Şimdi Ara

Nokia S^3 Telefonlara Nasıl Flash Atılır? ( N8 üzerinden anlatılmıştır)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
8
Cevap
1
Favori
9.648
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: 1
Giriş
  • Bu işlem, herhangi bir Hack değildir; dosyalar, orjinal Nokia Serverlarından alınan yazılım dosyalarıdır, telefonu garanti dışına çıkarmaz...

nokia n8 flaş atma, nokia c7 flaş atma, cihaz açılmıyor

İndirme Linki :
    http://turbobit.net/4o14hvf2qjcj.html
    İçinde Phoenix programı ve Navifirm programları vardır.

Merhaba DonanımHaber sakinleri...

KONU, TÜM SYMBIAN S^3 CİHAZLARI İÇİN GEÇERLİDİR, BURADA YALNIZCA N8 İÇİN ANLATILMIŞTIR, DİĞER CİHAZLAR İLE TEK FARKI RM VE PRODUCT CODE'LARI DIR...

En başta bu işlemle yapılacak bir hatadan kendimi sorumlu tutmam... Her şey doğru ve net, ama kendi riskinizi kendiniz alın...

------------------------------------------------

1-) NaviFirm'i açıp sol üstten Nokia Care Suite seçip, aşağıda Products bölümünden Nokia N8 (RM-596) veya C7 (RM-675) seçip sağ tarafta çıkan Releases bölümünden 24.1i tıklıyoruz.

2-) Daha sonra bir sağındaki Variants bölümünün alt kısmında Insert Text here kısmına telefonmuzun Product Code'unu giriyoruz...
    Product Code'lar =>

Siyah N8 için = 059D576
    Mavi N8 için = 059D9S7
    Yeşil N8 için = 059D956
    Turuncu N8 için = 059D9S5
    Gümüş N8 için = 059D954

Siyah C7 için = 059G803
    Gri C7 için = 059H320

3-) Variant'ımızı da seçtikten sonra son olarak en sağda Files bölümündeki gerekli dosyları seçip Masaüstünde bir klasör oluşturarak oraya indiriyoruz. Zaten gerekli olan 8 dosyayı otomatik seçiyor. En alttaki 1GB'lık dosya resim ve videolar içindir... (Download from FiRe)...

4-) Navifirm ile indirme tamamlandıktan sonra indirme yaptığınız klasördeki dosyaların tümünü(8 tane olmalı) C:\Program Files\Nokia\Phoenix\Products\RM-596 (eğer C7 ise RM-675) klasörüne yapıştırın, eğer RM-596 (eğer C7 ise RM-675) klasörü yoksa kendiniz oluşturun ve yapıştırın. Bu arada benim bilgisayarımda Nokia C: ye yüklü, o yüzden buraya C yazdım, sizde farklı olabilir; Phoenix\Products.... klasörleri Nokia'nın yüklü olduğu klasörde bulunur...]Resimde görünen dosyalar 11.12 dosyaları, sizin dosyalarınız 24.1 olacak ve eğer resim-videoları da indirdiyseniz 9 adet olacak...

5-) Son olarak telefonunuzu USB ile Ovi Suite modunda bilgisayara bağlayın ve Phoenix'i açın, File->Scan Product tıklayın, (alt tarafta cihazı bulunca bilgileri gösterecektir ve üst tarafta bir satır oluşacaktır).

6-) Son olarak Flashing->Firmware Update tıklayın ve karşınıza çıkan sayfada Refurbish butonuna tıklayın [Eğer dosyaları otomatik olarak bulamazsa "..." butonuna tıklayın ve kendiniz seçin], eksik bir dosya uyarısı çıkarsa, Yes'e tıklayın, telefonunuza aynı Nokia Suite'de yaptığınız gibi yazılım yüklemeye başlayacaktır... Bu arada aşağıdaki fotoğraf, eski sürüm v11.12 dosyalarının Flash öncesi halini göstermekte; sizde 24.1 görünecektir....

0 %40... şeklinde ilerler, tamamlandıktan sonra Succeeded penceresi karşınıza çıkar.
    Artık telefonunuz fabrikadan ilk çıktığı gibi [Orjinal] N8-C7'nizdir. Yani Canavar kendine gelmiştir Ve tüm eksik dosyalar geri gelmiştir(Ovi Mağaza, Ovi Haritalar, Fotoğraf, Videolar vs.)... Güle güle kullanın...

Bir de öneri: Telefonu flashlamadan önce her şeyinizi yedekleyin, sonra yığın hafızanızı biçimlendirin ve telefona son bir kez daha hard format atın ne olur ne olmaz ...
    Ve bu arada.. Eğer işlemi harfiyen doğru yapmazsanız, ve başarılı olmazsa, cihaz bir daha açılmayabilir, Dead Phone USB Flashing yapmanız gerekecektir, bu da teknik servis tarafından farkedilebilen bir işlemdir, cihaz garanti dışı kalır... Ayrıca HARD FORMAT YAZILIMA ZARAR VERMEDİKÇE, VERSE DE DÜZELTİLMEDİKÇE SERVİSE GİDERSE GARANTİ DIŞI KALIR, O YÜZDEN TELEFONU DÜZELTİN, ÖYLE SERVİSE VERİN, BİR ŞEY DEMESİNLER

Eğer işinize yaradıysa ne mutlu bana , Teşekkürlerinizi beklerim...

ALINTIDIR.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Onuncu Köyü Arıyorum -- 31 Temmuz 2012; 17:48:55 >

• Keşka alıntı yazsaydınız. Biraz emeğe saygı!http://www.maxicep.com/symbian-3-genel/nokia-s-3-telefonlara-nasil-flash-atilir-n8-uzerinden-anlatilmistir-441267.html
  • quote:

Orijinalden alıntı: eP_362

Keşka alıntı yazsaydınız. Biraz emeğe saygı!http://www.maxicep.com/symbian-3-genel/nokia-s-3-telefonlara-nasil-flash-atilir-n8-uzerinden-anlatilmistir-441267.html

İlk mesajın sonuna konunun alıntı olduğu tarafımca eklenmiştir. Bütün forumların ortak amacı bilgiye ulaşmaktır. Bu doğrultuda ilk önceliğimiz bildiklerimizi ve öğrenilmeye değer bulduklarımızı diğer insanlarla da paylaşmak olmalıdır. Ancak tabi ki bunu yaparken herkesin hakkına saygı gösterip, bazı etik kurallar çerçevesinde davranmak durumundayız.
    Konu sahibi arkadaşımıza bu içeriği aktarımından dolayı teşekkür ederim. Umarım burada verilen bilgiler ihtiyaç duyan arkadaşlarımızın işine yarar.

İyi forumlar.

• mesajım bulunsun ileride lazım olabilir.
  • yararlı fakat alıntı
  • Onuncu Köyü Arıyorum kullanıcısına yanıt
    YA BENİM TELEFON KAPANDI AÇILMADI TELEFONCULAR FALAN YAPAMADI BEN BU Yazdıklarını Yazsam Düzelirmi?
  • telefon brick oldu yapamıyorum yazılım yüklesem düzelir diye düşünüyorum şansıma heralde nokia serverini kapamış firmware desteğini çekmiş heralde phoenix filan benim telefonun modelini görmüyor anlamadım gitti.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • 
Sayfa: 1
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.