Şimdi Ara

H2 Spectrum (3. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
190
Cevap
4
Favori
2.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Do Make Say Think - Stubborn Persistent Illusions
    Tür: Post Rock

H2 Spectrum

Yavaş tempolu, sevmeyenini sıkabilen bir post rock albümü. İçine girerseniz gayet güzel.

• Müzikte, sözler de çok iyiymiş, ama klip...
    Klip parçayla hep uyumlu. Özellikle; yeni ritme geçerken sahne değişmesi,
    1:25'te ve 1:40'ta, dalganın tam da gitarla beraber karaya vurması,
    4:11-4:14 arasındaki 3'lü dalga ve riff uyumu
    titretti beni
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

Müzikte, sözler de çok iyiymiş, ama klip...
    Klip parçayla hep uyumlu. Özellikle; yeni ritme geçerken sahne değişmesi,
    1:25'te ve 1:40'ta, dalganın tam da gitarla beraber karaya vurması,
    4:11-4:14 arasındaki 3'lü dalga ve riff uyumu
    titretti beni

Epey yaratıcı bir klip olmuş gerçekten. Albümün konsepti olan Antik Girit Medeniyeti de son derece denizci bir medeniyetmiş zaten. Ondan dolayı böyle bir tema oluşturdular diye düşünüyorum.
  • Sacred Blade - Of the Sun + Moon
    Tür: Heavy Metal

Albümü henüz kendim bile dinlemedim, fakat müzik zevkine güvendiğim biri tarafından paylaşmam istenildi. Bir iki şarkı dinledim, hiç fena da durmuyor.

Subterranean Masquerade - Suspended Animation Dreams
    Tür: Psychedelic Progressive Metal

Bu grup çok güzel işler çıkarıyor gerçekten. İlk full length albümlerinden sonra epey bir ara vermişlerdi. Daha sonrasında birkaç sene arayla iki tane harikulade albüm çıkardılar. Bu ise ilk albümleri ve tür olarak son albümlerinden biraz daha farklı. Daha çok psychedelic tarafta kalıyor bu albüm. Diğerleri ise progressive. Albümde çok sevdiğim iki tane şarkı var, bu kez iki tane paylaşacağım

• Emeğine sağlık
  • Animals As Leaders - The Madness of Many
    Tür: Progressive Metal / Djent

Şahane albüm.

And So I Watch You From Afar - The Endless Shimmering
    Tür: Post rock

Post Rock alanındaki kaliteli gruplardan biri bu grup. Yer yer math rock'a kayıyorlar. Çok kaliteli riffler yazıyorlar.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 23 Ocak 2018; 11:6:41 >

• Hooded Menace - Ossuarium Silhouettes Unhallowed
    Tür: Death/Doom Metal

Bugün çıkmış, gitarları bana orgazm yaşatan, son derece kaliteli bir albüm.
  • Lee Hazlewood - A House Safe For Tigers
    Tür: Country

İsveç yapımı bir film için yapılmış albüm. Filmde de Lee Hazlewood oynuyor. Çok başarılı bir country albümü.
  • Am Fost La Munte Si Mi-a Placut - S​-​a Rezolvat. Nu Se Poate

H2 Spectrum

Gerçekten inanılmaz. Harikulade bir albüm. Dinledim, doyamadım. Son zamanlarda dinlediğim en güzel post rock albümlerinden biri oldu.
    Albüm Youtube'da mevcut. Oradan dinleyebilirsiniz.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 11 Şubat 2018; 11:9:5 >

• In Vain – Currents
    Tür: Progressive Death Metal

Çok güzel albüm gerçekten. Costin'den yine inanılmaz bir klip.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 13 Şubat 2018; 15:21:51 >
  • Silent Whale Becomes A Dream - Requiem

H2 Spectrum

Büyük ihtimalle türe pek aşina olmayanlar için dinlemesi zor bir albüm olur, ancak 2017'de çıkmış en kıymetli Post Rock albümlerinden birisi. Doğru zamanda dinlendiği takdirde alıp başka yerlere götürüyor insanı.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 13 Şubat 2018; 15:33:12 >

• Eline emeğine sağlık kardeşim, sayende bir sürü albüm, bir sürü grup keşfettim şimdi In Vain'i dinliyorum. Mükemmel başladı. İlk parça bitti, muhteşemdi. Girne'den selamlar...
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steven Wilson

Eline emeğine sağlık kardeşim, sayende bir sürü albüm, bir sürü grup keşfettim şimdi In Vain'i dinliyorum. Mükemmel başladı. İlk parça bitti, muhteşemdi. Girne'den selamlar...

Vaay, Girne'den albüm dinlemek herkese nasip olmaz. Tadını çıkar
  • quote:

Orijinalden alıntı: Hupogrammos

quote:

Orijinalden alıntı: Steven Wilson

Eline emeğine sağlık kardeşim, sayende bir sürü albüm, bir sürü grup keşfettim şimdi In Vain'i dinliyorum. Mükemmel başladı. İlk parça bitti, muhteşemdi. Girne'den selamlar...

Vaay, Girne'den albüm dinlemek herkese nasip olmaz. Tadını çıkar

Girne sokaklarında durdum
    Varg Vikernes'in sesini duydum
    Black Metal'e, Headbang'e, Pogo'ya vurdum
    Gelme üstüme hayat, artık ben yoruldum.

• Bu albüm çıkmadan önce grubu biraz tanıma amaçlı Aenigma ve The Latter Rain albümlerini dinlemiştim. Onlar kadar sarmamıştı bu albüm beni. Yalnız bir kere dinleyip geçmiştim, tekrar bakarım dedim ama bakmadım. Belki şans veririm.
  • A Shelter In The Desert - Pequeñas Hiroshimas

Benim Latin gruplara karşı önyargımı kıran albüm oldu bu. Gerçekten çok duygu yüklü bir albüm. Konusu da Hiroşima'ya atılan atom bombası. 35-36dk idi yanlış hatırlamıyorsam. Post Rock'a tam aşina olmayanlar için güzel bir başlangıç albümü olabilir.

• quote:

Orijinalden alıntı: Wolves In The Throne Room

Bu albüm çıkmadan önce grubu biraz tanıma amaçlı Aenigma ve The Latter Rain albümlerini dinlemiştim. Onlar kadar sarmamıştı bu albüm beni. Yalnız bir kere dinleyip geçmiştim, tekrar bakarım dedim ama bakmadım. Belki şans veririm.

Aenigma çok beğeniliyor, ben henüz dinlemedim. Bu albümden daha güzel olması gayet olası. Dinlerim mutlaka ileride. Çünkü bu albümü sevdim.
  • Post Rock aşırı bayık bir tür değil mi yav? Girne havasından mıdır nedir sevemiyorum.
  • Hocam bir de Lefkoşa'da deneyin derim ben. Mâlum Girne daha çok Atmosferik Death Metal için tasarlanmış bir şehir, peyzajı falan

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-73A8A7D1E -- 17 Şubat 2018; 6:33:3 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: gandalff

Hocam bir de Lefkoşa'da deneyin derim ben. Mâlum Girne daha çok Atmosferik Death Metal için tasarlanmış bir şehir, peyzajı falan

Lefkoşa ortam da ne bileyim, çok tehlikeli yav

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.