Şimdi Ara

Nokia'nın yeni iş telefonu: E72 (522. sayfa)

Daha Fazla
Bu Konudaki Kullanıcılar: Daha Az
2 Misafir - 2 Masaüstü
5 sn
10.860
Cevap
20
Favori
694.701
Tıklama
Daha Fazla
İstatistik
  • Konu İstatistikleri Yükleniyor
0 oy
Öne Çıkar
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
Giriş
  • Bu bildirimin çıkması bence harika birşey, tekrar girip bir yerlere bakma ihtiyacı duymuyorsun, acaba iletildi mi diye...

Ayrıca kendi mesaj programı ile bu bildirinin kaldırılması imkansız. Uyarı ve rapor birbirini tamamlıyor. Uyarıyı kaçırırsan rapora bakma şansın var, uyarıyı gördüysen zaten işlem tamamdır....

quote:

Orijinalden alıntı: seF[o]

Arkadaşlar mesaj yolladıktan sonra "İletildi: Mehmet " diye ekrana bildirim çıkıyor ya onun çıkmasını nasıl engelleyebilirim?
    Ama iletim raporu da almak istiyorum yani tamamen kapatmayacağız.Mesajlar/Raporlar kısmına baktığımda göreyim ama ekrana çıkmasın istiyorum.Bilen arkadaşlar yardımcı olurlarsa memnun olurum :)

• quote:

Orijinalden alıntı: ht07

quote:

Orijinalden alıntı: pandistanbul

quote:

E postalarım artık düşmüyor arkadaşlar. Posta ayarlarımı kaldırığ yeniden kurdum, e postaya giriyorum, güncelliyorum, güncellenmiş gibi gösteriyor ama e postalarım 2 hafta öncesinden kalanlar hala. Neden böyle bir şey olmuş olabilir?

telefonu aldığım günden beri epostalarımın düşmemesi beni krize sokmak üzereyken format attım. sürekli kaldırıp tekrar kuruyordum bi umut belki düzelir diye, güncellemeler filan.. mis gibi şu anda. formatlayın gitsin derim ben.

Teşekkür ederim. Format atınca rehber siliniyoır muydu? Telefonun bilgilerini pc'ye aktarınca sanırım formattan sonra tekrar telefona kolay bir şekilde rehber aktarılır değil mi?

Sadece rehber değil, ne varsa silinir. onun için önce yedekleme yapmalısınız.

İşlem sırasını anlatiym isterseniz.

* Önce telefonunuzu bilgisayara bağlayıp Nokia Suite ile tam yedekleme yapın. Bu işlem biraz uzun sürer, sabırlı olun :)
    * Telefona format atmak hafıza kartını etkilemez. Ama siz onu da formatlayın, derinlemesine temizlik olsun. (Vidyo çekerken kasılmalar hafıza kartını formatlayınca bitiyor) Telefonda hafıza kartı formatlama yok yalnız. Bilgisayara takıp formatlamak gerekiyor. Ya da telefon kapalıyken pcye bağlayıp bu şekilde format atacaksınız. Memory card olarak görünüyor.
    * *#7370# tuşladıktan sonra güvenlik kodu soracak. hiç ellemediyseniz default olarak 12345'tir. (bu arada bağlantıların kesilmesi gerekiyor gibi bir şey söyleyebilir. -en kolayından- telefonu offline moda geçirip tekrar deneyin.
    * telefonunuz işini bitirince tekrar açılacaktır. sıfır telefon gibi düşünün. bütün menü ayarlarını vs tekrar yapacaksınız. klasör yerleri vs.. her şey...
    * bilgisayara bağlayıp geri yükleme işini de yaptıktan sonra bütün güzel uygulamalarımızı tekrar yüklüyüyoruz :)

ek bilgiler: bazı rivayetlere göre telefonun şarjı tam olsun filan derler... ben öyle yaptım ama zaten telefonumun şarjı 1 günden fazla gitmiyordu.

ben bunu gayet internetten okuyarak yaptım. önce nokia'ya mail attım sorunu çözebilirler mi diye, telefonla aradılar yetişemedim sonra da arıza kaydını kapattılar. ben onlara garanti kapsamında kalıp kalmayacağını sormuştum. nokia suite'te gayet garanti kapsamında yazıyor. hayatımda garanti kullanmadım ama ne biliym :D

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pandistanbul -- 4 Nisan 2012; 14:33:12 >

• quote:

quote:

quote:

quote:

E postalarım artık düşmüyor arkadaşlar. Posta ayarlarımı kaldırığ yeniden kurdum, e postaya giriyorum, güncelliyorum, güncellenmiş gibi gösteriyor ama e postalarım 2 hafta öncesinden kalanlar hala. Neden böyle bir şey olmuş olabilir?

telefonu aldığım günden beri epostalarımın düşmemesi beni krize sokmak üzereyken format attım. sürekli kaldırıp tekrar kuruyordum bi umut belki düzelir diye, güncellemeler filan.. mis gibi şu anda. formatlayın gitsin derim ben.

Teşekkür ederim. Format atınca rehber siliniyoır muydu? Telefonun bilgilerini pc'ye aktarınca sanırım formattan sonra tekrar telefona kolay bir şekilde rehber aktarılır değil mi?

* Önce telefonunuzu bilgisayara bağlayıp Nokia Suite ile tam yedekleme yapın. Bu işlem biraz uzun sürer, sabırlı olun :)
    * Telefona format atmak hafıza kartını etkilemez. Ama siz onu da formatlayın, derinlemesine temizlik olsun. (Vidyo çekerken kasılmalar hafıza kartını formatlayınca bitiyor) Telefonda hafıza kartı formatlama yok yalnız. Bilgisayara takıp formatlamak gerekiyor. Ya da telefon kapalıyken pcye bağlayıp bu şekilde format atacaksınız. Memory card olarak görünüyor.
    * *#7370# tuşladıktan sonra güvenlik kodu soracak. hiç ellemediyseniz default olarak 12345'tir. (bu arada bağlantıların kesilmesi gerekiyor gibi bir şey söyleyebilir. -en kolayından- telefonu offline moda geçirip tekrar deneyin.
    * telefonunuz işini bitirince tekrar açılacaktır. sıfır telefon gibi düşünün. bütün menü ayarlarını vs tekrar yapacaksınız. klasör yerleri vs.. her şey...
    * bilgisayara bağlayıp geri yükleme işini de yaptıktan sonra bütün güzel uygulamalarımızı tekrar yüklüyüyoruz :)

ek bilgiler: bazı rivayetlere göre telefonun şarjı tam olsun filan derler... ben öyle yaptım ama zaten telefonumun şarjı 1 günden fazla gitmiyordu.

ben bunu gayet internetten okuyarak yaptım. önce nokia'ya mail attım sorunu çözebilirler mi diye, telefonla aradılar yetişemedim sonra da arıza kaydını kapattılar. ben onlara garanti kapsamında kalıp kalmayacağını sormuştum. nokia suite'te gayet garanti kapsamında yazıyor. hayatımda garanti kullanmadım ama ne biliym :D

Alıntıları Göster
    Bu denli detaylı bir şekilde anlatarak beni bilgilendirdiğiniz için çok teşekkür ederim.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ht07 -- 4 Nisan 2012; 14:47:07 >

• Arkadaşlar telefonun hoparlörde sıkıntı var.

Hoparlör acayip cırıltı yapıyor, konuşanın sesi hiç anlaşılmıyor, dıt-dıt sesleri (arama yaparken vs) dahi kulak tırmalıyor. Eylülde servise verdim Türkiye'de, bi sıkıntı yok dediler verdiler geri, hattandır yapar, biz güncellemesini yaptık dediler; telefonu aldım denedim sorun devam ediyor. Ertesi gün bir daha gittim, tekrar servise alamazlarmış, aynı arızadan 2. defa geldiği için İstanbul'a merkeze göndermeleri lazımmış, bir ton zırvaladılar neredeyse kavga ediyordum adamlarla, sonunda aldılar servise ve teslim almaya gittiğimde bu sefer değişen parçayla beraber teslim ettiler. Demek neymiş hiçbir mekanik aksama bakmadan tamam yaptık diye vermişler ilkinde..

Neyse, şuan yurtdışındayım ve telefonda aynı arıza söz konusu, çok sinir bozucu, telefon görüşmesi yapmak için kulaklıkla gezmek lazım.. Ben bu telefonu Türkiye'ye döndüğümde yine servise vereceğim ve bu sefer 3. defa aynı arızadan servise vermiş olacağım. Telefon nisanın sonunda 1 yıllık olacak daha.. Yazılımsal hatalar, arızalar, donmalar, kasmalar, internette gezememekler vs bunları geçtim artık telefonların mekanik ve fiziksel kısımları bile bu kadar sorunlu demek ki.. Bir daha nokia mokia hayatta almam, ilkti son olacak... Nalet olası telefon elimin altında ve her gördüğümde ne kadar b*ktan olduğunu düşünüyorum, çarpasım geliyor.

• quote:

quote:

Alıntıları Göster
    Mail sorunu aşağıdaki linke girip kayıt yaptırarak çözüldü. Önce kayıdı yaptım, sonra da telefondan mailimi kurdum ve mailler düşmeye başladı.
    Fakat telefonuma format atmadan önce pc suite ile yedekleme yapmama rağmen geri yükleme yaptığımda rehberim telefonuma gelmiyor. Bu neden acaba?

https://email.nokia.com/account/loginUI.action

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ht07 -- 5 Nisan 2012; 12:32:41 >

• quote:

Mail sorunu aşağıdaki linke girip kayıt yaptırarak çözüldü. Önce kayıdı yaptım, sonra da telefondan mailimi kurdum ve mailler düşmeye başladı.
    Fakat telefonuma format atmadan önce pc suite ile yedekleme yapmama rağmen geri yükleme yaptığımda rehberim telefonuma gelmiyor. Bu neden acaba?

https://email.nokia.com/account/loginUI.action

ben o kaydı yaptığınızı düşünmüştüm. benimki o kaydı yapmama rağmen saçma salak çalışyordu. mail silmek ölümdü mesela.

dün akşam ben de bir arkadaşımın telefonunu formatladım. kendiminkini yaparken de olmuştu. başlarda sorun çıkarıyor ama sonradan senkronize ediyor.

şunu deneyin. pc suite üzerinde rehberi açın. burada numaralar görünüyor mu? görünüyorsa aşağıda rehberi senkronize edin deyin. burada sorun veriyorsa dediğim gibi. sonradan düzelecektir.

ya da... senkronize oldu ama görünmüyorlar diyorsanız, telefonunuzda rehber/ayarlar/ hafıza durumunu kontrol edin bi. sim kart olarak değişmiş olabilir =)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi pandistanbul -- 5 Nisan 2012; 13:52:33 >

• ya arkadaşlar benim 2 tane sorum olucak bu usb yi telefona bağlıyınca sarj oluyor ya onu ıptal edemıyomuyuz sarj olmasını ıstemıyorum dıger sorum ıse telefonumda ınternet paketı var ben pc ye bağlamak istiyorum nasıl bağlıycam bana yardımcı olurmusunz lütfen şimdiden teşekkur ediyorum
  • quote:

Orijinalden alıntı: taner__1903

ya arkadaşlar benim 2 tane sorum olucak bu usb yi telefona bağlıyınca sarj oluyor ya onu ıptal edemıyomuyuz sarj olmasını ıstemıyorum dıger sorum ıse telefonumda ınternet paketı var ben pc ye bağlamak istiyorum nasıl bağlıycam bana yardımcı olurmusunz lütfen şimdiden teşekkur ediyorum

ilk sorunun cevabını bilmiyorum. yani memoru full iken şarj etmiyor bir de kapalıyken (çok saçma) onu biliyorum sadece. bluetooth varsa onunla bağla iyisi mi...

ikinci soruna gelince telefonun internetini bilgisayarda mı kullanmak istiyorsun? yapman gereken, kablo ya da bluetooth ile bilgisayarda nokia suite'e bağlanman ve araçlar'dan internete bağlanma'yı seçmen...
  • Bir buçuk yıl önce sifirlni aldım teknosadan..o zamanlar yok teknokasko ydu, yok garanti uzatma vss derken bayaa da pahalıya geldi hatta:) , 3310 dan sonra ilk Nokiamdi , nokia yla aram iyi olmadıgı için.Ama kısa sürede çok isime yaradı...özelliklerde navigasyonu ve opera sayesinde interneti çok kullandım.Ama içmimarim ve 3 boyutlu gorsellestirme programları kullanıyorum , kullandığım programlar pc uzak masaüstü seklimde sürekli irtibat icinde olmamı gerektiriyor..bu sebeple ve birazda e72 sen sıkıldığım için android htc desiree HD aldım.uzak masaüstü ve wifi hotspot sayesinde çok isimi gördü , şehir disinda , calışma ortamımdan uzak olmama rağmen çok is yaptım.Ama bı telefon için en sınır bozucu özelliğe sahipti..pil tam performans kullanımda birkaç saat bile gitmiyor.bu şekil kullanımla yaklaşık 6 ay geçirdikten sonra pes ettim.cunku islerimi kolaylastirmaktan çok baltalamaya başladı pil yüzünden..irtibatımı kopardı.Onun için ana multimedya cihazı olarak ipad3g ye karar verdim.Htc ye kıyasla çok daha başarılı pil performansı ve şık görünüm icinde cekmecedeki e72 yıl tekrar çıkardım.(özellikle de wifi hotspot ve whatsupp in sonradan yuklenen programlarla da olsa yuklenebildigini öğrenmem büyük etken oldu geri dönmeme)

Kasası hasat olmuştu , kimi zaman arabamın parçalarını sökerken fener olarak kullandım , kimi zaman o vidalara aynı cebime koydum , kimi zaman inşaatta tuğlanın kumun üstünde durdu vss bayaa kötüydü durumu.Bende siyah kasayı topaz brown la değiştirmeye karar verdim.NOkia serviste orijinal kasa ile sıfirladim telefonumu.BEnce gayet te guzel oldu..Opera whatsupp , ovimaps ve joukispot gayet yeterli suan için.

Ve en can alıcı kısım ,,, android zamanı unuttuğum pil ömrü :) ,, sabah full ledigim şarj hala bı dış dahi eksilmemis..Ki hiç özenmeden doldurdum bu zamana kadar bataryayı , bitmeden doldurdum , dolmadan fişden çektim vss vss... En kısa zamandada sifir orijinal batarya alıp bozulana kadar kullanmak niyetindeyim....Akıllı telefonlar hayatı gercekten kolaylaştırıyor , yeni teknoloji düşmanı değilim kesinlikle ,, istesemde olamam , hayatımı teknoloji ile kazanıyorum ve tüm nimetlerinden de faydalanıyorum ama akıllı telefonlar bataryayı verimli kullanabilme konusunda yolun basında bence..belki birkaç sene icinde bu da çözülür ama o zamana kadar telefonlarımızın kıymetini bilelim derim :)

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi Saraçoğlu -- 6 Nisan 2012; 0:11:18 >

• Dün babama sinirlenmem birlikte duvara fırlattığım telefonumun ön kapak üst kısımdan ayrıldı. Fırlatmamın etkisiyle ön kapak çıktı bugun gittim taktırdım. Sağlam telefonmuş :)
  • Sinirlenip telefon fırlatmaları da hiç anlamam. İphonecular da hep sinirlenip fırlatmaktan bahsediyor. Allah, akıl fikir versin.

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ht07 -- 7 Nisan 2012; 9:45:42 >
  • quote:

Sinirlenip telefon fırlatmaları da hiç anlamam. İphonecular da hep sinirlenip fırlatmaktan bahsediyor. Allah, akıl fikir versin.

Bende sızın gıbı dusunurdum. Halada aynı fıkırdeyım. Telefona zarar vermek ıcın degıl elımde cuzdanla telefon vardı kılıfın ıcındeydı. Aynaya attım kırılsın dıye ayna kırılmadı. Telefondada bısey yok cok sukur. :)
  • telefon acayip sağlam bence 5-6 kez çok feci düşürdüm telefonu kasası çizildi elbette ama telefonda tık yok yahu.
  • quote:

quote:

quote:

quote:

merhaba,

hafıza kartını dediğiniz gibi formatlayabilir miyim? telefon kapalı iken bilgisayara bağlicam sonra hafıza kartı gibi görücek ve sağ tıklayıp biçimlendir diyince formatlanmış oluyor dimi ? birde formatlanınca herhangi bir sorun cıkmaz inşallah :)

mesaj gelince ses çıkmıyor uyarı sesi ne titreşim ne de ses çıkıyor ayrıca hafıza dolu uyarısı var millet arayınca ulaşamıyor kapatıp açınca mesajlar düşüyor bu aralar sorun çıkarmaya başladı :( insallah dediğiniz gibi yapınca sorunlar düzelir.

birde bu yazdığınız hard format mı yoksa soft format mı ben hard mı atayım yoksa soft mu atayım bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler

• quote:

Orijinalden alıntı: duggac
    merhaba,

hafıza kartını dediğiniz gibi formatlayabilir miyim? telefon kapalı iken bilgisayara bağlicam sonra hafıza kartı gibi görücek ve sağ tıklayıp biçimlendir diyince formatlanmış oluyor dimi ? birde formatlanınca herhangi bir sorun cıkmaz inşallah :)

mesaj gelince ses çıkmıyor uyarı sesi ne titreşim ne de ses çıkıyor ayrıca hafıza dolu uyarısı var millet arayınca ulaşamıyor kapatıp açınca mesajlar düşüyor bu aralar sorun çıkarmaya başladı :( insallah dediğiniz gibi yapınca sorunlar düzelir.

birde bu yazdığınız hard format mı yoksa soft format mı ben hard mı atayım yoksa soft mu atayım bilgilendirirseniz sevinirim. teşekkürler

valla gayet açık net yazdım. kendim de kendi telefonuma 1 başka bir arkadaşımın 5800'ına 2 kere yaptım. hafıza kartını ancak o şekilde görebildim ama 5800'da olmadı mesela. e72'ye takıp formatladım.

sorun olmaz di mi derken? sonuçta sorumluluk sizin, ben açık açık yazdım. bende herhangi bi sorun olmadı. kartı formatlarken hızlı formatlama yapmayın dip köşe temizlesin. bi deneyin, telefon kapalıyken donanım olarak görünüyor bende.

hard soft bilmiyorum, benim ihtiyacım olan format buydu yaptım sorunum gitti. bu formatla telefonun aldığın günkü gibi oluyor. menü klasör ikon yerleri filan hepsi... hatta bende bazı progralar da gitti youtube filan ama buldum netten yükledim gene..

memory full hafızası malesef bende de oluyor. formatlamada düzelmedi. ama videoda takılma hafıza kartı formatlamasıyla kesin geçiyor.

• Navigasyon ayarları kaçıncı sayfada arkadaşlar ? Kullanmadık bi türlü , GPS bekleniyor diyor sürekli

Ayarlari iyice bozdum sanırım haritalara girdiğim anda tl gitmeye başladı

< Bu mesaj bu kişi tarafından değiştirildi ÖiLkér -- 14 Nisan 2012; 23:58:28 >
  • quote:

Orijinalden alıntı: ÖiLkér

Navigasyon ayarları kaçıncı sayfada arkadaşlar ? Kullanmadık bi türlü , GPS bekleniyor diyor sürekli

eger ınternet paketın yoksa navıgasyonu ucretsız kullanamazsın.

Navıgasyon=ayarlar=ınternet=baglantı cevrımdısı bu sekılde ayarlamanız gerekıyor.

< Bu ileti mobil sürüm kullanılarak atıldı >
  • quote:

Orijinalden alıntı: SSamet.

quote:

Orijinalden alıntı: ÖiLkér

Navigasyon ayarları kaçıncı sayfada arkadaşlar ? Kullanmadık bi türlü , GPS bekleniyor diyor sürekli

eger ınternet paketın yoksa navıgasyonu ucretsız kullanamazsın.

Navıgasyon=ayarlar=ınternet=baglantı cevrımdısı bu sekılde ayarlamanız gerekıyor.

Bu ayar zaten çevrimdışı hocam , konumlama ayarlarıyla oynamıştım.

Konumlama sunucusu>Erişim noktası : önceden burda yok yazıyodu avea wap gprs seçince, yok sekmeside gitti düzeltemedim

• arkaaslar bu telefonu hayatımın odağına koyamıyorum bır turlu ,çunku en temel ozellık olan konusurken karsı tarafın sesının kısık gelmesı durumunu yasıyorum.

şimdi yok kısık tı kısık değildı bana gore ıyıydı falan tartısmalarına gırmeyelım,test sonucları ortada ,muadıllerıne gore kısık işte hatta selefı olan e60 serısıne gore bıle kısık

yok mudur bunun ıle ılglı bır program,yada bır cozum yolu,nasıl artırırız karsı taraftan gelen sesı konusma sırasında,

konusanı duyamadıktan sonra ne yapayım tasarımı ,sarj suresını,evde yatıyor alet,keske deneyıpde alsaydım dıyorum kafayı nasıl vuruyorum
  • Senin cihazında ses kısıklığı var kardeşim, benim e72'de öyle bi problem yok.
  • 
Sayfa: önceki 520521522523524
Sayfaya Git
Git
sonraki
- x
Bildirim
mesajınız kopyalandı (ctrl+v) yapıştırmak istediğiniz yere yapıştırabilirsiniz.