Şimdi Ara

Nokia Pureview 808 video inceleme '41MP Kamerası ile ilk ve tek!' (11. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
337
Cevap
2
Favori
44.025
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Video'yu şimdi izleme fırsatı buldum ancak gördüklerim içinde hem hayal kırıklıkları var hem çok başarılı bulduğum ve genel kanı olarak başarılı bulunan noktalar var..

Özellikle yeni Pureview teknolojisindeki başarısını üst düzey başarılı buldum...
    Yani yakınlaştırma söz konusu olduğunda dahil çözünürlüğünü kaybememesi zaten sahip olduğun ekranın renklerini tam anlamıyla bize aktarması canlılığını kaybetmemesi çok mükemmel teknolojiler.
    Tarayıcı bakımından yavaş olması akıcı olmaması işlemcinin eksikleri bir yana sunduğu kamera performansı ile göz dolduruyor. Zaten Nokia yıllardır telefonlarından barındırdığı kameranın başarısını kalitesini Nokia kullanan herkez bilir..

İnşallah Nokia kameradaki başarısını teleffonlarının donanımını seçerken şirket stratejisini ayarlerken her türlü konuda gösterir..

• Resim ve video için telefon almak isteyenlere ilaç gibi ama benim gibi akıllı telefon tutkunları yanından bile geçmez hele ki o fiyatıyla...

• Beğenmedim :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ahmetdemirci

Herkes bu telefonu fiyat olarak s3 ie kıyaslıyor ama bu cihazın fiyat olarak karşılığı s3 değil s2. Çünkü bu telfon 1400 e kadar alınabiliyor. onun için bunu alacağıma s3 alırım demek saçma. Peki s2 alınca ne kazanırsın. Hızlı ve büyük ekranlı bir cihaz. İnternette çok rahat gezinti bolbol oyun ve uygulama. Peki başına alacağın dertler ne? 4 saatte tam şarz ve o şarznında akşamı çıkaramaması

yapma bunu yapma bunu....peki 808 pil performansı nasıl....aşağıda gösteriyor.maalesef durum bu.heleki s2 ye birde 2000mah orjinal Extended Battery Kit taktınmı fark dahada açılır.dost acı söyler.
    pil performansı haricinde diğer dediklerine katılıyorum.
    Nokia Pureview 808 video inceleme '41MP Kamerası ile ilk ve tek!'

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Temmuz 2012; 20:00:52 >

• Orijinalden alıntı: sharpie

Herkes bu telefonu fiyat olarak s3 ie kıyaslıyor ama bu cihazın fiyat olarak karşılığı s3 değil s2. Çünkü bu telfon 1400 e kadar alınabiliyor. onun için bunu alacağıma s3 alırım demek saçma. Peki s2 alınca ne kazanırsın. Hızlı ve büyük ekranlı bir cihaz. İnternette çok rahat gezinti bolbol oyun ve uygulama. Peki başına alacağın dertler ne? 4 saatte tam şarz ve o şarznında akşamı çıkaramama Herkes bu telefonu fiyat olarak s3 ie kıyaslıyor ama bu cihazın fiyat olarak karşılığı s3 değil s2. Çünkü bu telfon 1400 e kadar alınabiliyor. onun için bunu alacağıma s3 alırım demek saçma. Peki s2 alınca ne kazanırsın. Hızlı ve büyük ekranlı bir cihaz. İnternette çok rahat gezinti bolbol oyun ve uygulama. Peki başına alacağın dertler ne? 4 saatte tam şarz ve o şarznında akşamı çıkaramaması

yapma bunu yapma bunu....peki 808 pil performansı nasıl....aşağıda gösteriyor.maalesef durum bu.hele

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ahmetdemirci -- 25 Temmuz 2012; 20:44:52 >
    < Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >

• quote:

Orijinalden alıntı: sharpie

quote:

Herkes bu telefonu fiyat olarak s3 ie kıyaslıyor ama bu cihazın fiyat olarak karşılığı s3 değil s2. Çünkü bu telfon 1400 e kadar alınabiliyor. onun için bunu alacağıma s3 alırım demek saçma. Peki s2 alınca ne kazanırsın. Hızlı ve büyük ekranlı bir cihaz. İnternette çok rahat gezinti bolbol oyun ve uygulama. Peki başına alacağın dertler ne? 4 saatte tam şarz ve o şarznında akşamı çıkaramaması

yapma bunu yapma bunu....peki 808 pil performansı nasıl....aşağıda gösteriyor.maalesef durum bu.heleki s2 ye birde 2000mah orjinal Extended Battery Kit taktınmı fark dahada açılır.dost acı söyler.

Orjinal pille gerçek hayat şartlarının böyle olmadığını sende biliyorsun. Ayrıca en azından şarz süresini bizzat yaşıyorsun bir s2 kullanıcısı olarak

• quote:

quote:

quote:

Nokia Pureview 808 video inceleme '41MP Kamerası ile ilk ve tek!'Nokia Pureview 808 video inceleme '41MP Kamerası ile ilk ve tek!'

Orjinal pille gerçek hayat şartlarının böyle olmadığını sende biliyorsun. Ayrıca en azından şarz süresini bizzat yaşıyorsun bir s2 kullanıcısı olarak

bu testler gerçek hayat şartlarında yapılıyor.gsmarenaya güvenirim.bu kadar kalın bir cihaza 1400 değilde daha güçlü bir pil kullanılabilirdi.en azından nokia samsung gibi extra güçlü bir pil yaparsa iyi olur.onun dışında 2000mahlık samsung pili 4 saatte şarj oluyor.birgün sinirlenip aniden cihazı duvara fırlatabilirim....

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi sharpie -- 25 Temmuz 2012; 20:54:40 >

• quote:

bu testler gerçek hayat şartlarında yapılıyor.gsmarenaya güvenirim.bu kadar kalın bir cihaza 1400 değilde daha güçlü bir pil kullanılabilirdi.en azından nokia samsung gibi extra güçlü bir pil yaparsa iyi olur.onun dışında 2000mahlık samsung pili 4 saatte şarj oluyor.birgün sinirlenip aniden cihazı duvara fırlatabilirim....

O da hiç kullanmadan şarjda bırakırsan sanırım. Şarja takılı kullanırsan ölüsü 6 saat sürer.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

Nokia Pureview 808 video inceleme '41MP Kamerası ile ilk ve tek!'Nokia Pureview 808 video inceleme '41MP Kamerası ile ilk ve tek!'

karşılaştırma yanlış. samsung s2 3g konuşma ile fark atmış ki samsung s2nin asıl pil problemini zaten 3g oluşturmuyor.işlemcisi ve işletim sistemi asıl can alıcı noktası...tamam 3g fazla pil iyiyor ama cihazın aktif kullanımındaki kadar değil.Buda daha çok işletim isistemi ve işlemcisini ön plana çıkarıyor.Nokia 808 daha fazla videoplayback yapmış mesela...

• Pil performansı bu kötü donanım ile galaxy S2 ile nerdeyse kafa kafaya.Galaxy s2 nin yüksek donanımı ve akıllı telefon olmasınıda katın.İncelemede 18 saat deniyor foto çeke çeke 18 saat çünkü yapcak hiç bişeyi yok telefonun.Mesut Çevik 3G+uygulama+ internet kullanmadığı çok belli.Çünkü o işkenceye daha fazla dayanamamış.Pil peformansı artmış Pil performansı kötü donanımına rağmen droid razr max,galaxy S3,ONE S ile karşılaştırılamaz. 808 fazla video oynatması sebebide çözünürlüğü

Eksileyebilirsiniz

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SensatiOX -- 25 Temmuz 2012; 21:55:22 >

• Bu telefonun amaci donanim tutkunlugu degil zaten. Baz akilli islemlerini yapacak, arti. Olarak muhtesem kamerasiyla fotograf cekecek.

< Bu ileti tablet sürüm kullanılarak atıldı >
  • Yine Mesut Çevik ve yine harika bir tanıtım videosu
  • quote:

Orijinalden alıntı: SnyeaRx

Yine Mesut Çevik ve yine harika bir tanıtım videosu

imzan osmanlı diye kural dışı olmayacak diye bişey yok.imzanız mümkünse max 100x100 çözünürlükte ve 20kb sınırında olsun.Fenal haled ekural dışıyım diyor.
  • quote:

Orijinalden alıntı: SensatiOX

Pil performansı bu kötü donanım ile galaxy S2 ile nerdeyse kafa kafaya.Galaxy s2 nin yüksek donanımı ve akıllı telefon olmasınıda katın.İncelemede 18 saat deniyor foto çeke çeke 18 saat çünkü yapcak hiç bişeyi yok telefonun.Mesut Çevik 3G+uygulama+ internet kullanmadığı çok belli.Çünkü o işkenceye daha fazla dayanamamış.Pil peformansı artmış Pil performansı kötü donanımına rağmen droid razr max,galaxy S3,ONE S ile karşılaştırılamaz. 808 fazla video oynatması sebebide çözünürlüğü

Eksileyebilirsiniz

tamam trollüğüne yapıyorsun anladıkta bu kadar belli etmesen daha iyi olur bence.Senin açından söylüyorum bunu.Yoksa kimse sizinle symbianın enerji verimliliği konusunda tartışmaz.Herşey ortada... 1400mah kapasiteli pili ve 41mp +xenon flashına rağmen android camiasını pil konusunda ağlatıyor.hem ekran çöznürlüğü demişken samsung neden bu pentile ekran kullandığını şöyle açıklıyor.UZUN ÖMÜR VE DÜŞÜK GÜÇ TÜKETİMİ.Al işte bende sana bunu öne sürüyorum.SEN düşük çözünürlüğe rağmen dersen bende pentile ekranına rağmen derim...Ayrıca daha yüksek pil kapasitesine sahip olduğunuda atlamışsın.

• 1280x720 piksel çözünürlükte PenTile dizilimine sahip bir cihazın iki alt pikseli olduğu için yeşil, mavi ve kırmızı alt piksellerin birlikte aydınlatılması gereken tonlarda komşu alt piksellerden yardım alınmadan oluşturulamıyor. Bu sebeple de etkin çözünürlüğüne tam anlamda sahip olamıyor. Dolayısıyla 1280x720 piksel çözünürlüğündeki bir cihazın etkin çözünürlüğü 1045x588 piksele kadar düşebiliyor. Yani etkin çözünürlüğünün ~%33'ünü kaybediyor demek oluyor.

• quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

41mp +xenon ile ne gibi pil tüketimi olucak? Devamlı açıkmı olacak bu kamera?Symbian kullananların en son laf atacağı şey çözünürlük ve ppi değeridir heralde.Telefonun ppi yoğunluğuna bir bak bakıyım.Sanki telefon çözünürlüğü fazlaymış gibi 4 inc yapmışlar netliği iyice azaltmışlar.Nokianın tek avantajı var ekran teknolojisi muazzam şuan piyasanın en iyisi bana göre. Trollüğe gelince doğruları söyleyince trol oluyoruz bu forumda .Troller zaten konuda devamlı bir savunma içine girmişler ve yorumları eksiliyorlar!!!

Pentileye gelince isterse qhd çözünürlükte pentile dizilimine sahip olsun.PPi yoğunluğu ve alt pixel sayısı prewiewi katlar.Buda daha fazla güç tüketimi demek..!!!! Bu arada pentileyi savunduğum gibi anlaşılmasın.Pentile teknolojisini sevmem.
    Telefonları mevcut donanımları ile değerlendiririm.Yok onun bataryası büyükmüşte felan beni ilgilendirmez.Öteki firmalar incecik telefonlara 3300-2100-2000-1850-1650 mah batarya koyuyor.Nokia takoz gibi telefona 1400 mAh sığdırabiliyorsa nokia eleştireceksiniz.Heralde bu batarya kapasitelerini koysaydı 7 inc tablet ağırlığına yaklaşırdı.

''Ayrıca daha yüksek pil kapasitesine sahip olduğunuda atlamışsın.''
    Sen hep nokia tarafından bakmaya devam et.Bu yazdığına anca gülerler.Ona bakarsan galaxy S3 ün işlemcisini arm 11 seviyesine düşür.4 gün gider.Bunu yapan çok var kullanıcı foruma gidebilirsin.Sistemi rootlayıp işlemci frekansı düşebilirsin.Bu arada galaxy S3 işlemcisi quad core ve güç tüketimi haliyle fazla

Eksilemeye Devam edin!!! Bir markaya bukadar bağlanan kullanıcıları olduğu sürece nokianın sırtı yere gelmez!!!

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi SensatiOX -- 26 Temmuz 2012; 2:43:30 >

• quote:

Orijinalden alıntı: sugar_klavyeci

1280x720 piksel çözünürlükte PenTile dizilimine sahip bir cihazın iki alt pikseli olduğu için yeşil, mavi ve kırmızı alt piksellerin birlikte aydınlatılması gereken tonlarda komşu alt piksellerden yardım alınmadan oluşturulamıyor. Bu sebeple de etkin çözünürlüğüne tam anlamda sahip olamıyor. Dolayısıyla 1280x720 piksel çözünürlüğündeki bir cihazın etkin çözünürlüğü 1045x588 piksele kadar düşebiliyor. Yani etkin çözünürlüğünün ~%33'ünü kaybediyor demek oluyor.

çözünürlüğün 1045x588 e düşmesini geçtim. arada pikseller eksik gibi görünüyor. Bence pentile ekran teknolojisi son zamanlarda geliştirilmiş en dandik teknoloji. Kesinlikle pentile ekranlı bir cihaz almam.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Hobar -- 26 Temmuz 2012; 1:35:12 >

• nokia dan beklemediğim bir telefon işte sınıntı fotoğrafta iyi telefon gerisinde ise 500 tl lik telefonla aynı gibi n edeyim ihtiyaç arz talep

• nokia akilli telefon pazarinda cok geride kaldi simdide kamerayla multimedya ile bu acigi kapatmak istiyo ah nerde kaldi o eski nokialar nokia bu seferde olmadi be kanka :(

• quote:

Orijinalden alıntı: SensatiOX

quote:

Orijinalden alıntı: SystemApps

41mp +xenon ile ne gibi pil tüketimi olucak? Devamlı açıkmı olacak bu kamera?Symbian kullananların en son laf atacağı şey çözünürlük ve ppi değeridir heralde.Telefonun ppi yoğunluğuna bir bak bakıyım.Sanki telefon çözünürlüğü fazlaymış gibi 4 inc yapmışlar netliği iyice azaltmışlar.Nokianın tek avantajı var ekran teknolojisi muazzam şuan piyasanın en iyisi bana göre. Trollüğe gelince doğruları söyleyince trol oluyoruz bu forumda .Troller zaten konuda devamlı bir savunma içine girmişler ve yorumları eksiliyorlar!!!

Pentileye gelince isterse qhd çözünürlükte pentile dizilimine sahip olsun.PPi yoğunluğu ve alt pixel sayısı prewiewi katlar.Buda daha fazla güç tüketimi demek..!!!! Bu arada pentileyi savunduğum gibi anlaşılmasın.Pentile teknolojisini sevmem.
    Telefonları mevcut donanımları ile değerlendiririm.Yok onun bataryası büyükmüşte felan beni ilgilendirmez.Öteki firmalar incecik telefonlara 3300-2100-2000-1850-1650 mah batarya koyuyor.Nokia takoz gibi telefona 1400 mAh sığdırabiliyorsa nokia eleştireceksiniz.Heralde bu batarya kapasitelerini koysaydı 7 inc tablet ağırlığına yaklaşırdı.

''Ayrıca daha yüksek pil kapasitesine sahip olduğunuda atlamışsın.''
    Sen hep nokia tarafından bakmaya devam et.Bu yazdığına anca gülerler.Ona bakarsan galaxy S3 ün işlemcisini arm 11 seviyesine düşür.4 gün gider.Bunu yapan çok var kullanıcı foruma gidebilirsin.Sistemi rootlayıp işlemci frekansı düşebilirsin.Bu arada galaxy S3 işlemcisi quad core ve güç tüketimi haliyle fazla

Eksilemeye Devam edin!!! Bir markaya bukadar bağlanan kullanıcıları olduğu sürece nokianın sırtı yere gelmez!!!

cihazın kalınlığı sence bir tercihmi yoksa zorunlulukmu acaba önce oturup bunu düşünmen gerekir.ppi değeri düşük olabilir.Bunun bir kaç geçerli sebebi var.Olmasa bile bu cihazın kamera performansını örtmeye yetmez, yetemez...

Ayrıca donanım olarak değerlendirim diyorsun sonrada 41mpsensör ve xenon flashın ne gibi pil tüketimi olacak gibi komik bir cümle kuruyorsun.Xenon flashı araştır istersen.Ayrıca Sadece donanıma bakmakta yine saçmalık.1si androide her telefona dokunmatik komut verdiğinde bile sanal makina cpu kullanıyor.Yine cihazın üzerindeki her program sanal makinayla birlikte tükettiği enerjiyi dahada fazlalaştırıyor.Yani işin özü işletim sistemi donanımları verimli kullanamıyorsa cihazdan pil performası beklemek saçmalık olur.Symbian ise farkını burada ortaya koyuyor.Enerji verimliliği androidden daha yüksek, donanımları verimli kullanır sistem gereksinimide yüksek değildir.Sizin 1gb ramla artıramadığınız boş rami symbian 512mbda artırabiliyor.Hatta 512mb ram ile cihazda daha fazla uygulamayı aynı anda çalıştırabilirsin ve bunu uygulamyı dondurarak yapmaz yada uygulamalara rest atarak yapmaz.

4çekirdek diyede daha fazla güç tükeceği anlamına gelmiyor.Tüketiyorsa bu androide bağlı bişeydir.Hernekedar son sürümü iyi gözüksede nexus dışında hala sorunlar var.Emin ol s3çe symbian yükleyebilsek androidli s3den daha fazla pil performası verir.Hemde az buz değil bariz bir farkla.işlemci 4 çekirdek de olsa fazla yük altına girmeyeceği için zaten pil sömürmeyecektir....

• 
Sayfa: önceki 910111213
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.