Şimdi Ara

H2 Spectrum (2. sayfa)

Bu Konudaki Kullanıcılar:
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
189
Cevap
4
Favori
2.910
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
1 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • @Wolves In The Throne Room, senin doom sevmediğini biliyorum fakat benim sana yolladığım albümler traditional doom albümleriydi genel olarak. Khemmis olsun, Pallbearer olsun... Bu albüm onlara nazaran çok daha farklı. Yine sevmeyebilirsin, çünkü hız diye bir şey yok. Sen anladığım kadarıyla biraz hızlı tempo seviyorsun. Bu albüm insanı öldürecek cinsten yavaş ancak insanın içine işliyor müzik. En azından kendi adıma konuşabiliri. İstersen başla albüme, 10dk dinle sarmazsa bırakırsın. Ama sana kalmış.

@Papa Emeritus Zero, bunlar onun tırnağı olamaz ne diyorsun sen
  • Dordeduh - Dar De Duh
    Tür: Folk Etkileşimli Progresif Black Metal

H2 Spectrum

Benim şu dünyada en beğendiğim iki müzisyenin (Hupogrammos ve Sol) ürettiği ve en çok beğendiğim albüm... Bazı albümleri bir kez dinlemek kesinlikle yetmiyor, sebebi ise müziğin katman katman olması. Bu albüm de işte o katmanlı müziklere örnek. Albüm, konsept bakımından "7" rakamı üzerine dönüyor, buna dair detayları aşağıya koyacağım röportaj vasıtasıyla öğrenebilirsiniz.

Bu grubun kendine özgü, çok orijinal bir tarzı var. Kullandıkları klavyelerden, kullandıkları alışılmışın dışında etnik enstrümanlardan (Santur, Semantron, Tulnic, Kaval) anlaşılıyor bu durum.

http://www.pasifagresif.com/2013/04/dordeduh-rop/ -- Mutlaka okuyun, çok başarılı bir röportaj. Röportajı hazırlayana teşekkürlerimi iletiyorum her ne kadar görme ihtimali %1 falan olsa da.

Sunset In The 12th House - Mosaic
    Tür: Post Rock

Yine aynı iki eleman (Sol ve Hupogrammos), yine bir müzikal şölen. İki tamamen farklı müzik türünde böylece harika albümler çıkarabilmek gerçekten başarı. Bu iki adam gerçekten çok orijinal müzisyen, değerleri bilinmiyor Dünyanın en underrated
    iki müzisyenleri benim gözümde.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 5 Ocak 2018; 12:5:46 >

• Doom sevmiyorum demeyelim, son zamanlarda az dinliyorum diyeyim en iyisi. :) Arada yavaşlamak da lazım. Khemmis'in albümünü beğendim. Apocalypse Orchestra da güzeldi. Buna da bir ara bakacağım teşekkürler. Beğendiklerimi artılıyorum.

< Bu ileti mini sürüm kullanılarak atıldı >
  • Rishloo ve Farmakon incelemesi alabilir miyiz?
  • quote:

Orijinalden alıntı: Steven Wilson

Rishloo ve Farmakon incelemesi alabilir miyiz?

Ben inceleyeyim, ÇÖP
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papa Emeritus Zero

quote:

Ben inceleyeyim, ÇÖP

Sen benim kıratım değilsin.
  • King Goat - Conduit
    Tür: Progressive Doom Metal

H2 Spectrum

Bu albümü Angrymetalguy'da 2016'nın en iyi albümü seçilince tanıma fırsatı bulmuştum. Gerçekten hakkını veriyor, son derece kaliteli bir albüm. Vokaliste özellikle değinmem gerek, vokalist gerçekten çok başarılı. Kusursuz bir vokalist diyebilirim. Dinleyince fark edersiniz.

• quote:

Rishloo için hangi albümden başlamam gerek? Karar veremiyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: Happy_Returns

quote:

Rishloo için hangi albümden başlamam gerek? Karar veremiyorum

Feathergun
  • Christodoulos Halaris - Akritika
    Tür: Klasik Yunan Müziği

Evet, arada böyle klasik eserlerin de paylaşılması lazım diye düşündüm. Albümdeki şarkılar 9.Yüzyıl civarında Bizans'ta ortaya çıkmış destansı şiirler. Bunların müziğe uyarlanmış halleri. Konuları ise Bizans'ın doğu sınırlarının koruyucuları olan Akritler hakkında. Senelerce sürmüş olan Arap-Bizans savaşları vs...

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 4 Eylül 2018; 15:50:39 >

• Ortodoks yaptın kardeş
  • Nechochwen - Heart Of Akamon
    Tür: Folk Etkileşimli Black Metal

Kızılderili bir grup. Tartışmasız son zamanlarda dinlediğim en kaliteli black metal albümlerinden biri. Maalesef çok da kaliteli albümler çıkmıyor son zamanlarda black metal adına. Çıkanlar ya böyle folk etkileşimli oluyor ya da senfonik etkileşimli oluyor. Raw Black Metal yapıp etrafı sallayan yiğitler hep öldü

Şöyle bir teaser bırakalım:

Hannes Grossmann - The Crypts Of Sleep
    Tür: Technical Death Metal

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 7 Nisan 2018; 8:11:12 >

• Hamferd - Tamsins Likam
    Tür: Doom Metal

Henüz bugün çıkmış, efsanevi bir albümü paylaşayım taze taze. Bu albüm büyük ihtimalle bu sene çıkan en iyi doom metal albümü olacak. 49.000'lik Faroe Adaları olamadık, ülkece yazıklar olsun. Şu kalitede bir grubumuz yok.

Ben şahsen, bir hafta önce single'ı dinlediğimde albümü almaya karar vermiştim. Bandcamp üzerinden satın aldım bugün ve dinleyince gerçekten etkilendim, size de almanızı öneriyorum.
    https://hamferd.bandcamp.com/album/t-msins-likam

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 12 Ocak 2018; 20:14:22 >

• Fiyatı uygundu 3 tane de arkadaşa aldım, teşekkürler
  • quote:

Fiyatı uygundu 3 tane de arkadaşa aldım, teşekkürler

Fiyatı uygun değil.

6 dolar az bu albüme.
  • Teşekkürler 13 tane aldım ben de. Hacı nineme falan dağıtacağım.
  • quote:

Orijinalden alıntı: Papa Emeritus Zero

Teşekkürler 13 tane aldım ben de. Hacı nineme falan dağıtacağım.

Dağıt dinlesinler
  • Arstidir Lifsins - Aldafödr ok munka drottinn
    Tür: Pagan Metal

Wyrd'in efsane ilk iki albümlerinden sonra en iyi pagan metal albümü budur bana kalırsa.

• Amenra - Mass VI
    Tür: Post Metal

H2 Spectrum

Bu yılın en iyi post metal albümü olabilir.

• The Great Squid - Minoans
    Tür: Post Metal/Rock

H2 Spectrum

Antik Girik Uygarlığı hakkında bir konsept albüm. Grup denizcilikle kafayı bozmuş. Klip süper olmuş çok beğendim

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Guest-82BEAE867 -- 22 Ocak 2018; 10:42:31 >

• 
Sayfa: önceki 12345
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.