı: UpTheIrons

Low - Lullaby

Tür:Alternative/Indie

Konuda bayağı bir dolaştım fakat bu şarkı kadar insanı derinden etkileyen bir tane bile bulamadım. Çok özel. Sırf bunu bırakıp gidiyorum..

Merak ettim bakacağım

• Bugün Pain of Salvation'ın son albümünü dinledim. Muazzam bir iş çıkarmışlar gerçekten. Harikaydı. Belki şu ana kadar paylaştığım en mainstream albüm, dolayısıyla da epey konsept dışı olacak ama; dinlemeyen, görmeyen varsa mutlaka dinlesin son albümlerini.

Pain of Salvation - In The Passing Light of Day
    Tür: Progressive Metal

< Bu ileti DH mobil uygulamasından atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: Hupogrammos

Bugün Pain of Salvation'ın son albümünü dinledim. Muazzam bir iş çıkarmışlar gerçekten. Harikaydı. Belki şu ana kadar paylaştığım en mainstream albüm, dolayısıyla da epey konsept dışı olacak ama; dinlemeyen, görmeyen varsa mutlaka dinlesin son albümlerini.

Pain of Salvation - In The Passing Light of Day
    Tür: Progressive Metal

Tek kötü albümü olmayan gruplardan

• Remedy Lane ile Road Salt One ve Road Salt Two'ya da bakacağım en kısa sürede.

• quote:

Orijinalden alıntı: Hupogrammos

Remedy Lane ile Road Salt One ve Road Salt Two'ya da bakacağım en kısa sürede.

O albümleri ilk başta tavsiye etmem, Pain of Salvation'u tanımak için uygun değiller, şu albümlere bakılabilir:

Entropia
    One Hour by the Concrete Lake
    The Perfect Element, Part I
    Remedy Lane

Bunlarla tanıdıktan sonra diğer albümleri dinlersen daha iyi olur, albümler kötü ama ilk başta yanlış bir intiba verebilir insana

• The Ocean - Pelagial
    Tür: Progressive/Sludge/Metalcore

Konsept açısından son derece orijinal bir albüm. Albüm intro olarak denizin yüzeyinden geliyormuşcasına köpük sesleri ile başlıyor. Ve şarkıların adları okyanusun katman bölgelerine göre isimlendirilmiş. En sığ katmandan en derine doğru bir yolculuk. Mesopelajik katmandan Hadopelajik katmana doğru ilerliyor.

Müzikal olarak ise birçok türün karışımı diyebilirim. Progresif basslar, core vokalleri, sludge esintileri. Her şey var. Ancak çok güzel yoğurmuşlar her şeyi. Gayet beğendim. Size bir şeyler katan albümlerden bu albüm.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 8 Mart 2018; 19:26:10 >

• Shores of Null - Quiescent
    Tür: Doom Metal

Bu postta debut albümlerini paylaştım, çünkü son albümleri berbat! Böyle umut verici bir debut ile açılışı yapıp devamını getirememek çok kötü.

• Çok ilgimi çekti, en kısa sürede albümü edineceğim.

Konun çok güzel lakin bir ricam var. Aramıza döner misin artık, özledik seni be adam.

• 
Sayfa: önceki 23456
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.